Kazašská firma ostáva v súťaži ŽSR na modernizáciu trate za

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Moderátor: Moderátori

Kazašská firma ostáva v súťaži ŽSR na modernizáciu trate za

Odoslaťod jarino » 17. Jan 2018 01:43

Kazašská firma ostáva v súťaži ŽSR na modernizáciu trate za 305 miliónov eur

Bratislava 10. januára (TASR) – Kazašská firma ostáva v súťaži o modernizáciu železničnej trate z Devínskej Novej Vsi po štátnu hranicu Slovenska s Českou republikou. Rozhodol tak Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO).

Ide o zákazku Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) za predpokladaných vyše 305 miliónov eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Železnice tender vyhlasovali vo februári 2017.
Zo súťaže však vyradili spoločnosť Integra Construction, ktorá sídli v Kazachstane. Firma takýto krok Železníc namietala na ÚVO a tendrový úrad jej dal za pravdu. ŽSR tak majú znova vyhodnotiť kvalifikáciu spoločnosti Integra Construction.

O rozhodnutí ÚVO v stredu ako prvý informoval Denník N. Hovorkyňa Úradu pre verejné obstarávanie Janka Zvončeková pre TASR potvrdila, že tieto informácie sú pravdivé. „No vzhľadom na to, že rozhodnutie ÚVO v danej veci ešte nie je právoplatné, keďže plynie desaťdňová lehota na odvolanie sa voči nemu, ÚVO nemôže zverejniť rozhodnutie svojho prvostupňového orgánu,“ priblížila Zvončeková.

Po zavŕšení modernizácie tejto trate budú môcť vlaky v úseku premávať rýchlosťou do 160 kilometrov za hodinu. Projekt má byť financovaný z eurofondov, z Nástroja na prepájanie Európy a zo štátneho rozpočtu.

http://vovlaku.teraz.sk/kazasska-firma- ... ionov-eur/
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 875
Založený: 12. Sep 2011 13:49

Naspäť na Monitoring tlače

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

cron