Práce na diaľnici pokračujú, zbúrané domy už miznú zo zoznam

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Moderátor: Moderátori

Práce na diaľnici pokračujú, zbúrané domy už miznú zo zoznam

Odoslaťod pecik » 17. Jan 2018 09:35

Práce na diaľnici pokračujú, zbúrané domy už miznú zo zoznamu katastra
Publikované: 16. 01. 2018 10:15

Z 36-tich objektov - rodinných stavieb a budov, ktoré stáli v ceste budúcej diaľnice D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec už stojí len jeden rodinný dom. Ten sa zatiaľ nepodarilo zhotoviteľovi získať, napriek tomu, že bol štátom vyvlastnený.

Múry domov mizli z povrchu zemského postupne, v týchto dňoch sa vytrácajú už i zo stránok a zoznamu katastra nehnuteľností.

Podľa vyjadrenia Národnej diaľničnej spoločnosti, práce na diaľničnom úseku D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec postupujú tak, ako boli naplánované s minimálnymi zmenami.

Stavbári majú za sebou prekládku inžinierskych sietí, úpravu potokov, investor vybudoval prístupové komunikácie, podarilo sa zrekonštruovať most ponad Kysucu.

Zbúranie starého železničného mosta a vybudovanie nového príde podľa najnovších informácií na rad až v roku 2020, a to pre zamietavé stanoviská odborných orgánov.

Stavebné práce na diaľnici D3 sú v náročnom geologickom teréne. Naplánovaná je výstavba 19 - tich mostov v dĺžke 3,5 km. Obyvateľom v blízkosti stavby by malo zabezpečovať pokojný spánok 28 protihlukových stien.

Ide o významný medzinárodný dopravný koridor do Poľska i Čiech. Výrazne odľahčí dopravu na Kysuciach, predovšetkým od tranzitujúcich kamiónov.

Podľa údajov Ministerstva dopravy a výstavby SR v Čadci prejde po hlavnej ceste viac ako 18 700 áut denne, z toho drvivá väčšina tranzituje ďalej na sever do Poľska a Českej republiky. Nová diaľnica by mala presunúť tranzitujúce kamióny mimo mestských komunikácií.

Zásadný význam pre stavbu má vybudovanie mimoúrovňovej križovatky Svrčinovec. Umožní sprevádzkovanie tohto úseku diaľnice a zabezpečí dopravné spojenie s budúcou R5 smerom na Českú republiku. V tejto križovatke bude vyriešené prepojenie diaľnice a cesty I/11 vo všetkých dopravných smeroch, čím sa v tomto bode vytvorí možnosť prepojenia troch európskych štátov – Poľska, Česka a Slovenska.

Ak všetko dobre pôjde, diaľnicu by mali odovzdať do užívania verejnosti v roku 2020.

http://www.mestocadca.sk/novinky-z-mest ... astra.html
pecik
diskutujúci
 
Príspevky: 215
Obrázky: 38
Založený: 30. Mar 2014 15:21

Naspäť na Monitoring tlače

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.