Pokuta za Višňové sa môže počítať mesiace

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Moderátor: Moderátori

Pokuta za Višňové sa môže počítať mesiace

Odoslaťod plš » 17. Jan 2018 13:30

17.01.2018, 00:00
Pokuta za Višňové sa môže počítať mesiace
Martin Sliz

Zvýšenú pozornosť celej výstavbe venuje aj ministerstvo dopravy. So zhotoviteľom si dohodlo harmonogram.
Žilinský primátor Igor Choma (vľavo), vtedajší minister dopravy Ján Počiatek a šéf NDS Milan Gajdoš pri tuneli Višňové na začiatku razby.

Na konci minulého roka sa mali stretnúť v strede tunela Višňové robotníci z oboch jeho koncov. Taliansko-slovenskému združeniu Salini Impregilo a Dúha sa však tento míľnik nepodarilo dosiahnuť. Národná diaľničná spoločnosť preto pripravuje oznámenie o nároku objednávateľa stavby, ktoré pošle stavebníkovi. Inými slovami, diaľničiari začnú konanie, na ktorého konci hrozí združeniu pokuta vyše dva milióny eur. Cena celého projektu je 410 miliónov eur.

Do jej zaplatenia je však ďaleko. Rozhodnutiu totiž predchádza nezávislé skúmanie externého arbitra. „Stavebný dozor dá vyjadrenie v primeranej lehote po posúdení všetkých okolností, ktoré majú vplyv na nárok. Dá sa predpokladať, že je to otázka najbližších týždňov, respektíve mesiacov,“ povedala pre HN hovorkyňa NDS Michaela Michalová. Zhotoviteľ na otázky HN do uzávierky neodpovedal.

Meškanie posúdi dozor
Stavebný dozor bude posudzovať, do akej miery spôsobili meškanie objektívne príčiny. Taliansko-slovenské konzorcium sa už v minulosti sťažovalo na to, že reálne geologické podložie sa líši od toho, čo ukázali výsledky z priesk

https://finweb.hnonline.sk/ekonomika/16 ... at-mesiace
plš
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 04. Sep 2011 23:26
Bydlisko: Košice

Naspäť na Monitoring tlače

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.