NDS si už nárokuje 2M pokutu za meškanie tunela Višňové

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Moderátor: Moderátori

NDS si už nárokuje 2M pokutu za meškanie tunela Višňové

Odoslaťod mireceq » 22. Jan 2018 18:32

NDS si už nárokuje dvojmiliónovú pokutu za meškanie tunela Višňové.
Dennik N, 22. JANUÁRA 2018 16:32

Úsek stavia združenie Salini Impregilo a Dúha za takmer 410 miliónov eur. Podľa zmluvy mali stavbári preraziť obidve rúry v lehote 42 mesiacov, čiže do 27. decembra 2017.
To sa však neudialo a za toto omeškanie majú diaľničiari podľa zmluvy nárok na jednorazové odškodnenie vo výške 0,5 % z hodnoty diela, teda 2,049 milióna eur.

NDS však dostala od stavbárov žiadosť o predĺženie lehoty na prerazenie tunela Višňové, odvolávali sa na nepredvídateľné geologické podmienky.

„V prípade, že meškanie zhotoviteľa bude vyššie ako možný oprávnený nárok na predĺženie lehoty výstavby, a tým aj na predĺženie kontrolného termínu na prerazenie tunela, zhotoviteľ bude musieť uhradiť primeranú časť sankcie,“ uviedla hovorkyňa NDS Michaela Michalová.

Čo sa týka dokončenia celého úseku diaľnice z Lietavskej Lúčky cez Višňové až po Dubnú Skalu, jej zmluvný termín je december 2019. Podľa Michalovej tento dátum stále platí. Stavbári však už požiadali o jeho predĺženie, čo sa v súčasnosti posudzuje.

„Zhotoviteľa sme vyzvali na zvýšenie kapacít na stavbe a predloženie akcelerovaného harmonogramu, ktorý zabezpečí dodržanie zmluvného termínu výstavby,“ opísala Michalová.

Zdroj: https://dennikn.sk/minuta/1005832
mireceq
diskutujúci
 
Príspevky: 143
Obrázky: 5
Založený: 30. Okt 2012 17:49

Naspäť na Monitoring tlače

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.