Diaľničný obchvat Košíc vraj bude načas, pozrite si, ako sa

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Moderátor: Moderátori

Diaľničný obchvat Košíc vraj bude načas, pozrite si, ako sa

Odoslaťod vladik67 » 09. Feb 2018 09:41

Diaľničný obchvat Košíc vraj bude načas, pozrite si, ako sa stavia

08.02.2018, 10:25 | TASR

Výstavba diaľničného obchvatu Košíc postupuje podľa harmonogramu. Podľa Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) prispeje k lepšiemu a bezpečnejšiemu dopravnému spojeniu s východom Slovenska a južnej trasy vedúcej do Maďarska.
„Práce na výstavbe diaľničného úseku D1 Budimír – Bidovce prebiehajú v zmysle časového, vecného a finančného harmonogramu. Na stavbe sa momentálne realizujú zemné, prevažná časť stavebných prác sa vykonáva na mostných objektoch,“ uviedla hovorkyňa NDS Michaela Michalová.

Ukončenie stavebných prác a sprejazdnenie úseku NDS plánuje podľa harmonogramu v zmluve, teda v decembri 2019. Výstavba úseku diaľnice D1, ktorý bude súčasťou východného obchvatu Košíc, sa začala v novembri 2016.
Investorom projektu je Národná diaľničná spoločnosť. Rozpočet na úsek v dĺžke 15,46 kilometra je 197,4 milióna eur bez DPH. Stavbu financovanú z fondov Európskej únie a štátneho rozpočtu realizuje spoločnosť Skanska SK.
Budovaná diaľnica D1 v úseku Budimír – Košické Oľšany – Bidovce napojením na úsek D1 Prešov - Budimír preberie podstatnú časť celkovej dopravy z úseku cesty I/68 a I/19, najmä tranzitnú nákladnú dopravu.

Zdroj: https://www.etrend.sk/ekonomika/dialnic ... tavia.html
vladik67
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 268
Obrázky: 75
Založený: 02. Jan 2011 11:34

Naspäť na Monitoring tlače

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.