Doprava v Bratislave: Stres, zápchy, nehody

Moderátor: Moderátori

Doprava v Bratislave: Stres, zápchy, nehody

Odoslaťod juancarlos » 30. Máj 2018 08:52

Riadnou dávkou trpezlivosti sa v týchto dňoch opäť musia obrniť vodiči jazdiaci po hlavnom meste. Bratislavský magistrát intenzívne opravuje rozbité hlavné ťahy. A spolu s nimi aj chodníky, dláždené plochy a zastávky MHD. Dôsledkom dopravných obmedzení sú upchaté ulice, trúbiace klaksóny, stresy z meškaní do práce aj školy. Ešte dlhšie než obvykle to do Bratislavy trvá aj z prímestských oblastí.


Práve v utorok sa začala ďalšia veľká oprava, tentoraz Račianskej ulice, jednej z hlavných príjazdových tepien do metropoly. Opravuje sa úsek medzi križovatkami Nobelova a Hečkova, a to obojsmerne. „Skončenie prác sa v zmysle povolení očakáva do 1. júla,“ informovala hovorkyňa mesta Zuzana Onufer.

„Cestou do práce z Pezinka som sa Račianskej pre istotu vyhol. Tam bývajú zápchy sústavne, aj keď ju neopravujú. No prejsť trasu 19 kilometrov mi aj tak trvalo dve a pol hodiny! Na diaľnici hlásili haváriu, skúsil som to teda cez Bernolákovo, lenže aj tam sa na troch miestach ťukli autá,“ opísal svoju utorňajšiu rannú anabázu Pezinčan Adam Precechtel.

Dopravná nehoda na diaľnici D1 sa stala ráno okolo 5.30 h v smere od Senca do Bratislavy. Do návesu nákladného auta Volvo, odstaveného v pravom jazdnom pruhu pre technickú poruchu, narazilo vozidlo Iveco a doň ešte dodávka. Našťastie kolízia si vyžiadala iba jedného zraneného, 43-ročného šoféra Iveca. Bolo však po nej treba likvidovať uniknuté ropné látky, preto diaľnica viac hodín „stála“.
„Od známych som ráno dostala esemesku, vraj to autom nejde po diaľnici ani po Starej Seneckej ceste. Radšej som zostala doma, do zamestnania som prišla niekedy pred obedom,“ posťažovala sa Iveta Drábová z Veľkých Úľan. Zdôraznila však, že doprava na vjazdoch do Bratislavy kolabuje sústavne, aj bez havárií a rekonštrukcií: „Okolo Bratislavy hlava-nehlava rastú nové a nové satelity. Na rozvoj ciest však developeri nereflektujú. Hoci doprava nesmierne hustne, tie zostávajú rovnaké.“
Už v nedeľu odštartovala aj oprava Bratislavskej ulice v okrajovej mestskej časti Záhorská Bystrica, v oboch smeroch na úseku od Tatranskej po križovatku s Ulicou československých tankistov. Jej dokončenie sa predpokladá do 15. júna. „Dochádzam denne z Malaciek a ako vždy som vyrazil z domu už pred pol siedmou, keď ešte bývajú cesty prázdne. Teraz to od Stupavy išlo ako v lete na saniach,“ pridal svoju skúsenosť Malačan Ivan Číž.

Od pondelka sa opravujú aj dlažby v bratislavskom centre, na Uršulínskej aj Radničnej ulici, so stavebnými prácami sa tam počíta do 24. júna. „Uršulínska zostane čiastočne prístupná aj pre individuálnu osobnú dopravu, rovnako bude umožnený vjazd do podzemnej garáže Centrum,“ spresnila Onufer. Len nedávno sa uzavreli alebo sa práve doťahujú opravy na Dolnozemskej, Panónskej, Bajkalskej, Brnianskej, Hodonínskej či Budatínskej ulici.
Bratislavský magistrát investuje tohto roku do ciest 16 miliónov eur. Z nich sedem dá z mestského rozpočtu, ďalších deväť získal od vlády. Kým v rokoch 2016 a 2017 sa v meste vyasfaltovalo zhodne po 50 kilometrov jazdných pruhov, tento rok je to dvojnásobok. „To je ako keby sme opravili cestu Bratislava – Žilina," priblížil primátor Ivo Nesrovnal.

„Darmo tie cesty páni radní stále látajú. Akurát, že sa teraz ukážu pekní pred komunálnymi voľbami,“ šomral v utorok na zložitú situáciu taxikár Emil Benčík. „Po každej zime je to tu znovu otrasné. Račianska, Bajkalská a ďalšie najvyťaženejšie bratislavské ulice boli kedysi dláždené, neskôr ich iba zaliali asfaltom. Pokým však do hĺbky neupravia podložie, bude to len vyhadzovanie peňazí,“ dodal.

O aktuálnych opravách bratislavských ciest si možno viac zistiť na stránke www.bratislava.sk, na sociálnej sieti „Bratislava works“ a cez dopravné servisy. Mesto využíva aj elektronické dopravné tabule, ktoré v predstihu pred opravou dôležitých ťahov podávajú vodičom informácie priamo na mieste.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/ ... hy-nehody/
juancarlos
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 735
Založený: 04. Mar 2015 21:08
Bydlisko: BA, CA, SB

Naspäť na 2018

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.