ÚVO do tendra na úsek R3 zrejme vrátilo vylúčenú firmu

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Moderátor: Moderátori

ÚVO do tendra na úsek R3 zrejme vrátilo vylúčenú firmu

Odoslaťod Viktorius » 14. Júl 2018 11:10

ÚVO do tendra na úsek R3 zrejme vrátilo vylúčenú firmu

Zdroj: https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clan ... enu-firmu/

Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) rozhodol o námietke v súťaži na výstavbu rýchlostnej cesty R3 Tvrdošín - Nižná za predpokladanú cenu 74,97 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty. Na ÚVO sa obrátil jeden z uchádzačov tendra, ktorý bol zo súťaže vylúčený. Podľa informácií TASR úrad vyhovel námietke a rozhodol o vrátení súťažiaceho do tendra.

„Rozhodnutie v tejto veci je vydané, no zatiaľ nie je právoplatné, preto sa k nemu ÚVO pred nadobudnutím právoplatnosti nemôže vyjadriť,“ uviedli pre TASR z tlačového odboru ÚVO.

Súťaž na výstavbu tohto úseku R3 na Orave vyhlásila Národná diaľničná spoločnosť (NDS) v lete minulého roka. Minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd) v máji v parlamente opísal, že v marci tohto roka sa v rámci súťaže otvárali časti ponúk – ostatné. Komisia po vyhodnotení ponúk podľa Érseka zistila, že jeden z uchádzačov zásadným spôsobom porušil podmienky súťaže, bol preto z tendra vylúčený.

Následne však vylúčený uchádzač využil svoje právo a podal na Úrade pre verejné obstarávanie voči vylúčeniu námietku. Národná diaľničná spoločnosť uviedla, že rozhodnutie ÚVO v tejto veci dostala 12. júla. „NDS bude konať v súlade s rozhodnutím ÚVO, a to v lehote do 30 dní od doručenia rozhodnutia,“ opísala hovorkyňa diaľničnej spoločnosti Michaela Michalová.

Úsek R3 Tvrdošín – Nižná je dlhý 4,4 kilometra a po dokončení má odľahčiť frekventovanú dopravnú tepnu v Tvrdošíne. Diaľničiari momentálne odhadujú ukončenie procesu verejného obstarávania a podpis zmluvy na tento úsek vo štvrtom štvrťroku tohto roka.
Viktorius
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 19
Založený: 20. Nov 2013 19:09

Naspäť na Monitoring tlače

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: rybana1 a 6 hostí.