Na východe je priestor pre automobilku, diaľnica...

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Moderátor: Moderátori

Na východe je priestor pre automobilku, diaľnica...

Odoslaťod devil » 11. Aug 2018 12:35

Na východe je priestor pre automobilku, diaľnica môže byť problém

TASR 11.08.2018 12:32

Na východnom Slovensku je priestor pre automobilku, pričom ako negatívum SR môžu podniky vnímať neexistujúce diaľničné prepojenie medzi východom a západom. Pre TASR to uviedol generálny sekretár Zväzu automobilového priemyslu (ZAP) SR Ján Pribula. Zároveň dodal, že v strednej a východnej Európe chýba výroba ťažších úžitkových vozidiel.

Slovensko môže podľa Pribulu automobilkám ponúknuť stabilitu reprezentovanú členstvom v Európskej únii (EÚ), Severoatlantickej aliancii (NATO) a eurozóne. Dôležité sú pritom aj skúsenosti s automobilovou výrobou a rozvinutý dodávateľský systém, skonštatoval.

„Ako nevýhodu by som vnímal neexistenciu diaľničného prepojenia západ – východ, čo neumožňuje v plnom rozsahu využívať kapacity rozvinutej dodávateľskej siete lokalizovanej predovšetkým na západe krajiny,“ podotkol Pribula.

V súvislosti s rozhodnutím automobilky BMW stavať nový závod v maďarskom Debrecíne uviedol, že južný sused SR sa môže prezentovať reálnymi úspešnými projektmi spolupráce priemyslu a akademickej obce v oblasti vedy a aplikovaného výskumu a vývoja.

„Takýto argument môže zavážiť v prípade, že investor plánuje aj presun kompetencií v oblasti výskumu a vývoja,“ myslí si Pribula, podľa ktorého je kvalifikácia a dostupnosť pracovnej sily v Maďarsku aj na Slovensku na približne rovnakej úrovni. Podobne je to podľa neho aj so štátnou pomocou, ktorá musí spĺňať kritériá stanovené EÚ.

https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clan ... t-problem/
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 105
Založený: 04. Feb 2005 08:32

Naspäť na Monitoring tlače

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.