ÚVO vyhovel vylúčeným uchádzačom z tendra na R3 ...

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Moderátor: Moderátori

ÚVO vyhovel vylúčeným uchádzačom z tendra na R3 ...

Odoslaťod duro_z_dediny » 10. Aug 2019 21:06

Úrad pre verejné obstarávanie vyhovel vylúčeným uchádzačom z tendra na R3 Tvrdošín – Nižná nad Oravou a nariadil Národnej diaľničnej spoločnosti, aby ich zaradila späť do procesu užšej súťaže a opätovne vyhodnotila ich ponuku

Vylúčenie oboch uchádzačov bolo podľa ÚVO založené na tom, že vysvetlenie ponuky vo vzťahu k žiadostiam NDS o vysvetlenie nie je postačujúce a nie je svojím obsahom v súlade s požiadavkou zákona o verejnom obstarávaní.

V oboch prípadoch sa podľa zistení úradu otázky týkali primárne ponukových cien.

Vylúčeniu predchádzali tri žiadosti o vysvetlenie zo strany NDS, ako aj odpovede uchádzačov na žiadosti o vysvetlenie ponuky. Tieto žiadosti o vysvetlenie ponuky však boli podľa ÚVO formulované nadmieru všeobecne a nejednoznačne.

Ďalej sa v rozhodnutí uvádza, že v nich nie sú uvedené konkrétne dôvody či identifikácia nezrovnalosti alebo nejasnosti v informáciách, ktoré navrhovatelia poskytli NDS. Odpovede oboch uchádzačov vo vzťahu k formulácii žiadostí o vysvetlenie zároveň možno podľa úradu považovať za adekvátne.

Diaľničiari tak podľa ÚVO nepreskúmali a nepožiadali týchto uchádzačov o vysvetlenie ponuky vo vzťahu k identifikovaným nezrovnalostiam riadne odôvodneným a transparentným spôsobom.

NDS zároveň podľa úradu dostatočným spôsobom neidentifikovala a nešpecifikovala nezrovnalosti, na základe ktorých pristúpila k vylúčeniu oboch uchádzačov.

V prípade úseku Tvrdošín – Nižná boli vylúčení zo súťaže dvaja uchádzači. Úsek R3 Tvrdošín – Nižná je dlhý 4,4 kilometra a po dokončení má odľahčiť frekventovanú dopravnú tepnu v Tvrdošíne.

Viesť má po ľavom brehu rieky Orava a napájať sa na existujúci obchvat Trstenej. Predpokladaná cena je takmer 75 miliónov eur bez DPH. (tasr)

Zdroj:TASR, portál http://dennikn.sk
https://dennikn.sk/minuta/1547631/?ref=list
Obrázok používateľa
duro_z_dediny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 206
Založený: 18. Jún 2009 11:46

Naspäť na Monitoring tlače

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.