DODÁVATELIA VIŠŇOVÉHO SÚ TAKMER VYPLATENÍ

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Moderátor: Moderátori

DODÁVATELIA VIŠŇOVÉHO SÚ TAKMER VYPLATENÍ

Odoslaťod cargobull » 14. Aug 2019 11:19

DODÁVATELIA VIŠŇOVÉHO SÚ TAKMER VYPLATENÍ

Dodávatelia, ktorí pracovali na stavbe D1 Lietavská Lúčka – Višňové – Dubná Skala, sú takmer vyplatení. Subdodávateľov vyplatil doterajší zhotoviteľ Salini Impregilo – Dúha. Išlo o jednu z hlavných podmienok dohody o ukončení kontraktu medzi Národnou diaľničnou spoločnosťou (NDS) a zhotoviteľom úseku D1 Salini Impregilo – Dúha.

Doterajší zhotoviteľ uhradil dodávateľom zatiaľ 89,7 percenta záväzkov. NDS vyplácanie dodávateľov pravidelne kontroluje.

NDS sa s doterajším zhotoviteľom úseku D1 Lietavská Lúčka – Višňové – Dubná Skala dohodli, že sa nevzdávajú svojich nárokov zo Zmluvy o dielo (ZoD) a vysporiadajú si ich mimo staveniska. NDS a zhotoviteľ zatiaľ predložili na posúdenie medzinárodnej Komisii na riešenie sporov (KRS), ktorá bola zriadená 28. januára 2019 zrejme najväčší a najkomplexnejší nárok Zhotoviteľa. KRS zasadala 9. a 10. augusta, obidve strany na stovkách strán textu obhajujú svoje postoje. Nároky NDS obhajovalo 20 interných a externých expertov. Doterajšieho zhotoviteľa KRS požiadala o dovysvetlenie niektorých jeho stanovísk.

Príprava vyhlásenia súťaže na dokončenie stavby

NDS pracuje na vyhlásení súťaže na dokončenie stavby úseku D1 Lietavská Lúčka – Višňové – Dubná Skala a 31. júla zorganizovala v tejto veci prípravné trhové konzultácie. Zúčastnilo sa ich 24 stavebných a projektových spoločností ako aj zástupcovia Ministerstva dopravy a výstavby SR, Ministerstva financií SR, odbornej verejnosti a tretieho sektora. Diskutovalo sa o nastavení a príprave súťažných podmienok tendra a prípadných rizík nedokončenej stavby. Cieľom prípravných trhových konzultácií je získať podnety a pripomienky odbornej verejnosti k pripravovanému zámeru verejného obstarávateľa. Spoločnosti zároveň do 9. augusta mohli NDS poslať vyplnený dotazník s konkrétnymi podnetmi, návrhmi a pripomienkami k vyhláseniu súťaže. NDS podnety firiem vyhodnotí a zapracuje do súťažných podmienok, aby v maximálne možnej miere predchádzala prípadným nedorozumeniam a zdržaniam v procese obstarávania. Súťažné podklady NDS ex ante prediskutuje s Úradom pre verejné obstarávanie a odprezentuje ich pred zástupcami Európskej únie. Po ich odobrení vyhlási súťaž na stavbu diaľničného úseku D1 Lietavská Lúčka – Višňové – Dubná Skala vrátane tunela Višňové.

:arrow: https://ndsas.sk/press/spravy/dodavatel ... -vyplateni
Obrázok používateľa
cargobull
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 270
Obrázky: 75
Založený: 05. Aug 2010 19:42

Naspäť na Monitoring tlače

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.