Obchvat Košíc je takmer pred odovzdaním. Pozrite si najnovši

Moderátor: Moderátori

Obchvat Košíc je takmer pred odovzdaním. Pozrite si najnovši

Odoslaťod plš » 15. Sep 2019 07:40

Obchvat Košíc je takmer pred odovzdaním. Pozrite si najnovšie zábery
Barbora Hrušovská, Pravda 15.09.2019 06:00

Stavba D1 Budimír - Bidovce je jeden z mála úsekov, ktorý by mal byť odovzdaný v plánovanom termíne, teda koncom tohto roka. Bude ho tvoriť úsek D1 a R2. Motoristom ušetrí 14 minút cesty.

VIDEO: Pozrite si najnovšie zábery z výstavby obchvatu Košíc, ktorý je už takmer pred odovzdaním.

Začiatok stavby tvorí mimoúrovňová križovatka Budimír, ktorá bude pokračovať cez údolie rieky Torysa, ponad ktorú pôjde najdlhší most s dĺžkou takmer 530 metrov. Národná diaľničná spoločnosť (NDS) sa pre Pravdu vyjadrila, že horné nosné konštrukcie mostných objektov, vrátane ríms, sú ukončené.

"Realizuje sa pokládka izolácií, montáž príslušenstva na mostných objektoch a úpravy opôr. Päť mostných objektov je ukončených a pripravujú sa na preberacie konanie,“ uviedla Michaela Michalová, hovorkyňa NDS. Podľa spoločnosti taktiež prebiehajú práce na realizácii kotevných prahov, zemných priekopách, zahumusovanie a hydroosev svahov a v úseku R2 prebehla montáž protihlukovej steny. "Ukončený je napríklad výrub drevín, pyrotechnický prieskum alebo výstavba či preložka inžinierskych sietí,“ dodala Michalová. Viac si pozrite vo videu TV Pravda.

https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clan ... ie-zabery/
plš
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 04. Sep 2011 22:26
Bydlisko: Košice

Naspäť na 2019

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.