ÚVO preveruje tender na opravy ciest I. tr. za 200 mil. Eur

Moderátor: Moderátori

ÚVO preveruje tender na opravy ciest I. tr. za 200 mil. Eur

Odoslaťod devil » 21. Sep 2019 18:26

Tender je pozastavený až do rozhodnutia úradu.
6. aug 2019 o 18:03 SITA

BRATISLAVA. Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) preveruje verejnú súťaž Slovenskej správy ciest (SSC) na veľkoplošné opravy ciest prvej triedy po celom Slovensku za predpokladanú cenu 166,56 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (takmer 200 miliónov eur s DPH). Tender je tak pozastavený až do rozhodnutia úradu.

Padli námietky proti podmienkam
Dôvodom konania o preskúmanie úkonov kontrolovaného, teda SSC, sú podľa úradu námietky proti podmienkam uvedeným v oznámení o vyhlásení verejného obstarávania a v iných dokumentoch potrebných na vypracovanie ponuky. Vyplýva to zo zverejnených informácií k zákazke vo Vestníku ÚVO.
Úrad zároveň vydal predbežné opatrenie a rozhodol, že určené lehoty v tendri neplynú až do nadobudnutia právoplatnosti jeho rozhodnutia o námietkach, čo Slovenská správa ciest následne oznámila potenciálnym záujemcom. "Po nadobudnutí právoplatnosti rozhodnutia úradu podľa zákona o verejnom obstarávaní verejný obstarávateľ primerane predĺži lehotu na predkladanie ponúk v súlade so zákonom o verejnom obstarávaní," uviedla SSC.

Práca na štyri roky
Štátni cestári vyhlásili verejnú súťaž na veľkoplošné opravy ciest prvej triedy v máji tohto roka. Stavebné práce na štyri roky plánujú financovať z prostriedkov štátneho rozpočtu, do zoznamu opráv zahrnuli 79 úsekov ciest vo všetkých ôsmich krajoch.
Na základe tohto tendra má byť v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom samosprávnom kraji opravených dvanásť úsekov ciest prvej triedy, v Banskobystrickom kraji devätnásť, v Žilinskom a Trenčianskom kraji 23 a v Košickom a Prešovskom kraji 25 úsekov.
Pôvodná lehota na predkladanie ponúk bola 21. júna, neskôr ju cestári posunuli na 28. júna. Ponuky mali platiť minimálne dvanásť mesiacov.
Správa ciest upravila aj časť podmienok pre technickú a odbornú spôsobilosť uchádzačov. Napríklad, strojné vybavenie zo štyroch zostáv na pokládku živičných zmesí má pozostávať zo štyroch finišérov a z ôsmich vibračných valcov s riadenou vibráciou.
Súčasťou strojného vybavenia z dvoch zostáv na realizáciu emulzného mikrokoberca majú byť dve cisterny s emulziou, dva distribútory, ako aj nakladače a pokladače emulzného mikrokoberca.

Polmiliónová zábezpeka
Požadovaná je zábezpeka na zabezpečenie ponuky vo výške 500-tisíc eur. Slovenská správa ciest na základe vyhodnotenia ponúk predpokladá uzavrieť rámcovú dohodu s maximálne tromi uchádzačmi a následne použiť elektronickú aukciu.

"Elektronická aukcia bude realizovaná po uzavretí rámcovej dohody s viacerými účastníkmi s opätovným otvorením súťaže na príslušný úsek cesty. Výsledkom elektronickej aukcie bude uzatvorenie čiastkovej zmluvy s úspešným uchádzačom, ktorý sa v e-aukcii umiestnil na prvom mieste v poradí," uviedla SSC v oznámení. Uchádzači majú napríklad preukázať, že za posledné tri roky dosiahli pri inžinierskych dopravných stavbách celkový obrat minimálne 80 miliónov eur bez DPH. Ďalšou podmienkou účasti v tendri je predložiť zoznam stavebných prác uskutočnených za predchádzajúcich päť rokov do vyhlásenia verejného obstarávania s uvedením cien, miest a lehôt ich vykonania.

https://ekonomika.sme.sk/c/22183953/uvo ... z60BI7h04O
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 129
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Naspäť na 2019

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.