Priamy vlakový spoj zo Žiliny až k Baltskému moru? ZSSK potv

Moderátor: Moderátori

Priamy vlakový spoj zo Žiliny až k Baltskému moru? ZSSK potv

Odoslaťod EmBe » 25. Sep 2019 15:38

Priamy vlakový spoj zo Žiliny až k Baltskému moru? ZSSK potvrdila záujem o predĺženie poľského spoja

Zo Žiliny by sme sa v budúcnosti mohli dostať priamym vlakovým spojením až k moru, a to presnejšie Baltskému v prístavnom meste Gdynia na severe Poľska. Pred niekoľkými dňami zverejnil poľský spravodajský portál Rynek Kolejowy zaujímavú informáciu u možnom rozšírení trate TLK Rozewie.

Trasa začína na jednej strane práve v meste Gdynia a končí v Bielsko Biala, pričom práve tu by mohlo dôjsť k predĺženiu cez Zwardoń, Skalité a Čadcu až do Žiliny. Informáciu o príprave návrhu potvrdila aj Železničná spoločnosť Slovensko, zámer však zatiaľ nie je odsúhlasený.

„Áno, Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) pripravila a prerokovala predĺženie uvedeného vlaku až do Žiliny. V súčasnosti však uvedený zámer nie je odsúhlasený objednávateľom výkonov vo verejnom záujme MDV SR, preto je nateraz predčasné hovoriť o termíne zavedenia vlaku. Môžeme však potvrdiť, že ZSSK má záujem o vedenie uvedeného vlaku a predpokladá aj zmysluplný záujem budúcich cestujúcich,“ doplnil hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

Priamo v meste Gdynia sa nachádzajú minimálne tri pláže, priemerné teploty však počas mesiacov júl a august vrcholia tesne nad 20 stupňami. Napriek tomu sú tu vybudované pasáže pre relax na piesku vrátane toaliet, barov a reštaurácií.

https://www.zilinak.sk/prispevky/12821/ ... keho-spoja
Obrázok používateľa
EmBe
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1231
Založený: 24. Jan 2010 20:33
Bydlisko: ZA/ZV

Naspäť na 2019

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.