Diaľnice chudobných ostanú deravé

Moderátor: Moderátori

Diaľnice chudobných ostanú deravé

Odoslaťod aquila » 30. Sep 2019 15:10

29.09.2019, 05:00 | Vladimír Maťo | © 2019 News and Media Holding

Názor | Opravy ciest majú jeden zásadný nedostatok – fotiť sa pri strihaní červenej pásky na novom úseku diaľnice je omnoho lákavejšie, než liať peniaze do výtlkov. A politickú samoľúbosť neprebijú odborné argumenty ani hrozivé čísla štatistík. A tak sa veselo „investujú“ stovky miliónov do krkolomných diaľničných riešení, ktorými sa ani za štvrťstoročie nepodarilo prepojiť oba konce republiky, kým v najmenej rozvinutých regiónoch pripomínajú aj tie najlepšie cesty tankodróm.

ZDIEĽAŤ
Tlačiť
5
Tagy
Názory

Vladimír Maťo komentár 2019

O to viac prekvapilo, keď sa zo štátnej kasy vlani vykotúľalo 200 miliónov eur na opravu ciest prvej triedy. Doposiaľ nevídaná štedrosť chvíľu pôsobila, akoby sa desaťročia zanedbávaná infraštruktúra konečne predrala na svetlo záujmu.


Príbeh však ani tentoraz nemá šťastný koniec a ambiciózny plán zakapal na nedomyslenej súťaži. Prihrať všetky zákazky rovno veľkým cestárskym spoločnostiam síce nie je úplne fér, ale predsa len ľahšie, ako pustiť na stavenisko neznáme malé firmy. Žiaľ, nevyšlo to a opravovať nakoniec nesmie nikto.

https://www.etrend.sk/trend-archiv/rok- ... position=3
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 493
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Naspäť na 2019

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.