Práce na severnom obchvate Prešova pokračujú

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Moderátor: Moderátori

Práce na severnom obchvate Prešova pokračujú

Odoslaťod juancarlos » 16. Jan 2020 15:40

Práce na severnom obchvate Prešova pokračujú, pozrite si fotky

PREŠOV. Po dobudovaní prvej etapy severného obchvatu Prešova motoristi v osobných automobiloch ušetria takmer 9 minút v porovnaní s jazdou po pôvodných komunikáciách.Nákladným vozidlám nový úsek ušetrí približne 8 minút jazdy, informujú diaľničiari na svojej webovej stránke.Hlavným prínosom začínajúceho úseku R4 je, spolu s budovaným úsekom D1 Prešov, západ - Prešov, juh, bude vytvorenie obchvatu mesta, ktorý zabezpečí, že tranzitná doprava bude odklonená mimo intravilánu.

O prvej etape obchvatuPrvá etapa severného obchvatu Prešova bude dlhá 4,3 kilometra.

Úsek sa západne od mesta Prešov napojí na diaľnicu D1 v mimoúrovňovej križovatke Prešov, západ. Pokračuje po svahu vrchu Bikoš nad údolím Šarišského potoka.

V km 1,669 sa nachádza južný portál tunela Bikoš.Severný portál tunela je v km 2,824.Zo severného portálu tunela rýchlostná cesta križuje mostným objektom dlhým 457 m cyklistický chodník, rieku Torysa, železničnú trať Košice – Muszyna a cestu I/68.Na konci trasy sa nachádza mimoúrovňová križovatka Prešov – sever (Dúbrava) s cestou I/68.Hotovo má byť v marci 2023Lehota výstavby prvej etapy severného obchvatu Prešova je 44 mesiacov, zmluvný termín ukončenia výstavby je v marci roku 2023.Cena za vybudovanie úseku je 142 876 816 eur bez DPH, pričom jeho výstavba bude financovaná zo štátneho rozpočtu.Národná diaľničná spoločnosť zverejnila aktuálne fotky zo staveniska, môžete si ich pozrieť vo fotogalérii.

https://presov.korzar.sme.sk/c/22303862 ... ml?ref=trz
juancarlos
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 707
Založený: 04. Mar 2015 21:08
Bydlisko: BA, CA, SB

Naspäť na Monitoring tlače

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.