Otváranie obálok v súťaži na veľkoplošné opravy ciest

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Moderátor: Moderátori

Otváranie obálok v súťaži na veľkoplošné opravy ciest

Odoslaťod devil » 24. Feb 2020 12:02

Otváranie obálok v súťaži na veľkoplošné opravy ciest bude budúci týždeň

Uskutočniť sa má aj vyhodnotenie ponúk a vyhodnotenie podmienok účasti.

23. feb 2020 o 12:43 TASR

BRATISLAVA. Otváranie obálok pre všetky tri časti v súťaži na veľkoplošné opravy ciest prvej triedy sa uskutoční na budúci týždeň v piatok (28. 2.). Pre TASR to uviedla hovorkyňa Slovenskej správy ciest (SSC) Lucia Karelová s tým, že v súčasnosti sa ešte nedá predpovedať výsledok.

Evidoval v súťaži tri námietky

Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) evidoval v tejto súťaži tri námietky, pričom ich zamietol a v jednom prípade zastavil konanie z dôvodu späťvzatia námietky. "ÚVO síce zamietol námietky uchádzačov, ale to neznamená, že vieme predpovedať výsledok, keďže celý proces obstarávania je ešte pred nami," poznamenala Karelová. Budúci týždeň by sa tak mali otvárať obálky pre všetky tri časti, uskutočniť sa má aj vyhodnotenie ponúk a vyhodnotenie podmienok účasti, prípadné doplnenie ponúk a vysvetľovanie. "Ponuky všetkých uchádzačov musí komisia posúdiť. A až potom je možné zverejniť výsledok," dodala hovorkyňa.

Vyhlásila novú súťaž

Minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd) ešte v januári tohto roka uviedol, že predpokladá začatie prác na veľkoplošných opravách ciest prvej triedy na jar. SSC v októbri vyhlásila novú súťaž na veľkoplošné opravy ciest prvej triedy, ktorá je rozdelená na časti. Cenu odhadla na 166,56 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). SSC musela pôvodnú súťaž zrušiť na základe rozhodnutia ÚVO práve pre nerozdelenie zákazky na časti. Zákazka zahŕňa opravy vozoviek na cestách prvej triedy výmenou degradovaných vrstiev krytu vozovky. Cieľom je zlepšenie prevádzkovej spôsobilosti krytu vozovky a predĺženie životnosti vplyvu porúch na nižšie položené vrstvy vozovky. Na cesty prvej triedy bolo zabezpečených 200 miliónov eur nad rámec rozpočtu na obdobie štyroch rokov. Za túto sumu sa malo každý zo štyroch rokov opraviť alebo zrekonštruovať približne 130 kilometrov ciest prvej triedy.

Čítajte viac: https://ekonomika.sme.sk/c/22332433/otv ... yzden.html
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 129
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Naspäť na Monitoring tlače

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.