Ak bude súčasný mýtny systém pre štát nevýhodný, zrušíme ho

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Moderátor: Moderátori

Ak bude súčasný mýtny systém pre štát nevýhodný, zrušíme ho

Odoslaťod metelesku.blesku » 30. Mar 2020 14:39

Minister dopravy: Ak bude súčasný mýtny systém pre štát nevýhodný, zrušíme ho

Vyriešenie problémov s mýtnym systémom považuje za jednu zo svojich priorít.

Minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina) tvrdí, že ak bude súčasný mýtny systém pre štát nevýhodný, zruší ho. Pripúšťa aj možnosť, že by si štát prevádzkoval systém sám. Vyriešenie problémov s mýtnym systémom považuje za jednu zo svojich priorít.

Poznamenal, že Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR uprednostní v prípade mýtneho systému transparentnú a otvorenú debatu o jeho ďalšom smerovaní. Jednou z možností je podľa rezortu dopravy pokračovať v zmluve so súčasným dodávateľom, spoločnosťou SkyToll, avšak za predpokladu, že dôjde k významnej úprave podmienok zmluvy, a to v prospech štátu. V súčasnosti totiž z každého vybraného eura putuje súkromníkovi takmer polovica. "Takto nastavené podmienky mýtneho systému sú pre mňa neprijateľné, pretože sú pre štát krajne nevýhodné," zdôraznil Doležal.

Podľa neho existuje aj variant, že štát si vybuduje vlastný systém a nebude tak za službu platiť súkromníkovi. "Ak sa súčasná situácia nezmení v prospech štátu, systém zrušíme. Dnes existuje niekoľko možností, určite však v prvom rade preferujem otvorenú a odbornú diskusiu. Už v krátkom čase budem iniciovať debatu s prevádzkovateľom súčasného systému," dodal minister.

https://www.aktuality.sk/clanok/778066/minister-dopravy-ak-bude-sucasny-mytny-system-pre-stat-nevyhodny-zrusime-ho/
metelesku.blesku
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 310
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Naspäť na Monitoring tlače

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.