Som rozhorčený. Tunel Višňové sa viac ako dvojnásobne predra

Moderátor: Moderátori

Som rozhorčený. Tunel Višňové sa viac ako dvojnásobne predra

Odoslaťod mirecko255 » 16. Apr 2020 12:45

Som rozhorčený. Tunel Višňové sa viac ako dvojnásobne predraží. Urobíme hĺbkový audit, povedal Doležal

Minister dopravy chce urobiť všetko preto, aby sa do roku 2020 vysúťažil zhotoviteľ na pokračovanie výstavby tunela Višňové.

Minister dopravy a výstavby Andrej Doležal chce v koordinácii s Národnou diaľničnou spoločnosťou (NDS) urobiť všetko pre to, aby sa ešte v roku 2020 otvoril úsek diaľnice D1 Hričovské Podhradie – Lietavská Lúčka a vysúťažil zhotoviteľ na pokračovanie výstavby tunela Višňové. Povedal to na brífingu po stretnutí s primátor Žiliny Petrom Fiabánem.

"Žilinu vnímame ako kľúčový dopravný uzol, preto som ju navštívil ako prvé krajské mesto. Pred pár dňami som sa rozprával aj s predsedníčkou Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Erikou Jurinovou a témy medzi mestom aj ŽSK sa prelínajú," podotkol minister dopravy.

Doplnil, že prioritou zostáva aj diaľnica D3. "Hovorili sme aj o takzvanom problematickom privádzači pre Kysucké Nové Mesto, aby sme spustili súťaž čo najskôr a mohli stavať už v roku 2021. Úsek Čadca, Bukov – Svrčinovec by sme mali otvárať rovnako ešte v tomto roku," uviedol Doležal.

Primátor Žiliny zdôraznil potrebu dobudovania diaľničnej infraštruktúry najmä v súvislosti s veľkými podnikateľskými subjektmi. "Oceňujem, že rokovanie bolo konštruktívne. Žilina je špecifická v tom, že sme významným dopravným uzlom. Sme v trojuholníku Poľsko, Česko, Slovensko, kde dopravná infraštruktúra potrebuje zásadné riešenia. Ale sme si na druhej strane vedomí, že dnes nie sme jediní na Slovensku. Sme pripravení ako mesto Žilina v spolupráci so Žilinskou univerzitou, ŽSK, s okolitými obcami a mestami aktívne pomáhať ministerstvu pri riešení problémov," uzavrel Fiabáne.

Doležal na brífingu povedal, že tunel Višňové sa dva apolkrát predraží, ako tomu bolo na začiatku stavby.

"Som rozhorčený, že na to, že to Národná diaľničná spoločnosť financuje z vlastnych zdrojov, bude dvojnásobne predražená. Preto bude potrebný hĺbkový audit v NDS," povedal Doležal na brífingu.

https://slovensko.hnonline.sk/2131727-s ... al-dolezal
mirecko255
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 413
Založený: 02. Dec 2015 07:38

Naspäť na 2020

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

cron