Z Miškolca do Košíc sa bude jazdiť po RC do r 2022

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Moderátor: Moderátori

Z Miškolca do Košíc sa bude jazdiť po RC do r 2022

Odoslaťod DrX » 11. Máj 2020 15:03

Z Miškolca do Košíc sa bude jazdiť po rýchlostnej ceste do roku 2022, nový most cez Dunaj bude pár mesiacov meškať. Vyplýva to zo stretnutia maďarského ministra zahraničných vecí Pétera Szijjártóa s ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom.

„Do roku 2022 dosiahneme stav, že z Miškolca do Košíc bude možné premávať po rýchlostnej ceste. (…) V auguste odovzdáme verejnosti nový most pri Komárne,“ povedal maďarský minister Szijjártó.

U nás sa naposledy spomínal júnový termín odovzdávania mosta Komárno – Komárom. Boli to odhady ministerstva dopravy z konca minulého roku. Cesta do Miškolca sú chýbajúce kilometre južného prepojenia Bratislava – Košice.

Ministri spomínali aj plány zväčšiť kapacitu plynovodného prepojenia medzi oboma krajinami. Zväčšiť sa má kapacita spojenia Veľké Zlievce a Balassagyarmat, ktoré bolo sprevádzkované v roku 2015.

„Do roku 2024 bude môcť transportovať 5 miliárd kubíkov zemného plynu a to má veľký význam,“ povedal maďarský minister.

Maďarsko má podľa neho dohodu s Gazpromom, ten plánuje prepravovať najmä plyn z plynovodu TurkStream popod Čierne more. Plyn by mohol prepojkou smerovať z Maďarska cez Slovensko do Rakúska.

Viac o slovensko-maďarskom plynovode:

do prevádzky bol uvedený v roku 2015 s kapacitou 4,5 mld. kubických metrov plynu zo Slovenska do Maďarska a 1,8 mld. kubíkov v opačnom smere,
na slovenskej strane sa napája na tranzitný plynovod, ktorým prúdi ruský plyn cez Slovensko ďalej do západnej Európy,
zvýšenie prepravných možností podľa Szijjárta súvisí s tým, že Budapešť sa dohodla s Gazpromom na nákupe veľkého množstva zemného plynu. (n, čtk)


https://e.dennikn.sk/minuta/1888466
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Naspäť na Monitoring tlače

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.