Doležal: Križovanie D1 a D4 nemá konkrétneho vinníka

Moderátor: Moderátori

Doležal: Križovanie D1 a D4 nemá konkrétneho vinníka

Odoslaťod aquila » 12. Okt 2021 06:21

Dátum dokončenia diaľnice do Košíc minister nemá.

11. okt 2021 o 15:05 ZUZANA KOVAČIČ HANZELOVÁ, BARBORA PAĽOVČÍKOVÁ


Minister dopravy Andrej Doležal sa postavil proti zdaneniu rekreačných poukazov. (Zdroj: SITA)
Písmo:A-|A+4
[ Dostávajte Ranný brífing SME e-mailom: Prihláste sa na odber jedným klikom. ]
Minister dopravy bude opäť rokovať s primátorom Bratislavy Matúšom Vallom a bratislavským županom Jurajom Drobom.

Pri otváraní diaľničného obchvatu Bratislavy je množstvo problémov, starostovia aj primátor hovoria o kolapse dopravy. Štát zas nedokázal zabezpečiť kľúčové križovanie diaľnic D1 a D4.

Článok pokračuje pod video reklamou
0 seconds of 20 secondsVolume 0%
Reklama skončí za 20s
 
O tom, ako sa vyrieši prepojenie D1 a D4, či sa tak môže stať do dvoch rokov, aj o budúcnosti železničnej dopravy na Slovensku a prečo do nej investujeme tak málo peňazí, hovorí v rozhovore pre SME minister dopravy ANDREJ DOLEŽAL.

Andrej Doležal
ministrom dopravy a výstavby je od marca 2020, do funkcie ho menovala strana Sme rodina,
v rokoch 2012 ‒2017 bol technickým riaditeľom v RTVS,
v rokoch 2008 ‒ 2012 pôsobil ako technický riaditeľ v spoločnosti Markíza‒Slovakia (CME),
vyštudoval Fakultu elektrotechniky a informatiky Slovenskej Technickej Univerzity (STU).
Funguje ešte koalícia? Dobre alebo zle?

Neviem to posúdiť. Nebol som členom žiadnej inej koalície, čiže sa mi to hodnotí ťažko, ale funguje.

Do politiky ste prišli zo súkromného sektora. Keby tak, ako teraz funguje koalícia, fungovala súkromná firma, skrachovala by?

Akcionár by už dávno vymenil manažment.

Ste spokojný s tým, ako strana Sme rodina, ktorá vás nominovala, bojuje proti korupcii?

Niektoré veci by som pomenoval inak, ale nie som v pozícii, aby som hodnotil stranu, ktorá ma nominovala.

Z diaľnice D1 sa na D4 nedá dostať, nazvali ste to svetovou raritou. Kto je za to zodpovedný? https://ekonomika.sme.sk/c/22759396/dol ... razbox_sme
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Naspäť na 2021

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.