Slovenská správa ciest potvrdila, že obchvat Sabinova postav

Moderátor: Moderátori

Slovenská správa ciest potvrdila, že obchvat Sabinova postav

Odoslaťod svaco » 21. Sep 2023 11:23

Slovenská správa ciest potvrdila, že obchvat Sabinova postaví skupina Hochtief
Bude dlhý 10 km a stáť 61 miliónov eur.

Čítajte viac: https://presov.korzar.sme.sk/c/23218403 ... htief.html

BRATISLAVA, SABINOV. Skupina stavebných spoločností Hochtief zostala víťazom tendra na výstavbu takmer 10-kilometrového obchvatu Sabinova na ceste prvej triedy I/68.

Slovenská správa ciest (SSC) aj po opakovanom vyhodnotení potvrdila jej pôvodnú najnižšiu ponuku a mala by s ňou uzavrieť zmluvu na zhotovenie preložky hlavnej cesty mimo mesta.

O výsledku opätovného posúdenia ponuky úspešného uchádzača z hľadiska potenciálneho konfliktu záujmov informovala v dokumentoch zákazky vo Vestníku verejného obstarávania.

Celkové odhadované náklady na obchvat Sabinova presiahli 61 miliónov eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).

0 seconds of 0 secondsVolume 0%
 
Súťaž trvala rok a pol
Štátni cestári znova neuviedli, akú cenu za výstavbu sabinovského obchvatu navrhli skupina Hochtief a ďalší piati účastníci súťaže trvajúcej rok a pol.

Zrušiť pôvodný výsledok vyhodnotenia ponúk a nanovo vyhodnotiť najlacnejšiu ponuku nariadil v júli Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) s tým, že cestári mali možný konflikt záujmov vyhodnotiť preskúmateľným spôsobom, prípadne prijať primerané opatrenia na jeho odstránenie.

Úrad začal kontrolovať postup SSC v tendri na zhotoviteľa obchvatu Sabinova na základe vlastného podnetu pred uzavretím zmluvy po vyhodnotení ponúk ešte koncom januára.

Zároveň vtedy vydal predbežné opatrenie o tom, že lehoty v tendri neplynú.

Cestári chceli so stavebnými prácami plánovanými na tri roky začať v tomto roku, financovať ich majú aj s využitím prostriedkov Európskej únie. Verejnú súťaž na zhotoviteľa vyhlásili ešte vlani vo februári, ponuky v päťkrát predĺženej lehote pred rokom začiatkom augusta predložilo šesť uchádzačov.

Ďalší uchádzači
Podľa poradia zverejneného koncom januára tohto roka a znova potvrdeného na prvom mieste s najnižšou cenou skončilo združenie spoločností Hochtief SK, Hochtief CZ a Hochtief Infrastructure.

Dve posledné z nich majú na Slovensku svoje organizačné zložky.

Ponuky predložili podľa poradia ešte spoločnosti Metrostav DS, Doprastav, skupina v zložení Eurovia SK, Strabag, SMS a Eurovia CS - organizačná zložka Slovensko.

Nasledujú Váhostav - SK a skupina spoločností Budimex a Budimex Slovakia.

Až 16 mostov
Sabinovský obchvat sa bude začínať za obcou Pečovská Nová Ves, bude pokračovať severne od Sabinova a jeho mestskej časti Orkucany.

Za obcou Šarišské Michaľany sa napojí na súčasnú cestu v smere do Prešova.

Súčasťou preložky cesty so 76 stavebnými objektmi bude šestnásť mostov, obchvat po vybudovaní odkloní dopravu mimo mesta.

Čítajte viac: https://presov.korzar.sme.sk/c/23218403 ... htief.html
Obrázok používateľa
svaco
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 788
Obrázky: 14
Založený: 29. Jan 2008 11:16
Bydlisko: Presov

Naspäť na 2023

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.