D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Kedy je podľa vás potrebné začať so stavbou tunela Višňové ?

Anketa bola ukončená dňa 11. Jún 2014 12:34

Ihneď - t.j. vyhlásiť tender ešte tento rok
132
92%
Postačí neskôr, do r. 2020
4
3%
V ďalekej budúcnosti, t.j. po r. 2020
1
1%
Nikdy - tento úsek by sa nikdy nemal stavať
7
5%
 
Celkový počet hlasov : 144

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod tomenmen » 15. Aug 2022 16:16

Ono by bolo veľmi slušne prospešné ak by bol tunel otvorený stále v jednom smere a druhý smer by mal pod Strečnom 2+1 .. bez tej zmeny ktorá je pod Strečnom súčasne..
tomenmen
diskutujúci
 
Príspevky: 96
Založený: 26. Apr 2016 14:51

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod Kvík » 15. Aug 2022 18:50

Potom neviem, čo tým vlastne myslia. Otvorí sa iba jeden smer, ale rovno v dvoch pruhoch po celej dĺžke a druhý až o pol roka neskôr?
Να εύχεσαι νάναι μακρύς ο δρόμος, γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις.
Kvík
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 268
Obrázky: 3
Založený: 20. Sep 2017 18:16
Bydlisko: BA

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod aquila » 15. Aug 2022 20:27

Osobne si myslim, ze naberu take oneskorenei, ze to budu otvarat naraz...
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod jarino » 15. Aug 2022 22:21

Je to možné.
Tento harmonogram čo je v obehu počíta s tým, že most 203-00 bude hotový neskôr ako tunel.
To sa môže ešte zmeniť kvôli nutnosti dať doporiadku nedostatky po predošlom zhotoviteľovi.

Most 203-00 je zjavne problematický, keďže vidíme v akom je stave a až o 22 mesiacov má byť kompletne hotový.
Tá technológia s nosníkmi zrejme nie je najšťastnejšia.
Jeden most má 24 polí.
V priečnom reze ľavého mosta je 8 nosníkov.
V priečnom reze pravého mosta je 9 nosníkov.
Každý si vie z toho vypočítať, koľko 30-40 metrových nosníkov treba vyložiť.
Každý ten 30-40 metrový nosník treba na stavbe pripraviť z menších 13 metrových prefabrikátov dovezených na stavbu...
Teraz je už neskoro plakať nad zvolenou technológiou výstavby NK.
No myslím si, že overení Zhotovitelia by buď zvolili výsuvnú skruž alebo letmú betonáž na štýl PB (prípadne možno aj výsuv NK).

ferguson napísal:jarino: nemas info na co sa caka pri moste 204? Od piliera 6 vysunuli napravo aj nalavo nosnu konstrukciu uz davno a odvtedy sa tam nic vyrazne nedeje.

Minuly tyzden boli ulozene dve polia ako spominal niekto vyssie na moste pre tunelom.
48214

Teraz by sa mala robiť nosná konštrukcia od piliera 5.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod DrX » 16. Aug 2022 08:48

Ak by mudrci z MD, NDS a UHP miesto megalomanskeho mokreho sna Visnove uz davno urobili tie galerie na Strecne, nemuseli byt dnes taketo problemy:
@zelenavlna
#NEHODA AKTUALIZÁCIA: Pod Strečnom spadli na cestu skaly a narazili do nich dve autá, úsek je v oboch smeroch ťažko prejazdný a zdržíte sa asi 30 minút.
https://twitter.com/zelenavlna/status/1 ... 3815107586

Ale holt na Slovensku je to tak: nenazrany zilinsky region dostava neobmedzene peniaze na D aj zeleznice, a vsetko ostatne na zvysku Slovenska sa moze rozpadavat (a obcas sa to prihodi aj priamo tam)... Pritom to vsetko mohlo byt poriesene za par supov davno pradavno...
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod mike007 » 16. Aug 2022 09:02

Čiže keby išla D1 juhom, tak by pod Strečnom skaly nepadali? Či ako? :D
mike007
diskutujúci
 
Príspevky: 197
Obrázky: 9
Založený: 10. Apr 2020 11:10

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod Mawerick81 » 16. Aug 2022 09:06

Tak neobmedzene peniaze :D :D :D ,,, nieco mi toto zacina pripominat,, tak ako ma Matovic na klavesnici len 5 pismen v poradi SULIK, tak DRX bude mat ZILINA :D
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod DrX » 16. Aug 2022 10:28

Ak by sla D1 juhom, stala by stvrtinu toho co D1 severom (1 tunel proti 8), a boli by peniaze aj na udrzbu jednotiek a stavbu galerii.
Ale hlavne, ja som nikdy nepovedal, ze D1 mala ist juhom. Len ze sa peniaze mali delit 60:40, aby si megalomani v Ziline uvedomili na co maju a na co nie (8km tunel a dalsich 5 okolo neho).
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod Jonathan » 16. Aug 2022 11:02

jarino napísal:Je to možné.
Teraz je už neskoro plakať nad zvolenou technológiou výstavby NK.
No myslím si, že overení Zhotovitelia by buď zvolili výsuvnú skruž alebo letmú betonáž na štýl PB (prípadne možno aj výsuv NK).

Taliani maju radi prefabrikaty. Ked som bol na Sicili tak iny most nemali. Tento ma cca 2,5km
https://www.google.com/maps/@37.9583413 ... 312!8i6656
Jonathan
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 626
Obrázky: 31
Založený: 09. Feb 2005 09:49

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod Mawerick81 » 16. Aug 2022 11:09

VIem ze to nema vyznam ale aj tak mi to neda,, Moze Zilina za to kde sa nachadza? A este kto z obyvatelov Ziliny ziadal aby sa D1 trasovala cez tunel? len sa pytam..
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod DrX » 16. Aug 2022 11:11

No vsetci ti, ktori volili meciara a slotu a luptaka , ktori im D1+D3 do Ziliny nakreslili.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod Mawerick81 » 16. Aug 2022 11:37

ako ty vies dopredu co budu robit ludia ktori sa volia? Ja teda jasnovidec niesom,, (nevolil som ich)
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod devil » 16. Aug 2022 12:52

VIem ze to nema vyznam ale aj tak mi to neda,, Moze Zilina za to kde sa nachadza? A este kto z obyvatelov Ziliny ziadal aby sa D1 trasovala cez tunel? len sa pytam..
nerobme zo samosprav nesvojpravnych. toho casu nitra aktivne bojovala za JO namiesto SO. alebo take kysuce kde sa spisuju peticie aby im nechali staru cestu gratis k dialnici.

Ale hlavne, ja som nikdy nepovedal, ze D1 mala ist juhom. Len ze sa peniaze mali delit 60:40, aby si megalomani v Ziline uvedomili na co maju a na co nie (8km tunel a dalsich 5 okolo neho).
ano, to mohla byt R1 skor a bez PPP a dnes uz mohol byt poloprofil pri batke. neplatili by sa take splatky a nerobila blba obchadzka.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod Mawerick81 » 16. Aug 2022 13:01

tu padla otazka konkretne na D1,, z coho mi vyslo to, ze ked minister spacha trestny cin, tak mozu za to jeho volici,, lebo sak oni ho volili,, a tiez samospravy.. nieco podobne ako sa teraz deje v KRasne sme tu kedysi riesili s Povinou, kde Devil a spol aktivne sa vyjadrovali, ze treba zburaz ludom domy aby sa naplnili ich poziadavky na rozsirenie cesty.. Minimalne okolo Krasna to moc nejde inak riesit,, raz je v na dvojke ceste historicky most,, okolo neho su domy,, ale zase budem za megalomana :D takze nech to dopadne ako len chce..
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod Mawerick81 » 16. Aug 2022 13:08

devil napísal:
ano, to mohla byt R1 skor a bez PPP a dnes uz mohol byt poloprofil pri batke. neplatili by sa take splatky a nerobila blba obchadzka.


Lenze R1 nespaja 3 staty.. len spojnica medzi BA a KE.. D1 na spojnicu medzi BA a KE ale hlavne spaja mesta s eknomikou, velke firmy, s nadvazujucou D3 spoji CZ a PL,, juh je rovina,, samozrejme lacnejsie stavanie,, ale inak dole je hlavne polnohospodarstvo,, aktualne uz moc nie,, vznikaju priemyselne parky,, ale kolko ich bolo ked sa planovala D1?

https://sk.wikipedia.org/wiki/Dejiny_v% ... _roku_1989
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod ondrejko_t » 16. Aug 2022 13:52

toto je zbytočná diskusia. a hlavne veľa krát bez zmyslu omieľaná. keby šla Rka juhom, pravdepodobne by aj tam už boli aj priemyselné parky, minimálne trochu vyššia životná úroveň a menší odliv za prácou. akurát tam nie je v súčte toľko obyvateľov. to je jedno. ja som síce zástancom D1 tak ako ide a aj ako "chrbtovej kosti" infraštruktúry (odjakživa to tak bolo, aj vrátane železnice), ale v jednom jedinom s DrX súhlasím. malo sa to nejako proporčne deliť. 60:40 alebo aspon 70:30. nemôže juh za to, že je juhom. to je celé. a o zlodejinách sa tiež nemá zmysel baviť, zas tu bude 10 strán zabitých, či je väčšia zlodejina D4/R7, alebo Pr1bina, alebo tzv. miestne zaužívaný názov "Pacholand" :D (prepáč, Pacho ;) )
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 783
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod ondrejko_t » 16. Aug 2022 13:58

Mawerick81 napísal:
devil napísal:
ano, to mohla byt R1 skor a bez PPP a dnes uz mohol byt poloprofil pri batke. neplatili by sa take splatky a nerobila blba obchadzka.


Lenze R1 nespaja 3 staty.. len spojnica medzi BA a KE.. D1 na spojnicu medzi BA a KE ale hlavne spaja mesta s eknomikou, velke firmy, s nadvazujucou D3 spoji CZ a PL,, juh je rovina,, samozrejme lacnejsie stavanie,, ale inak dole je hlavne polnohospodarstvo,, aktualne uz moc nie,, vznikaju priemyselne parky,, ale kolko ich bolo ked sa planovala D1?

https://sk.wikipedia.org/wiki/Dejiny_v% ... _roku_1989


ani D1 nespája 3 štáty, a ak rátaš D3, alebo R3 / R4, musíš zákonite rátať aj aj R3 / R4 na juh.

a keby sme neboli banánová republika, už dávno máme aspoň D1 severom a R1+R2 juhom. myslím, že o R7 DS-LC nemusíme ani snívať, lebo sa jej nikto z nás nikdy nedožije :D
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 783
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod Noro1 » 16. Aug 2022 15:07

ondrejko_t napísal:toto je zbytočná diskusia. a hlavne veľa krát bez zmyslu omieľaná. keby šla Rka juhom, pravdepodobne by aj tam už boli aj priemyselné parky, minimálne trochu vyššia životná úroveň a menší odliv za prácou. akurát tam nie je v súčte toľko obyvateľov. to je jedno. ja som síce zástancom D1 tak ako ide a aj ako "chrbtovej kosti" infraštruktúry (odjakživa to tak bolo, aj vrátane železnice), ale v jednom jedinom s DrX súhlasím. malo sa to nejako proporčne deliť. 60:40 alebo aspon 70:30. nemôže juh za to, že je juhom. to je celé. a o zlodejinách sa tiež nemá zmysel baviť, zas tu bude 10 strán zabitých, či je väčšia zlodejina D4/R7, alebo Pr1bina, alebo tzv. miestne zaužívaný názov "Pacholand" :D (prepáč, Pacho ;) )

Konecne jedna normálna odpoved. Myslím ze táto stránka vznikla na to, aby sme boli informovany o jednotlivych usekoch a nie aby sme sa zaoberali blbostami. A tymto sa chcem podakovat hlavne ludom, ktory sem fakt davaju a davali informácie, ktoré boli podstatne - garip, jarino a pod.
Noro1
nováčik
 
Príspevky: 5
Založený: 14. Aug 2022 10:42

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod jozin z bazin » 16. Aug 2022 15:50

pridavam clanok z monitoringu, nech sa to pripadne v buducnosti lahsie dohladava

Na cestu pod Strečnom opäť padali skaly. Poškodené sú viaceré aut
viewtopic.php?f=35&t=26273
jozin z bazin
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 470
Obrázky: 30
Založený: 14. Dec 2009 14:57

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod badger-FB » 16. Aug 2022 21:46

Tam by sa mali umiestniť nejaké senzory a osadiť závora na cestu. To sa nedá v dnešnej dobe s tým nič iné robiť? Siete majú na celom svete, ale pred lavínami keď je niečo v pohybe, tak existujú závory na cestách. To je fakt taký problém na ochranu života? Keď už teda je taký problém stavebne spraviť tak, aby kamene nedopadli rovno na vozovku?
A po tomto incidente tam snáď nabehnú odborníci a prezrú situáciu! Ide zima ...
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod Mawerick81 » 16. Aug 2022 21:52

siete tam su,, aj sa upevnovala skala na tusim troch miestach...
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod badger-FB » 16. Aug 2022 22:05

Veď píšem, že siete sú všade, možno som to mal lepšie vyjadriť. Jasné, že tam sú a viac druhov, jazdím tadiaľ. Inak teda podaktoré sú plné stromov a kameňa ako keby to nikto ani nevyberal, lebo však nech to tam padá.
Zanedbaná údržba, hrubé porušenie? Ohrozenie verejného záujmu? Len by to dopadlo na niekoho skúsenejšieho tak štát platí. Lebo vieme ako to je a dá sa dokázať, že štát zanedbáva bezpečnosť tohto úseku. Je preukázateľné, že pri intezitách tu musia platiť najvyššie možné štandardy, nie pár značiek, že padá skala.
Preto by som čakal v najbližšom období nejaké kroky. Aby sa o.i. vo výsledku mohol každý z nás cítiť bezpečnejšie. Ani si nechoďme predstaviť nehodu auta s nejakým typom materiálu.
Možno, že sa štát stará, možno uzatvoril s niekým zmluvu o monitoringu a vyhodnocovaní, ale to sa dostávame naspäť k tomu, k akým postupom a záverom sa štát dostáva z týchto zistení. Možno si niekto nerobí svoju prácu a zase by mal byť štát na ťahu. Nemalo by to prejsť len tým, že to bolo v novinách a že sa vyplatí pár tisíc eur na škodách a výjazde jednotiek k nehode. Kolóny, takže straty na dopravných výkonoch ešte k tomu.
PZ môže za istých okolností aj vyhodnotiť, že daný úsek cestnej siete nezodpovedá kritériám a úsek pre dopravu uzatvorí respektíve najprv degraduje. (a ano bavím sa o jedničkách). To by malo samozrejme nepredstaviteľné dopady na dopravu. Určite vyššie než tých 7 či koľko mega za tú galériu, ktorá nie a nie tam vzniknúť.
Ak sa nemýlim pri vážnych nehodách (aj smrteľná občana ČR) bolo vyplatené odškodné. Vedeli myslím prečo. Ak si dobre pamätám, je to už skoro 2 desaťročnice.
Pravdaže, pri tých nákladoch na D1 je to zanedbateľné minimum.
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod Vlados » 16. Aug 2022 23:53

Štát toho zanedbáva celkom dosť, ale netreba sa nech nechať nachytať novinármi. Dnes skaly padali proti Starhradu, to je tak 2,5 km od hradu Strečno. Kde presne padali skaly neviem. Stará galéria bola plánovaná medzi Strečnom a Starhradom, možno na tom mieste kde padali skaly, ale mohlo to byť kúsok vedľa.
Dnes je už plánovaná nová galéria, ktorá má mať 730m a má byť pod hradom Strečnom. Starhrad má byť vyriešený tunelom, ktorý by viedol popri železničných. Spracované riešenie je veľmi drahé a nie je najperspektívnejšie. Keď by sme mali dať desiatky mil. € do riešenia, tak by I/18 vôbec nemala viesť pod hradom Strečno. Cesta by sa mala preložiť na druhú stranu Váhu a viesť popri Nezbudskej Lúčke a Varíne a napojiť by sa mala na cestu pred závodom KIA.
S PZ nestraš, lebo oni na to gule nemajú. Obchádzková trasa by mala 80 km. Možno v 2025 nejaký statik rozhodne a dôjde k nekompromisnej uzávierke. Nebude podstatné či tunel Višnové bude sprevádzkovaný alebo nebude. Na tom úseku je 335m dlhý most, ktorému zostatková životnosť končí niekedy v 2025. Jednoducho 50 rokov sme si nenašli čas na jeho rekonštrukciu, ani na opravu odvodnenia.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod exec » 17. Aug 2022 08:23

páči sa mi utópia ohľadom nejakej automatickej závory, prípadne nejakého iného "high-tech" riešenia, na úseku, kde je už cca rok asi 50m úsek cesty v stave kde si seriózne môžeš rozbiť auto. Ani nechcem vedieť koľko defektov a prasknutých diskov to má na svedomí. Jediné čo sa s tým spravilo je že sa osadila značka a znížená rýchlosť. #vybavene

https://www.google.com/maps/@49.1697397 ... 384!8i8192
exec
návštevník
 
Príspevky: 13
Založený: 03. Máj 2019 08:53

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod ondrejko_t » 17. Aug 2022 09:58

vies co? myslím si osobne že defektov málo. viac bordelu spravila tá žltá blbosť, ktorú tam osadili po prerozdelení na 2+1 pruhy. stalo sa mi, že pravdepodobne to trafil nejaký kamión a ten žltý pás šiel "šregom" cez vozovku, čo je celkom príjemné, keď v 100vke obiehaš Ty kamión a toto máš pred sebou ako retardér. tak som cez to preletel modliac sa, aby ma to nerozhodilo rovno pod kamión. odskákala si to chvála Bohu len jedna pneu.
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 783
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 14 hostí.