D1 Važec - Mengusovce

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod rdklm » 06. Jan 2006 02:16

To ze sa nieco otvori skor aspon na pol profil je pozitivne Ale ktora cast to ma byt? Snad sa nestal zazrak a otvoria cely usek, lebo v starsich spravach odznelo, ze tunel otvarat nebudu, tak potom si to moc dobre neviem predstavit ktoru cast urobia a kde ju napoja na staru cestu
rdklm
nováčik
 
Príspevky: 3
Založený: 05. Dec 2005 01:27

Odoslaťod Adaios » 06. Jan 2006 11:18

Napojenie sa da spravit aj dlhsie, ... podobne ako Ladce-Sverepec a je pravdepodobne ze tunel sa otvarat nebude ale neviem presne ktora cast sa otvori. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Andrej » 06. Jan 2006 11:23

Adoas napísal:Napojenie sa da spravit aj dlhsie, ... podobne ako Ladce-Sverepec a je pravdepodobne ze tunel sa otvarat nebude ale neviem prsne ktora cast sa otvori. :wink:


Ale takéto napojenie by nemalo význam - kvôli cca 6 km 1/2 profilu diaľnice robiť cca 3km dlhé napojenie? To by boli vyhodené peniaze!
Čo sa týka tunela - ten sa nedá urýchliť? Veď stavebná jama vyhĺbená je, steny tunela sa stavajú a stačí ho už iba prekryť :P
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Adaios » 06. Jan 2006 11:33

Andrej napísal:
Adoas napísal:Napojenie sa da spravit aj dlhsie, ... podobne ako Ladce-Sverepec a je pravdepodobne ze tunel sa otvarat nebude ale neviem prsne ktora cast sa otvori. :wink:


Ale takéto napojenie by nemalo význam - kvôli cca 6 km 1/2 profilu diaľnice robiť cca 3km dlhé napojenie? To by boli vyhodené peniaze!
Čo sa týka tunela - ten sa nedá urýchliť? Veď stavebná jama vyhĺbená je, steny tunela sa stavajú a stačí ho už iba prekryť :P


Nie som stavbar. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod eucitizen » 06. Jan 2006 11:41

Zaujmave ze pri Vazci sa stavia v plnom profile, apson co sa tyka mostov. To iste plati pri Mengusovciach, tam je to urobene tiez na plny profil, samozrejme ze este tam chyba dost vela prace.
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Odoslaťod Andrej » 06. Jan 2006 12:14

eucitizen napísal:Zaujmave ze pri Vazci sa stavia v plnom profile, apson co sa tyka mostov. To iste plati pri Mengusovciach, tam je to urobene tiez na plny profil, samozrejme ze este tam chyba dost vela prace.


Mas pravdu, vlastne cely usek sa stavia rovno na plny profil okrem spominaneho mostu pri Strbe. Ale ak sa bude nieco otvarat do volieb, tak plny profil to nebude asi nikde. :P
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Adaios » 06. Jan 2006 12:53

Dobre, tu uz prichadza k nepresnostiam.

Stavia sa samozrejme na plny profil, lebo rozdiel 1-1,5 roka je maly na to, aby tomu tak nebolo.

Ale nebude dost penazi na otvorenie viac ako 1/2 profilu. A je jedno ktory usek/y. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Čumil » 06. Jan 2006 20:19

Adoas napísal:Dobre, tu uz prichadza k nepresnostiam.

Stavia sa samozrejme na plny profil, lebo rozdiel 1-1,5 roka je maly na to, aby tomu tak nebolo.

Ale nebude dost penazi na otvorenie viac ako 1/2 profilu. A je jedno ktory usek/y. :wink:


Neviem, ci je rozumne otvarat 1/2 profil z politickeho hladiska. Zatial je skusenost taka, ze to vedie k porazke vlady vo volbach :lol:
Čumil
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 806
Založený: 01. Okt 2005 15:41

Odoslaťod Adaios » 08. Jan 2006 22:43

Čumil napísal:Neviem, ci je rozumne otvarat 1/2 profil z politickeho hladiska. Zatial je skusenost taka, ze to vedie k porazke vlady vo volbach :lol:


Nechapem. :roll:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Saget » 08. Jan 2006 22:48

To bolo asi mierene na VM. Ten postavil na Povazi "vela" novych dialnic. Ale bola to nova vlada ktora ich musela dobudovat na plny profil...
Obrázok používateľa
Saget
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Obrázky: 37
Založený: 26. Máj 2005 21:42
Bydlisko: Bratislava - DNV

Odoslaťod Adaios » 08. Jan 2006 22:56

Saget napísal:To bolo asi mierene na VM. Ten postavil na Povazi "vela" novych dialnic. Ale bola to nova vlada ktora ich musela dobudovat na plny profil...


Tak historia dava za pravdu skor niecomu inemu. Od r. 1995 do r. 1998 sa podarilo otvorit 120 km dialnic a z toho cca. 75 km na plny profil.

Vlade po v r. 1998 zostalo rozostavanych dalsich 120-130 km, co je velmi dobre ... ale tato vlada vela usekov zakonzervovala atd.

Otvaranie dialnic vzdy pritahuje politicku pozornost: bez ohladu na pocet otvaranych km - aj ked je pravdou, ze 1/2 usek len malokedy je dobry, ale zalezi od niecoho ineho - zalezi od toho ci sa na druhej 1/2 pracuje alebo tam este nie su ani stavebne prace zacate a potrebne by to bolo z hladiska dopravnej situacie. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Saget » 08. Jan 2006 23:05

Adoas napísal:
Saget napísal:To bolo asi mierene na VM. Ten postavil na Povazi "vela" novych dialnic. Ale bola to nova vlada ktora ich musela dobudovat na plny profil...


Tak historia dava za pravdu skor niecomu inemu. Od r. 1995 do r. 1998 sa podarilo otvorit 120 km dialnic a z toho cca. 75 km na plny profil.

Vlade po v r. 1998 zostalo rozostavanych dalsich 120-130 km, co je velmi dobre ... ale tato vlada vela usekov zakonzervovala atd.

Otvaranie dialnic vzdy pritahuje politicku pozornost: bez ohladu na pocet otvaranych km - aj ked je pravdou, ze 1/2 usek len malokedy je dobry, ale zalezi od niecoho ineho - zalezi od toho ci sa na druhej 1/2 pracuje alebo tam este nie su ani stavebne prace zacate a potrebne by to bolo z hladiska dopravnej situacie. :wink:


Tie cisla si trosku prehnal. Oprav ma ak sa mylim ale od r.1995 do r. 1998 som napocital len nieco do 40 km novych dialnic na plny profil !? A na polovicny 120 ??? To asi tiez nie...
Obrázok používateľa
Saget
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Obrázky: 37
Založený: 26. Máj 2005 21:42
Bydlisko: Bratislava - DNV

Odoslaťod Adaios » 08. Jan 2006 23:12

Saget napísal:
Adoas napísal:
Saget napísal:To bolo asi mierene na VM. Ten postavil na Povazi "vela" novych dialnic. Ale bola to nova vlada ktora ich musela dobudovat na plny profil...


Tak historia dava za pravdu skor niecomu inemu. Od r. 1995 do r. 1998 sa podarilo otvorit 120 km dialnic a z toho cca. 75 km na plny profil.

Vlade po v r. 1998 zostalo rozostavanych dalsich 120-130 km, co je velmi dobre ... ale tato vlada vela usekov zakonzervovala atd.

Otvaranie dialnic vzdy pritahuje politicku pozornost: bez ohladu na pocet otvaranych km - aj ked je pravdou, ze 1/2 usek len malokedy je dobry, ale zalezi od niecoho ineho - zalezi od toho ci sa na druhej 1/2 pracuje alebo tam este nie su ani stavebne prace zacate a potrebne by to bolo z hladiska dopravnej situacie. :wink:


Tie cisla si trosku prehnal. Oprav ma ak sa mylim ale od r.1995 do r. 1998 som napocital len nieco do 40 km novych dialnic na plny profil !? A na polovicny 120 ??? To asi tiez nie...


Prejdi si historiu dialnic aj na dalsich strankach a vratane r. 1998 mam pravdu ja. Pretoze vieme ako sa platilo firmam, vieme aky bol stupen rozostavanosti a co realne otvorila dana vlada.

Ale nebudem sa hadat o tychto udajoch. Okrem dialnic do toho este spadaju aj dialnicne privadzace. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Saget » 08. Jan 2006 23:19

Adoas napísal:
Saget napísal:
Adoas napísal:
Saget napísal:To bolo asi mierene na VM. Ten postavil na Povazi "vela" novych dialnic. Ale bola to nova vlada ktora ich musela dobudovat na plny profil...


Tak historia dava za pravdu skor niecomu inemu. Od r. 1995 do r. 1998 sa podarilo otvorit 120 km dialnic a z toho cca. 75 km na plny profil.

Vlade po v r. 1998 zostalo rozostavanych dalsich 120-130 km, co je velmi dobre ... ale tato vlada vela usekov zakonzervovala atd.

Otvaranie dialnic vzdy pritahuje politicku pozornost: bez ohladu na pocet otvaranych km - aj ked je pravdou, ze 1/2 usek len malokedy je dobry, ale zalezi od niecoho ineho - zalezi od toho ci sa na druhej 1/2 pracuje alebo tam este nie su ani stavebne prace zacate a potrebne by to bolo z hladiska dopravnej situacie. :wink:


Tie cisla si trosku prehnal. Oprav ma ak sa mylim ale od r.1995 do r. 1998 som napocital len nieco do 40 km novych dialnic na plny profil !? A na polovicny 120 ??? To asi tiez nie...


Prejdi si historiu dialnic aj na dalsich strankach a vratane r. 1998 mam pravdu ja. Pretoze vieme ako sa platilo firmam, vieme aky bol stupen rozostavanosti a co realne otvorila dana vlada.

Ale nebudem sa hadat o tychto udajoch. Okrem dialnic do toho este spadaju aj dialnicne privadzace. :wink:


No ja som si len prezrel na www.highways.sk co sa otvorilo medzi 95 a 98, spocital som to a plny profil dialnic vysiel presne 37,7 km :shock: , teda ak sa nemylim...
Obrázok používateľa
Saget
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Obrázky: 37
Založený: 26. Máj 2005 21:42
Bydlisko: Bratislava - DNV

Odoslaťod Adaios » 08. Jan 2006 23:24

Saget napísal:No ja som si len prezrel na www.highways.sk co sa otvorilo medzi 95 a 98, spocital som to a plny profil dialnic vysiel presne 37,7 km :shock: , teda ak sa nemylim...


Nechcem to hodnotit, ja si stojim za tym co som napisal, ale bol by to politicky "boj" na tomto forume na 100% a rozne dalsie spory a to ja nepotrebujem.

Je pravda, ze sa otvorilo vela km na 1/2 profil a hlavne na D1. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Andrej » 10. Jan 2006 01:03

Adoas napísal:
Saget napísal:No ja som si len prezrel na www.highways.sk co sa otvorilo medzi 95 a 98, spocital som to a plny profil dialnic vysiel presne 37,7 km :shock: , teda ak sa nemylim...


Nechcem to hodnotit, ja si stojim za tym co som napisal, ale bol by to politicky "boj" na tomto forume na 100% a rozne dalsie spory a to ja nepotrebujem.

Je pravda, ze sa otvorilo vela km na 1/2 profil a hlavne na D1. :wink:


Adoas, vies vymenovat tie useky, ktore sa otvarali na plny profil? Podla mna ma Saget pravdu a dokonca to cislo vyslo mne este mensie. Polprofil sedi - takmer 120 km.
http://www.highways.sk/highways/opening.html
Nemylis si to s tym, ze otvoril dialnicu az do Ziliny, ktora dodnes nie je?
Nechcem sa hadat ale prerataj si to.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Andrej » 13. Jan 2006 12:45

Tak už aj na stránke NDS je hneď na úvodnej stránke uvedený dátum otvorenia tohto úseku v októbri 2006... :roll:
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Branco » 16. Jan 2006 11:27

Stránka NDS sa po dobrom štarte stala len povrchným zdrojom informácií. Informačne obsažnejšie je toto fórum a highways.sk.

Keď však termín otvorenia tohto úseku majú na prvej stránke, je to snáď signál zvýšenej stavebnej aktivity na tomto úseku.
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Čumil » 16. Jan 2006 11:37

Branco napísal:Stránka NDS sa po dobrom štarte stala len povrchným zdrojom informácií. Informačne obsažnejšie je toto fórum a highways.sk.

Keď však termín otvorenia tohto úseku majú na prvej stránke, je to snáď signál zvýšenej stavebnej aktivity na tomto úseku.


Ja by som ju nazval spolahlivym zdrojom dezinformacii ;-)
Čumil
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 806
Založený: 01. Okt 2005 15:41

Odoslaťod Flintstone » 17. Jan 2006 21:20

Želaním vlády a ministerstiev je otvorenie tohoto úseku v tomto roku. A vlastne ani nie je problém úsek dostavať ale problémom je časť s tunelom a to sa nedá urýchliť.

A keď sa to nestihne tak potom po voľbách ak náhodou nevyhrá súčasná vládna moc tak sa bude vykrikovať že "oni" to mohli mať už v r. 2006 otvorené.

Peniaze na tomto úseku a podľa toho sa tu aj stavia, je tu aj dosť techniky a ľudí, ale napreduje výraznejšie "len" jedna strana diaľnice, dostavanie bude realizované neskôr podľa predstáv vládnej moci lebo až toľko peňazí tu zase nie je.
Fred
Flintstone
diskutujúci
 
Príspevky: 131
Obrázky: 1
Založený: 17. Jan 2006 20:25

Odoslaťod Lenny » 17. Jan 2006 21:26

Flintstone napísal:Želaním vlády a ministerstiev je otvorenie tohoto úseku v tomto roku. A vlastne ani nie je problém úsek dostavať ale problémom je časť s tunelom a to sa nedá urýchliť.

A keď sa to nestihne tak potom po voľbách ak náhodou nevyhrá súčasná vládna moc tak sa bude vykrikovať že "oni" to mohli mať už v r. 2006 otvorené.

Peniaze na tomto úseku a podľa toho sa tu aj stavia, je tu aj dosť techniky a ľudí, ale napreduje výraznejšie "len" jedna strana diaľnice, dostavanie bude realizované neskôr podľa predstáv vládnej moci lebo až toľko peňazí tu zase nie je.


Z tunelem není problém, ten je hloubený. Problém je v nedostatku peněz. 8)
Lenny - Búrka Thór bude zurit na zemi
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

Odoslaťod Flintstone » 17. Jan 2006 21:30

Lenny napísal:
Flintstone napísal:Želaním vlády a ministerstiev je otvorenie tohoto úseku v tomto roku. A vlastne ani nie je problém úsek dostavať ale problémom je časť s tunelom a to sa nedá urýchliť.

A keď sa to nestihne tak potom po voľbách ak náhodou nevyhrá súčasná vládna moc tak sa bude vykrikovať že "oni" to mohli mať už v r. 2006 otvorené.

Peniaze na tomto úseku a podľa toho sa tu aj stavia, je tu aj dosť techniky a ľudí, ale napreduje výraznejšie "len" jedna strana diaľnice, dostavanie bude realizované neskôr podľa predstáv vládnej moci lebo až toľko peňazí tu zase nie je.


Z tunelem není problém, ten je hloubený. Problém je v nedostatku peněz. 8)


Na tomto úseku nie sú o nič väčšie problémy peniazmi ako na ktoromkoľvek dnes rozostavanom úseku na D1. Peniaze sú. Smeruje sem takmer celý úver z NDS, a.s. a veľa EU fondov. A ešte sem pôjde aj PPP - to by v tom bol "čert" aby sa to nedostavalo ... len otázka je že r. 2010 to už nebude. Ale zase záleží ktorý úsek.

Na tomto úseku boli problémy s peniazmi, preto sa aj jeho dostavba odkladala, ale dnes sa tu stavebné práce obnovili.
Fred
Flintstone
diskutujúci
 
Príspevky: 131
Obrázky: 1
Založený: 17. Jan 2006 20:25

Odoslaťod Lenny » 17. Jan 2006 21:32

Flintstone napísal:Na tomto úseku nie sú o nič väčšie problémy peniazmi ako na ktoromkoľvek dnes rozostavanom úseku na D1. Peniaze sú. Smeruje sem takmer celý úver z NDS, a.s. a veľa EU fondov. A ešte sem pôjde aj PPP - to by v tom bol "čert" aby sa to nedostavalo ... len otázka je že r. 2010 to už nebude. Ale zase záleží ktorý úsek.

Na tomto úseku boli problémy s peniazmi, preto sa aj jeho dostavba odkladala, ale dnes sa tu stavebné práce obnovili.


Poslední větou jsi to vystihl přesně.Nemá smysl tahat na tento úsek PPP. Já bych dokončení vidlě někdy 2007/8 8)
Lenny - Búrka Thór bude zurit na zemi
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

Odoslaťod Flintstone » 17. Jan 2006 21:35

Lenny napísal:Poslední větou jsi to vystihl přesně.Nemá smysl tahat na tento úsek PPP. Já bych dokončení vidlě někdy 2007/8 8)


Ja som myslel PPP celkovo na D1.

Dokončenie tohoto úseku bolo pôvodne po novom pláne plánované na r. 2008 a v r. 2005 vládna moc toto zmenila na r. 2006, ale na plný profil ja to tiež vidím skôr na r. 2007. Toto nie je problematický úsek.

V r. 2008 sa otvorí aj takmer celý úsek Mengusovce-Jánovce a mali by byť rozostavané v tomto roku už všetky úseky až po KE.
Fred
Flintstone
diskutujúci
 
Príspevky: 131
Obrázky: 1
Založený: 17. Jan 2006 20:25

Odoslaťod wazari » 18. Jan 2006 10:36

Flintstone napísal:Na tomto úseku nie sú o nič väčšie problémy peniazmi ako na ktoromkoľvek dnes rozostavanom úseku na D1. Peniaze sú. Smeruje sem takmer celý úver z NDS, a.s. a veľa EU fondov.


bez tych EU fondov, tie sem urcite nesmeruju :wink:
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 33 hostí.