D1 Mengusovce - Jánovce

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod tatranko » 21. Júl 2005 19:17

digitman napísal:Horúca informácia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Započali sa prípravné práce na zriadenie staveniska dokonca tam sú aj stavebné stoje jeden buldozér, bager, a jedna tatra bágrujú aj teraz pred chvíľou som tam bol osobne a rozprával som z majstrom od Doprastavu.


Aj medzi Jánovcomi a Spišským Štvrtkom panuje odrazu čulý stavebný ruch. Ani sa mi nechce veriť, že na Slovensku je možné vykonať toľko práce v priebehu možno dvoch týždňov (hlavne ak to porovnám s tým, ako sa "šturmuje" pri Mengusovciach). Znamená to, že sa už defnitívne začalo? alebo ten prvý úsek stále nie je doriešený?
tatranko
návštevník
 
Príspevky: 41
Obrázky: 5
Založený: 17. Júl 2005 12:55

Odoslaťod Krateros » 21. Júl 2005 19:28

Je to presne ako napísal AV+Caesar, že cez leto sa buď začne alebo sa naopak stavba odloží na dosť dlho.
Krateros
diskutujúci
 
Príspevky: 80
Obrázky: 1
Založený: 19. Júl 2005 20:42

Hmmm

Odoslaťod rbarat » 21. Júl 2005 20:09

Tak tomuto teda nerozmumiem:"Buď sa stavba v lete začne alebo sa odloží na veľmi dlho".
Ako to mám chápať, prosím o vysvetlenie.
rbarat
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 471
Obrázky: 3
Založený: 10. Jún 2005 12:15
Bydlisko: Ba

Re: Hmmm

Odoslaťod Alexander Velky » 21. Júl 2005 22:39

rbarat napísal:Tak tomuto teda nerozmumiem:"Buď sa stavba v lete začne alebo sa odloží na veľmi dlho".
Ako to mám chápať, prosím o vysvetlenie.


Krateros robí všetko preto, aby ma tu podporil.

Krateros, Roman, cením si to, ale kvôli mne si sa tu nemusel registrovať.

rbarat,

treba čítať trošku aj dozadu, lebo napríklad ja už nemám dosť síl to opakovať, ... hrozia súdy, ak by sa stavba nezačala aspoň pripravovať do konca augusta (už sa pripravuje). :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

hmmm

Odoslaťod Tomas » 22. Júl 2005 11:55

chapem , cize museli aspon zacat pripravovat stavbu aby sa zatial vyhli sudom, zatial

cize to ze sa zacala stavba pripravovat este neznamena ze sa aj realne zacne a dokonci ?

aka je pravdepodobnost ze sa ta dialnica urobi do 2008?
Obrázok používateľa
Tomas
diskutujúci
 
Príspevky: 52
Obrázky: 3
Založený: 30. Mar 2005 14:33

Odoslaťod eucitizen » 22. Júl 2005 12:45

Ja len dufam ze ked ju otvoria v roku 2008 tak celu, lebo potom Svit by bol otrasny lievik a tragedia pre tamojsich obyvatelov. Dobre, vy poviete ze to uz je tak teraz, ale ked sa postavi dialnica tak urcite bude vacsia premavka, ako to stale byva.
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Dakujem

Odoslaťod rbarat » 22. Júl 2005 13:33

Dakujem za odpoved, toto fórum mám prečítané celé, ale nechápem, prečo by hrozili súdy.
Čo ja viem, hrozili a hrozia súdy od uchádačov čo nevyhrali proti spôsobu, ako prebehlo výberové konanie. A týka sa to iba prvého úseku, kde sa odvolali aj Gréci aj naeš monopoly. Tam mi to je jasné, že dosšlo k malým procesným pochybeniachm. Nemám ale info, že by bol ohrozený z tohoto titulu aj druhý a tretí úsek.
rbarat
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 471
Obrázky: 3
Založený: 10. Jún 2005 12:15
Bydlisko: Ba

Re: Dakujem

Odoslaťod bystrik » 22. Júl 2005 23:32

rbarat napísal:Dakujem za odpoved, toto fórum mám prečítané celé, ale nechápem, prečo by hrozili súdy.
Čo ja viem, hrozili a hrozia súdy od uchádačov čo nevyhrali proti spôsobu, ako prebehlo výberové konanie. A týka sa to iba prvého úseku, kde sa odvolali aj Gréci aj naeš monopoly. Tam mi to je jasné, že dosšlo k malým procesným pochybeniachm. Nemám ale info, že by bol ohrozený z tohoto titulu aj druhý a tretí úsek.


Sudne konanie vsak moze zacat aj z podnetu statu voci stavebnym spolocnostiam, ktore ziskali druhy a treti usek a nezacali este stavebne prace.
Obrázok používateľa
bystrik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 582
Obrázky: 38
Založený: 03. Feb 2005 21:40

Re: Dakujem

Odoslaťod eucitizen » 23. Júl 2005 11:10

bystrik napísal:
rbarat napísal:Dakujem za odpoved, toto fórum mám prečítané celé, ale nechápem, prečo by hrozili súdy.
Čo ja viem, hrozili a hrozia súdy od uchádačov čo nevyhrali proti spôsobu, ako prebehlo výberové konanie. A týka sa to iba prvého úseku, kde sa odvolali aj Gréci aj naeš monopoly. Tam mi to je jasné, že dosšlo k malým procesným pochybeniachm. Nemám ale info, že by bol ohrozený z tohoto titulu aj druhý a tretí úsek.


Sudne konanie vsak moze zacat aj z podnetu statu voci stavebnym spolocnostiam, ktore ziskali druhy a treti usek a nezacali este stavebne prace.


A preco by nemali zacat? myslim si ze financie su, tak potom aky problem maju?
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Re: Dakujem

Odoslaťod Tomas » 25. Júl 2005 09:56

eucitizen napísal:
bystrik napísal:
rbarat napísal:Dakujem za odpoved, toto fórum mám prečítané celé, ale nechápem, prečo by hrozili súdy.
Čo ja viem, hrozili a hrozia súdy od uchádačov čo nevyhrali proti spôsobu, ako prebehlo výberové konanie. A týka sa to iba prvého úseku, kde sa odvolali aj Gréci aj naeš monopoly. Tam mi to je jasné, že dosšlo k malým procesným pochybeniachm. Nemám ale info, že by bol ohrozený z tohoto titulu aj druhý a tretí úsek.


Sudne konanie vsak moze zacat aj z podnetu statu voci stavebnym spolocnostiam, ktore ziskali druhy a treti usek a nezacali este stavebne prace.


A preco by nemali zacat? myslim si ze financie su, tak potom aky problem maju?


no a to je to co to tu nikto asi nepovie :)
Obrázok používateľa
Tomas
diskutujúci
 
Príspevky: 52
Obrázky: 3
Založený: 30. Mar 2005 14:33

Je to tak

Odoslaťod rbarat » 25. Júl 2005 20:09

Môžem potvrdiť informáciu tatranka.
Kamarát šiel minulý tyždeň cez Poprad na východ a vravel mi, že pri Poprade vládol čulý stavebný ruch, takže sa asi naozaj stavia. Vraj sa tam dosť makalo.
rbarat
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 471
Obrázky: 3
Založený: 10. Jún 2005 12:15
Bydlisko: Ba

Odoslaťod digitman » 26. Júl 2005 08:43

Stavenisko kde bude hospodársky dvor a betonárka je plocha pripravená už sa tam nedeje nič a čaká sa.Na Mengusovciach sa robí, ale to je úsek Važec Mengusovce, ktorý nie a nie dokončiť už od roku 1998. Keď niečo nové zistím budem informovať.
Digitman
digitman
diskutujúci
 
Príspevky: 79
Obrázky: 8
Založený: 27. Feb 2005 08:14
Bydlisko: Poprad

Fortky

Odoslaťod rbarat » 26. Júl 2005 10:52

Digitman,nejake foto by sa spraviť nedalo? Prípadne aj z úseku Važec-Mengusovce. Dlho som už nič aktuálne nevidel.
Bohužiaľ, ani na www.highways.sk už dlho nič nové nebolo.
Ja pôjdem do Popradu až na jeseň, potom niečo nafotím.

Robo
rbarat
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 471
Obrázky: 3
Založený: 10. Jún 2005 12:15
Bydlisko: Ba

Odoslaťod digitman » 27. Júl 2005 14:34

Tento týždeň niečo nafotím a zverejním.Ďaľšia dobrá informácia je tá, že sa začne skoro stavať pár mojích kamarátov prijal doprastav na nákladné autá a dnes som videl niekoľko aut voziť štrk z kameňolomu.Kedže islo asi o 5 vozidiel predpokladám, že to už vozili na výstavbu dialnice.Zajtra to overím.
Digitman
digitman
diskutujúci
 
Príspevky: 79
Obrázky: 8
Založený: 27. Feb 2005 08:14
Bydlisko: Poprad

Odoslaťod tatranko » 27. Júl 2005 18:59

Vzadu v Jánovciach je tiež veľká plocha vysypaná štrkom. A zhora z horizontu zvážajú ornicu. Teda maká sa tam od rána do večera.
tatranko
návštevník
 
Príspevky: 41
Obrázky: 5
Založený: 17. Júl 2005 12:55

Odoslaťod Lenny » 27. Júl 2005 22:03

Nevíte někdo, kdo to bude stavět? Na stránkách SSŽ bylo, že část staví oni.
Lenny - Búrka Thór bude zurit na zemi
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

Odoslaťod aquila » 28. Júl 2005 07:51

lenny? ktory usek mas teraz na mysli ? :) lebo tento dialnicny usek je rozdeleny na tri poduseky, inak docitas sa to na predchadzajucich strankach
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 578
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Hmmm

Odoslaťod rbarat » 28. Júl 2005 19:19

tatranko napísal:Vzadu v Jánovciach je tiež veľká plocha vysypaná štrkom. A zhora z horizontu zvážajú ornicu. Teda maká sa tam od rána do večera.


To mi je teda nejaké divné, že sa tam tak maká, to sme tu na Slovensku pri výstavbe dieľnič ešte nezažili. Rád by som vedel, prečo tak makajú. Či sa NDS vytasila s takými zmluvami, že musia alebo je v tom niečo iné?
rbarat
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 471
Obrázky: 3
Založený: 10. Jún 2005 12:15
Bydlisko: Ba

Odoslaťod devil » 29. Júl 2005 06:40

Divne je skor to, ze rychle tempo este nie je povazovane za normalne a samozrejme. Podla mna je to opat tym ze peniaze su hlavne od EU, keby to zaviselo len od ssc, nds tak pochybujem ze by sa tak makalo.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 139
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Hmmm

Odoslaťod rbarat » 29. Júl 2005 07:55

Ak sa tam teda naozaj tak maká, je strašná škoda, že stojí prvý úsek.
Tento úsek je podľa www.highways.sk s tunelom, takže tam je asi výstavba nazložitejšia. Tak sa obávam, že aj keď druhý a tretí úsek dokončia, diaľnica sa nespustí, lebo prvý bude vo veľkom sklze.

Neviete niekto niečo nové o prvom úseku?
rbarat
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 471
Obrázky: 3
Založený: 10. Jún 2005 12:15
Bydlisko: Ba

Odoslaťod aquila » 29. Júl 2005 08:19

devil napísal:Divne je skor to, ze rychle tempo este nie je povazovane za normalne a samozrejme. Podla mna je to opat tym ze peniaze su hlavne od EU, keby to zaviselo len od ssc, nds tak pochybujem ze by sa tak makalo.

aspon na nieco je dobra EU, ze tie prostriedky (ci uz na zeleznice alebo dialnice) musia byt vycerpane do isteho obdobia, dielo musi byt ukoncene. aspon sa nasi naucia robit zmlivy a budu sa dodrziavat terminy a stat bude snad aj platit nacas..

ad prvy usek .. ticho po pesinke ... :roll:
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 578
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Sk praktiky

Odoslaťod rbarat » 29. Júl 2005 09:34

Kua, tá diera na mapke na www.highways.sk pri Mengusovciach (prvý usek) nevyzerá dobre.
Aké sú vlastne možnosti riešenia situácie s prvým úsekom?
Je vôbec ešte možné nejako zvrátiť rozhodnutie o tom, že proces obstarávania treba pre tento úsek zopakovať?
Pretože ak sa bude opakovať, tak to celé môže trvať aj 1 celý rok, pokiaľ sa vyhlási a zrealizuje nová súťaž, nie?
rbarat
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 471
Obrázky: 3
Založený: 10. Jún 2005 12:15
Bydlisko: Ba

Odoslaťod devil » 29. Júl 2005 12:09

Neviem,

zjavne niektorym firmam vadi, ze tam vyhrali greci (aj ked oficialne protestoval uvo). vyhrali na tom 1. useku...nie na druhom ani tretom...

som zvedavy ako sa niektori zachovaju ak budu dalej prehravat verejne obstaravania na tazsich usekoch....
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 139
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod expwy » 29. Júl 2005 12:31

Spojazdniť druhý a tretí úsek nebude problém pri absencii prvého úseku. Hranica prvého a druhého úseku je totiž na križovatke Poprad-západ pri Veľkej nad Popradom. Takže križovatka bude z časti funkčná a tzv. obchvat Popradu môže byť otvorený skôr ako prvý úsek s tunelom Bôrik.
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Odoslaťod eucitizen » 29. Júl 2005 16:51

MH napísal:Spojazdniť druhý a tretí úsek nebude problém pri absencii prvého úseku. Hranica prvého a druhého úseku je totiž na križovatke Poprad-západ pri Veľkej nad Popradom. Takže križovatka bude z časti funkčná a tzv. obchvat Popradu môže byť otvorený skôr ako prvý úsek s tunelom Bôrik.


Dobre ale uz teraz je to dost katastrofa prechadzat cez Svit, nehovorim ked bude hotova dialnice a bude chybat tunel Borik, doprava bude uplne otrasna, ale toto som uz pisal predtym. Aj ked v tomto pripade som aj zaujaty
:D

Inac, dnes som prechadzal okolo Janovce a potvrdzujem ze tam sa nieco robi, aj ked uz o 17.15 stroje stali tak neviem ako to tu niekto myslel ze vela makaju? :D

Este dodam ze to dnes bola fakt katastrofa ist od PO do PP , same pomale avie a camiony s drevom, myslim si ze aj ten 1/2 profil je na nic, lepsie by bolo postavit dialnicu za PP smer PO uz celu a to iste plati az po tunela.
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 25 hostí.