D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Kedy je podľa vás potrebné začať so stavbou tunela Višňové ?

Anketa bola ukončená dňa 11. Jún 2014 12:34

Ihneď - t.j. vyhlásiť tender ešte tento rok
132
92%
Postačí neskôr, do r. 2020
4
3%
V ďalekej budúcnosti, t.j. po r. 2020
1
1%
Nikdy - tento úsek by sa nikdy nemal stavať
7
5%
 
Celkový počet hlasov : 144

Odoslaťod H16-85 » 08. Aug 2007 09:45

devil napísal:nezamestnanost je pod 10% ... nove pracovne miesta - a pre koho ?


- návrat mladých ľudí domov, ktorí nastane po dostavaní infraštruktúry a investíciách do vzdelania, vedy a výskumu
- noví investori, ktorí prinesú prácu do výskumu a rozvoja, čím sa zdvihnú platy a vznikne silná stredná vrstva

A jednoducho na úseku medzi ZA a MT až RK je neúnosná dopravná situácia ako v celku. Treba tam diaľnicu, či sa to Mesíkovi páči alebo nie.
Tibor
Obrázok používateľa
H16-85
diskutujúci
 
Príspevky: 171
Založený: 21. Máj 2007 11:37
Bydlisko: EU

Odoslaťod H16-85 » 08. Aug 2007 09:46

devil napísal:to uz bude neskoro. okolo r. 2015 uz budu ine "hity" ako Sk pre investorov. a uz vidim tu masu ludi co zarabaju niekde v irsku najmenej 50.000 mesacne ako ich tento nas raj zlaka.


Aha, aha. Ibaže do r. 2015 sa ani R2 a R7 postaviť nestihnú. Tak potom je to jedno, nie ?
Tibor
Obrázok používateľa
H16-85
diskutujúci
 
Príspevky: 171
Založený: 21. Máj 2007 11:37
Bydlisko: EU

Odoslaťod devil » 08. Aug 2007 09:52

- návrat mladých ľudí domov, ktorí nastane po dostavaní infraštruktúry a investíciách do vzdelania, vedy a výskumu
- noví investori, ktorí prinesú prácu do výskumu a rozvoja, čím sa zdvihnú platy a vznikne silná stredná vrstva


iluzia lebo do skolstva ci vedy u nas neinvestuju ani pravicove ani lavicove valdy. npr. v rankingu top 500 univerzit nie je ziadna zo SR.

Aha, aha. Ibaže do r. 2015 sa ani R2 a R7 postaviť nestihnú. Tak potom je to jedno, nie ?


nepriamo si prave uznal fiasko vo vystavbe dialnic. dakujem.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 139
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod H16-85 » 08. Aug 2007 09:56

devil napísal:
- návrat mladých ľudí domov, ktorí nastane po dostavaní infraštruktúry a investíciách do vzdelania, vedy a výskumu
- noví investori, ktorí prinesú prácu do výskumu a rozvoja, čím sa zdvihnú platy a vznikne silná stredná vrstva


iluzia lebo do skolstva ci vedy u nas neinvestuju ani pravicove ani lavicove valdy. npr. v rankingu top 500 univerzit nie je ziadna zo SR.

Aha, aha. Ibaže do r. 2015 sa ani R2 a R7 postaviť nestihnú. Tak potom je to jedno, nie ?


nepriamo si prave uznal fiasko vo vystavbe dialnic. dakujem.


Nie sú to ilúzie. SR je mladá krajina, tak aké univerzity tu chceš mať :?: To ty si snílek.

Uznávam fiasko, pretože ja som len za výstavbu D1, D2 (už nie), D3, D4 a R1. Všetkému ostatnému stačili kvalitné cestné obchvaty v parametroch ciest I. triedy, výstavba cestných tunelov na horských priechodoch. :!: :!: :!: Tvrdil som ja snáď niekde, že dnešné nastavenie výstavby diaľnic je správne :?: Tak nezavádzaj a netvrď, čo ja nikde netvrdím, devil. :wink:
Tibor
Obrázok používateľa
H16-85
diskutujúci
 
Príspevky: 171
Založený: 21. Máj 2007 11:37
Bydlisko: EU

Odoslaťod Tomas PO » 08. Aug 2007 09:59

H16-85 napísal:Nie sú to ilúzie. SR je mladá krajina, tak aké univerzity tu chceš mať :?: To ty si snílek.

Univerzita nemusi mat 500 rokov aby bola dobra.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod H16-85 » 08. Aug 2007 10:03

Tomas PO napísal:
H16-85 napísal:Nie sú to ilúzie. SR je mladá krajina, tak aké univerzity tu chceš mať :?: To ty si snílek.

Univerzita nemusi mat 500 rokov aby bola dobra.


To, čo je na Slovensku, to sú len odborné vysoké školy, nie univerzity. Na toto ja mám vlastný, tvrdohlavý názor. Univerzita potrebuje mať kvalitu vo všetkom - tí, čo učia, priestory, kde sa učí, istú technickú úroveň, pracoviská s vedou a výskumom podľa zamerania, nejaké športové areály a byť v niečom dobrým, na úrovni internáty, stravovanie, ... to nie je nikde ani v BA.

Slovensko má nízke HDP na obyvateľa. Priemer krajín EÚ pri investíciách do VŠ je 1,1% HDP, u nás stále 0,7-0,8 % HDP a to už desiatky rokov ... tak ja neviem, čomu sa čudujete. A nejaký rebríček TOP 500 ani nemôže byť zaujímavým vzhľadom k počtu vysoko kvalitných škôl, ktoré na svete sú a hodnota mať vzdelanie stúpa posledných 10 rokov, takže tých 500 je málo na to, aby sa tam Slovensko so svojími problémami dostalo.
Tibor
Obrázok používateľa
H16-85
diskutujúci
 
Príspevky: 171
Založený: 21. Máj 2007 11:37
Bydlisko: EU

Odoslaťod devil » 08. Aug 2007 10:09

SR je mladá krajina, tak aké univerzity tu chceš mať To ty si snílek.


ako suvisy mlada krajina s univerzitami ? tie tu boli uz davno pred vznikom SR. To ty si mudrc.

Uznávam fiasko, pretože ja som len za výstavbu D1, D2 (už nie), D3, D4 a R1.Všetkému ostatnému stačili kvalitné cestné obchvaty v parametroch ciest I. triedy, výstavba cestných tunelov na horských priechodoch.


D3 a tunely na D1 su dovod fiaska. D4 je len v planoch, R1 neodcerpava az taky objem a tie ostatne R uz vobec nie.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 139
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod devil » 08. Aug 2007 10:12

malo by byt zopar spickovych univerzit. npr. UK BA, STU, UPJS....
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 139
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod H16-85 » 08. Aug 2007 10:13

devil napísal:
SR je mladá krajina, tak aké univerzity tu chceš mať To ty si snílek.


ako suvisy mlada krajina s univerzitami ? tie tu boli uz davno pred vznikom SR. To ty si mudrc.

Uznávam fiasko, pretože ja som len za výstavbu D1, D2 (už nie), D3, D4 a R1.Všetkému ostatnému stačili kvalitné cestné obchvaty v parametroch ciest I. triedy, výstavba cestných tunelov na horských priechodoch.


D3 a tunely na D1 su dovod fiaska. D4 je len v planoch, R1 neodcerpava az taky objem a tie ostatne R uz vobec nie.


Nie, ty už nemáš argumenty. Na ostatných tu vypisuješ, snažíš sa, ale na mňa len také "haf, haf" a nič viac. Ja som dôvody popísal vyššie na Tomas PO, prečo tu nie sú univerzity zaradené v TOP 500.

Tvoje názory na D1 a D3 sú asi také ako moje na R2 a R7, si Boh, že môžeš bohorovne tvrdiť, čo je a čo nie je správne ? Na RC R2-R7 sa odčerpáva ročne suma, za ktorú mohli byť za tie roky postavená celá R1.

Dôvodom fiaska sú ľudia ako ty, Mesík a stránka www.blizsienaokolo.com a čo vás štve sú tunely a D3 - a každá vláda ide aj za jedným aj za druhým, takže vás to aj musí štvať. Prečo asi ?
Tibor
Obrázok používateľa
H16-85
diskutujúci
 
Príspevky: 171
Založený: 21. Máj 2007 11:37
Bydlisko: EU

Odoslaťod H16-85 » 08. Aug 2007 10:14

devil napísal:malo by byt zopar spickovych univerzit. npr. UK BA, STU, UPJS....


Keby bolo keby, možno by bolo aj "malo by byť". Veď mávni čarovným prútikom a nech sú.
Tibor
Obrázok používateľa
H16-85
diskutujúci
 
Príspevky: 171
Založený: 21. Máj 2007 11:37
Bydlisko: EU

Odoslaťod Tomas PO » 08. Aug 2007 10:17

H16-85 napísal:
Tomas PO napísal:
H16-85 napísal:Nie sú to ilúzie. SR je mladá krajina, tak aké univerzity tu chceš mať :?: To ty si snílek.

Univerzita nemusi mat 500 rokov aby bola dobra.


To, čo je na Slovensku, to sú len odborné vysoké školy, nie univerzity. Na toto ja mám vlastný, tvrdohlavý názor. Univerzita potrebuje mať kvalitu vo všetkom - tí, čo učia, priestory, kde sa učí, istú technickú úroveň, pracoviská s vedou a výskumom podľa zamerania, nejaké športové areály a byť v niečom dobrým, na úrovni internáty, stravovanie, ... to nie je nikde ani v BA.

Slovensko má nízke HDP na obyvateľa. Priemer krajín EÚ pri investíciách do VŠ je 1,1% HDP, u nás stále 0,7-0,8 % HDP a to už desiatky rokov ... tak ja neviem, čomu sa čudujete. A nejaký rebríček TOP 500 ani nemôže byť zaujímavým vzhľadom k počtu vysoko kvalitných škôl, ktoré na svete sú a hodnota mať vzdelanie stúpa posledných 10 rokov, takže tých 500 je málo na to, aby sa tam Slovensko so svojími problémami dostalo.

Ano. Ale stale to nevyvracia fakt, ze univerzita nemusi mat 500 rokov aby bola dobra.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod fh » 08. Aug 2007 11:10

devil napísal:takze fh nebude nikym napomenuty za osocovanie. pekny, 2aky meter. :roll:


Neviem za aké osočovanie, len som súhlasil s Brancom, že sa to týka najmä teba, lebo si tu urážal H16-85, akože je súdruh, niečo o jeho súkmeňovcoch atď. - to bola provokácia.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod devil » 08. Aug 2007 11:12

nazvat sudruhom nie je o nic horsie ako snilkom, deckom, ficovolicom.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 139
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod Jarda » 08. Aug 2007 11:17

Pochopitelně, že "Mesíkovci" přijali s nadšením, když Fico přišel s variantou, která by vedla ke značnému poškození Žiliny. Když je někdo veden paradigmou: "dobré je to, co škodí těm, které považuji za své nepřátele," jakákoli věcná diskuse je s ním prakticky nemožná.
Jarda
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 24. Mar 2006 11:03
Bydlisko: ČR, Praha

Odoslaťod H16-85 » 08. Aug 2007 11:17

devil napísal:nazvat sudruhom nie je o nic horsie ako snilkom, deckom, ficovolicom.


Ale nie, to nebol iba súdruh, ale aj veľa iného a vzhľadom na tvoj štýl komunikácie: že chytám amok, papagájujem svoje hlúposti atď. si ani nič iné nezaslúžiš. Klameš a zavádzaš verejnosť, ignorovať ťa nebudem, a viem, že si to želáš, lebo máš dôvod - na mňa nemáš odborné argumenty. A ja ťa nebudem ignorovať - ty si chcel, ale ja ťa nebudem. Máš smolu, sme na fóre - ja odchádzať nebudem, neviem, kto odišiel, ale ja neodchádzam. Ani za miliardu EUR. Ha ha ha. A kľudne to dajte do OT. A ospravedlňujem sa za balast.
Tibor
Obrázok používateľa
H16-85
diskutujúci
 
Príspevky: 171
Založený: 21. Máj 2007 11:37
Bydlisko: EU

Odoslaťod Branco » 08. Aug 2007 11:20

Keďže diskusia šla nielen mimo tému, ale pokračovali aj osobné útoky, časť bola presunutá do sekcie Trash, budú tam presunuté aj ďalšie príspevky, akonáhle sa osobné útoky, či osočovanie vyskytnú.

Čo takto ísť radšej na pivo, či kofolu a schladiť si horúce hlavy?
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod i15 » 08. Aug 2007 11:22

Jarda napísal:Pochopitelně, že "Mesíkovci" přijali s nadšením, když Fico přišel s variantou, která by vedla ke značnému poškození Žiliny. Když je někdo veden paradigmou: "dobré je to, co škodí těm, které považuji za své nepřátele," jakákoli věcná diskuse je s ním prakticky nemožná.


dobre zhrnutie
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod Ondra O.K. » 08. Aug 2007 11:23

Nekde jsem zachytil ze 8.8., tedy dnes mela byt tiskova konference MD, kde se predstavi oficialne ta nova vize bez Visnoveho...plati to jeste, vite o tom nekdo neco?
Obrázok používateľa
Ondra O.K.
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 573
Obrázky: 112
Založený: 28. Aug 2006 14:58

Moja správa zalsaná fh

Odoslaťod H16-85 » 08. Aug 2007 11:24

Každý nech si spraví svoj názor. :arrow:

Zdravím, ty do toho dobre vidíš. Presne tak: všetky úseky budú v r. 2008 pred Žilinou rozostavané a v r. 2008 sa rozostavia aj Višňové. Bude sa dostávať do správ od začiatku. Bude pozorne sledované všetkými. Pretože mnohí budú čakať 2. Branisko, 2. "tunel" ... je to drahá stavby, za desiatky miliárd Sk, ale D1 už stála cez 100 miliárd Sk, takže toto je len logické pokračovanie. Stojí veľa, pretože sa popri nej upravujú a stavajú desiatky km lesných a poľných ciest, stavia sa nákladné odvodnenie atď. ... preto ani nie sú oplotenia, lebo sa šetrí. Dnes nie je na D1 úplne dokončených 68 km a tieto dokončovacie práce si ešte vyžiadajú cez 4 miliardy Sk. Takže aj tu sa šetrí. Ale jednoducho presne si to vystihol: Mesík chce riešiť bodové závady na trasách R2 a R7, ibaže R7 ani nemá bodové závady, lebo tam ani cesty nestoja a zaujímavé je, že ZA-RK je bodová závada, ale riešiť ju Mesík odmieta. Lebo mu tým odpadá jeho R3-Donovaly. Preto aj podporuje výstavbu PP-PO. Preto mu nevadí výstavba trasy TT-ZA, preto mu nevadí PB, kde rozohral hru:

- proti tunelu, proti estakáde, neskôr len proti estakáde, krásne to tam zdržal, ale dnes verejne povie, že vláda je neschopná
- zároveň ale hlási, ako sa stavia len na Považí, čím si chce získať ľudí od trasy R7+R2, kde on ale nechce diaľnicu, tú on chce na trase BA-TT-NR-BB-RK-PO-KE-MI, nič by na tom nebolo, takých ľudí je veľa, ale on vynaloží financie inštitúcie, v ktorej sedí, na financovanie ekológov na ich kampane a na štvanie proti ZA, proti D1, proti D3 a akože za R7 a R2 na spojenie BA a KE, pričom hlavnú trasu smerovať stále chce na Donovaly. A nemôže mu byť jedno, čo bude s Višňovým, lebo ak bude Višňové postavené na 2 rúry, tak nebude mať tak skoro ani Donovaly, ani na plný profil R7+R2, čo nasľuboval a zafinancoval v kampaniach ľuďom pri trase R7+R2.

Preto kampaň. Veď aj financovanie stránky naokolo je divné. Preto aj bolo nefunkčné pár dní, lebo tam mali raziu polície, kde je správca serveru. A je toho ešte oveľa viac. Preto aj zrazu titul Dr.

Višňové sa stavať začne. Vie to stavebný svet firiem typu VINCI, EUROVIA, SKANSKA, vie to Mesík. A dobre to vie. A preto jeho ľudia na fórach ešte manipulujú, ale už hlavne urážajú: a preto sú nicky kikimor/feroslav/Steve/Stuart na sme.sk mazané v príspevkoch, tu ani nie sú, ale zase zjavne devil je niekto, kto s Mesíkom ide dopredu. Sú to argumenty Mesíka. Sú to názory Mesíka, choré a keď nemá inej cesty útočí.

Dávam to sem, nakoľko som si prečítal niektoré ďalšie sekcie a rozhodol som sa, že to čo ja napíšem inému do IS, bude len to, čo aj niekde zverejním. Žiadne tajnosti už nebudú.
Tibor
Obrázok používateľa
H16-85
diskutujúci
 
Príspevky: 171
Založený: 21. Máj 2007 11:37
Bydlisko: EU

Odoslaťod H16-85 » 08. Aug 2007 11:28

Tí, čo sa najviac dovolávajú rôznych informácií zo zákulisia na tomto fóre (devil, kaviarista), tak tým ja ich budem dávať, ale budem dávať informácie z celého zákulisia, a to aj zo zákulisia pána Mesíka. A prečo nie ? A to ešte budete pozerať. :wink:

Keď vojna, tak vojna. Višňové bude pýcha Slovenska. Akurát nebudú Donovaly.
Tibor
Obrázok používateľa
H16-85
diskutujúci
 
Príspevky: 171
Založený: 21. Máj 2007 11:37
Bydlisko: EU

Odoslaťod Jarda » 08. Aug 2007 11:39

H16-85 napísal:Tí, čo sa najviac dovolávajú rôznych informácií zo zákulisia na tomto fóre (devil, kaviarista), tak tým ja ich budem dávať, ale budem dávať informácie z celého zákulisia, a to aj zo zákulisia pána Mesíka. A prečo nie ? A to ešte budete pozerať. :wink:

Keď vojna, tak vojna. Višňové bude pýcha Slovenska. Akurát nebudú Donovaly.


OT: Proč vést války? A proč jsi zase přišel pod dalším nickem?
Jarda
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 24. Mar 2006 11:03
Bydlisko: ČR, Praha

Odoslaťod H16-85 » 08. Aug 2007 11:45

Jarda napísal:
H16-85 napísal:Tí, čo sa najviac dovolávajú rôznych informácií zo zákulisia na tomto fóre (devil, kaviarista), tak tým ja ich budem dávať, ale budem dávať informácie z celého zákulisia, a to aj zo zákulisia pána Mesíka. A prečo nie ? A to ešte budete pozerať. :wink:

Keď vojna, tak vojna. Višňové bude pýcha Slovenska. Akurát nebudú Donovaly.


OT: Proč vést války?


Keď druhá strana strana začala financovať rôzne kampane cez Svetovú Banku, tak potom uvidia, čo sú to stavbári. Keď si myslí Mesík, že bude bezbreho urážať a kryť rôzne svoje prešľapy, tak je na omyle a stojí proti nemu stavebný svet. Silnejší kapitálovo, než dnešná Svetová Banka, od ktorej už mnohé štáty ani nechcú úvery. Preto vojny. A tiež preto, že nestavanie Višňového pre poškodenie ŽP ale stavanie Donovál, je totálna magorina. Vojna beží už cca. rok. Ale začne sa vyostrovať.

To hovorím ja.
Tibor
Obrázok používateľa
H16-85
diskutujúci
 
Príspevky: 171
Založený: 21. Máj 2007 11:37
Bydlisko: EU

Odoslaťod Jurislav » 08. Aug 2007 12:02

Jarda napísal:A proč jsi zase přišel pod dalším nickem?
Kto prišiel pod akým nickom?
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod Jarda » 08. Aug 2007 12:08

Že Světová banka ztratila mezinárodní prestiž, je fakt. Je to způsobeno především tím, že stará jen o řádné splácení úvěrů, ale nestarala o to, zda úvěry byly použity na to, na co byly určeny.
Tunel Donovaly nepovažuji za magořinu, ale měl by podle mého být jen jednotubusový silniční, ne jako R3. Jeho čas ale přijde až někdy po r. 2020. Naopak Višňové už mělo (a kdyby k tomu byla politická vůle, i mohlo) být alespoň 3 roky ve stavbě.
Jarda
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 24. Mar 2006 11:03
Bydlisko: ČR, Praha

Odoslaťod mel » 08. Aug 2007 16:45

Andrej napísal:
Stevqo napísal:
mel napísal:Co sa tyka tych vynosov, su relativne nizke, ale treba si uvedomit, ze aj tienove myto ma svoje opodstatnenie aj ekonomicke: dialnica vyprodukuje aj externality, ktore nie su zahrnute v poplatku za prejazd dialnicou a nie su preto vo vynosoch samotnej dialnice, resp. PPP. Tu moze stat mat ulohu tieto externality spravne inedtifikovat a kvantifikovat a rozhodnut sa aka uroven tienoveho myta je pre stat este ekonomicka.

Co mas na mysli? PHM?

Nie, mel myslel skor rozvoj regionov, nove investicie a teda aj pracovne miesta, lepsie podmienky pre cestovny ruch... PHM maju vyhodu skor pre ludi ako pre stat.


Nestiham to tu ani len sledovat, nie to odpisovat ... mal som an mysli aj zivotne prostredie, aj rozvoj priemyslu, aj znizenie nehodovosti aj ...
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 29 hostí.