D1 Budimír - Bidovce

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Re: D1 Budimír - Bidovce

Odoslaťod luboslavko » 30. Jan 2020 06:57

Nemyslíš si, že tie "vlny" tam z nejakého dôvodu sú? Zrejme sú nakreslené v projekte (majú nejaký dôvod), lebo ináč by tam asi nemohli byť... či? Ak nie sú nakreslené v projekte, tak je to otázka na stavebný dozor, investora a kvalitárov a iných kontrolórov kvality, prečo tam niekto urobil "vlny", ktoré tam nemajú čo robiť. Ale ak by to tak bolo, zrejme by to nebolo pustené do prevádzky...
luboslavko
diskutujúci
 
Príspevky: 90
Obrázky: 1
Založený: 25. Okt 2013 06:56

Re: D1 Budimír - Bidovce

Odoslaťod ufonaut » 30. Jan 2020 07:15

Tak ten projektant bol dement...Pretoze is 130KM a vyletet na tu vlnu je zivotu nebezpecne !!!!! Skus si to tam prejst a uvidis. Proste kto za to moze to ja neviem ale moj nazor su to nebezpecne useky. A za dalsie ked tam musia byt tak tam treba znizit rychlost inak tam dojde k nehode....Pamatajte moje slova
Obrázok používateľa
ufonaut
návštevník
 
Príspevky: 11
Založený: 27. Júl 2015 06:35

Re: D1 Budimír - Bidovce

Odoslaťod random » 30. Jan 2020 08:43

Mayllo
politika v každom vlákne

Mas s tym problem? Ak ano, tak len kratko vysvetlim - vzhladom na to, ze vystavba infrastruktury je vyslovene zalezitost statu nie je ju mozne oddelit od politiky. Ak nechces politiku v kazdom vlakne, tak si najdi alebo zaloz len cisto technicke formum.
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Re: D1 Budimír - Bidovce

Odoslaťod metelesku.blesku » 30. Jan 2020 09:44

ufonaut napísal:Tak ten projektant bol dement...Pretoze is 130KM a vyletet na tu vlnu je zivotu nebezpecne !!!!! Skus si to tam prejst a uvidis. Proste kto za to moze to ja neviem ale moj nazor su to nebezpecne useky. A za dalsie ked tam musia byt tak tam treba znizit rychlost inak tam dojde k nehode....Pamatajte moje slova

Ja si myslím, že sa už našlo dosť vodičov, ktorí tade išli aj rýchlejšie ako 130 a do krimi novín sa zatiaľ nedostali. A to už aj sneh, poľadovica, fujavica, dáždovica, veternica aj slnečnica boli na tom úseku a furt nič.
To, že si objavil niečo nové a bojíš sa toho ešte neznamená, že sa toho boja všetci a treba to zakázať. Pamataj na moje slová.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: D1 Budimír - Bidovce

Odoslaťod sendvo » 30. Jan 2020 10:04

zrejme si nebol dalej nez vo svojom okresnom meste. tieto "vlny" su uplne bezne na dialniciach v zahranici. tiez ma to prvykrat vystrasilo na rakuskej A6 ale cuduj sa svete nikdy som na nich nehavaroval. a samozrejme je tie vlny viac citit na nejakej skodovke ako na mercedese..
https://freebitco.in/?r=41546130
Obrázok používateľa
sendvo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 505
Obrázky: 54
Založený: 24. Jan 2010 11:04
Bydlisko: Wien (A) / original Zilina

Re: D1 Budimír - Bidovce

Odoslaťod ufonaut » 30. Jan 2020 12:41

Vidim ze s ludmi z "vychodu" sa neoplati diskutovat...ste radi ze Vam tam postavili dialnicu tak sa vytesujete. Problem je ale inde tie vlny ste uz videli niekde inde na slovensku ????? Ja nie a cestujem dost a skodovku nemam to len info pre "metelecsu.blesku" Tu ide o princip. Nech by tam bol v strede aj stlp verejneho osvetlenia aj tak to budete obhajovat :-) Vychod forever :-)
Obrázok používateľa
ufonaut
návštevník
 
Príspevky: 11
Založený: 27. Júl 2015 06:35

Re: D1 Budimír - Bidovce

Odoslaťod pa3ck » 30. Jan 2020 12:52

Tento úsek je prvým na Slovensku, kde sa tieto zlomy použili. A je to samozrejme plánované a cielené kvôli lepšiemu odvádzaniu vody.
pa3ck
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 947
Obrázky: 18
Založený: 30. Máj 2018 09:34
Bydlisko: VT/BA

Re: D1 Budimír - Bidovce

Odoslaťod 110mat110 » 30. Jan 2020 15:28

Otazka je, muselo sa pouzit taketo riesenie? Nie je nejake menej strasiedelne riesenie s rovnakym efektom? resp. Preco sa pouzilo len tu, ked mame dost usekov kde voda robi sarapatu
110mat110
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 399
Založený: 30. Júl 2019 12:56

Re: D1 Budimír - Bidovce

Odoslaťod Kvík » 30. Jan 2020 16:31

Určite nemuselo, ale ako laik by som tipol, že to už niekto určite štatisticky skúmal a zrejme došiel k tomu, že to je dobré riešenie. V Rakúsku to vraj tak majú bežne (ako vodič som to tam ešte nezažil a ako pasažier som si to ani nevšimol, ale zase po rakúskych diaľniciach som jazdil zatiaľ tuším vždy len autobusom).

Navyše, pokiaľ mi je známe, za mesiac a pol sa tu nikto nevysekal -- dokonca ani napriek tomu, že pre väčšinu vodičov je to niečo nové, s čím vôbec nerátajú.
Να εύχεσαι νάναι μακρύς ο δρόμος, γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις.
Kvík
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 264
Obrázky: 3
Založený: 20. Sep 2017 18:16
Bydlisko: BA

Re: D1 Budimír - Bidovce

Odoslaťod metelesku.blesku » 31. Jan 2020 02:28

Tak mohli to postaviť rovné a potom ako vždy, dodatočne a vždy len s dočasným (a vždy len do určitého množstva vody) efektom frézovať frézovať frézovať a robiť v asfalte rebriny, aby na ceste stojacu vodu odviedli. Alebo vyskúšali niečo nové na úseku, ktorý sa staval nový ako jeden z posledných. Ešte neviete, či to nebude aj na obchvate Prešova alebo okolo Čadce alebo aj na R4 okolo KE. Potom to už nebude nové a nemusí z toho každý druhý sviatočný vodič vyšilovať na internete.

ufonaut: som rád, že si si skoro zapamätal moju prezývku, aj to že poznáš autá značky Škoda. Len skús lepšie čítať, kto ti čo píše.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: D1 Budimír - Bidovce

Odoslaťod slafko1 » 31. Jan 2020 10:08

Išiel som tade včera prvýkrát a prešiel som si to aj tam aj naspäť
Jediný hrb, ktorý ma trošku nadhodil a prekvapil, bol kúsok od odbočky na R4
Inak celý úsek bez problémov, pekne hladký... nie je čo vytknúť...
Išiel som takmer potme takže okolie som veľmi nevnímal, myslím že to je dobre urobené
A hlavne zhotoviteľ nemeškal
Obrázok používateľa
slafko1
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 356
Obrázky: 378
Založený: 06. Feb 2010 19:22

Re: D1 Budimír - Bidovce

Odoslaťod topfield » 31. Jan 2020 10:34

ufonaut napísal:Tak ten projektant bol dement...Pretoze is 130KM a vyletet na tu vlnu je zivotu nebezpecne !!!!! Skus si to tam prejst a uvidis. Proste kto za to moze to ja neviem ale moj nazor su to nebezpecne useky. A za dalsie ked tam musia byt tak tam treba znizit rychlost inak tam dojde k nehode....Pamatajte moje slova


ak to pre teba boli v 130ke zivotunebezpecne situacie tak vymen rebrinak za auto. alebo rebrinak nechaj a vymen sofera. V okolitych krajinach je to na novych usekoch bezna vec (rakusko, madarsko)... alebo je podla teba lepsie riesenie frezovat tie blbe drazky pomaly kazde 2km? vid dialnica z PO smerom na PP. len po tunel branisko je takto vyfrezovanych hadam 5 usekov... na vrchu zupcianskeho kopca pristupili k frezovaniu po tom co sa tam za dazda vytrepalo asi tak 20te auto. uplna parada
topfield
diskutujúci
 
Príspevky: 166
Obrázky: 2
Založený: 28. Aug 2014 07:56

Re: D1 Budimír - Bidovce

Odoslaťod Pepe40 » 31. Jan 2020 15:22

Presne tak v Rakúsku na nových úsekoch je to bežná vec. Ale ten kto chce rýpať a v živote nebol ďalej ako doma v záhrade tak vždy bude s niečim nespokojný. Včera som zas išiel tým úsekom druhýkrát a mal som tempomat na 160 a pohoda, žiadne skoky ani nič podobné čo tu niektorí píšu a želajú si aby tam bola nehoda. Pekne urobená diaľnica len škoda, že to neťahajú ďalej
Pepe40
návštevník
 
Príspevky: 38
Založený: 23. Okt 2018 07:10

Re: D1 Budimír - Bidovce

Odoslaťod mareks96 » 31. Jan 2020 16:14

Áno majú to, celá A6 je taka, časti A2 ktoré boli modernizované, talianska A4 ma tie zlomy ešte vyrazjesie a nikde nebol problém...
mareks96
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 500
Založený: 11. Okt 2014 08:14

Re: D1 Budimír - Bidovce

Odoslaťod frostbite » 31. Jan 2020 18:08

podla man tiez v pohode, aj 150-ku tam kludne mozu dat ako planovali zvysit maximalku u nas na D a RC (ratam 140+ tych 10km/h rezerva)
frostbite
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 347
Založený: 16. Jan 2019 14:39

Re: D1 Budimír - Bidovce

Odoslaťod flotman » 31. Jan 2020 22:43

usek od krizovatky Budimir po krizovatku Kos.Olsany je vedený pozdlz Tyrysy t.z. minimálny pozdlzny sklon dialnice t.z. problem s odvedením vody v usekoch kde dialnica mení smer. Projektant asi navrhol tzv "preklopenie" na cca 75m aby tam neostavala voda (aquaplaning, v zime poladovica) a aby sa nemusela hned drazkovat nová vozovka.
v rakusku je ten hrb spraveny na betonovej vozovke, takze zaliali beton z jednej strany potom z druhej a bolo vybavene, u nas je na asfaltovej vozovke. bol som na bicykli ked robili to preklapanie a robotnici sa postazovali ze je to narocne lebo finiser nezlomí listu a nedokáze ju zuzit az na nulu. takze vzdy ostava trojuholnik ktorý treba doasfaltovat atypicky, napriek tomu si s tým poradili (klobuk dole SKANSKA)...
a vikend pred otvorenim som sa bol previezt na bicykli po dialnici a okolo preletelo zlte lambo, aj po tých preklopeniach a isto neslo 130 a ziadny problem
flotman
nováčik
 
Príspevky: 4
Založený: 18. Mar 2019 16:16

Re: D1 Budimír - Bidovce

Odoslaťod Pacho » 01. Feb 2020 12:22

Včera v noci som bol v KE, tak som si presiel úsek BU-KO, tak ten "hrb" z prvoti prekvapí, ale na druhý krát už v pohode, 130+ žiaden problém. Určite lepšie riešenie, ako frézovanie, kde sa výrazne zvyšuje hlučnosť a vybruje s celým autom. Určite nepríjemnejšia ako ta vlna, a na žliabky sme si už zvykli.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: D1 Budimír - Bidovce

Odoslaťod Pajdoom » 06. Mar 2020 07:56

Nenašiel som vhodnejšie miesto pre privádzač PR3 ... tak keď to presuňte ...

Viem niekde pozrieť výsledky z toho inštalovaného čítača náprav ktorý je v KE na PR3 na Prešovskej pri OMV bezninke?
Pajdoom
diskutujúci
 
Príspevky: 116
Obrázky: 28
Založený: 06. Mar 2020 07:36

Re: D1 Budimír - Bidovce

Odoslaťod matus71 » 19. Apr 2020 08:26

Čaute,
Natočil som krátke video z tohoto paradneho úseku. Dúfam, že sa video bude páčiť.
(Apríl 2020)
https://youtu.be/fqS1nFKqwXY
matus71
nováčik
 
Príspevky: 3
Založený: 19. Nov 2019 20:29

Re: D1 Budimír - Bidovce

Odoslaťod lostrail » 17. Jún 2020 14:36

Krasny usek, len tolka skoda, ze je to usek postaveny pre tie tri auta, co tadial prejdu. Horia ovela dolezitejsie stavby a Skanska po dokonceni kapacity ma...
lostrail
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 432
Založený: 19. Aug 2018 14:42

Re: D1 Budimír - Bidovce

Odoslaťod pa3ck » 17. Jún 2020 15:58

Vďaka rekonštrukcii cesty medzi Prešovom a Hanušovcami tadiaľto jazdí doprava Prešov - Vranov/Humenné, takže momentálne to nebude o troch autách :wink:


Problémom je, že tento úsek v súčasnosti rieši akurát smer PO - MI a ešte možno cieľovu dopravu do severnej časti Košíc od Dargova. Po dokončení obchvatu (aspoň úseku Oľšany - Haniska tu budú intenzity vyššie)
pa3ck
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 947
Obrázky: 18
Založený: 30. Máj 2018 09:34
Bydlisko: VT/BA

Re: D1 Budimír - Bidovce

Odoslaťod lostrail » 17. Jún 2020 16:15

Dufajme.
lostrail
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 432
Založený: 19. Aug 2018 14:42

Re: D1 Budimír - Bidovce

Odoslaťod Pacho » 17. Jún 2020 17:42

len škoda, že z D1/R4, nie je poriešené napojenie letiska KSC.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: D1 Budimír - Bidovce

Odoslaťod Vlados » 18. Jún 2020 22:37

Protihluková stena chránica starú stenu a pás lesa https://m.smedata.sk/api-media/media/im ... 1000x.jpeg
Na predchádzajúcom úseku sa neunúvali odstrániť dočasné značenie https://m.smedata.sk/api-media/media/im ... 1000x.jpeg Za tmy a dažďa to musí byť veselé.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Budimír - Bidovce

Odoslaťod Sentilj » 19. Jún 2020 09:50

Vlados pozri google maps lokality, 100m za lesom už sú nahusto domy https://goo.gl/maps/aPsu4hgtZ2DhfEtLA
Sentilj
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 492
Obrázky: 165
Založený: 06. Jún 2010 10:38

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 19 hostí.