D1 Bratislava - Trnava

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Re: D1 Bratislava - Trnava

Odoslaťod Vlados » 05. Nov 2018 10:20

Dokončenie znamená vysadený posledný stromček a odovzdaný posledný dokument. Stavba môže byť v predčasnom užívaní aj roky, na Slovensku máme úseky kde je to aj viac ako 10 rokov.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Bratislava - Trnava

Odoslaťod Pascalwb » 05. Nov 2018 17:34

ALe myslis ze to do 2021 daju? Celkom pochybujem.
Pascalwb
diskutujúci
 
Príspevky: 121
Založený: 11. Feb 2016 23:55

Re: D1 Bratislava - Trnava

Odoslaťod Vlados » 05. Nov 2018 17:48

Ktorý, prvý alebo druhý? :) Zatiať to vyzerá, že ani jeden to nestihe, ale v našej krajine také obyčaj že kazdý rok nás zaskočí jar, leto, jeseň, zima a preto sa sa vždy predlžuje termín výstavby takže nekoniec do v termíne stihnú :roll:
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Bratislava - Trnava

Odoslaťod Laky » 15. Nov 2018 23:45

NA triblavine je to tempo ubohe. Fakt velka bieda, Chcelo by to clanok ako sa pohli.
Laky
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 314
Založený: 09. Dec 2015 12:37

Re: D1 Bratislava - Trnava

Odoslaťod Cybersoc » 16. Nov 2018 08:16

nemate niekto info ohladom krizovatky D1-D4 ? akosi moc je ticho
Cybersoc
diskutujúci
 
Príspevky: 60
Založený: 17. Júl 2018 14:28

Re: D1 Bratislava - Trnava

Odoslaťod Majkl » 16. Nov 2018 12:09

Priamo na krizovatke D1xD4 sa vela toho nerobi. Prebiehaju len ciastocne zemne prace. Hlavny pokrok vidno na nasype telesa dialnice na useku od krizovatky Ivanka Zapad smerom k premosteniu zel. trate.
Majkl
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 754
Obrázky: 1291
Založený: 03. Máj 2005 08:20

Re: D1 Bratislava - Trnava

Odoslaťod Pascalwb » 19. Nov 2018 20:13

Neviem, ci som si to len nikdy nevsimol ale na D1 BA-TT je dost takych mensich stlpov so solarnym panelom popri dialnici. Myslel som, ze su tam kamery alebo nieco, ale vidim tam len asi merac rychlosti vertra. Neviete niekto, co to je, prijde mi trochu overkill merat vietor na tolkych usekoch.
Pascalwb
diskutujúci
 
Príspevky: 121
Založený: 11. Feb 2016 23:55

Re: D1 Bratislava - Trnava

Odoslaťod Sentilj » 19. Nov 2018 21:38

Všimol som si že solar panel je asi napájanie pre lampu, ktorá je nad nejakou skrinkou, predpokladám/tipujem, že to je vybavenie k mýtnemu systému, bránam.
Sentilj
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 492
Obrázky: 165
Založený: 06. Jún 2010 10:38

Re: D1 Bratislava - Trnava

Odoslaťod Vlados » 10. Dec 2018 21:56

Dopravu na diaľnici D1 pri Triblavine už čoskoro ovplyvnia stavebné práce. Po ich dokončení sa na cestu budú môcť dostať obyvatelia Bernolákova aj Chorvátskeho Grobu.
To sme takí bohatí, že 2 obce môžu mať vlastnú MÚK. V článku sa píše aj ako župa (Frešo) pretláčali kolektori ale potom ako župa nemá ani na napojenie na MÚK. Ako chcel potom Frešo zabezpečiť kolektory, ktoré by boli 10x dlhšie a museli by byť po oboch stranách? ... že by to zaplatil Mrva, Kratochvílová, Dunajský? alebo celé Slovensko a ešte by tie cesty postavila NDS ako nespoplatnené?
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Bratislava - Trnava

Odoslaťod dunaj » 10. Dec 2018 22:13

Ha ha ha. De ja vu? Sme este bohatsi: Aj jeden developer moze mat vlastnu MUK! "Kolektory" mali byt sucastou dialnice a mal ich financovat stat, nie BSK, ale to je uz jedno. A vies preco su v Nemecku vsetky dialnice nespoplatnene? Lebo ich stat postavil z dani obcanov a nemcom pride nefer, aby za to 2x platili. Nieco ako platit najomne statu za byvanie vo vlastnom dome:)
dunaj
diskutujúci
 
Príspevky: 182
Založený: 10. Nov 2012 02:18

Re: D1 Bratislava - Trnava

Odoslaťod Vlados » 10. Dec 2018 22:22

Bol tu jeden malý pes a toho prečúral väčší. Keby ste ako banda nevymysleli kolektory tak vás vaše uvažovanie nedobehne. Nemecko chcelo už dávno spoplatniť diaľnice, len na to nemá gule... tak to skúšali len na cudzincov, no neprešlo to. Rovnako stavali diaľnice aj iné štáty a majú ich spoplatnené. Ak ročné spoplatnenie stojí ako jedno natankovanie tak nie je o čom diskutovať... je to kvapka v mori spotrebnej dane.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Bratislava - Trnava

Odoslaťod dunaj » 10. Dec 2018 22:39

Vzdy budu zit ludia, ktori budu verit chimeram, s tym sa neda nic spravit. Kolektory vymyslela NDS pod zastitou MD.
dunaj
diskutujúci
 
Príspevky: 182
Založený: 10. Nov 2012 02:18

Re: D1 Bratislava - Trnava

Odoslaťod Vlados » 10. Dec 2018 23:01

Vymysleli to "podnikatelia" s pozemkami. Ak by to bolo niečo super truper, tak to majú minimálne v jednej krajine na svete.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Bratislava - Trnava

Odoslaťod JaNY » 11. Dec 2018 02:56

Napr v US. Okolo mnohych dialnic to plni svoj ucel velmi dobre. Ked to nepoznate tak samozrejme to odmietate.
Obrázok používateľa
JaNY
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 37
Založený: 18. Jan 2010 02:41

Re: D1 Bratislava - Trnava

Odoslaťod Vceliak » 11. Dec 2018 05:54

Kolektory sú super vec. Vyskúšal som si to v Miami a Toronte. Len kolektor nie je diaľnica. Kolertor nahrádza cesty prvej triedy. Nech si ich zabezpečí ten, čo ich potrebuje. Ak sa ja chcem dostať na cestu, musím si nechať zaplatiť prístup z môjho pozemku na miestu komunikáciu a potom ju ešte darovať obci, aby sa o ňu starala :-)
Vceliak
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 488
Založený: 20. Okt 2016 11:50

Re: D1 Bratislava - Trnava

Odoslaťod aquila » 11. Dec 2018 07:33

MUK triblavina nemali ani len povolit, nieto este ze robit kolektory, pre par ludi. doteraz kazdy zo zastancov kolektorov, vratane mrvu, sklapol, ked sa clovek opytal, ze preco nemaju kolektory na daeko vytazenejsej rakuskej A4, kde je napojenie aj na letisko ? preco nemaju na este o rad vytazenejsej A2 ziadne kolektory ?

za cenu MUK triblavina mohol byt obchvat vajnor, napojenie na zlate piesky, poriesena rybnicna, ako aj prepojenie groby - bernolakovo na urovni. takto sa hrabkame na zbytocnej MUK triblavina
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: D1 Bratislava - Trnava

Odoslaťod pohodak » 11. Dec 2018 08:14

tu poslednu vetu tesat do kamena
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: D1 Bratislava - Trnava

Odoslaťod jarino » 11. Dec 2018 08:19

Vceliak napísal:Kolektory sú super vec. Vyskúšal som si to v Miami a Toronte. Len kolektor nie je diaľnica. Kolertor nahrádza cesty prvej triedy. Nech si ich zabezpečí ten, čo ich potrebuje. Ak sa ja chcem dostať na cestu, musím si nechať zaplatiť prístup z môjho pozemku na miestu komunikáciu a potom ju ešte darovať obci, aby sa o ňu starala :-)

Presne tak. A to je ešte otázne, či tú Tvoju komunikáciu obec zochce prebrať do správy.
Takže súhlasím, keď chce Mrva a spol. kolektory, tak nech si postaví. Za svoje!
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D1 Bratislava - Trnava

Odoslaťod dunaj » 11. Dec 2018 08:43

Zaujimavy vysledok diskusie:) "Kolektory" by boli O.K., ale nesmeli by viest k sukromnym pozemkom a nesmel by ich financovat stat.
Bez tejto premisy výsledok rovnice vychádza, že je dosť pravdepodobné, že Bratislava sa v budúcnosti bude rozťahovať práve smerom na Senec, lebo Karpaty, lebo Dunaj, Morava, lebo hranice... Do toho bude treba rýchlovlaky, ktorých trasa je uz tiez ...kdesi. Pri troche vizionarciny je jasne, ze sme v zaujme kratkodobych financnych cielov znicili uzemie na ukor dlhodobej funkcnosti.
BTW: najblizsii "kolektor" je v Rakusku za Kittee, popri dialnici A6 - obojsmerny, ked nerátam Einsteinovu. Zatial je dost prazdny.
dunaj
diskutujúci
 
Príspevky: 182
Založený: 10. Nov 2012 02:18

Re: D1 Bratislava - Trnava

Odoslaťod jarino » 11. Dec 2018 09:01

No to je jednoduché riešenie. V hociktorom meste keď chceš postaviť dom a nie je tam cesta, tak si buď istý, že si ju musíš zafinancovať ty. Tak isto siete. A to sa bavíme o zónach v územnom pláne, ktoré sú určené na výstavbu domov, nie že niekto sa rozhodne stavať dom na poli 2 kilometre od dediny.
Neviem prečo tieto developerské aktivity skrývajúce sa za údajnú bohu milú činnosť rozvoja mesta by mali byť nejaká výnimka a mala by to dokonca NDS financovať zo štátneho rozpočtu.
Ja mám na to jasný pohľad. Ak Ti kompetentné úrady povolia postaviť kolektory/cestu a napojiť to na diaľnicu, pre mňa za mňa si tam postav a maj vo svojej správe aj kolektory s 5 pruhmi a štvorlístkovú MÚK.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D1 Bratislava - Trnava

Odoslaťod Vlados » 11. Dec 2018 09:04

dunaj napísal:BTW: najblizsii "kolektor" je v Rakusku za Kittee, popri dialnici A6 - obojsmerny, ked nerátam Einsteinovu. Zatial je dost prazdny.

Neviem si oči vyočiť no žiadny "kolektor" nevidím. Vidím tam len paralenú cestu prvej triedy č. 50, ktorá tam bola skôr ako A6.
Doteraz som netušil, že máme množstvo "kolektorov", napr. na Spiši, pri Malom Šariši.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Bratislava - Trnava

Odoslaťod jozin z bazin » 11. Dec 2018 09:11

dunaj napísal:najblizsii "kolektor" je v Rakusku za Kittee, popri dialnici A6 - obojsmerny


Myslis B50 ? Ak ano, vies vobec, co je kolektor ?
Aky je podla teba rozdiel medzi B50 a B10 (Bruck/Leitha - Schwechat Ost) ? Preco B10 nieje kolektor ?
jozin z bazin
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 470
Obrázky: 30
Založený: 14. Dec 2009 14:57

Re: D1 Bratislava - Trnava

Odoslaťod aquila » 11. Dec 2018 09:12

napodobne, potom je vlastne problem kolektorov vyrieseny, kedze takyto "kolektor" je I/61 :)

kolektor na einsteinovej ma zmysel, kedze je to cez sidlisko, kde uz teraz zije 150 tisic ludi. navyse dlzka toho kolektoru je paradoxne kratsie ako bude postaveny kolektor medzi MUK vajnory a MUK D1/D4, takze neviem co sa stazujete.

uz rozsirenie D1 na 4+4 je nezmyselny luxus, ktory este trpko
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: D1 Bratislava - Trnava

Odoslaťod Bager3 » 11. Dec 2018 09:37

Kde v Rakusku pri dialanici A6 za Kittsee je kolektor ? Snad nemyslite B/50, ktora je len prelozena kvoli dialninici a vsetko nad 3.5t ma na nu zakaz vjazdu. Myslim, ze ci bude na Dialnici kolektor alebo nebude vobec nic to nevyriesi. Zapchy na vstupe do BA budu tak ci tak, je iluzia si mysliet ze to nieco vyriesi. Dopravu v Ba vyriesi len schopna IDSBK, ktora je 3 krat od septembra upravena a je to stale a stale horsie. Ak bude cesta MHD do Ba kratsia ako cesta autom potom sa to zmeni k lepsiemu.
Je take pravidlo cim viac ciest, tym viac aut. Niektore staty v Europe uz na to prisli a nestavaju nove cesty do mesta, skor zakazuju Autam vstup do mesta. A to by malo byt cielom.
Bager3
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 322
Obrázky: 2
Založený: 16. Nov 2005 12:12

Re: D1 Bratislava - Trnava

Odoslaťod dunaj » 11. Dec 2018 10:25

Ved ja rozumiem, slovo "kolektor je tu od veci". Mali to byt iba subezne komunikacie s obcasnym pripojenim na D1. V podstate aj I/61 je taka, len je dalej a hlavne nie je napojena v bode krizovania D1 s bernolakovsko-grobskym nadjazdom. 4 pruhy povazujem za uplny nezmysel a neverim ze sa zrealizuju. Len vyrovnanie terenu do jednej urovne bude stat miliony.
dunaj
diskutujúci
 
Príspevky: 182
Založený: 10. Nov 2012 02:18

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 33 hostí.