D1 Bidovce - Pozdišovce

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod cPalo » 28. Feb 2024 00:16

metelesku.blesku napísal:
cPalo napísal:Práve tento argument je jednoznačne za diaľnicu, lebo "D je pre tranzit" a "1 pre domorodcov" ;)


Nie. Tento argument je jednoznačne za výstavbu obchvatov miest a obcí pre zachovanie plynulej dopravy tranzitu mimo sídiel. Určite to nie je argument pre diaľnice. Intenzity, intenzity, intenzity. Pokiaľ máš prázdnu súbežnú cestu I. triedy (nie miestnu komunikáciu, cestu 1. triedy), znamená to len toľko, že diaľnicu nebolo potrebné stavať, iba presúvať cestu mimo intravilánov obcí.

EE
Ak je diaľnica vyťažená (naplnená), to znamená, že má dostatočné intenzity na to aby to bola D a nie 1 ;)
To že 1 je prázdna, len značí, že lokálka je slabá a logický by stačilo, aby to bola cesta 3 triedy. A ak nechodí lokálka, tak tí čo cestujú, nejdú iba pár km, ale cestujú ďalej a od slova ďaleko je aj odvodená diaľnica ;)
Pre silnú lokálku treba zvýšiť kapacitu lokálnej cesty ;)
Ešte som nevidel, aby podmienka diaľnice bola po jej vybudovaní plná jednotka :D
cPalo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 483
Založený: 07. Jan 2020 15:32

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod DrX » 28. Feb 2024 12:17

Slubotechna na den v Michalovciach :-)

Štúdia realizovateľnosti diaľnice na Ukrajinu mešká

Čítajte viac: https://www.sme.sk/minuta/23288598/stud ... jinu-meska
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod RudoLM » 28. Feb 2024 14:50

RudoLM
diskutujúci
 
Príspevky: 216
Obrázky: 71
Založený: 09. Máj 2016 07:35

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod RDVN » 10. Apr 2024 22:49

RDVN
návštevník
 
Príspevky: 41
Založený: 24. Dec 2020 02:05

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod VojtoTT » 11. Apr 2024 07:02

zaujímalo by ma akú váhu bude mať pri súčasnom ministrovi dopravy ÚHP, podľa vyjadrení z článku to bude váha blížiaca sa k nule
dôležitejší bude osobný názor ministra a jeho populistický prínos pre voličov ako reálne čísla
tým netvrdím, že diaľnica na Ukrajinu nie je potrebná v plnom profile...ale pravdepodobne o tom nebude ani žiadna diskusia (okrem tej na tomto fóre) :D
VojtoTT
diskutujúci
 
Príspevky: 120
Obrázky: 26
Založený: 11. Júl 2011 09:40

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod Vlados » 11. Apr 2024 09:23

takú otvorenosť by som nečakal (majetkovoprávna situácia). náš človek skúpi pozemky pod trasou a v tej trase pôjde príprava ďalej. aktuálne nevyzerá že štát bude mať aj na výstavbu
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod RDVN » 11. Apr 2024 12:53

Štát nie, ale EU a vpodsate celý západný svet áno. Onedlho budeme múdrejší(po zverejnení projektov a dohôd), no Ukrajina už má roky(obdobie po 2014) veľký záujem aby sme mali diaľnicu pri hranici. Oni chceli už pred vojnou veľmi pozdvihnúť Zakarpatsko a teraz po začiatku vojny Zakarpatsko a hlavne okolie Užhorodu ide strašne rýchlo hore na úkor zvyšku krajiny. Lejú sa tam stovky miliónov zo zahraničia a je to strategická oblasť pre Ukrajinu(je to jediný region, ktorý nebol zasiahnutý strelami). Málo kto vie, že pred vojnou keď bol Zelenský na navšteve, tak na vlastnu žiadosť sa bol z Košického letiska previesť až po hranicu aby videl okolie a následne nariadil infraštruktúrne projekty, ktoré mali prepojiť Ukrajinu s nami - západom.
S tým súvisí aj rozvoj Východoslovenskej nížiny a je podľa všetkých ľudí, ktorí pracujú na tomto projekte, blbosť aby sa to robilo na fázy. Poliaci vo veľkom rozširujú svoje priechody a budujú diaľnice ku hranici. My už sme teraz pozadu a nemôžme si dovoliť isť na 50%. Ešte že Maďari robia svoju politiku akú robia lebo keby chceli, tak nás v tomto súboji o Zakarpatsko predbehnú.
RDVN
návštevník
 
Príspevky: 41
Založený: 24. Dec 2020 02:05

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod atlan » 12. Apr 2024 08:54

Mozeme, treba kradnut, ochranit svojich pred basou, slovensko a iny ludia im je ukradnute. Sa zobud. Tam dialnica nebude este dlho.
atlan
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 267
Založený: 11. Apr 2015 23:41

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod Kvík » 12. Apr 2024 10:17

EÚ a západný svet na to síce mať budú, ale silne pochybujem, že sem ešte niekto bude chcieť investovať. Pre Slovensko sa začína doba temna a to aj v prípade, že voľby v USA a vojna na Ukrajine dopadnú dobre.
Να εύχεσαι νάναι μακρύς ο δρόμος, γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις.
Kvík
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 273
Obrázky: 3
Založený: 20. Sep 2017 18:16
Bydlisko: BA

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod DrX » 12. Apr 2024 15:35

Som zvedavy na tie varianty. Dufam, ze pridu na to, ze najlepsie je tahat to severnejsie tak aby dialnica obsluzila poriadne aj Vranov a Humenne a Siravu, cize aby prechadzala severne od MI a juzne od Siravy.
viewtopic.php?f=35&t=26839
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod Kvík » 12. Apr 2024 18:45

Zase? Nič na tom najlepšie nie je, je to predražený a neefektívny nezmysel (čo samozrejme vôbec nemusí znamenať, že sa nebudú snažiť ho postaviť, ale tak či onak sa z nás toho zrejme nikto nedožije, takže je to jedno).
Να εύχεσαι νάναι μακρύς ο δρόμος, γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις.
Kvík
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 273
Obrázky: 3
Založený: 20. Sep 2017 18:16
Bydlisko: BA

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod budamar » 12. Apr 2024 20:11

aby si nebol prekvapkany.. Raz zatial ide ako pila a nezastavi ho ani drble uhp ci ine podobne zbytocne institucie ktore mali davno zrusit a boli len zbytocnou brzdou vystavby dialnic a zeleznic..+pozlucovat procesy co sa daju zlucit a vysledok sa dostavi, vid polsko.. takto sa to robi do psej matere! :lol:
budamar
diskutujúci
 
Príspevky: 87
Založený: 17. Nov 2023 01:06

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod Vlados » 13. Apr 2024 13:25

ešte povedz odkiaľ zoberie Ráž peniaze, keď sa to tak robí
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod budamar » 13. Apr 2024 13:47

ved aj sam povedal ze o peniaze nema obavy -mozno ma uz zazmluvnene z bruselu ,som zvedavy ,odvahu na vyhlasenia zato ma to sa musi uznat.. :mrgreen:
budamar
diskutujúci
 
Príspevky: 87
Založený: 17. Nov 2023 01:06

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod Pacho » 13. Apr 2024 16:24

Tieto vyhlásenia MD, na SK je ako z ríše rozprávok. Keby sa aspoň polovica, z toho zrealizovala, tak klobúk dole. Určite je to lepšie, ako ten exelovský minister od toho multiotecka.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod mareks96 » 15. Apr 2024 15:36

Prepáčte, ale naozaj pri posledných rokoch kde sa našli desiatky miliárd na doslova zbytočnosti riešime kde sa zoberie pár miliárd na diaľnice?
mareks96
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 504
Založený: 11. Okt 2014 08:14

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod Kvík » 15. Apr 2024 22:00

Áno, a presne preto. Čomu sa na tom dá nerozumieť? Reči nestoja takmer nič.

Pritom diaľnice v skutočnosti prioritou neboli pre prakticky žiadnu vládu a pre Fica už vôbec nie. Ale v súčasnom stave a vyhliadkach do budúcnosti by som bol veľmi skeptický aj pri príčetnej vláde, Slovensko žiadnu masívnu výstavbu zo svojho rozpočtu nemá ako zaplatiť, ani keby chcelo.
Να εύχεσαι νάναι μακρύς ο δρόμος, γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις.
Kvík
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 273
Obrázky: 3
Založený: 20. Sep 2017 18:16
Bydlisko: BA

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod devil » 16. Apr 2024 07:08

bez tohto useku moze byt vychod napojeny ale nie prepojeny, nieze UA. polsko ma dialnicu az po hranicu a madarsko 28 km. bidovce-hranica je 75 km. a neexistuje porovnavat ani kilometre dialnic celych krajin bez toho aby sme riesili ake velke oblasti su nepokryte.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod Pacho » 16. Apr 2024 10:05

Asi tak, aby malo význam budovať Bi-UA hranica, musí sa najsamprv dostavať D3 a D1 na severe, aby malo zmysel chodiť cez slovensko. Ináč nás budú obchádzať cez PL a H.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod devil » 16. Apr 2024 13:07

nechcem ta sklamat ale na UA obchadzka je to tak ci tak. ziadna D3 tomu nepomoze. smutne je ze vychodne polsko ani vychodne madarsko nemuseli cakat. tolko omielana m100 z budapesti na ostrihom sa nedockala dodnes ale M3 sa tahala bez ohladu na intenzity.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod mareks96 » 16. Apr 2024 13:36

Kvík napísal:Áno, a presne preto. Čomu sa na tom dá nerozumieť? Reči nestoja takmer nič.

Pritom diaľnice v skutočnosti prioritou neboli pre prakticky žiadnu vládu a pre Fica už vôbec nie. Ale v súčasnom stave a vyhliadkach do budúcnosti by som bol veľmi skeptický aj pri príčetnej vláde, Slovensko žiadnu masívnu výstavbu zo svojho rozpočtu nemá ako zaplatiť, ani keby chcelo.


A presne o tomto hovorím, výstavba diaľnic je o prioritách a nie o peniazoch, teda kto hovorí, že na niečo nemáme, alebo ako niečo nejde kvôli peniazom ten buď nerozumie, alebo klame.


Ďalšia vec je, že investície do infraštruktúry priamo zvyšujú HDP a to nie v pomerne 1:1, ale viac, čiže môže populistom pomôcť nešetril, preto verím, že konečne niekde investície budú v rebríčku priorít.
mareks96
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 504
Založený: 11. Okt 2014 08:14

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod Kvík » 16. Apr 2024 16:19

Nie že by to nebola pravda, ale je to nezmyselný argument. Samozrejme, že je to o proritách. Ja si napríklad môžem čisto technicky dovoliť kúpiť nový Rolls-Royce – v tom zmysle, že peniaze by som nejak horko-ťažko naškrabal, ale najbližšie roky by som musel žiť v prenajatej garsónke na suchých rožkoch a psích konzervách. Ekonomický zmysel mi to teda nedáva a radšej dodnes jazdím na jednotkovej Octavii. Lebo mám iné priority.

So slovenskými diaľnicami je to úplne rovnako. Pri stave slovenskej železničnej infraštruktúry, armády, školstva alebo zdravotníctva alebo vlastne vôbec hocičoho je rozpočet riadne našponovaný už teraz – samozrejme aj kvôli všelijakým pijaviciam, ktoré ale v demokracii a pri týchto voličoch nijak odstrániť nepôjde a treba s nimi rátať. Škrtať by sa určite dalo niekde inde, ale hneď tu budeš mať zavýjajúcich dôchodcov, alebo poľnohospodárov, alebo nejakú inú skupinu, ktorá sa bude cítiť ukrátená. Nikto si na to netrúfne, a Fico už vôbec nie. Lebo má iné priority.

No a na spočítanie pomeru prínosov a nákladov máš B/C analýzy od ÚHP, na ktoré tu takmer všetci nadávajú. Nejdem riešiť, či svoju robotu robili dobre alebo nie a či ich výstupy zodpovedajú realite, lebo nie som stavbár a detailom nerozumiem — ale principiálne tu takáto inštitúcia byť rozhodne musí a dokonca si myslím, že by mala mať najvyššie a neodvolateľné slovo v tom, čo sa stavať bude a čo nie.

Doterajšie výsledky inak presne zodpovedajú doterajším vstupom: stavia sa podľa politických rozhodnutí, pomaly, draho a bude to zrejme ešte horšie. Konkrétne na tento úsek a pokračovanie na Ukrajinu rovno zabudni, nebude to postavené ani v roku 2050.
Να εύχεσαι νάναι μακρύς ο δρόμος, γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις.
Kvík
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 273
Obrázky: 3
Založený: 20. Sep 2017 18:16
Bydlisko: BA

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod atlan » 17. Apr 2024 13:44

Vsetky dialnice uz mali byt postavene. Za prve vmby ti bolo lacnejsie, a za druhe aspon by sme daci mali. Tak mame h.. O a ani peniaze. Pac inflacia tak ze dialnice substale drhasie a drahsie. Naco mas staru octaviu sak ti ju netreba mohol si usetrit.
atlan
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 267
Založený: 11. Apr 2015 23:41

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod mareks96 » 17. Apr 2024 18:18

Až na to že v tomto prípade sú Rolls Royce štedré sociálne dávky, dôchodky 13-te, vianočné, valorizované nezmyselnými percentami až sa pracovať neoplatí každému kto má nárok na predčasný dôchodok...

A keď si myslíme, že populista vymení Rolls Royce za Octaviu 1, tak to som si takmer 100% istý, že sa konať nebude, pretože štát môže šetriť buď znížením výdavkov, alebo zvýšením HDP, čomu nové diaľnice pomôžu, preto vlastne presadzujú tie zákony o strategických investíciách atď...
mareks96
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 504
Založený: 11. Okt 2014 08:14

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod nevo83 » 17. Apr 2024 19:19

Prepac mne tie 13 dochodky absolutne nevadia, su urcene pre generaciu kt tu nieco postavila vytvorila. ano treba strop narodenia do 1970. Po revolucii sa uz kazdy vedel starat o seba a nastupil kapitalizmus.
skor ma hnevaju dalsie ,,davky,, pre etnika kt tu nic nevytvorili atiez tie predcasne a vysluhove dochodky..
Problem nie je to ze sa kradne a korumpuje, lebo to je vsade, a to ze nase media o tom nepisu neznamena ze sa to nedeje.. ale staci si otvorit span,tal, fran noviny a maju to co u nas, len s rozdielom ze Tam sa aspon stavia a dokoncuje s minimalnym oneskorenim..
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 93 hostí.