D1 Bidovce - Pozdišovce

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod random » 04. Jan 2020 10:15

Pepe40 - este raz, trepes hluposti. Ziadna dialnica cez Slanec v ziadnom pripade nepojde, tak to pochop. Mozes tu vypisovat cokolvek, stavat vzdusne zamky ale nijako ti to nepomoze. Zmier sa s realitou.
Dialnica pre MI, HU a TV ma jedinu sancu, ak tam narastie doprava na tolko, ze sa to vyplati. Kedze na vychode nic nie je a vsetci odtial utekaju, tak 2050 je este optimisticke.
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod frostbite » 05. Jan 2020 06:54

random ty zas netrep blbosti tiez, uvedom si ze niesi nostradamus ani boh a nerozhodujes nastastie o tom ty ale ti co su pri kormidle.. staci ze pride normalna vlada makacov, pre ktoru bude prioritou D1a D3 a vsetko sa komplet zmeni, a do pripravy a vystavby pojde aj tento usek..
frostbite
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 347
Založený: 16. Jan 2019 14:39

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod Vlados » 05. Jan 2020 09:24

Človek sem príde bez prihlásenia a musí čítať príspevky slabomyselného paka, ktorý nemal problém povýšiť výstavbu D1 pred stovkami chudákov čo prišli o bývanie. Už dávno si na tomto fóre nemal čo hľadať.
random patrí k expertom, nielen tu na fóre, ale aj v reálnom živote. Osobne prispel k niekoľkým úsekom diaľníc a tuším aj železníc... tak sa mu frostbite láskavo ospravedlň.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod Pacho » 05. Jan 2020 09:59

frostbite napísal:random ty zas netrep blbosti tiez, uvedom si ze niesi nostradamus ani boh a nerozhodujes nastastie o tom ty ale ti co su pri kormidle.. staci ze pride normalna vlada makacov, pre ktoru bude prioritou D1a D3 a vsetko sa komplet zmeni, a do pripravy a vystavby pojde aj tento usek..


no ďakujem pekne, keby sa do vlády, dostali takí ľudia ako ty, čo len hubou mlieť vedie, ale skutak utektak to budeme mať dialnice a železnice za týždeň postavené, asi tak ako fico spojil KE s BA, v roku 2010. Tie Tvoje silácke reči sú na úrovni Fica, nič viac nič menej.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod metelesku.blesku » 05. Jan 2020 11:25

Keďže je táto časť diaľnice v takom štádiu prípravy v akom je, vedel by mi niekto fundovane odpovedať, prečo sa uvažuje len nad variantom kopírujucim I/19?

Lebo ma tak napadlo, keď sa tu riešili aj letné problémy v MI, ako aj lepšia dostupnosť pre iné okresy ako je len MI, prečo od Dargova neťahajú D1 severnejšie v smere Parchovany - Petrovce nad Laborcom a až následne by sa D1 stiahla na juh pomedzi MI a Šíravu a končila napojením na I/19 medzi MI a Zálužicami.
Tranzitu z UA a okresu SO je jedno či ide juhom alebo severom MI, poriešilo by to aj letné "návaly" na Šíravu, z Petroviec do MI je už 4 pruhový "privádzač" postavený a takisto by sa zlepšila dostupnosť k D1 pre okresy VT, HE a SV, pričom okres TV by nebol škodný, lebo tá časť D1 by ešte nešla o moc severnejšie, aby sme mohli hovoriť o obmedzení jeho dostupnosti.

Inak riešenie pre zrýchlenie presunu cez MI: na väčšine Močarianskej ulice (hlavne od nadjazdu po CBA diskont) stačí mierne rozšírenie a dokreslenie stredového pásu pre odbáčanie doľava. Úplne sa tým odstráni blokovanie dopravy pri odbáčaní doľava na jednotlivé ulice a do dvorov firiem. Pri zúžení pruhov je to realizovateľné aj v Močaranoch a Pozdišovciach. Inak doteraz nechápem, prečo takýmto spôsobom nie je nakreslená tá "diaľnica" skrz Sečovce. Tú ani netreba rozširovať, stačí prekresliť.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod random » 06. Jan 2020 09:53

Dialnice maju mat podla slovenskej normy paralelnu jednotku. Mozu byt aj vynimky, ale musi sa to vyriesit. A dalsia vec je ze dialnice sa stavaju hlavne v medzinarodnych koridoroch (E50 je nasa D1 od Ziliny po Pozdisovce). Rumuni stavaju svoju A3 od Bors po Cluj-Napoka mimo medzinarodneho koridoru a je to jedna z veci preco ju nestavaju uz asi 10 rokov. Presne to iste riesenie by bolo obhcadzanie dargova zo severu ci z juhu. Rumuni tam vsak maju niekolko vacsich miest u nas su tam len valaly.
Dialnica nema co hladat na valale ma to byt spojnica medzi aglomeraciami.

Vlados: Zabudol si dodat, ze som zachranil 100ky zivotov tym, ze som bojoval s ohnom a vodou zarovej. Hovno, mor ho, tralala!
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod i15 » 06. Jan 2020 11:25

Trasovanie je OK. Plánovaná je aj preložka I/79 od nedokončeného obchvatu Trebišova smerom na D1, obchvat Dvorianky-Parchovany, JV obchvat Vranova a preložka Nižný Hrabovec - Strážske. Keď sa to všetko postaví, okresy TV,VT a HE budú na D1 pekne napojené pri Dvoriankach.

ťahať D1 severnejšie ku Zemplínskej Śírave by bolo drahšie (sú tam menšie pahorky) a pri Michalovciach by museli padnúť nejaké domy
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod Vlados » 06. Jan 2020 13:31

random: Nezabudol, on už ukázal že pre neho ľudský život má nižšiu hodnotu ako čiastočné pozastavenie niektorých prác na výstavbe diaľnice, takže to by nijako nebral v úvahu.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod Pepe40 » 07. Jan 2020 12:20

Random mne je jedno kto si ja si tu budem písať čo chcem a kedy chcem aj keď sa roztrhneš. Každý má právo na svoj názor na hocičo a mimochodom nikdy som nepovedal, že sa niekedy hovorilo o trase cez Slanec, to bol len môj návrh aby sa nevŕtal tunel. P.S. samochvála smrdí
Pepe40
návštevník
 
Príspevky: 38
Založený: 23. Okt 2018 07:10

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod random » 07. Jan 2020 14:04

Pepe40: ja mam tiez nazor - dokazes citat s porozumenim a nejak ti uteka aj pointa. Ale ako hovoria zeny, rob co chces. Ale budez za trula.
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod janovie » 12. Jan 2020 17:03

i15 napísal:Trasovanie je OK. Plánovaná je aj preložka I/79 od nedokončeného obchvatu Trebišova smerom na D1, obchvat Dvorianky-Parchovany, JV obchvat Vranova a preložka Nižný Hrabovec - Strážske. Keď sa to všetko postaví, okresy TV,VT a HE budú na D1 pekne napojené pri Dvoriankach.

ťahať D1 severnejšie ku Zemplínskej Śírave by bolo drahšie (sú tam menšie pahorky) a pri Michalovciach by museli padnúť nejaké domy


Len upresnim, ze ziadne obchvaty obci na I/79 od Hriadok po Vranov nebudu. Ministerstvo dokonca umyselne skamuflovalo SPRDI SR 2020 a tieto obchvaty tam nezaradilo a to v rozpore so stanoviskom MZPSR ! Namiesto toho tam napisali, ze to bude iba rekonstrukcia cesty na prietahoch obci... ;-)
https://janvitkovic.blog.sme.sk/c/50803 ... ianky.html
http://dvorianky5.webnode.sk/stanovisko ... 4-02-2019/

Je to chaos...
:-)
janovie
diskutujúci
 
Príspevky: 87
Založený: 02. Júl 2009 06:52

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod aquila » 12. Jan 2020 20:21

to nie je chaos, ale organizovany bordel .. niektorym ludom to hrozne vyhovuje. kurnik sopa
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod i15 » 13. Jan 2020 14:21

janovie nebudú vo vami požadovaných nereálnych termínoch, ale nezamená to, že nebudú vôbec :)
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod nevo83 » 13. Jan 2020 14:41

jasne ze budu RAZ tak ako RAZ dokoncia D1 az po UA, otazka znie ci sa toho dozije aspon moj syn resp aby sa este soferovalo :)
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod janovie » 13. Jan 2020 14:46

i15 napísal:janovie nebudú vo vami požadovaných nereálnych termínoch, ale nezamená to, že nebudú vôbec :)

To nie su nase pozadovane nerealne terminy. To je pravoplatne rozhodnutie MDaVSR UVHR s pokynom na realizaciu. ;-)
http://dvorianky5.webnode.sk/stav/obchv ... 7-12-2013/

Účastník konania (SSC) je povinný zrealizovať cestný obchvat obce Dvorianky, ktorý sa bude realizovať vybudovaním preložky cesty 1/79 mimo intravilán obce Dvorianky, podľa nasledovného časového harmonogramu:
a) predprojektová príprava obchvatu Termín: do 30.11.2016
b) projektová príprava obchvatu Termín: do 31.07.2021
c) stavebná realizácia obchvatu Termín: do 31.08.2023

Toto rozhodnutie nadobudlo pravoplatnost a vykonatelnost dna: 27.12.2013

Zaroven studia cesty I/79 oznacila tieto useky za neekonomicke.
Jasne, ked postavia novu automobilku pri Vranove tak to bude ine, treba len pockat trosku, viem ... ;-)

Tie obchvaty tam nebudu nikdy urcite, teraz dali vynimku po obciach na hluk 10dB takze vsetko je uz OK a hluk nie je, takze uz netreba obchvaty ziadne - nie je dovod... ;-)
janovie
diskutujúci
 
Príspevky: 87
Založený: 02. Júl 2009 06:52

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod Dendik » 13. Jan 2020 20:51

bingo! uz to všade píšem: UhP nastaví teraz všetky parametre tak, aby im ekonomicky vyšlo to čo chcú.
Vranov ty čakaj na automobilku, až potom ti tam postavíme cestu :o
Hladové doliny pokapte, veď nemáte intenzity :lol:
Najrozvinutejšie časti SVK sa možu tešiť na ďalšie cesty...
VIVAT SLOVAKIA!
Dendik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 720
Obrázky: 9
Založený: 16. Feb 2017 10:49

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod i15 » 13. Jan 2020 21:36

keď sa politicky rozhodne o výstavbe D1-tky okolo Sečoviec, tak na tú preložku sa peniaze nájdu ;-)
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod Pepe40 » 23. Jan 2020 08:44

Random trulo si ty a urážaš východniarov že tu nieje nič. Si písal, že diaľnica do Mi s oplatí vtedy keď tam narastie doprava na toľko aby sa diaľnica oplatila. Tak si prejdi úsek od KE do Mi a je to jedno či ráno cez deň alebo večer tá cesta je prepchatá autami a kamionmi 24 hodín denne
Pepe40
návštevník
 
Príspevky: 38
Založený: 23. Okt 2018 07:10

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod 110mat110 » 23. Jan 2020 08:56

Som z vychodu, jazdim tamad casto a zeby bola prepchata by som vobec netvrdil. Chcelo by to niekde 2+1 nech sa da pohodlne predbiehat aj v zakrutach a pohoda. Ziadne zdrzania, len obcas treba dat nohu dole z plynu
110mat110
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 405
Založený: 30. Júl 2019 12:56

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod frostbite » 23. Jan 2020 14:03

Tak to si tam nešiel v špičke by si videl aký tam je blazninec kamarade. V tomto stave je už obyčajné rozširovanie šialenstvo.
Jednoznačne diaľnica, plná 4 prúdová minimálne po Michalovce, rozširovanie tu už zďaleka nestačí! Dúfam že nová vláda sa o to už postará a urýchlia proces výstavby aj vrátane tunela Dargov ako to len pôjde.
frostbite
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 347
Založený: 16. Jan 2019 14:39

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod Kvík » 23. Jan 2020 15:03

Ehm, KE-MI mám prejdené niekoľko stoviek ráz za posledných 25 rokov, aj ráno, aj večer, aj v noci (je pravda, že v posledných rokoch podstatná časť cez víkendy, ale zase často aj v najhorších obdobiach okolo Dušičiek a iných sviatkov). Oproti tomu, čo zažívam na cestách hlavne okolo BA, v ZA, v RK, je to totálne pohodová cesta, hlavne od poslednej rekonštrukcie. Plnoprofilovú diaľnicu po MI by som síce privítal ako zmenšenie investičného dlhu, aj kvôli zmenšeniu rozdielov medzi regiónmi (a dobre no, aj kvôli tomu, že oblasť sám považujem za zanedbaný rodný kraj), ale netvárme sa, že tým riešime nejaký ultra závažný dopravný problém.
Να εύχεσαι νάναι μακρύς ο δρόμος, γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις.
Kvík
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 270
Obrázky: 3
Založený: 20. Sep 2017 18:16
Bydlisko: BA

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod roadrunner » 24. Jan 2020 03:57

ja si naopak myslim, ze riesime ultra zavazny problem, lebo po tej ceste prechadzam skoro denne a nikto ma nepresvedci, ze toto co tam je postacuje.
nie, nepostacuje a nepostacuje ani rozsirenie o jeden pruh.
v celom okrese michalovce a este aj siroko daleko vsetkymi smermi naokolo nie je postaveny ani kilometer dialnice alebo rychlostnej cesty.
a ked si niekto mysli, ze toto je fer, ze vychod ma ostat bez dialnice pretoze nema intenzity alebo ze ziadnu dialnicu ani rychlostnu cestu nepotrebuje lebo mu postacuje to co tam je teraz tak je skoda s takym hnupom vobec stracat cas.
roadrunner
nováčik
 
Príspevky: 2
Založený: 02. Jan 2020 23:00

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod frostbite » 24. Jan 2020 14:35

roadrunner presne tak do bodky suhlas minimalne po michalovce urgentne plny profil aj vratane tunela Dargov ktory by nemal byt vacsi problem vyrazit dlhy nebude nieco ako tunel Presov +- to iste na dlzku cize do roka to v pohode maju prerazene ,hlavne aby bol po Michalovce plny profil,dufam ze to zaradi nova vlada do priorit, aj ked ultra priorita bude zrejme dokocenie severu D1(tunel Visnove az po krizovatku LL,tahajuca sa Hubova- Ivachnova a samozrejme Turany-Hubova) a dlhe roky zanedbana D3 +pokracovanie R2 hlavne soroska a juzny obchvat Kosic+ R4 obchvat Presova s pokracovanim od Kapusian po Svidnik a mohli by zacat pocas najblizsieho obdobia aj s druhou rurou Branisko,uz by tiez bolo nacase..pokial sa najdu eurofondy navyse+sukromne zdroje, nevidim problem
frostbite
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 347
Založený: 16. Jan 2019 14:39

Štúdia realizovateľnosti z roku 2014

Odoslaťod jarino » 06. Feb 2020 19:48

Z výsledkov kapacitného posúdenia, ako aj prevádzky diaľničného ťahu odporúčame nasledovnú etapizáciu výstavby jednotlivých stavieb diaľnice D1:
- do roku 2020 Pozdišovce - Michalovce (vrátane intravilánového úseku po cestu II/555)
- medzi rokmi 2020 - 2030 prepojiť Bidovce – Dargov – Sečovce - MÚK Hriadky
- do roku 2030 prepojiť zostávajúci úsek od križovatky Hriadky – Pozdišovce
- medzi rokmi 2030-2040 prepojiť Hriadky – Trhovište
- do roku 2040 pokračovať úsekom Michalovce – Sobrance
- po roku 2040 úsek Sobrance – hranice SR/UA

Kapacita polovičného profilu diaľnice D1 v úseku Michalovce - Sobrance – hranica SR/UA predstavuje hodnotu 1330 – 1390 voz/h. Až po prekročení uvedených hodnôt, by bol potrebný plný profil diaľnice D1.
Ako spracovatelia štúdie realizovateľnosti diaľnice D1 v úseku Bidovce - št.hranica SR/UA na základe vykonaných posúdení a porovaní DOPORUČUJEME VARIANT Č.1 - ČERVENÝ (pozn. v červenom variante má tunel Dargov dĺžku cca 4 km).

Násypy: 4,7 resp. 5 miliónov metrov kubických (červený vs. fialový)
Výkopy: 1,65 resp. 1,5 miliónov metrov kubických (červený vs. fialový)

Pôvodný návrh smerového vedenia diaľnice D1 bol riešený v troch samostatne spracovaných technických štúdiách v úsekoch Bidovce – Dargov, Dargov – Pozdišovce Pozdišovce – štátna hranica SR/UA.

Diaľnica D1 Bidovce-Dargov:
variant „1“ modifikovaný zelený, tunelový ( s tunelom 1050 m)
variant „2“ modrý, tunelový ( s tunelom 3050 m)
variant „2“ modifikovaný oranžový, tunelový ( s tunelom 4050 m)

Platnosť záverečných stanovísk MŽP SR pre všetky tri úseky diaľnice D1 bola viac krát predlžovaná a posledné predĺženie bolo platné do 1.2.2012. Ich platnosť sa už viac krát nepredlžovala. Záverečné stanovisko MŽP SR pre privádzač Michalovce stratilo platnosť v roku 2014, keďže bolo vydané 7.6.2011

Investičné náklady bez DPH

červený plný: 1,22 mld. eur
červený polovičný: 838 mil. eur
fialový plný: 1,068 mld. eur
fialový polovičný: 766 mil. eur

Projekty: 56,5 mil. vs. 52 mil. eur (červený vs. fialový)
Výkup pozemkov: 101 mil. vs. 104 mil. eur
Príprava staveniska: 30,7 vs. 26 mil. eur
Zemné práce: 250 mil. vs. 256 mil. eur
Stavebné náklady: 600 mil. vs. 500 mil. eur
Zariadenia a stroje: 65 mil. vs. 25 mil. eur

Prevádzka a údržba:
Bežná údržba 217 mil. resp. 216 mil. eur
Pravidelná údržba, opravy 57 mil. resp. 56 mil. eur
Výmeny 43 mil. resp. 41 mil. eur
Náklady elektronického výberu mýta 36 mil. resp. 31 mil. eur

Významným zistením je, že oba projektové varianty nie sú finančne udržateľné počas celého svojho životného cyklu a po implementácii bude nevyhnutné použiť vlastné zdroje žiadateľa na zabezpečenie ich finančnej udržateľnosti.
V nadväznosti na tento fakt je dôležité zdôrazniť, že je nevyhnutné, aby sa financovanie investičného projektu uskutočnilo v maximálnej miere prostredníctvom NENÁVRATNÝCH FINANČNÝCH ZDROJOV.

V úseku Bidovce – Dargov boli pri výbere variantov zohľadnené odporučenia zo záverečného stanoviska MŽP, v ktorom boli na ďalšiu prípravu odporučené 2 varianty tunelové (V2 modrý a V2 oranžový) a 1 variant povrchový (V1 zelený), pričom z tunelových variantov mal lepšie preferencie variant modrý V2m.

Z uvedených odporučených variantov boli pri podrobnejšom študovaní tunelových variantov pre ďalšie rozpracovanie navrhnutý variant V2o (oranžový) a druhý bol navrhnutý variant povrchový V1z (zelený) modifikovaný (úprava trasy je posunutím severnejšie od obce Dargov). Variant tunelový V2m (modrý) bol aj napriek kratšiemu tunelu (3050 m) zhodnotený ako nepriaznivejší ako variant V2o (oranžový) s dlhším tunelom (4050 m) a to z dôvodu potreby realizácie hlbokých zárezov za východným portálom tunela v dĺžke cca 600 m v nepriaznivých geotechnických pomeroch, trasa diaľnice pri tomto riešení prechádza povrchovým vedením cez územie Natura 2000 (CHVÚ Slanské vrchy) v úseku o cca 1 km dlhšom ako variant V2o s dlhším tunelom. Taktiež je variant V2m vedený bližšie k obci Dargov s nepriaznivejším vplyvom na dotknuté obyvateľstvo.

Dokumentácie, spracované v období roku 1996 – 2001 (Štúdia vedenia trasy diaľnice D1 – št. hranica SR/Ukrajina (EKOPED Žilina, rok 1996) a Aktualizácia predinvestičnej štúdie programu rozvoja diaľnic v SR (DOPRAVOPROJEKT a.s, rok 2001) počítali s vysokou atraktivitou diaľničného prepojenia a predpokladali dopravné zaťaženie hraničného priechodu SR/UA od 6000 – 10200 voz/24 v roku 2025. Uvedené dokumentácie tiež uvažovali s veľkou atraktivitou diaľničného prepojenia medzi Slovenskom a Ukrajinou. Zistené údaje z posledných rokov poukazujú na to, že skutočné dopravné väzby medzi oboma krajinami sú menej intenzívne a charakter hraničného priechodu, ktorý tvorí zároveň hranicu EU j hranicu Schengenského priestoru, nenaplní predpokladané očakávania intenzívneho pohybu vozidiel.

Križovatky: Bidovce, Dargov, Hriadky, Pozdišovce, Michalovce, Sobrance, Záhor
Odpočívadlá: Pozdišovce (ľavostranné), Sobrance (pravostranné), Jenkovce (ľavostranné). Všetky odpočívadlá budú pre oba smery.

Návratnosť: 25 rokov resp. 27 rokov (červený vs. fialový)
IRR: 7,72 resp. 7

Predpokladané intenzity
Rok 2020
Bidovce - Dargov: 10 516
Dargov - Hriadky: 8842
Hriadky - Pozdišovce: 6749
Pozdišovce - Michalovce: 5632
Michalovce - Sobrance: 5165
Sobrance - Záhor: 1959
Záhor - štátna hranica: 1281
privádzač MI: 11 470
privádzač SO: 6060

Rok 2040
Bidovce - Dargov: 15 810
Dargov - Hriadky: 13 292
Hriadky - Pozdišovce: 10 124
Pozdišovce - Michalovce: 8468
Michalovce - Sobrance: 7663
Sobrance - Záhor: 3191
Záhor - štátna hranica: 1921
privádzač MI: 17 278
privádzač SO: 9401
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod devil » 07. Feb 2020 08:24

je niekto kto pochopil toto:
- do roku 2030 prepojiť zostávajúci úsek od križovatky Hriadky – Pozdišovce
- medzi rokmi 2030-2040 prepojiť Hriadky – Trhovište


- medzi rokmi 2020 - 2030 prepojiť Bidovce – Dargov – Sečovce - MÚK Hriadky
cize 4 km tunel "spriemerovat" s rovinou...aby vyslo co najnizsie cislo a mohlo sa konstatovat ze je to nerentabilne.

Rok 2040
Bidovce - Dargov: 15 810
Dargov - Hriadky: 13 292
Hriadky - Pozdišovce: 10 124
Pozdišovce - Michalovce: 8468
Michalovce - Sobrance: 7663

ta ista pesnicka ako na R2/R4. intenzity stupat nebudu resp. len malo. bulharske konstanty sa tu nepouzivaju.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 56 hostí.