D1 Bidovce - Pozdišovce

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod devil » 12. Mar 2020 16:50

4 kusky mimo rozostavanych neexistuju. riesi sa d4/r7, riesi sa RK, riesi sa CA, riesi sa PO (sabinovska alias I. etapa SO), visnove sa tendruje dokoncenie. tieto nepocitaj (aj ked mi je viac menej jasne ze ktore si myslel CA, KM, strecno a RK) .... ostava tvoje mesto a nic ine. a ma sa to riesit podla cisiel. ked to nevychadza treba zoptimalizovat projekt a nie nasobit buduce intenzity bulharskymi teda vlastne zilinskymi konstantami. dargov-pozdisovce vychadza aj pri nizkej intenzite a pri miernom naraste bez debaty.

potom tu mame zoznam vyssich intenzit ale bez vaznych problemov: turany-hubova, KM (realne k. lieskovec) - oscadnica, zvolen zapad-zvolen vychod, D1-ruskovce, prip. SO PO II.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod cPalo » 12. Mar 2020 17:06

Jano1 napísal:
cPalo napísal:Toto je dúfam dobrý dôkaz, či?

To je dokaz coho?

cPalo napísal:Takže, ty si sa začal hádať prvý
To že si nedal žiaden fakt znamená, že priznávaš, že moje tvrdenie:
Presne to budeme vedieť až keď sa to začne stavať.
je nakoniec to najmúdrejšie čo sme tu obaja ohľadom toho popísali


To, ze upozornim na to, ze to nie je pravda, znamena, ze som sa ja zacal hadat?
Ja presne viem ako je to planovane, ale nie som Tvoja sekretarka, ked si nechopny si to zistit z verejnych zdrojov, Tvoj problem. Cakat na to az to bude postavene a potom diskutovat ci je to tak alebo onak je trochu neskoro, ked vieme ako je to planovane.


vyhral si
máš pravdu
ty vieš veľký prd, pokiaľ sa nezačne stavať, všetky plány sú len plány - to nevie nik na svete, lebo pokiaľ nie sú vykúpené pozemky tak sa to môže zmeniť!!!

apropo, jedna rada
ak ozaj vieš a sa to nezmení, tak nabudúce napíš reakciu :
máš tam chybu, bude to presne 12cm a nie 4km
v opačnom prípade rozdúchavaš zbytočne emócie

ostatní, sry za spam
cPalo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 483
Založený: 07. Jan 2020 15:32

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod milan_KM » 12. Mar 2020 17:10

SO PO II, Brodno-Km, Turany-Hubova, KM-Oščadnica. Posledne 2 po otvorení ostatných úsekov skolabujú lebo na nich pribudnú semafory. Toto treba riešiť okamžite, okamžite preprojektovať...
Ale nech príde hodnota za peniaze a posúdi to všetko. Už teraz vidím ten nárek, keď pre vašich 6000 traktorov sa diaľnica hodí do koša a začne sa odznova na preložke cesty 1. triedy.
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod IceFox » 12. Mar 2020 17:33

milan_KM
Odpoviem ti na tvoj príspevok namiesto "nich":
Máte D3 Svrčinovec - Skalité, D3 Strážov - Brodno a predražené Višňové takže bežte do hája.
:lol:
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod devil » 12. Mar 2020 17:40

Taký semafor už je vo zvolene a nič nekolabuje.nemate nič okrem radole, doslova nič. Semafor spôsobí kolaps tam kde bočný prúd si vyžaduje dlhý interval.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod milan_KM » 12. Mar 2020 17:51

Semafor spôsobí kolaps pri súvislom prúde vozidiel. Pri Strečne ani semafor nie je a vytvárajú sa tam kolóny len od brzdenia áut vpredu. Takže vidím, že problém v Zvolene nie je, ďakujem za ujasnenie.
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod MuelMI » 12. Mar 2020 17:58

milan_KM napísal: Už teraz vidím ten nárek, keď pre vašich 6000 traktorov sa diaľnica hodí do koša a začne sa odznova na preložke cesty 1. triedy.


Tá "diaľnica pre 6000 traktorov" je aspoň 10-krat lacnejsia ako "dialnice pre mercedesy" v ZA kraji.
Vychod a juh si nezasluzia dialnice? Ale cez hornaty stred Slovenska je ich nakreslenych vyse tona!
Subezna D1 a R1 BA-Sered,subezne R3 a R1 v strednej casti,zbytocny drahy tunel Karpaty...

Prelozka cesty 1.triedy by tu bola neefektivna, nakolko D1 vedie po uplnej rovine- ekonomicky by bola vyhodnejsie plnoprofilova D1 po Michalovce.
MuelMI
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 262
Obrázky: 6
Založený: 17. Dec 2019 19:21

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod milan_KM » 12. Mar 2020 19:08

Predpokladám, že si z Hodnoty za peniaze keď toto tvrdíš. D tu treba. Otázne je kedy ju treba, a ktoré úseky je nutnejšie postaviť skôr. Keďže som z kraja kde doprava kolabuje pravidelne a nejako sa fungovať musí, tak nevidím najmenší dôvod tlačiť výstavbu diaľnice niekde len preto lebo si to "zaslúžia". Ale opäť od toho tu nie som ja ale HzP.
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod okorec » 12. Mar 2020 19:19

Nie ste tu trochu OT?... Uz par dni... Škoda, že tu nie je žiadny moderátor.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod devil » 12. Mar 2020 19:24

Definuj súvislý prúd vozidiel. Ked nebude kolaps vo zvolene tak nebude ani pri oščadnici ani v hubovej.

Z tvojich 4 úsekov je problem 1. Tie kecy že bude semafor a bude kolaps je tvoj názor a to je asi tak všetko. Najskôr kricite že kolaps, potom že kolaps vlastne len bude keď bude to a hento.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod devil » 12. Mar 2020 19:25

Porovnávame dargov-pozdisovce s inými plnými profilmi.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod milan_KM » 12. Mar 2020 20:03

Moje kecy sú podložené tým čo sa udialo v Radoli...dokonca x rokov dozadu. Že ty chceš silou mocou vidieť problém vo Zvolene, aj keď si pred chvíľou uznal, že tam problém nie je, sú tvoje kecy. Navyše mimoriadne trápne.
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod MuelMI » 12. Mar 2020 21:48

milan_KM napísal:Predpokladám, že si z Hodnoty za peniaze keď toto tvrdíš. D tu treba. Otázne je kedy ju treba, a ktoré úseky je nutnejšie postaviť skôr. Keďže som z kraja kde doprava kolabuje pravidelne a nejako sa fungovať musí, tak nevidím najmenší dôvod tlačiť výstavbu diaľnice niekde len preto lebo si to "zaslúžia". Ale opäť od toho tu nie som ja ale HzP.


Nemusím byť z Hzp aby som vnimal problemy danej lokality.
Rozumiem, ze v ZA kraji su v sucastnosti asi najvacsie dopravne problemy, ale ved vsetky dolezite useky na D1 su rozostavane, len doplacaju na narocnost terenu. D3 ZA-KNM a KNM-Oscadnica sa kludne mozu stavat ako druhy profil I/11, ktora ide mimo dedin+ zlepsenie a dobudovanie "subeznych" ciest III.triedy.
O nejaky rok-dva sa budeme rozhodovat ake useky rozostavat dalej, a ja si myslim ze prioritami by mali byt D1 KE-MI R2 ZV-KE. Nevidim ine,potrebnejsie useky.
MuelMI
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 262
Obrázky: 6
Založený: 17. Dec 2019 19:21

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod Yoggy52 » 12. Mar 2020 22:40

Tak otvor oci. Tu nejde o to, ze vies identifikovat lokalne problemy... Ale o to, ze sa vies odosobnit a pozriet sa na situaciu celkovo z celoslovenskeho hladiska. :roll:
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod i15 » 13. Mar 2020 00:09

okorec napísal:Nie ste tu trochu OT?... Uz par dni... Škoda, že tu nie je žiadny moderátor.


môže vypuknúť aj atómová vojna a v nejakej téme sa vždy bude offtopicovať o regionálnych prioritách diaľničnej výstavby na SK
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod milosD » 13. Mar 2020 08:13

ale ved tu je ten najpovolanejsi "moderator" Devil
milosD
diskutujúci
 
Príspevky: 200
Obrázky: 11
Založený: 28. Jan 2009 13:15

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod PK » 13. Mar 2020 08:43

devil napísal:Definuj súvislý prúd vozidiel. Ked nebude kolaps vo zvolene tak nebude ani pri oščadnici ani v hubovej.


Devil od teba by som toto necakal.
Neblokovany pruh ti dokaze preniest do 2500aut/h - 1,5s odstupy aut od naraznika po naraznik.
Semafor sposobi, ze spredu sa auta dokazu pohynat len jedno za 3,5s. Cize tam mas intenzitu 1030aut/h. Realita je, ze pri nastaveni semafora 50:50 na priebezny pruh po odratani prechodnych oranzovych zostane len asi 40% casu, cize intenzita 412aut/h.
Takze vzorovy pripad obmedzenia premavky semaforom je znizenie priepustnosti z 2500 na 412 aut za hodinu, cize 6 nasobne znizenie priepustnosti.
V hodnotach za 24h je to zhruba 30.000 vs. 5.000 aut/24h.
Auta su pocitane len osobne, nakladne situaciu este zhorsuju. Kamionu pohynanie zo semafora trva 15s co je ako 4 osobne, kdezto pri ustalenej 90 zabera na ceste miesto len ako 2 - 3 osobne auta.
Klasicky semafor by mal byt zakonom zakazany vsade kde je premavka viac ako 500aut/h, alebo 6000aut/24h na 1 pruh.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod devil » 13. Mar 2020 08:48

Moje kecy sú podložené tým čo sa udialo v Radoli...dokonca x rokov dozadu. Že ty chceš silou mocou vidieť problém vo Zvolene, aj keď si pred chvíľou uznal, že tam problém nie je, sú tvoje kecy. Navyše mimoriadne trápne.
zvolen nie je problem vy si stale vymyslate nove a nove problemy aj tam kde nie su. najskor zacnete ze intenzity, na to dostanete odpoved ze treba vidiet aj naklady a ich pomer pricom zistime ze potom navratnost az taka ruzova nie je. potom riesite kolony a ked zistime ze az na radolu sa vsetko riesi pokracujete ze inde sice nie su ale urcite budu. samozrejme nenapises kde presne budu tie tvoje nove semafory, to by som uz chcel asi vela. hlavne ze budu kolony a treba dialnice. argumentacia na urovni honelnikov. zial takto sa robia CBS studie kde preberaju narasty intenzit v tisickach az desiatkach tisic aut. aby bolo jasne, ja nechcem nadhodnocovat problemy ani intenzity na juhu ale nemali by sa ani na severe.

Semafor sposobi, ze spredu sa auta dokazu pohynat len jedno za 3,5s. Cize tam mas intenzitu 1030aut/h. Realita je, ze pri nastaveni semafora 50:50 na priebezny pruh po odratani prechodnych oranzovych zostane len asi 40% casu, cize intenzita 412aut/h.
to iste sa pytam, KDE BUDU TIE SEMAFORY ?

ale ved tu je ten najpovolanejsi "moderator" Devil
toto su tvoje prispevky, velka cast rozne fakticke poznamky mimo temu. takze ?
search.php?author_id=2335&sr=posts
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod Jonathan » 13. Mar 2020 11:47

devil napísal:Taký semafor už je vo zvolene a nič nekolabuje.nemate nič okrem radole, doslova nič. Semafor spôsobí kolaps tam kde bočný prúd si vyžaduje dlhý interval.

Nakolko nepoznam situaciu vo Zvolene, mozem poprosit suradnicu, kde sa ten semafor nachadza?
Jonathan
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 626
Obrázky: 31
Založený: 09. Feb 2005 09:49

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod 110mat110 » 13. Mar 2020 16:31

Vazne sa jeden moderator pyta druheho v teme Bidovce na semafor vo zvolene?
110mat110
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 403
Založený: 30. Júl 2019 12:56

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod cPalo » 13. Mar 2020 17:00

PK napísal:
devil napísal:Definuj súvislý prúd vozidiel. Ked nebude kolaps vo zvolene tak nebude ani pri oščadnici ani v hubovej.


Devil od teba by som toto necakal.
Neblokovany pruh ti dokaze preniest do 2500aut/h - 1,5s odstupy aut od naraznika po naraznik.
Semafor sposobi, ze spredu sa auta dokazu pohynat len jedno za 3,5s. Cize tam mas intenzitu 1030aut/h. Realita je, ze pri nastaveni semafora 50:50 na priebezny pruh po odratani prechodnych oranzovych zostane len asi 40% casu, cize intenzita 412aut/h.
Takze vzorovy pripad obmedzenia premavky semaforom je znizenie priepustnosti z 2500 na 412 aut za hodinu, cize 6 nasobne znizenie priepustnosti.
V hodnotach za 24h je to zhruba 30.000 vs. 5.000 aut/24h.
Auta su pocitane len osobne, nakladne situaciu este zhorsuju. Kamionu pohynanie zo semafora trva 15s co je ako 4 osobne, kdezto pri ustalenej 90 zabera na ceste miesto len ako 2 - 3 osobne auta.
Klasicky semafor by mal byt zakonom zakazany vsade kde je premavka viac ako 500aut/h, alebo 6000aut/24h na 1 pruh.


sry, ale to je veľmi zjednodušený a tendenčný výpočet
iba veci čo skresľujú:
- 1,5s odstupy sú scifi, to je už pomaly o autonómnych autách
- ak vieme mať rozostupy 1,5s, tak 3,5s rozbiehanie je veľmi veľký čas (ja sa napr. rozbieham takmer súčasne s autom predo mnou)
- ešte som nevidel semafor na hlavnom ťahu rozdelený 50:50
- existujú aj dynamické alias inteligentné semafory (čiže hlavná ma zelenú pokiaľ nepríde auto na vedľajšiu - tiež sa dá nastaviť interval zelenej od poslednej zelenej na vedľajšej)
- a nemôžeš 3,5s rozbeh vynásobiť na 1hod a už vôbec na 24hod
cPalo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 483
Založený: 07. Jan 2020 15:32

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod PK » 16. Mar 2020 09:18

CPalo:
narozdiel odo mna si nedal ziaden vypocet.
1,5 nie je scifi, je to realita napr. na bratislavskom obchvate. Je to hodnota po ktorej uz nastane kolaps. Preto som napisal, do 2500.
Aj ked sa rozbiehas sucasne s autom pred tebou, tak prejst jeho dlzku plus odstu malou rychlostou po rozbiehani ti trva cas. Mozno ty to das za 2s, ale priemer je iny.
vypocet bol pre 50:50 kto chce nech si to prerata na 90:10, ale tych 900 aut/h je uplne teoreticke maximum pri akomkolvek nastaveni. Priklad z Ba hlavna cesta zelena 20s, cervena cakas 40s. Za ten cas prejde na zelenu tak 12 aut. Vysledok mas 12 aut za minutu, cize 720 za hodinu.
Dynamicke semafory sa nedaju pouzit na ceste kde je premavka vyssia ako kapacita semafora. Staci jedno zastavenie prudu a zozadu ti pribudaju auta rychlejsie ako spredu odchadzaju.
Spokojne to mozem vynasobit, ked je to ratane po 20s cykloch zelenej.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod devil » 16. Mar 2020 10:14

znovu sa pytam, KDE BUDU TIE SEMAFORY ?
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod cPalo » 16. Mar 2020 10:46

PK napísal:CPalo:
narozdiel odo mna si nedal ziaden vypocet.
1,5 nie je scifi, je to realita napr. na bratislavskom obchvate. Je to hodnota po ktorej uz nastane kolaps. Preto som napisal, do 2500.
Aj ked sa rozbiehas sucasne s autom pred tebou, tak prejst jeho dlzku plus odstu malou rychlostou po rozbiehani ti trva cas. Mozno ty to das za 2s, ale priemer je iny.
vypocet bol pre 50:50 kto chce nech si to prerata na 90:10, ale tych 900 aut/h je uplne teoreticke maximum pri akomkolvek nastaveni. Priklad z Ba hlavna cesta zelena 20s, cervena cakas 40s. Za ten cas prejde na zelenu tak 12 aut. Vysledok mas 12 aut za minutu, cize 720 za hodinu.
Dynamicke semafory sa nedaju pouzit na ceste kde je premavka vyssia ako kapacita semafora. Staci jedno zastavenie prudu a zozadu ti pribudaju auta rychlejsie ako spredu odchadzaju.
Spokojne to mozem vynasobit, ked je to ratane po 20s cykloch zelenej.


výpočet som nedal, lebo realita je stále iná a ja nie som teoretik/matematik.
ja som ti len napísal kde vidím problém v tvojom výpočte, lebo ten sedí len pre cestu bez križovatky verzus križovatka s vyrovnanými cestami hlavná / vedľajšia
zabudol si na najdôležitejší fakt, ak má križovatka veľké intenzity z vedľajšej cesty, tak 1,5s znamená NIKTO nikdy v živote nevylezie z vedľajšej keďže si 1,5s násobil 24hod.
takže platí, že výpočet je zjednodušený a tendenčný (porovnáva dve rozdielne cesty)
cPalo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 483
Založený: 07. Jan 2020 15:32

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod milan_KM » 16. Mar 2020 11:21

I/11 Lieskovec/Ochodnica, Povina, privádzač KM,
I/18 Kraľovany, Stankovany, Ľubochňa, Hubová... može si vybrať.
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.