D1 Turany - Hubová

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Ktorý variant by ste uprednostili v súčasnej situácii na úseku D1 Turany-Hubová?

Tunelový variant s tunelmi Korbeľka/Havran resp. Veľká Fatra
276
90%
Povrchový variant s tunelmi Rojkov/Havran
32
10%
 
Celkový počet hlasov : 308

Re: D1 Turany - Hubová

Odoslaťod mareks96 » 18. Okt 2023 09:02

Figel ten bol súčasťou do dnešného dňa jedinej normálnej vlády čo sme mali, takže pochopiteľne, že zaňho bol veľký posun, bohužiaľ toto tvrdenie bude platné ešte dlhé roky dopredu keď vidím ako upadá politická kultúra.
mareks96
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 504
Založený: 11. Okt 2014 08:14

Re: D1 Turany - Hubová

Odoslaťod devil » 18. Okt 2023 10:10

Ked sa pozries spatne v historii Slovenska, tak jediny cas kedy sa rozbehli dialnice bolo za Figela.
netreba idealizovat, ficove PPP nezafinancovali banky a museli sa docerpat eurofondy. kazda vlada by tie tendre spustila. figel navyse isiel do rizika ked spustil zlty fidic na narocne useky. jediny kto isiel nad ramec eurofondov bol Ersek. ale kedze to bola R2/R4 a nie D3 tak sa to prilis nedocenuje.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Turany - Hubová

Odoslaťod svaco » 18. Okt 2023 11:25

Figel bol navyse v urade necele 2 roky a keby neodisiel, predpokladam, ze Visnove by uz stalo a postavila by ho SKANSKA, ale tot SMER mal iny nazor (ved aj vieme preco). Tiez mam pocit, ze to bolo jedine obdobie, ked veci isli aspon trochu normalne.
Obrázok používateľa
svaco
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 788
Obrázky: 14
Založený: 29. Jan 2008 11:16
Bydlisko: Presov

Re: D1 Turany - Hubová

Odoslaťod ondrejko_t » 19. Okt 2023 08:22

devil napísal:
Ked sa pozries spatne v historii Slovenska, tak jediny cas kedy sa rozbehli dialnice bolo za Figela.
netreba idealizovat, ficove PPP nezafinancovali banky a museli sa docerpat eurofondy. kazda vlada by tie tendre spustila. figel navyse isiel do rizika ked spustil zlty fidic na narocne useky. jediny kto isiel nad ramec eurofondov bol Ersek. ale kedze to bola R2/R4 a nie D3 tak sa to prilis nedocenuje.


a predražená D4/R7 bez pripojenia na D1, hlavne že v každej paži na tej diaľnici je obrovská križovatka, topka je 4lístok pri podunajských biskupiciach. hlavne že na križovatke D1R1 je križovatka, ktorá prepustí tak tretinovú kapacitu a modlíš sa na nej, aby si sa s niekým nezrámoval. a asi sa to po napojení na D1 zmení, ale zatiaľ, čo som si tam pojazdil, som mal pocit takmer "súkromnej" diaľnice. (tým ale nespochybňujem potrebu toho úseku ako takého).
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 783
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: D1 Turany - Hubová

Odoslaťod metelesku.blesku » 19. Okt 2023 08:52

devil napísal:
Ked sa pozries spatne v historii Slovenska, tak jediny cas kedy sa rozbehli dialnice bolo za Figela.
netreba idealizovat, ficove PPP nezafinancovali banky a museli sa docerpat eurofondy. kazda vlada by tie tendre spustila. figel navyse isiel do rizika ked spustil zlty fidic na narocne useky. jediny kto isiel nad ramec eurofondov bol Ersek. ale kedze to bola R2/R4 a nie D3 tak sa to prilis nedocenuje.


Takže čo bránilo ficovi tie tendre spustiť? Teda okrem jeho vlastného rozhodnutia zdržiavať výstavbu nereálnymi predstavami o nefinancovateľonom PPP? Prečo už on nečerpal eurofondy a všetko tlačil do PPP? Stále netuším čo ťa vedie k neustálemu obhajovaniu neobhájiteľného.

PS: stále dookola tá istá pesnička o rizikovom žltom fidicu. A stále dookola ti treba opakovať, že bez zásahu smeru/fica/počiatka by ten žltý fidic nebol v ničom rizikový a tunel spolu s celým úsekom LL-DS by už dávno stál, keďže by ho od začiatku stavala Skanska a Strabag.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: D1 Turany - Hubová

Odoslaťod jozin z bazin » 19. Okt 2023 11:57

ondrejko_t napísal:... topka je 4lístok pri podunajských biskupiciach. hlavne že na križovatke D1R1 je križovatka, ktorá prepustí tak tretinovú kapacitu a modlíš sa na nej, aby si sa s niekým nezrámoval ...

D1/R1 bola navrhovana/postavena pred 40 (?) rokmi a odvtedy sa s nou nic nespravilo (nepocitam formalne premalovanie na 3 pruhy), PB je nova. Mozme si pokecat o 40 rokov, ci bude mat PB dostatocnu kapacitu :)
jozin z bazin
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 471
Obrázky: 30
Založený: 14. Dec 2009 14:57

Re: D1 Turany - Hubová

Odoslaťod devil » 19. Okt 2023 13:43

PS: stále dookola tá istá pesnička o rizikovom žltom fidicu. A stále dookola ti treba opakovať, že bez zásahu smeru/fica/počiatka by ten žltý fidic nebol v ničom rizikový a tunel spolu s celým úsekom LL-DS by už dávno stál, keďže by ho od začiatku stavala Skanska a Strabag.
to je tvoj nazor a moj nazor je iny. taliani uz vselico vo svete postavili a popalili sa akurat tu. druhy pripad je RK kde sa vyhlasil tender za FIGELA na projekt ktory sa napokon prerabal a tunel sa predlzil. to je stale dookola ta ista pesnicka a tu tvoje argumenty zvycajne koncia.

Takže čo bránilo ficovi tie tendre spustiť? Teda okrem jeho vlastného rozhodnutia zdržiavať výstavbu nereálnymi predstavami o nefinancovateľonom PPP? Prečo už on nečerpal eurofondy a všetko tlačil do PPP? Stále netuším čo ťa vedie k neustálemu obhajovaniu neobhájiteľného.
ja to neobhajujem len vysvetlujem motiv ktory vtedy bol. sam vazny prehlasoval ze usetrene eurofondy mali ist na useky mimo ppp. samotne eurofondy na dialnice boli v objeme asi 1,5 mld. eur. tak si to spocitaj...eurofondy nestacili ani ako nahrada za ppp nieze na dalsie...megalomanska D1 je tak draha ze sa nedala z eurofondov dokoncit v normalnom termine.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Turany - Hubová

Odoslaťod badger-FB » 20. Okt 2023 18:17

devil napísal:to je tvoj nazor a moj nazor je iny. taliani uz vselico vo svete postavili a popalili sa akurat tu
ak neviem, tak nepíšem ultimatívne závery, teda ako devil píše, netreba veriť vždy len tomu, čo sa tu mediálne vytvára za obraz že skanska to dá - veď dá to, ale si všimnime tie dodatky, oni možu a salini nemohlo? a tie škody takzvané, ktoré boli, za tie si môžeme aj sami, lebo bola veľká pauza medzi odchodom salini a príchodom skansky, nechať tú stavbu "tak" spôsobilo tie škody, tak len dúfajme, aby teda ten tunel vydržal, keď ho stavia tá správna firma a nedala to do konca 2023 a to robí, stále robí, nie sú tam nejaké prerušenia.. a vedeli presne do čoho idú, nerobme stále z toho tunela niečo čím ten tunel nie je, ani to nie je ničím výnimočný tunel, že by taký tunel inde na svete nebol a ja som tiež skeptik v tom, že ešte dlhší tunel v rovnakom prostredí geológie a slovenských pomerov = nie jedna vysúťažená ale dve miliardy na konci dňa, ale budem rád, keď sa budem mýliť a bude to priaznivejšie :)

Rumuni a Salini: https://www.romania-insider.com/romania ... contractor v 2015 a potom v 2020 arbitráž rozhodla, že 50 mil. eur dostane Salini: https://www.romania-insider.com/Salini- ... t-may-2020 , ešte aby sme nedopadli podobne. :roll:

ale mali kadejaké problémy aj v Nigérii aj v Paname ... https://www.marketscreener.com/quote/st ... -18735602/
ale to ešte neznamená, že všetky vypovedania boli urobené v práve ... a už vonkoncom to neznamená nič u nás, lebo u nás je kapitálny bordel vykladania si čo kto môže urobiť

a keď sme pri skanskej, aj tá na slovensko podala arbitráž :) ešte pri tuneli sitina, za tzv. kurzový rozdiel, požadovala po nás 12,5 mil. eur a 2 rozhodnutia prehrala ... stále je to súkromná firma, stále je to biznis, žiadna matka tereza a že druhý je satan, ano ja viem prezentujú sa ako anti-korupčná firma, aj odišli z niekoľkých trhov, ale ešte v období 2000-2010 tomu tak nebolo, ono si stačí otvoriť uja googla ... možno aj Salini prehrá, uvidíme ako arbitri rozhodnú
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: D1 Turany - Hubová

Odoslaťod devil » 21. Okt 2023 13:42

ockavam ze po skanske bude pomenovane ulice v regione....tie dodatky nie su snad tak velke v porovnani co pytalo salini, ale podstatne je skor to ze pokial ich nezaplatia nikto by to nedokoncil. snad sa na konci dozvieme celkovu sumu.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Turany - Hubová

Odoslaťod michaelse » 22. Okt 2023 22:03

Salini pytalo naviac peniaze ale tak diletantsky ze ani nevedeli vykazat ze naco to potrebuju.Mimochodom ,taliani boli v takych problemoch ze ich uz v tom case vyhodili z dvoch stavieb v inych statoch.No ich vyhodenim sa to predrazilo ale Salini by tu stavbu nedostavalo otom som presvedceny a ak nahodou tak ja by som chcel vidiet ako by presiel tunel kolaudaciou, s nefunkcnym drenaznym systemom, s prasklinami v osteni,zatekajucim ostenim kvoli zle instalovanou a poskodenou hydroizolaciou,na mnohych miestach nedostatocnou hrubkou betonu. KVALITA HORSIA OMNOHO HORSIA BRANISKO.

Salini mali dobre meno v europe ale uz davno nie
michaelse
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 348
Založený: 23. Dec 2010 19:16

Re: D1 Turany - Hubová

Odoslaťod magnus » 23. Okt 2023 06:21

Presne tak, co tu predviedlo Salini je diletantstvo najhrubsieho zrna, bohuzial, vina pada v tomto pripade aj na NDS a jej dozorov, ze prebrali veci, ktore by normalne prebrat nemali.
magnus
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 271
Založený: 11. Apr 2005 07:12
Bydlisko: Jasenica / Žilina

Re: D1 Turany - Hubová

Odoslaťod metelesku.blesku » 24. Okt 2023 14:25

Už to len nejako, ešte jednoduchšie na pochopenie, vysvetliť devilovi a badgerovi.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: D1 Turany - Hubová

Odoslaťod badger-FB » 24. Okt 2023 21:01

ak došli argumenty, nastúpia hospodské kecy, aké typické pre teba a tebe podobných.. týmto senom ale nenasýtiš ani oslíka na devíne :D
jednoducho povedané, tunelujú všetci, úplne všetci. začína to UHP, pokračuje NDS a končí zhotoviteľmi, tak si to chcel podať?
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: D1 Turany - Hubová

Odoslaťod badger-FB » 24. Okt 2023 21:02

devil napísal:ockavam ze po skanske bude pomenovane ulice v regione....tie dodatky nie su snad tak velke v porovnani co pytalo salini, ale podstatne je skor to ze pokial ich nezaplatia nikto by to nedokoncil. snad sa na konci dozvieme celkovu sumu.
potom môže metelesku spraviť zbierku, nejak jednoducho mu to možno treba len vysvetliť :D aj keď ai ťažko, lebo pre niektorých menší zlodej je žiadny zlodej, vlastne to je charita, tak to potom naozaj ťažko. :twisted:
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: D1 Turany - Hubová

Odoslaťod metelesku.blesku » 25. Okt 2023 19:40

Dobre, mojko. Vidím, že sa už tak trošku opúšťaš, tak ťa v tom nechám osamote. Pá.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: D1 Turany - Hubová

Odoslaťod WOoFeR » 18. Nov 2023 09:12

WOoFeR
návštevník
 
Príspevky: 46
Obrázky: 78
Založený: 30. Okt 2014 19:10

Re: D1 Turany - Hubová

Odoslaťod Morao » 09. Dec 2023 09:31

Morao
návštevník
 
Príspevky: 17
Založený: 21. Jún 2021 18:20
Bydlisko: KE

Re: D1 Turany - Hubová

Odoslaťod pipo6133 » 09. Dec 2023 09:56

Výsledky vodnej EIA som akosi odignoroval, no tie čísla sa mi zdajú dosť vysoké. Z videa som pochopil, že ide o predpokladané hodnoty zmierňujúcich opatrení. Vie niekto aká je pravdepodobnosť úspešnosti uvedených opatrení? Ja viem, že sa nepýtam ľahkú otázku, no keby to nedopadlo podľa plánu, to by bol dosť problém.
pipo6133
návštevník
 
Príspevky: 23
Obrázky: 1
Založený: 26. Okt 2021 10:40

Re: D1 Turany - Hubová

Odoslaťod michaelse » 10. Dec 2023 19:18

ak som pochopil dobre,pokles v hladiny vody v masive o 28m,celkom velke cislo
michaelse
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 348
Založený: 23. Dec 2010 19:16

Re: D1 Turany - Hubová

Odoslaťod slovakrail » 11. Dec 2023 09:09

Tak kedze je vodna EIA hotova, aky je tu vlastne projektovy stav? Co nasleduje a v akej je to faze?
slovakrail
návštevník
 
Príspevky: 18
Založený: 11. Sep 2014 15:21

Re: D1 Turany - Hubová

Odoslaťod jarino » 11. Dec 2023 09:46

Proces posudzovania vplyvov na vody nie je ukončený...
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D1 Turany - Hubová

Odoslaťod magnus » 11. Dec 2023 10:12

A ta vodna EIA je uz publikovana?
magnus
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 271
Založený: 11. Apr 2005 07:12
Bydlisko: Jasenica / Žilina

Re: D1 Turany - Hubová

Odoslaťod zakaznik » 31. Jan 2024 08:42

O tento úsek nemajú politici záujem, keďže páska sa bude strihať až keď tí súčasní politici nebudú v politike. :D

Tu je vidieť, že politický záujem je v protiklade so záujmom občanov.

Vzhľadom na to, že je to posledný úsek a vzhľadom na predpokladanú dĺžku výstavby by si človek myslel, že všetci od premiéra až po poslancov sa pôjdu potrhať, aby vyriešili administratívu co najskôr a začalo sa so stavbou. No nie je tomu tak. :)
zakaznik
diskutujúci
 
Príspevky: 133
Obrázky: 2
Založený: 23. Nov 2008 11:06

Re: D1 Turany - Hubová

Odoslaťod devil » 31. Jan 2024 09:21

O tento úsek nemajú politici záujem, keďže páska sa bude strihať až keď tí súčasní politici nebudú v politike. :D
to je nezmysel. dialnice volby nerozhoduju. a vedia to aj politici.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Turany - Hubová

Odoslaťod Xisco » 31. Jan 2024 09:29

Dorobí sa Strečno a Hubová a podľa mňa to bude ďalší úsek v poradí, ale najskôr začiatok výstavby dávam 2030 ...
Xisco
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 341
Obrázky: 21
Založený: 18. Júl 2017 14:34

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 90 hostí.