D1 Turany - Hubová

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Ktorý variant by ste uprednostili v súčasnej situácii na úseku D1 Turany-Hubová?

Tunelový variant s tunelmi Korbeľka/Havran resp. Veľká Fatra
276
90%
Povrchový variant s tunelmi Rojkov/Havran
32
10%
 
Celkový počet hlasov : 308

Odoslaťod random » 04. Mar 2006 00:00

abz som neostal nejak pozadu ... tak dnes som sa trosku pohral s i-netom, google earthom a gimpom ... vdaka chabim informaciam ndsas.sk, mnozstvu fotiek z lokalit sutovo a kralovany, topografickym datam a satelitnym snimkom google earthu som sa pokusil urcit polohy planovanych tunelov aj bez originalnych map variantov... a tak som zostavil mapu alebo ortofotomapu planovanych variantov useku D1 turany-hubova

http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=992

... aby som vysvetlil jednotlive casti mapy a odkial som prisiel na to ze to bude asi tak ako som to zakreslil


povrchovy variant

usek krizovatka krpelany - sutovo : relief lokality umoznuje postavenie tohto useku D1 na opacnej strane dvoch pahorkov medzi sutovom a krpelskou priehradov(pahorky a priehrada v dnesnej dobe zvieraju cestu I/18 a zeleznicnu trat)

usek tunel sutovo: vyustenie D1 je asi 15-20m nad urovnou (a asi 50m nasever) zeleznicnej trate ...v tesnej blizkosti (ak niepriamo v areali ) byvaleho lomu brizolitu ... hornina je tu velmi drobiva a tunel sa bude asi cely stavat ako hlbeny (to hovori aj NDS) vyska nadlozia neprekroci 30m (dalsia zhoda)

usek tunel sutovo - kralovany: vyustenie tunela je vo vyske 10-20m nad zeleznicnou tratou a iba niekolko metrov na sever (naozaj neviem ako sa tam zmestia alebo ako to bude poriesene ale je to iba moj dohad) ... takmer cela tato trasa (~2.5km) bude postavena podobneako D3 pri hricove ...teda poloeskada vo svahu ...

usek tunel kralovany : poloeskada prejde do plneho zarezu (na dnesnych poliach) nad kralovanmi a v mieste niekde nad celecnicnou stanicou (budovami) prejde do tunela mala fatra ... ten dude ale ustit (na opacnej strane) bud v tesne snej blizkosti portalu kralovanskeho zeleznicneho tunela alebo ho bude krizovat ... co sice na vlastnosti horniny v ktorej sa bude razit nieje vazny problem ale asi tento tunel bude skrateny o cca 30m (z povodnych ~96m) a trat bude premostena mostom v dalsom slede trat povedie vysokym viaduktom (cca 15-20m nad hladinou rieky oravy) zez rieku oravu a pritlaci sa o svah (ktore bude pravdepodobne osekany tak aby sa tam ta dialnica vmestila) nad zeleznicnou tratou a postupne bude traverzom v svahu klesat

usek rojkov - rojkov tunel :po dosiahnuti dostatocnej nivelity dialnica prekona mostom zeleznicnu trat a rieku vah ... po dalsich asi 100m prejde ponad D cesta I/18 a nasledne nato (dalsich 100-200m) vojde do 1,5km tunela rojkov

usek premostenia vahu a tunel havran : z tunela dialnica vyde asi 10-15m nad hladinou vahu a premostenim udolia (nie v tom najuzsiom mieste) vojde do tunela havran ...z tunela havran bude pokracovat kopirovanim terenu a napoji sa na schvaleny variant D1 hubova - ivachnova

tunelovy variant

tunel korbelka : zapadny portal je situovany v udoli ktoreho cast je vinata z narodneho parku ... oblukmi prejde tunel az na vychodny koniec kopy asi 500m severo zapadne od lubochne (v najuzsom mieste udolia) kde priamo z portalu bude premostene udolie viaduktom 10-15m vysokym a znovu sa strati tuneli havran (ktory bude kradsi a menej pokruteny)

zvysok trasi je totozny

dufam ze som vas potesil :)
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Odoslaťod Andrej » 04. Mar 2006 14:13

Random, podla mna ta tvoja mapa nie je az tak presna. Presnejsi je nahlad od Tibx

http://dialnice.info/album_page.php?pic_id=929

kde to sice vyzera tak, akoby dialnica isla v kopci, ale nie je to tak, len autor fotky tam dialnicu zakreslil aj vtedy, ked je za kopcom (pre nazornost), takze ten kto to tam nepozna vobec nemusi tusit, kade to pojde. :wink:

Dalsi postreh - JG umiestnil na svoju stranku novu mapu, kde je aj tento usek

http://www.highways.sk/highways/img/Zil ... ok_map.gif

a ked si to lepsie pozries, su tam male nezhody s tvojim nacrtom.
Aby som nebol len kriticky tak sem pridavam aj moju naskenovanu tuisticku mapu od VKU :P

http://dialnice.info/album_page.php?pic_id=993

kde su tiez zakreslene aj jednotlive varianty dialnice, "povrchove" varianty su tam dokonca 2. No, snad som neporusil takto licenciu VKU. :roll: Tiez to nie je na 100% presne ale snazil som sa podla informacii od vsadial spravit to co najpresnejsie. :)

Takze popis:
Zlty variant - variant presadzovany NDS s tunelmi Sutovo, Mala Fatra, Rojkov, Havran a Cebrad

Cerveny variant - cez tunel Korbelka a Havran

Modry variant - tunel Mala Fatra je podstatne dlhsi, kedze vedie hlbsie popod svah. Nemusel by sa vsak robit v tomto pripade narocny zarez do svahu juzne od Kralovian. Inak tento variant som nasiel iba v tej turistickej mape

Zeleny variant - o nom som iba pocul od poradcu MMD, ktory ho odporucil kvoli tomu, ze je najlacnejsi a celkova dlzka tunelov je tam cca 4,5 km. Trasu dialnice som nakreslil len z hlavy, ale podla opisu by mala priblizne sediet. :roll:
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod random » 04. Mar 2006 17:29

preco si vsetci myslite ze tunel sutovo bude v pahorkatine medzi sutovom a ktpelskou priehradou? ... je to nezmysel ... vylucuje to popis tunelov na stranke NDS (sutovo a mala fatra) ... ak by bol tunel sutovo umiestney tam kde ho kreslite tak by vychodny portal bol asi 10m nad zeleznicou a ak by mal byt druhy tunel razeny tak ako je predpoklad tak dost vazne pochybujem ze by to bol tunel vo vybezku malej fatry kde je aj zeleznicny tunel (az dava kokonca) ... na popis sutovskeho tunela sa skor hodi tento vybezok ... tuto oblas som sice nikdy neprechodil ale casto som tamadial chodil autom a vlakom ... mam vytvorenu vlastnu predstavu o topologii krajiny nemusim sa iba spolieht na google earth ... ten mi ale vydatne pomohol pri hladani umiestnenia druheho tunela (mala fatra) ... medzi sutovom a kralovanmi D1 vasi nepojde po lavej strane vahu ... tiez som nad tym spekuloval ci to nebude vyhodnejsie ale po analyze som tuto moznost vylucil koli tomu ze cely svah na lavej strane vahu patri NP kopa ... takze zabudnite na lavy breh ... setko sa bude odohravat na pravom brehu ... inak by NDS pototo Z(Ť)P-aci ... na pravej strane to nieje az take zle povedzme si na rovinu ... mozno som to trochu prehnal v predoslom prispevku ... tunel mala fatra sa vmesti so svojim popisom prave do oblasti kralovian ... priamo nad vychodnym koncom kralovian je presne taky vybezok ktory to cele spati a je potrebne ho prerazit ... a sedi ta aj popis tunela ... na zvysok sa vcelku zhodujeme takze nebudem sa tomu venovat ...
fialovy variant je absolutne vedla ... aj ked asi mas lepsie info ako ja (tredsa len som nejakych 300km daleko) ... takyto variant by nepresiel je tam kopec tektonickych poruch, roznorodost hornin a ktomu by tunel bol prisvahovy co je poriadna fuska (podobny tunel bude aj rojkov ale je kradsi)
cerveny variant no to je skoro ako moj korbelkovy ibaze portali su umiestnene moc daloko od upetia hory ... ale to je u takmer vsetkych tuneloch co su zaznacene ... dobre ... nieje to presne ... chcel si tym vyjadrit iba nieco ... ok berem...
zeleny varint je tiez pekny rata s tym ze korbelka by sa skratila asi na 1/2 ... vsimol som si to aj ja ze je to mozna varianta (ale iba technicky) ... ktora spory peniazky ale nepresla by ... pretoze vnutorna netunelova cast je umiestnena priamo v prostriedku NP ...


no je to sice pekna mapka ... ale nema premna velmi vysoku vypovednu hodnotu ... az na variantne riesenia ... ktore si isto vydel niekde vystavene ... tak ak povodnu mapu mas moznost vyfotit tak ta poprosim aby si tak urobil ... budeme ti povdacny asi vsetci ...
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Odoslaťod Andrej » 04. Mar 2006 18:15

Random, co sa tyka tunela Sutovo: Toto naisto neviem, kde bude umiestneny, ale nikde inde byt nemoze (nemas tam len pahorkatinu, su tam 2 vysoke kopce :wink: ), lebo tunel Mala Fatra je u mna dobre zakresleny. Dovod: Pozri sa na mapu useku na www.highways.sk. Ta je na 100% dobra. Dialnica vedie po lavej strane Vahu (juznej). NP VF je az podstatne nizsie (pozri si to na mojej mape, tam to je dobre vidiet, nezasahuje do neho ziaden variant, iba zeleny tak okrajovo, aj to v tuneli). A na tejto strane by uz urcite nenazvali nejaky tunel nazvom Mala Fatra, kedze tato strana Vahu je Velka Fatra :wink:
S tym fialovym (modrym) variantom sa s tebou zhodnem, ze je to blbost, ten som iba nasiel zakresleny na mape, tak som ho tu tiez dal. :)
Zakreslenie portalov - o.k. nie je to velmi presne :oops: ale je to pri danej mierke iba par metrov :wink: a priamo na mape to urcite nie je rozdiel viac ako niekolko mm :wink:
Zeleny variant ako som uz vyssie spomenul, vobec nezasahuje do NP VF ani ziadnej NPR takze neviem preco sa nikde nespomina. :roll:
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Andrej » 04. Mar 2006 18:33

random napísal:cerveny variant no to je skoro ako moj korbelkovy ibaze portali su umiestnene moc daloko od upetia hory ... ale to je u takmer vsetkych tuneloch co su zaznacene ... dobre ... nieje to presne ... chcel si tym vyjadrit iba nieco ... ok berem...


Ked sme uz pri tych portaloch, tak sa najprv pozri na svoju mapu -> tam mas portaly zaznacene podstatne dalej na urovni kopca ako ja :wink: (napr.tunel Krobelka,zap.portal,tunel Rojkov...)
Neber to ako provokaciu, len chcem aby to bolo objektivne :)
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Zelený variant

Odoslaťod mapman » 04. Mar 2006 20:37

Možesa niekto z kompetentnych alebo znalych vyjadriť k tomu či je v hre aj ten zelený variant? Mám na neho osobne najlepší názor zo všetkých. Jediné čo tam "hapruje" a to dosť vážne, je VVN... ??
mapman
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 686
Obrázky: 80
Založený: 24. Feb 2005 13:40
Bydlisko: CZ 140 00

Re: Zelený variant

Odoslaťod random » 04. Mar 2006 21:29

parker napísal:Možesa niekto z kompetentnych alebo znalych vyjadriť k tomu či je v hre aj ten zelený variant? Mám na neho osobne najlepší názor zo všetkých. Jediné čo tam "hapruje" a to dosť vážne, je VVN... ??


niesom sice kompetentny ale ten variant je isto na dobro vyluceny ... v hre su dva (tie co som nakreslil) na ostatne nedostanu povolenie od ZP alebo su pridrahe ...
... s VVN by som si vela starosti nerobil ... nieje to presne zakreslene ...
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Re: Zelený variant

Odoslaťod Andrej » 04. Mar 2006 21:50

random napísal:niesom sice kompetentny ale ten variant je isto na dobro vyluceny ... v hre su dva (tie co som nakreslil) na ostatne nedostanu povolenie od ZP alebo su pridrahe ...


Preco by zeleny variant nemal dostat povolenie od ZP? Neprechadza predsa ziadnym chranenym uzemim :wink:
A neviem preco sa stale ohanas tvojim nakresom, ked podla sucasneho planu NDS dialnica povedie juzne od Kralovnian :wink:
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod random » 04. Mar 2006 22:12

Andrej napísal:Ked sme uz pri tych portaloch, tak sa najprv pozri na svoju mapu -> tam mas portaly zaznacene podstatne dalej na urovni kopca ako ja :wink: (napr.tunel Krobelka,zap.portal,tunel Rojkov...)
Neber to ako provokaciu, len chcem aby to bolo objektivne :)


no berem to skorej ako tvoj subjektivny nazor ... ide o "konflikt" dvoch idei ... kde sa dvaja autori vyjadruju k jednej spolocnej veci ... takze objektivita ani z mojej ani z tvojej strany nehrozi ... aj ked to obaja deklarujeme ... objektivny nazor by mohol zaujat iba niekto nestranny alebo veci znaly ... uz som sa niekoho na tuto vec opytal ... takze cakam na odpoved ...
len ma mrzi jedna vec ze sice si si zohnal turisticku mapu ale z roku 1985 (p.k. :P) ... vazne je stara a neeviduje zmeny ktore sa odvtedy udiali ... NP Mala i velka fatra sa rozrastla a zabrala celu CHKO kopa az po vah ... takze tam naozaj nieje miesto na dialnicu ... je tam sice zopar plochsich brehov ale to neznamena este ze je to vhodne miesto pre dialnicu ... na opacnej strane je situacia ina ... tam NP mala fatra zacina az vyssie na svahu (az na jedno miesto ale nemam presnejsiu mapu aby som to mohol pitvat) ...
... problemom u teba ale vidim v tom ze pravdepodobne si tie varianty obkreslil z mapy ktora ma podstatne mensiu mierku ako ta turisticka a teda to zakreslenie v povodnej mape bolo asi podstatne nepresnejsie ako by sa z toho dalo vycitat ci to ide po pravej alebo lavej strane ... ja som nemal k dispozicii mapu od JGho ... lebo som na jej existenciu zabudol ... isiel som iba podla info o tuneloch s NDS ... presiel som si mnozstvo fotografii danych lokalit ... topo data som mal z google earth a geologicke pomeri som si ponachadzal v dokumentoch na internete (sice strohe ale predsa) ... toto je sice malo na to aby som mohol extrapolovat alebo dokonca exhumovat mnou nikdy nevideny povrchovy variant v priblicne rovnakej mierke ako som ho predstavil ja ... napisal som sice ze to nemusi byt celkom tak ako som to nakreslil ale nemozem uznat tvoje namietky ked si ani nepozres vyskopisi na mape a tunel ti zacina niekde na poli pred kopcom (korbelka zapadny portal) ... keby som mal k dispozicii aj mapu ktoru si pouzil ty tak by som to iste vymakal lepsie ... urcit miesto portalu je mozne urcit aj intuitivne z podobnych situacii inde vo svete (fotiek je tu 100ky) ... a z popisu smerovych a vyskovych pomerov v tuneli (z NDS alebo ine) je mozne vypocitat polohu opacneho portalu ... no google earth ma vyskopisne data obmedzene na raster 100-300m ... takze ja tam nevidim oblinu ale hranu ... no ta by som chcel vidiet toho mozgaca co by to chel prekopat ... takze je tu isty rozdiel medzi nami dvoma .... ale ja si obhajujem svoju pracu ... myslim ze je to normalne ... alebo ee?
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Re: Zelený variant

Odoslaťod random » 04. Mar 2006 22:19

Andrej napísal:Preco by zeleny variant nemal dostat povolenie od ZP? Neprechadza predsa ziadnym chranenym uzemim :wink:
A neviem preco sa stale ohanas tvojim nakresom, ked podla sucasneho planu NDS dialnica povedie juzne od Kralovnian :wink:


v podstate moj zeleny a andrejov zlty su totozne varianty ale inak interpretovane ... no ale dobre nebudem sa ohanat mojim nakresom ...

staci si pozret nejak lepsejsiu automapu ... nechcem aby si si teraz zhanal vojensku mapu ... lebo by si prisiel na to iste ze medzi portalmi tunelov mala korbelka a lubochna dialnica prechadza cez chranene uzemie velka fatra .... to naozaj nestoji za to ...
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Odoslaťod Andrej » 04. Mar 2006 22:58

random napísal:len ma mrzi jedna vec ze sice si si zohnal turisticku mapu ale z roku 1985 (p.k. :P) ... vazne je stara a neeviduje zmeny ktore sa odvtedy udiali ... NP Mala i velka fatra sa rozrastla a zabrala celu CHKO kopa az po vah ... takze tam naozaj nieje miesto na dialnicu ... je tam sice zopar plochsich brehov ale to neznamena este ze je to vhodne miesto pre dialnicu ... na opacnej strane je situacia ina ... tam NP mala fatra zacina az vyssie na svahu (az na jedno miesto ale nemam presnejsiu mapu aby som to mohol pitvat) ...


Mapa, ktoru som pouzil je z roku 2004. Ale co sa tyka NP VF, uznavam, mas pravdu, odvtedy sa este rozrastol
http://www.sopsr.sk/natura/img/uev/mapy/SKUEV0238.jpg
ale ked si vsimnes tak ten zeleny variant by sa priamo v nom nachadzal iba niekolko desiatok m -> cize iba vychodny portal skrateneho tunela Korbelka.
random napísal:... problemom u teba ale vidim v tom ze pravdepodobne si tie varianty obkreslil z mapy ktora ma podstatne mensiu mierku ako ta turisticka a teda to zakreslenie v povodnej mape bolo asi podstatne nepresnejsie ako by sa z toho dalo vycitat ci to ide po pravej alebo lavej strane ...


Tie varianty su priamo na mape zakreslene, ja som ich len zvyraznil farbami :wink: a zeleny variant som dokreslil. Ide to jednoznacne po lavej strane... Uplne presne vsak urcite nie su, co som vycital z inych usekov, kde sa uz stavia. Tie odchylky su vsak iba minimalne.
A tiez som cerpal z vyskovych a smerovych pomerov z materialov NDS a JG-ho mapu som si vsimol az po dorobeni tej mojej a vsimol som si, ze zlty variant s jeho zakreslenou mapou je uplne totozny :)

random napísal:ja som nemal k dispozicii mapu od JGho ... lebo som na jej existenciu zabudol ... isiel som iba podla info o tuneloch s NDS ... presiel som si mnozstvo fotografii danych lokalit ... topo data som mal z google earth a geologicke pomeri som si ponachadzal v dokumentoch na internete (sice strohe ale predsa) ... toto je sice malo na to aby som mohol extrapolovat alebo dokonca exhumovat mnou nikdy nevideny povrchovy variant v priblicne rovnakej mierke ako som ho predstavil ja ... napisal som sice ze to nemusi byt celkom tak ako som to nakreslil ale nemozem uznat tvoje namietky ked si ani nepozres vyskopisi na mape a tunel ti zacina niekde na poli pred kopcom (korbelka zapadny portal) ... keby som mal k dispozicii aj mapu ktoru si pouzil ty tak by som to iste vymakal lepsie ... urcit miesto portalu je mozne urcit aj intuitivne z podobnych situacii inde vo svete (fotiek je tu 100ky) ... a z popisu smerovych a vyskovych pomerov v tuneli (z NDS alebo ine) je mozne vypocitat polohu opacneho portalu ... no google earth ma vyskopisne data obmedzene na raster 100-300m ... takze ja tam nevidim oblinu ale hranu ... no ta by som chcel vidiet toho mozgaca co by to chel prekopat ...


Zapadny portal tunela Korbelka: Hned od mostu cez Vah nie su ziadne polia (mozno cca 100-200 m) a ihned zacina kopec, staci sa na mojej mape pozriet na vrstevnice. Preto uz tam musi zacinat tunel, na tvojom nacrte je to az po nejakych 500-800 m :wink: Aj ked mohlo by sa tam teoreticky este zabocit do tych kratkych dolin a usetrilo by sa tym niekolko stoviek m, otazka je vsak potom, ci by aj vo vnutri doliny boli dobre podmienky na stavbu portalu... uvidime :)

Skor si priznavam chybu, ktoru som si az teraz vsimol - tunel Havran som trocha predlzil na vychod - asi o cca 300 m :oops:


random napísal:takze je tu isty rozdiel medzi nami dvoma .... ale ja si obhajujem svoju pracu ... myslim ze je to normalne ... alebo ee?


Obaja si obhajujeme svoju pracu a obaja si myslime, ze prave ta nasa je dobre :lol: Musime si pockat na niekoho, kto naozaj pozna toto trasovanie (mozno magnus, Johhan...). :)
Aj ked pred chvilou tu este bol prispevok od Dy reagujuci na tvoju gramatiku a takisto kriticky aj k tvojej istote vo variantoch :wink: len neviem, kam ten prispevok zmizol... :roll:
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: Zelený variant

Odoslaťod Andrej » 04. Mar 2006 23:06

random napísal:v podstate moj zeleny a andrejov zlty su totozne varianty ale inak interpretovane ... no ale dobre nebudem sa ohanat mojim nakresom ...


O.k.ani ja sa uz neohanam mojim nakresom... pockajme chvilku kym sa niekto kompetentny k tomu vyjadri a uvidime kto ma pravdu :)
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Lenny » 04. Mar 2006 23:42

Andrej napísal:Aj ked pred chvilou tu este bol prispevok od Dy reagujuci na tvoju gramatiku a takisto kriticky aj k tvojej istote vo variantoch :wink: len neviem, kam ten prispevok zmizol... :roll:


Je v koši.
Lenny - Búrka Thór bude zurit na zemi
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

Odoslaťod Dialniciar » 05. Mar 2006 02:30

Čo by tak chceli počuť random+aquila?

Odpoveď: Ospravedlňujem sa. Bodka.

Turany-Hubová, stavajte si aj dúhový variant.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: Mala Fatra

Odoslaťod Tibx » 05. Mar 2006 02:32

Zda sa mi, ze tie tunely su nejak posunute...

Myslim ze tunel Sutovo bude pri Sutove.

A tiez nerozumiem preco by mal byt nasledujuci tunel v Kralovanoch. Skor si myslim, ze tunel Mala Fatra bude prechadzat cez Malu Fatru (kopec, nie pohorie) podobne ako cez Malu Fatru prechadzaju uz dva zeleznicne tunely...

Obrázok
Tibx
návštevník
 
Príspevky: 16
Obrázky: 8
Založený: 27. Feb 2006 21:07

Odoslaťod random » 05. Mar 2006 09:12

ok ... vie dva pahorky pri sutove by podla vas mali byt (teda ten vychodnejsi) prerazene ... mne sa to velmi nepozdava z jedneho dovodu: nevyhovuju popisu ktory je na NDS ... je to mozno iba moj pocit ... danemu popisu skor vyhovuje vybezok malej fatry kde je lom ... ak bude v tejto casi trasuvanie take ake som nakresli a asi vsetci sa zhodneme na podobnych trasach iba jeny s tunelom a druhy bez tunela v pocekoch pri sutove ... bude toto lokalita kde bude na 100% dalsi tunel ... ale druhy tunel (mala fatra) podla popisu nemoze byt v tomto kopci ... skor sa mi to zda ne vdepodobne ... lebo v popise je napisana max vyska nadlozia 80m a krpelanske tuneli (to su te dva zeleznicne - z toho jeden sa vola aj "U sutova") maju nadlozie do 50m ... preto ta skepsa ... inak na tej lavej strane vahu ... no co ja viem ... ja vlastne neviem ... takze je to moj dohad ako som to napisal ... mze to ist aj po lavej ... je tm v predoslej zakrute aj plochsi svah ... ale aj ked pojde tdeto tak sa znova vrati mostom na pravu stranu ... a prejde nad kralovanmi ... a mozno nie ... tiez ma to lakalo k takejto variante no rozhodol som sa inak
tam je aj pre popisovany tunel vhodna skala ... kedze NDS si nedalo za namahu presnejsie popisat pozicie tunelov tak mozeme iba vsetci hadat ... a aj ked ma niekto nejaku mapu moze ist iba o relikt prvotnej studie ... tak sa nechajme prekvapit
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Odoslaťod Andrej » 05. Mar 2006 09:58

random napísal:ak bude v tejto casi trasuvanie take ake som nakresli a asi vsetci sa zhodneme na podobnych trasach iba jeny s tunelom a druhy bez tunela v pocekoch pri sutove ... bude toto lokalita kde bude na 100% dalsi tunel ... ale druhy tunel (mala fatra) podla popisu nemoze byt v tomto kopci ... skor sa mi to zda ne vdepodobne ... lebo v popise je napisana max vyska nadlozia 80m a krpelanske tuneli (to su te dva zeleznicne - z toho jeden sa vola aj "U sutova") maju nadlozie do 50m ... preto ta skepsa ... inak na tej lavej strane vahu ... no co ja viem ... ja vlastne neviem ... takze je to moj dohad ako som to napisal ... mze to ist aj po lavej ... je tm v predoslej zakrute aj plochsi svah ... ale aj ked pojde tdeto tak sa znova vrati mostom na pravu stranu ... a prejde nad kralovanmi ... a mozno nie ... tiez ma to lakalo k takejto variante no rozhodol som sa inak

Ja som v podstate podobne rozmyslal, ale kedze tunel Mala Fatra ma byt takmer cely razeny, sedelo by to prave vedla terajsieho zeleznicneho tunela.
Obrázok
Tunel Sutovo ma byt zase z väcsej casti hlbeny, hoci ma dlzku 400 m. Takze by to mozno sedelo aj na tu "pahorkatinu" pri Sutove, alebo 1 z tych 2 kopcekov.
Neviem odkial mas nazov tunela "U Sutova" ja som nasiel nazov tunel Kralovany a vyska nadlozia je viac ako 50 m :wink:
Inak, ktovie, kde bude napokon portal dialnicneho tunela a ako to bude obchadzat kamenolom.

random napísal:kedze NDS si nedalo za namahu presnejsie popisat pozicie tunelov tak mozeme iba vsetci hadat ... a aj ked ma niekto nejaku mapu moze ist iba o relikt prvotnej studie ... tak sa nechajme prekvapit

Ktovie ake prekvapenie nam prinesie este ozajstny projekt :o Najlepsia by bola samozrejme ortofomapa :)
Aj ked na mapky zo stranky NDS by som sa az tak velmi nespoliehal, staci sa na niektore lepsie pozriet (napr.R3 obchvat Or.Podzamku) a uz viem ze nie vsetkym sa da na 100% verit :roll:
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Tibx » 05. Mar 2006 10:14

Inac vyska toho kopceka na zeleznicnimi tunelmi je okolo 120 m
Tibx
návštevník
 
Príspevky: 16
Obrázky: 8
Založený: 27. Feb 2006 21:07

Odoslaťod random » 05. Mar 2006 15:38

Tibx napísal:Inac vyska toho kopceka na zeleznicnimi tunelmi je okolo 120 m


mozes to nejako podlocit? na mape (aj ked to tam nieje dobre vidiet ) su 3-5 vrstevnic (+ mozno 2 co nieje vydiet lebo je tam husto a je tam nakreslena cesta) to je dohromady 5-7 vrstevnic po 10m to sa = 50-70m... v google earth (dobre nie je to uplne presny zdroj) je vyska terenu nad tunelmi od hladiny krpelskej priehradu max. 90m (rozdiel medzi najnizsim bodom ktory som nasiel a najvyssim bodom)...(tunel krpelany II je asi v 3m vyske nad hladinou priehrady (zdroj rail.sk -> problem krpelanskeho tunela pri vzduti hladiny priehrady o 3,5m)) ... dalej vyska nadlozia je pocitana od najvysieho miesta kaloty teda este +6m asi ... takzxe vyska nadlozia mi tam vychadza v tom najlepsom pripade na 80m ... ale skor by som to dal niekde na stred teda 60m ... skoda ze na rail.sk nieje lepsi popis raziacich prac mozno by sme sa nieco dozvedeli ...
random napísal:usek tunel sutovo: vyustenie D1 je asi 15-20m nad urovnou (a asi 50m nasever) zeleznicnej trate ...v tesnej blizkosti (ak niepriamo v areali ) byvaleho lomu brizolitu ... hornina je tu velmi drobiva a tunel sa bude asi cely stavat ako hlbeny (to hovori aj NDS) vyska nadlozia neprekroci 30m (dalsia zhoda)


porovnaj si svetlu vysku tunela s vyskou nadlozia .. (este aj so stromami co je zo 20m + )... ta fotka je urobena z velkej vzdialenosti takze ta chyba merania bude celkom uspokojiva ... niekde na urovni dvoch svetlich vyskok tunela ... teda v porovnani s tvojim tvrdenim (120m) a mojim tvrdenim (60m (80m max))

.. no ale aby som upokojim nase neskrotene hormony rozhodol som sa mapu prekreslit ... ale bude to chvilku trvat .. ale poslem aj nejake kvazi vizualizacie.. ked za mi podaria;) ...
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Odoslaťod random » 05. Mar 2006 18:41

nieco som uploadol do map a do vizualizacii ...

tak ked pozeram na ten 2. krpelansky tunel (alebo U sutova --> rail.sk) keby islo o dialnicu asi by som zrusil ten satary brizolitovy lom ... pod nim je sice celkom pekne jazierko ale neviem ci je tam povolene kupat sa ... asi skorej ee ... ktovie co je v tom brizolite (inak tycke sa hovory brizolit :) ... tak asi preco ;) )... ... bol by z neho nadherny zarez ... a aspon by sa to tam skulivovalo ... teraz to pripomina mesacnu krajinu ....
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Odoslaťod Tibx » 05. Mar 2006 19:01

No ja som ich tam napocital aspon 12 × 10 m :wink:

http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=1013

...kupat sa tam asi nesmie, ale cez leto je tam aj tak hlava na hlave... :D
Tibx
návštevník
 
Príspevky: 16
Obrázky: 8
Založený: 27. Feb 2006 21:07

Odoslaťod Andrej » 05. Mar 2006 20:56

random napísal:nieco som uploadol do map a do vizualizacii ...

tak ked pozeram na ten 2. krpelansky tunel (alebo U sutova --> rail.sk) keby islo o dialnicu asi by som zrusil ten satary brizolitovy lom ... pod nim je sice celkom pekne jazierko ale neviem ci je tam povolene kupat sa ... asi skorej ee ... ktovie co je v tom brizolite (inak tycke sa hovory brizolit :) ... tak asi preco ;) )... ... bol by z neho nadherny zarez ... a aspon by sa to tam skulivovalo ... teraz to pripomina mesacnu krajinu ....


Plny suhlas, ten kamenolom by tam ani trochu nechybal :) Moze vsak byt portal tunela umiestneny v lome?
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod random » 06. Mar 2006 00:11

Tibx ... ano mas pravdu ... toto je dokaz ktory som chcel ... iba na margo ... pre buducnost ak mas dokaz tak ho zverejni hned aby sme sa zbytocne netahali .. a to by mal urobit kazdy ...
jo ... ak ta mozem poprosit mozes odfotit vacsi kus tej mapy ... v ploche ktora pokryva usek od zuzenia D1 pri turanoch po hubovu ... cim vacsie rozlisenie tym lepsie ... moze byt aj na viac casti ... vopred dakujem

Andrej ... cim dalej tym viac verim modremu variantu (pozri novu mapu vo fotogalerii) ... nie zeby som bol prelietavy ale pri troche stastia a velkeho poctu podobnych trasovani (modra) si myslim ze to asi nahoda nebude alebo zeby cerpali z rovnakeho zdroja? ... no neviem ...
Naposledy upravil random dňa 06. Mar 2006 13:06, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Odoslaťod random » 06. Mar 2006 13:06

Andrej napísal:Plny suhlas, ten kamenolom by tam ani trochu nechybal :) Moze vsak byt portal tunela umiestneny v lome?


keby tam mal byt tunel tak sa urcite urobi aj sanacia okolia ... teda ten lom by prerobili na tunelove nadvorie.. apoo skonceni vystavby by sa to pekne upravilo ... nebolo by to take zle ... ak by tam bol zarez tak by ho mohli rovno cely zasypat horninov zo zarezu ...
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Odoslaťod random » 10. Mar 2006 13:54

niekto nas sleduje ;) ... na stranke NDS sa objavila mapka aj s vyznacenim tunelov ... vela sa tym vyjasnuje.. moja mapka bola dobre odveci ... i ked povedzme si rovno nic nieje nemozne toyot... no sak to poznate ...

... co sa tyka tunela sutovo tak ten vobec nepojde pod tie pahorky ... bude ich obchadzat ale kedze asi je medzi lomom a sutovom pahorok (nie je to poriadne vydno ani v google earth ani na fotkach a k mape som sa nedopracoval) tak bude prerazeny tunelom (sutovo) ...
... tunel mala fatra (tak nakoniec nie obchadzka kralovian ako som sa domnieval) bude prerazeny na lavej strane od zeleznicneho tunela (nie hned vedla ako sa tu pisalo ani na pravej strane ako to je v jednej mapke) v lome a bude presne opacne vykruteny ako ten zeleznicny ... vyustenie bude asi v tych miestach ako som pisal pre moju"variantu" ... prejde mostom cez vah ... skonci na plosinke v zahrute meandra ... a dalej to pojde presne podla modreho variantu ...mozno az na ten vstup do tunela rojkov ten bude o cosi severozapadnejsie...
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 30 hostí.