D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Kedy je podľa vás potrebné začať so stavbou tunela Višňové ?

Anketa bola ukončená dňa 11. Jún 2014 12:34

Ihneď - t.j. vyhlásiť tender ešte tento rok
132
92%
Postačí neskôr, do r. 2020
4
3%
V ďalekej budúcnosti, t.j. po r. 2020
1
1%
Nikdy - tento úsek by sa nikdy nemal stavať
7
5%
 
Celkový počet hlasov : 144

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod apollo » 04. Nov 2022 22:44

Juraj80 napísal:https://www.zilinak.sk/prispevky/22063/termin-ukoncenia-vystavby-tunela-visnove-sa-posunie-o-tri-roky-stavebny-urad-nechal-7-dni-na-namietky

cooo??? je toto mozne dufam ze sranduju oni si len tak mirnix dirnix pridali uz zasa dalsi rok? takze uz nie 2024 ale 12/25??? ale co? tak toto su iny podvodnici, to sa ani duha na tychto nechyta, resp duha na druhu..tymto len ukazali teraz aki su neschopaci.. tak ak by toto nedajboze preslo,za toto ich ukrizuju nielen zilincania, toto nesmie prejst ani bohovi ani nahodou!!! vlada konaj ,Dolezal nedovol to! okamzite zamietnut! tlacit na termin aspon leto 2024 najneskor sa musi jazdit minimalne v polprofile! a bodka. inak okamzite musia byt velke sankcie a pokuty, nonsense toto aky sme my neschopni skorumpovany stat! preboha dajte to robit poliakom alebo madarom prisamveru ze aj ti by to vedeli stokrat rychlejsie postavit..omg! po tomto vykypel vsetok pohar trpezlivosti!!! hajzli neschopni
apollo
diskutujúci
 
Príspevky: 61
Založený: 21. Aug 2022 14:10

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod metelesku.blesku » 04. Nov 2022 23:05

devil napísal:este raz si pozorne precitaj co som napisal.

- bytcica obchvat ma. neviem aky obchvat by si este chcel.

Toto ti nevyšlo. Zobrazíš nám na gúgl mapách, prosím ťa, ako sa dosteneš na tento obchvat z Rajeckej doliny, resp. ako tento obchvat slúži vozidlám idúcim zo Žiliny na Rajec?

To je ako keby si napísal, že z Vrábel postavili obchvat Veľkého Lapáša. Ukončeného na ceste III/1642. Stále by si to považoval za obchvat Veľkého Lapáša?
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod Vlados » 05. Nov 2022 00:04

apollo napísal:
Juraj80 napísal:https://www.zilinak.sk/prispevky/22063/termin-ukoncenia-vystavby-tunela-visnove-sa-posunie-o-tri-roky-stavebny-urad-nechal-7-dni-na-namietky

cooo??? je toto mozne dufam ze sranduju oni si len tak mirnix dirnix pridali uz zasa dalsi rok? takze uz nie 2024 ale 12/25??? ale co? tak toto su iny podvodnici, to sa ani duha na tychto nechyta, resp duha na druhu..tymto len ukazali teraz aki su neschopaci.. tak ak by toto nedajboze preslo,za toto ich ukrizuju nielen zilincania, toto nesmie prejst ani bohovi ani nahodou!!! vlada konaj ,Dolezal nedovol to! okamzite zamietnut! tlacit na termin aspon leto 2024 najneskor sa musi jazdit minimalne v polprofile! a bodka. inak okamzite musia byt velke sankcie a pokuty, nonsense toto aky sme my neschopni skorumpovany stat! preboha dajte to robit poliakom alebo madarom prisamveru ze aj ti by to vedeli stokrat rychlejsie postavit..omg! po tomto vykypel vsetok pohar trpezlivosti!!! hajzli neschopni

frostbite, zbytočne sa rozčuľuješ. zadanie, resp. rozsah opráv, sa zásadným spôsobom rozšírilo. Najskôr museli spraviť monitoring skutkového stavu s ktorým nepočítalo, potom navrhnúť spôsob sanácie a nakoniec sa dohodnúť na cene. Kľudne sa mohli s aktuálnym zhotoviteľom nedohodnúť a na tiahlo byť sa to o ďalšie 2 roky. Kľudne napíš cez FB ministrovi nech tých "neschopákov" vyhodí...
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod apollo » 05. Nov 2022 00:27

Podla mňa to neprejde, ako sorry 2025 je no go zone pre každého, neprijateľné.. Max ako som písal budú to naháňať aby sa stihlo leto 2024 najneskôr aby pred voľbami otvárali resp aspoň dávali do predčasného užívania, aspoň tak to majú zatiaľ nastavené.. Btw podľa NDS stále platí termín 12/2023 ;) ale to už je určite pase..
apollo
diskutujúci
 
Príspevky: 61
Založený: 21. Aug 2022 14:10

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod Juraj80 » 05. Nov 2022 07:11

V článku je odkaz treba naň kliknúť.
Juraj80
návštevník
 
Príspevky: 16
Obrázky: 44
Založený: 01. Aug 2022 17:46

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod Xisco » 05. Nov 2022 09:46

Že sa to nestihne 2023, to bola tutovka :) Ale až 12/2025. Veď to sú 3 celé stavebné sezóny. Dalo sa to čakať, keď doteraz nie je vybratý zhotoviteľ na technológiu tunela.

Makajú tam riadne, ale je tam ešte stále čo robiť, plus treba rátať, že keď to už ako tak vypadá na final, tak ešte plus minimálne polroka papiere, preberačky ...

Hanba, okolité porovnateľné štáty makajú a my tu nevieme postaviť jeden úsek ...
Xisco
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 341
Obrázky: 21
Založený: 18. Júl 2017 14:34

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod badger-FB » 05. Nov 2022 11:16

Keby len jeden sme nevedeli postaviť..
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod sendvo » 05. Nov 2022 11:58

metelesku.blesku napísal:
devil napísal:este raz si pozorne precitaj co som napisal.

- bytcica obchvat ma. neviem aky obchvat by si este chcel.

Toto ti nevyšlo. Zobrazíš nám na gúgl mapách, prosím ťa, ako sa dosteneš na tento obchvat z Rajeckej doliny, resp. ako tento obchvat slúži vozidlám idúcim zo Žiliny na Rajec?


tiez som sa dobre pobavil na obchvate bytcice :D tisice ludi dochadzaju denne z rajeckej doliny do ziliny a ich jedina cesta je cez porubku (uzka klukata cesta stredom dediny), lietavsku lucku (devil zabudol akosi na druhu polku dediny za rajciankou) a bytcicu (klukata cesta stredom dediny)
jedine alternativy su cesta tretej triedy cez visnove (jazda stredom rosiny btw) a polna asfaltka ktora nikomu nepatri a neudrziava sa z bytcice do rosiny.
tie trapne motoraky z rajca neratam a autobusy stoja v kolonach tiez..

devil proste zasa mudruje o niecom o com prd vie lebo je to pri ziline a nie na juhu :D
https://freebitco.in/?r=41546130
Obrázok používateľa
sendvo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 507
Obrázky: 54
Založený: 24. Jan 2010 11:04
Bydlisko: Wien (A) / original Zilina

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod Jano1 » 05. Nov 2022 12:09

devil napísal:- bytcica obchvat ma. neviem aky obchvat by si este chcel. ze tam nie je urobeny najazd/vyjazd.... to je nieco co sa neda urobit ? vazne sa pytam,

Obchvat je na to, aby vozidla iduce cez obec/mesto mohli tu obec/mesto obist, teda nesli povodnou trasou cez danu obec/mesto. Je tato jednoducha podmienka v pripade Bytcice splnena alebo ide vsetka doprava tak ako aj pred napr. 5 ci 10 rokmi tou istou cestou cez obec?

devil napísal:- lietavska lucka ma prietah okrajom obce. zvlastne obytne zony
https://www.google.com/maps/@49.171897, ... 8192?hl=sk

https://www.google.com/maps/@49.1760111 ... 8192?hl=sk

https://www.google.com/maps/dir/49.1756 ... !3e2?hl=sk
cize bavime sa o asi 400 metroch hustej obojstrannej zastavby


A ked su obytne domy iba z jednej strany cesty, tesne pri ceste, to uz akoze obchvat netreba lebo hluk, splodiny, otrasy z dopravy sa siria len na druhu stranu kde nie su obytne domy???

devil napísal:kludne tu -opakovane- vymenujem 10-15 obchvatov miest (nie par sto metrovych dedin) kde maju auta a nakladiaky priamo v centre. ale chapem ze sa to nerozobera lebo v ZA kraji nie je ani jeden a vacsina je v juznej polovici SR.

A v Bytcici nie je priamo v centre podla scitania 2015 15 tisic v/24h? No napis tych "10-15 obchvatov miest " kde maju intenzitu 15 tisic v/24h, chcem ich vidiet napisane!
Jano1
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 17. Máj 2013 10:00

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod sendvo » 05. Nov 2022 12:12

obchvat bytcice z rajeckej doliny je taky ze v rajci odbocis na povazsku bystricu a odtial ides po dialnici :D
https://freebitco.in/?r=41546130
Obrázok používateľa
sendvo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 507
Obrázky: 54
Založený: 24. Jan 2010 11:04
Bydlisko: Wien (A) / original Zilina

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod jarino » 05. Nov 2022 12:49

Termín ukončenia výstavby nie je identický s termínom sprejazdnenia.
V odôvodnení je jasne napísané, že termín ukončenia výstavby sa posúva na rok 2025 aj z dôvodu, že niektoré objekty, na ktoré bolo vydané stavebné povolenie sa ešte ani nezačali obstarávať (SSÚD, odpočívadlo). Je možné, že tieto objekty nebudú hotové ani do konca roka 2025.

pohodak napísal:kedze VO na technologiu je vonku par tyzdnov tak neverim terminu 02/2024 ani za mak vzhladom na to, ze uzavriet kazdy tender im trva v lepsom pripade pol roka :roll:

Áno, to je ďalší dôvod.

Odhadovaná lehota realizácie technológie tunela je 550 až 730 dní.
Síce lehota výstavby je jedným z hodnotených kritérií obstarávania, avšak ak správne rozumiem súťažným podmienkam, uchádzači si môžu vybrať lehotu výstavby z intervalu 550 až 730 dní s časovým krokom 30 dní.
T.j. vzhľadom k (ne)schopnostiam v NDS a lehote výstavby technológie tunela (prinajlepšom rok a pol od podpisu zmluvy) si myslím, že sprejazdnenie úseku bude koncom roka 2024.

metelesku.blesku napísal:
jarino napísal:2/2024 bol termín sprejazdnenia polprofilu.


Pri podpise zmluvy bolo deklarované sprejazdnenie polprofilu 09/2023 (viď aj harmonogram pre jednotlivé objekty končiaci 06/2023 + byrokracia) a plného profilu 2/2024 a to hlavne kvôli mostom.
Že to nebude reálne nie kvôli mostom, ale kvôli tunelu, bolo jasné najneskôr prvých pár mesiacov po opätovnom spustení stavby a detailnejšom zistení stavu primáru, sekundáru a nefunkčného odvodnenia. A pôvodné termíny definitívne zabilo nevyhlasovanie VO na technológiu tunela, ktoré má ročné meškanie oproti pôvodnému plánu.

Pravda.
Zle som sa vyjadril.
Mal som uviesť, že myslím revidovaný harmonogram.

EDIT: trochu ma zaráža, že NDS o tejto stavbe prestala tak intenzívne informovať (v podstate dlhšiu dobu neinformovali vôbec). Očakával by som presný opak... Videá, fotky..., keď už majú ten mediálny tím. Až teraz po dlhej dobe pustili pár fotiek, aby sa nepovedalo. Pritom nikto nemôže povedať, že na tejto stavbe nie je progres...
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod devil » 05. Nov 2022 17:05

najmenej traja domaci mudrlandi ale ani jeden neodpovie na jednoduchu otazku ci sa da pripojit hlavna cesta na privadzac. su dve moznosti. bud nevedia odpoved alebo vedia len im nevyhovuje. ja si myslim ze sa pripojit da len nds/ssc to neriesi. ale aspon sa da mudrovat a nafukovat problem.

btw. podobne, ba este horsie je to okolo NR kde sa na cestu od NZ neda pripojit/odpojit a dokonca ani z R1 sa neda ist do NR teda jedine oklukou na vyjazde na salu. to je tak na okraj.

A ked su obytne domy iba z jednej strany cesty, tesne pri ceste, to uz akoze obchvat netreba lebo hluk, splodiny, otrasy z dopravy sa siria len na druhu stranu kde nie su obytne domy???
ked su domy z oboch stran je horsie ako ked len z jednej strany, ci ? len tak rozmyslam ze hluk, splodiny, otrasy....ohrozuju 2x tolko domov a ludi.... :wink:

A v Bytcici nie je priamo v centre podla scitania 2015 15 tisic v/24h? No napis tych "10-15 obchvatov miest " kde maju intenzitu 15 tisic v/24h, chcem ich vidiet napisane!
ja som nepocital kolko miest ma zrovna 15.000 aut v centre ale kolko miest ma cestu cez centrum lebo to je najhorsie. to nie su len otrasy, splodiny hluk co obtazuje tam zijucich ale vsetkych co tadial chodia....vies su aj take veci ze obchody, urady, skoly, zdravotnicke zariadenia. a tam chodia aj ludia co tam ani nebyvaju takze je tam celkom slusny ruch. ano takych miest viem vymenovat 10-15 bez problemov. ale staci kuknut na mapu....ale ak napises odpoved na moju otazku na zaciatku tak si dam namahu a vymenujem ich. :P
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod Pacho » 05. Nov 2022 22:28

no devil sa zasa dostáva do formy. :D
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod Mawerick81 » 05. Nov 2022 23:04

Devil, skus nacrtnut kde sa to podla teba da napojit
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod sendvo » 05. Nov 2022 23:12

hej tiez sa na nom bavim :D lebo on cestovanim prstom po mape vie lepsie ake su lokalne pomery ako domaci..

ano devilko pripojit na privadzac sa da ale nie tu ako by si si ty zrejme zelal :D
https://www.google.at/maps/@49.1759324, ... 384!8i8192

jedine co dava zmysel ked sa pozrieme na pomer cena/vykon je pripojenie medzi porubkou a lietavskou luckou ako navrhol UHP
https://freebitco.in/?r=41546130
Obrázok používateľa
sendvo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 507
Obrázky: 54
Založený: 24. Jan 2010 11:04
Bydlisko: Wien (A) / original Zilina

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod KN.SK » 05. Nov 2022 23:13

devil napísal: ja som nepocital kolko miest ma zrovna 15.000 aut v centre ale kolko miest ma cestu cez centrum lebo to je najhorsie. to nie su len otrasy, splodiny hluk co obtazuje tam zijucich ale vsetkych co tadial chodia....vies su aj take veci ze obchody, urady, skoly, zdravotnicke zariadenia. a tam chodia aj ludia co tam ani nebyvaju takze je tam celkom slusny ruch. ano takych miest viem vymenovat 10-15 bez problemov. ale staci kuknut na mapu....ale ak napises odpoved na moju otazku na zaciatku tak si dam namahu a vymenujem ich. :P
Jedno mesto z viacerých bez obchvatu, tentoraz na juhu, kde toho ide o trochu viac. Idú i cez sídliská aj štvrte. Neraz idú kamióny (GR a TR, čo som si v poslednom čase všimol) i v sobotu alebo aj v nedeľu... Myslel som si, že koncom týždňa majú stop. Niečo sa zmenilo a zrušili toto koncotýždňové obmedzenie pre ne? 1821
Naposledy upravil KN.SK dňa 05. Nov 2022 23:48, celkovo upravené 1 krát.
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3841
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod badger-FB » 05. Nov 2022 23:15

Majú výnimku.. https://www.mindop.sk/ministerstvo-1/st ... v-vozidiel . To nie je absolútny zákaz prepravy všetkého. Ak by to boli šnúry tak by to bolo podozrivé.. vtedy by to bolo podozrivé. Lebo asi všetci v takýchto prípadoch alebo hospodársky odôvodniteľných jazdách vybavených na výnimky nejazdia.. ale risk nepovolenej jazdy sa neoplatí. (kontroly cez víkendy sú úplne bežné, ten dôvod..)
Dôvod na zmenu bežnej trasy vyplýva potom jedine zo zmien v hlavnej národnej sieti: rekonštrukcie, výstavba. (ale zase by mala byť taká obchádzka povolená a vyznačená, kamión by nemal svojvoľne ísť "po sídlisku").
Alebo iné obmedzenia, ako napríklad D2. Tak sa schádza "nižšie" než u BA.
A ano, ak sú napríklad sviatky tak sa povoľuje tzv. dojazd.
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod Jano1 » 06. Nov 2022 12:51

devil napísal:najmenej traja domaci mudrlandi ale ani jeden neodpovie na jednoduchu otazku ci sa da pripojit hlavna cesta na privadzac. su dve moznosti. bud nevedia odpoved alebo vedia len im nevyhovuje. ja si myslim ze sa pripojit da len nds/ssc to neriesi. ale aspon sa da mudrovat a nafukovat problem.

....ale ak napises odpoved na moju otazku na zaciatku tak si dam namahu a vymenujem ich. :P


Riesenia su roky zname, su opatovne popisane napr. aj v dokumente UHP z roku 2020 a su doktnutymi obcami akceptovane.
https://www.mfsr.sk/files/archiv/34/stanovisko_vfm_I64_20201118.pdf
Problem dopravy v Bytcici a Lietavskej Lucke netreba nafukovat, on je minimalne kazdy pracovny den celkom realny a vazny.
Ale je jednoduchsie sa vykrucat a vymyslat si nove podmienky.
Jano1
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 17. Máj 2013 10:00

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod devil » 06. Nov 2022 14:03

ale treba... aby sa odovodnilo minanie desiatok milionov na dediny. 46 mega alebo teda 36 mega za 4 km cesty je porovnatelna cena ako za poloprofil RC na orave.

holic, senica, sala, nove zamky, hurbanovo, komarno, vrable, sahy, krupina, prievidza, kezmarok, sabinov, giraltovce, secovce....myslim ze sa by medzi nimi naslo mesto kde by obchvat stat podobnu sumu...
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod Jano1 » 06. Nov 2022 19:05

devil napísal:ale treba... aby sa odovodnilo minanie desiatok milionov na dediny. 46 mega alebo teda 36 mega za 4 km cesty je porovnatelna cena ako za poloprofil RC na orave.

holic, senica, sala, nove zamky, hurbanovo, komarno, vrable, sahy, krupina, prievidza, kezmarok, sabinov, giraltovce, secovce....myslim ze sa by medzi nimi naslo mesto kde by obchvat stat podobnu sumu...


obchvat --- cena --- sekundarna intenzita na existujucej ceste v r.2015[v/24h]
Holic obchvat --- 64.9 mil.E --- 6.1 tisic
Senica obchvat --- 59.8 mil.E --- 8 tisic
Sala obchvat --- 95 mil.E --- 10.6 tisic
Sabinov obchvat --- 61 mil.E --- 9.2 tisic
Komarno obchvat --- 209 mil.E --- 9.5 tisic
Krupina obchvat --- 66,64 milióna eur, az 93,52 milióna eur --- 5 tisic
Giraltovce to je R4
Secovce to je D1
Sahy zatial stale ako R3

Na obchvate nemoze byt vyssia intenzita nez je intenzita na "slabsej" strane obchvatu, pricom v pripade obchvatu mesta je presmerovany podiel dopravy takmer vzdy nizsi, nez v pripade obchvatu obce.

https://www.mfsr.sk/files/archiv/10/hodnotenie_SSC_I51_CZ_TT_20220217.pdf
https://auto.pravda.sk/doprava/clanok/632736-sala-sa-konecne-docka-obchvatu-verejne-obstaravanie-bolo-vyhlasene/
https://www.webnoviny.sk/nasadoprava/tender-na-obchvat-sabinova-sa-predlzuje-cestari-upravili-podmienky/
https://www.teraz.sk/ekonomika/obchvat-krupiny-by-sa-mal-zacat-stava/440506-clanok.html
Jano1
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 17. Máj 2013 10:00

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod KN.SK » 06. Nov 2022 20:43

Jano1 napísal:
devil napísal:ale treba... aby sa odovodnilo minanie desiatok milionov na dediny. 46 mega alebo teda 36 mega za 4 km cesty je porovnatelna cena ako za poloprofil RC na Orave.
holic, senica, sala, nove zamky, hurbanovo, komarno, vrable, sahy, krupina, prievidza, kezmarok, sabinov, giraltovce, secovce....myslim ze sa by medzi nimi naslo mesto kde by obchvat stat podobnu sumu...obchvat --- cena --- sekundarna intenzita na existujucej ceste v r.2015[v/24h]
Holic obchvat --- 64.9 mil.E --- 6.1 tisic
Senica obchvat --- 59.8 mil.E --- 8 tisic
Sala obchvat --- 95 mil.E --- 10.6 tisic
Sabinov obchvat --- 61 mil.E --- 9.2 tisic
Komarno obchvat --- 209 mil.E --- 9.5 tisic
Krupina obchvat --- 66,64 milióna eur, az 93,52 milióna eur --- 5 tisic
Giraltovce to je R4
Secovce to je D1
Sahy zatial stale ako R3

Na obchvate nemoze byt vyssia intenzita nez je intenzita na "slabsej" strane obchvatu, pricom v pripade obchvatu mesta je presmerovany podiel dopravy takmer vzdy nizsi, nez v pripade obchvatu obce...
Jano, od roku 2015 sa toho dosť zmenilo. Napríklad pri Komárne pribudol most ponad Dunaj, ktorý už umožňuje prejazd ťažších kamiónov, nie je na ňom obmedzenie do 20 t, ako na vyše storočnom moste. Keby sa postavil most tam, kde sa pôvodne plánoval postaviť, tak by už Komárno malo obchvat, stál by viac, ako terajšia prístupová spojnica od I/63 k Novému mostu, no omnoho menej, než 209 mil. € (bol by kratší a bez ďalších mostov ponad Nitru, Váh a jeho rameno). Naši "ústupčivý" potentáti asi chceli niečo ušetriť, len hlúpo a krátkozrako "zabudli" na dôsledky pre budúcnosť, či sa asi spoliehali/spoliehajú, že sa ten drahý obchvat ani nepostaví... 1823
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3841
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod badger-FB » 06. Nov 2022 22:03

Čo je to sekundárna intenzita? Čo to určuje?
Celý svet vždy keď čítam tak je tam AADT. Jasný údaj. Prípadne ešte sezónny údaj.
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod devil » 07. Nov 2022 09:10

Na obchvate nemoze byt vyssia intenzita nez je intenzita na "slabsej" strane obchvatu, pricom v pripade obchvatu mesta je presmerovany podiel dopravy takmer vzdy nizsi, nez v pripade obchvatu obce.

to je vsetko OK co pises len si treba uvedomit ze z centra resp. hlavneho namestia tychto miest odide tranzit a to hlavne nakladiaky. to je rapidne zlepsenie zivotneho prostredia v meste (hluk, emisie, otrasy...) a vyrazne zvysenie bezpecnosti ludi co tam byvaju aj co tam dochadzaju.

btw. si uviedol celkove naklady, npr. taka sala s mostom cez vah vychadza pod 10 mil/km. krupina v pomerne clenitom terene 10 mil za km.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod Jano1 » 07. Nov 2022 11:50

badger-FB napísal:Čo je to sekundárna intenzita? Čo to určuje?
Celý svet vždy keď čítam tak je tam AADT. Jasný údaj. Prípadne ešte sezónny údaj.


Je to intenzita dopravy na "slabsom" konci obchvatu, co mestom realne preslo+zdrojova doprava pre dany slabsi smer, miesto s nizsou intenzitou, kde sa obchvat napaja na existujucu cestu. Casto sa stava, ze z jedneho smeru je intenzita do mesta 10 tisic a z druheho smeru len 5 tisic. Intenzita na obchvate nemoze byt vyssia ako je ta nizsia hodnota a preto z tejto hodnoty sa urcuje intenzita na obchvate, ak nemame smerovy prieskum.

Typicky az extremny priklad bol Ziar nad Hronom. Sice v meste boli pred otvorenim R2 20452 v/24h, po otvoreni R2 to kleslo na 16707 v/24h (vratane narastu/poklesu za 5 rokov) a na R2 bolo len 3444 v/24h. Teda rozhodujuca bola sekundarna intenzita pri Lovcici (9929 v/24h) a nie intenzita na juhovychodnom vstupe do mesta (16837 v/24h). Zaroven tam vidno aky je mesto v extremnom pripade silny zdroj/ciel a pomerne nizku intenzitu tranzitnej dopravy.
Jano1
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 17. Máj 2013 10:00

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod EmBe » 09. Nov 2022 13:15

EmBe napísal:Povolenie zmeny stavby pred dokončením - SO: diaľnica D1, križovatka LL, PHS na vetvách križovatky a dažďová kanalizácia diaľnice, z 08.09.2022:
https://www.obecrosina.sk/e_download.ph ... 143127.pdf
-dopĺňajú sa prídavné pruhy pre budúce pravé odpočívadlo Turie a iné.


Bol podaný rozklad proti rozhodnutiu:
https://www.obecrosina.sk/e_download.ph ... %C3%A9.pdf
Obrázok používateľa
EmBe
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2260
Založený: 24. Jan 2010 20:33
Bydlisko: ZA/ZV/ZM

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 35 hostí.