D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Kedy je podľa vás potrebné začať so stavbou tunela Višňové ?

Anketa bola ukončená dňa 11. Jún 2014 12:34

Ihneď - t.j. vyhlásiť tender ešte tento rok
132
92%
Postačí neskôr, do r. 2020
4
3%
V ďalekej budúcnosti, t.j. po r. 2020
1
1%
Nikdy - tento úsek by sa nikdy nemal stavať
7
5%
 
Celkový počet hlasov : 144

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod esteen » 21. Dec 2020 18:07

Môžu byť charakter, ale tu ide o 300 melónov.
esteen
diskutujúci
 
Príspevky: 217
Obrázky: 150
Založený: 16. Feb 2014 19:11

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod cableguy » 21. Dec 2020 19:29

tak vidite, hovoril som minister plni dalsi slub a dokonca to stihol do vianoc este, nie do konca roka ako sa povodne suskalo, a yess, zasluzene to patri Skanske!!! gratulujem jej tymto snad ju aj potvrdia a daju jej to co jej za megazlodeja pociatka nepravom vzali a nik sa snad uz neodvola nech sa to cim skor rozbehne https://finweb.hnonline.sk/ekonomika/22 ... siu-ponuku pekny vianocny darcek
cableguy
diskutujúci
 
Príspevky: 136
Založený: 03. Sep 2020 16:05

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod expwy » 21. Dec 2020 20:14

Aha, podľa tejto logiky D1 Budimír - Bidovce za Počiatka vyhrala Skanska len preto, lebo asi zaplatila...
Tak asi to nebude taká čistá firma, či?
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod cableguy » 21. Dec 2020 21:23

nevkladaj mi laskavo do ust co som nepovedal! tes sa z toho co je, ani toto nemuselo byt a nie je to samozrejmost..
cableguy
diskutujúci
 
Príspevky: 136
Založený: 03. Sep 2020 16:05

D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod KN.SK » 21. Dec 2020 21:45

Ján Kováč (denník N) napísal:...Rizikom sú námietky
Skanska má dnes na trhu lepšiu pozíciu ako pred 8 rokmi, keď sa vymedzila voči úplatkom a zo všetkých veľkých tendrov ju vyhadzovali. Vtedy aj konkurenčné firmy Skansku obviňovali, že predkladá dumpingové ceny...
Ťuk. 1482
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3841
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod mike007 » 21. Dec 2020 23:01

Námietky nebudú.
Ak sa niekto z neúspešných pokúsi túto "súťaž" rozbiť, tak minimálne do najbližších volieb nebude stavať na Slovensku nič. Možno omnoho dlhšie, lebo sa zapíše ako ten, kto zrušil dostavbu slovenského gordického uzla.
Budú sa skrátka musieť dohodnúť na subdodávkach...
mike007
diskutujúci
 
Príspevky: 197
Obrázky: 9
Založený: 10. Apr 2020 11:10

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod ondrejko_t » 22. Dec 2020 08:22

Mike, to je cista spekulacia, to sam dobre vies.
Co ak najblizsie volby budu bud. rok? nie, neprajem si to, ale vies sa za to zarucit pri tej komedii na pokracovanie? co ak to budu po dohode s opoziciou blokovat trebars aj 3 roky? a potom to zas Smer-Hlas niekomu "za odmenu" prideli?
pockajme si na realitu :)
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 787
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod milan_KM » 22. Dec 2020 10:05

Keby NDS skutočne záležalo na tomto "Gordickom uzle", tak tunel nenechá rozpadávať 2 roky, nehovoriac o nadvazujúcich súřažiach (očividne čakajú na stavebné riešenie tunela).
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod expwy » 22. Dec 2020 10:26

Co ak najblizsie volby budu bud. rok? nie, neprajem si to, ale vies sa za to zarucit pri tej komedii na pokracovanie? co ak to budu po dohode s opoziciou blokovat trebars aj 3 roky? a potom to zas Smer-Hlas niekomu "za odmenu" prideli?
pockajme si na realitu :)


:roll: To si akože fakt myslíte, že za tejto vlády žiadne prideľovanie zákaziek neexistuje a ani nebude existovať?! :roll:
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod metelesku.blesku » 22. Dec 2020 10:32

JaNY napísal:Skanska bola skaredo vysachovana, tak verim ze dalsi dvaja budu charakter a nedaju nejake namietky .

Jedného z tých ďalších dvoch myslíš Doprastav, ktorý v spolupráci so smeráčikmi škaredo vyšachovával Skansku na začiatku tejto trápnej tragédie?

Námietky nebudú.
Ak sa niekto z neúspešných pokúsi túto "súťaž" rozbiť, tak minimálne do najbližších volieb nebude stavať na Slovensku nič.


A na základe čoho by ich asi tak vylúčili z ďalších súťaží? Zato, že dali námietky v tejto? Takto to naozaj nefunguje.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod svaco » 22. Dec 2020 20:05

expwy napísal::roll: To si akože fakt myslíte, že za tejto vlády žiadne prideľovanie zákaziek neexistuje a ani nebude existovať?! :roll:


Chce to nejaký dôkaz (pri vedení MD pod gesciou Sme Rodina očakávam čokoľvek), ale - to chce fakty, fakty a zas len fakty. Kto ich má, von s nimi a NAKA nech valcuje, alebo nech mlčí a nestrápňuje sa.

Alebo tvojimi slovami (neber ma doslovne): "To si akože fakt myslíte, že expwy je mentálne OK." alebo "To si akože fakt myslíte, že ..." (namiesto troch bodiek doplňte čokoľvek, čo sa vám zdá vhodné)

Toto nie je Facebook, kde si dnes každý hlupáčik dnes píše čo sa mu len zdá. Toto fórum má iné ambície ako bez dôkazov očierňovať, na to je FB a niektoré jeho konšpi-skupiny.
Obrázok používateľa
svaco
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 788
Obrázky: 14
Založený: 29. Jan 2008 11:16
Bydlisko: Presov

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod devil » 22. Dec 2020 21:46

Toto fórum má iné ambície ako bez dôkazov očierňovať, na to je FB a niektoré jeho konšpi-skupiny.
ambiciu verit na rozpravky ? niezeby to bola novinka.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod expwy » 23. Dec 2020 09:29

svaco napísal:Chce to nejaký dôkaz (pri vedení MD pod gesciou Sme Rodina očakávam čokoľvek), ale - to chce fakty, fakty a zas len fakty. Kto ich má, von s nimi a NAKA nech valcuje, alebo nech mlčí a nestrápňuje sa.

Alebo tvojimi slovami (neber ma doslovne): "To si akože fakt myslíte, že expwy je mentálne OK." alebo "To si akože fakt myslíte, že ..." (namiesto troch bodiek doplňte čokoľvek, čo sa vám zdá vhodné)

Toto nie je Facebook, kde si dnes každý hlupáčik dnes píše čo sa mu len zdá. Toto fórum má iné ambície ako bez dôkazov očierňovať, na to je FB a niektoré jeho konšpi-skupiny.

Nebuď smiešny, lebo tu sa to dôkazmi len hemží...

Mňa len udivuje ako sa tu pomaly každý oháňa samozrejmosťou pri údajnej korupcii Fica/Počiatka - tu stačí iba podozrenie a myslieť si, ale v iných prípadoch sa vyžadujú exaktné fakty a dôkazy.

Bolo tu povedané, že Skanska nedostala tunel Višňové, lebo v tomto tendri bola korupcia a vlastne vo všetkých tendroch za Fica.
Môžeme si o tom myslieť svoje, že Skansku vylúčili za "banalitu" - nedodržanie rozostupov núdzových priečnych prepojení, ale o tom sú verejné súťaže. Nesplníš podmienky, letíš. Bol to žltý FIDIC, dosť zredukovali aj centrálu tunela a vetranie navrhli dosť na hrane. Ale s určitosťou by to za tú cenu nepostavili a tiež by žiadali dodatok. Totiž tento úsek nie je len tunel ale aj diaľnica a počas toho ako Taliani preprojektovávali celý úsek, ktorý museli navrhnúť na aktuálne normy (pôvodné stavebko bolo ešte na staré normy) pribudol stúpací pruh k západnému portálu tunela, sanácia zosuvov v križovatke LL a strediska údržby a mnoho ďalších zmien. A musel by to preprojektovávať ktokoľvek iný kto by to vyhral.

Pýtal som sa jasne ako to bolo v prípade D1 Budimír - Bidovce, ktorý vyhrala Skanska, ak to bola za Fica nežiadúca firma?
Zatiaľ som sa odpovede nedočkal a predpokladám, že ani nedočkám. Alebo to jej pustili, aby sa akože nepovedalo, či?

Udivuje ma naivita niektorých členov fóra, ktorí si myslia, že zmenou Fica sa niečo mení.

PS: Politikom sa nemá veriť, politici sa majú kontrolovať.
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod Čavo » 23. Dec 2020 09:56

čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod devil » 23. Dec 2020 10:13

ale treba povedat ze bud-bid predsa nemozno narocnostou porovnat s ll-ds a vytvarat paralely ze ked zvladnu jedno zvladnu aj druhe. a zlty fidic je strasne dvojsecna zbran.

mame tu hlupucke a jednostranne zamerane media co masiruju mozgy a ktore vedia len nahanat fica a myslia si to co povedal zmatkovic pred volbami ze ked sa odstrani korupcia vsetko sa vyriesi. ako povedal radicovej poradca to ani zdaleka nie. a my nemame ani zaruku ze sa korupcia naozaj odstrani. tu skoro vsetci uverili ako to skanska postavi za tych 338 ci kolko mega ze davat tretinovu cenu je realne este aj s rezervou a rizikami v extremne narocnom terene. nakonec sa samozrejme pravda ukaze ale aj tak budu zatvarat oci a ked niekto nieco spochybni je hned konspirator a neviem co vsetko.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod mareks96 » 23. Dec 2020 10:25

Presne tak, korupcia smeru, to je samozrejmosť, korupcia v tejto vláde je sebazosmiesnovanie a treba fakty... Lenže aj pri tom smere keby tie fakty sú tak všetci sú už na výkone trestu (a nie vo väzbe) a som zvedavý koľko nás bude stáť odškodnenie tých, ktorých nedávno brala naka a na polku z nich nič nemajú a sedia vo väzbe... Toto zmatkovicovo nás ešte bude stáť veľa...
mareks96
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 504
Založený: 11. Okt 2014 08:14

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod expwy » 23. Dec 2020 10:58

OMG a čo chcú na nákupe vozňov akože posudzovať?
Posudzovanie projektov infraštruktúry na UHP treba zrušiť. Je to nezmysel aj všetky tie ich metodiky. Stačí sa pozrieť ako budujú infraštruktúru v Poľsku a v Maďarsku, tam sa s Jaspers nikto nebaví, tam si Kristian Duus nedovolí projektovať ako tu, kde nám prekresľuje križovatky a vytvorili sme im tu tvorivé dielne. Tam neexistuje žiadny tupý slniečkársky prístup, že železničná, verejná a cyklistická doprava vyrieši všetko a cesty sú prežitok. Tam sa kontinuálne rozvíja všetko. Nie jedno na úkor druhého, ale všetky módy dopravy rovnomerne.

V 2025 budú mať poliaci 4-pruh potiahnutý až na Duklu. My tu za pomoci Jaspers lavírujeme či polovičný profil a či vôbec niečo, lebo šak UHP a Jaspers rozhodnú. O 5 rokov Slovensko zažije medzinárodnú hanbu, pri Maďarských aj Poľských hraniciach budú dotiahnuté plnoprofilové diaľnice a my sa len budeme obzerať a hľadať zase vinníkov...
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod IceFox » 23. Dec 2020 12:40

expwy napísal: Tam neexistuje žiadny tupý slniečkársky prístup, že železničná, verejná a cyklistická doprava vyrieši všetko a cesty sú prežitok. Tam sa kontinuálne rozvíja všetko. Nie jedno na úkor druhého, ale všetky módy dopravy rovnomerne.

Najväčší "joke" na tomto všetko je, že na Slovensku idú diaľnice pomaly hoc je to hlavná téma infraštruktúry - koľaje (mimo BA-ZA) dožívajú a cyklistická infra (poriadna - nie počmárané čiary po chodníku na štýl Čadce) je utópia.
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod mareks96 » 23. Dec 2020 15:54

Reagovali sme na toto krásne vyjadrenie.

svaco napísal:
Chce to nejaký dôkaz (pri vedení MD pod gesciou Sme Rodina očakávam čokoľvek), ale - to chce fakty, fakty a zas len fakty. Kto ich má, von s nimi a NAKA nech valcuje, alebo nech mlčí a nestrápňuje sa.

Toto nie je Facebook, kde si dnes každý hlupáčik dnes píše čo sa mu len zdá. Toto fórum má iné ambície ako bez dôkazov očierňovať, na to je FB a niektoré jeho konšpi-skupiny.


Čiže keď to správne chápem, pri smere je to samozrejmosť a teraz treba dôkaz? Tomu sa hovorí dvojaký meter a veru ružové okuliare, že teraz sme sa korupcie zbavili, nebudú prideľované zákazky atď, sú viac než na škodu.

Predstav si, že som volil stranu, ktorá je v tejto vláde, čo však neznamená, že si nasadím ružové okuliare a nebudem sa pozerať triezvym rozumom na to, ako sa vládne, čo sa robí a čo sa nerobí.

Stále sa tu omielajú len slová ako mečiarizmus alebo ficove zlodeniny, vláda mafie atď, pričom naša asi najväčšia kauza bola gorila, čo pokiaľ viem sa snažil zamiesť pod koberec každý, lebo v tom boli úplne všetci, ale gro z tej kazy bola dzurindova privatizácia, kde sa najviac zeleného ovocia s červeným vnútrom, pochádzajúceho z južného slovenska rozdelovalo práve dzurindovi a čarnogurkému, o čom je samozrejme každý ticho.

Ozaj som dúfal, že konečne budeme mať schopnú vládu, pracujúcu pre ľudí, ale papalášizmus, aký sa predvádza tu, nebol snáď ani za mečiara a čo sa všetko rozkradlo sa eštelen ukáže. Začalo to nákupom Ag testov od firmičky z rodinného domu z Trnavy, lebo oni určite predajú výhodnejšie ako svetové Pharma firmy, a mám fakt zlý pocit, že tam to veru neskončí...

A keď už by ti milý cableguy malo byť z niečoho na blití, tak z tvojho vyjadrovania, ale to asi tiež prehliadaš cez ružové okuliare (alebo cez "overeneInfoOdMinista? :lol: :lol: :lol: )
mareks96
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 504
Založený: 11. Okt 2014 08:14

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod MrKocur » 23. Dec 2020 16:00

Roky sem chodím ako hosť a myslel som si, že to tak bude ešte dlho pokračovať. Počítať novinky o diaľniciach, podozvedať sa o pokrokoch v stavbách, technológiach... No príspevky tohto Káblového Chlapíka ma prinútili sa registrovať. Jednoducho mu musím niečo napísať: Nebaví ma čítať tieto tvoje politické kecy... Ani politické kecy ostatných, no je jasne vidno, že do politiky vidíš asi tak ako kura do vývoja umelých kĺbnych náhrad. Dobre, to, že si fanúšik súčasného ministra dopravy sme pochopili, veríš, že spasí Slovensko, a neviem čo... Ja ti to neberiem, je to tvoj názor. Ale čítať tu oslavné balady o ňom... A kopec falošných informácií... Ministerstvo napíše, že sa presúva otvorenie úseku z decembra na január, no tebe minister osobne deň na to potvrdil, že sa otvára v decembri... Ako nehnevaj sa, ale troška menej fanatizmu a troška viac krytického myslenia by neuškodilo. Nie, nie som smerák. A k vetám ako "ľudia tu chcú návrat mafie ak kritizujú ministra" sa ani nebudem vyjadrovať, lebo písať tu 400 stranové knihy o histórií politiky, o bývalých a súčasných pomeroch v nej sem na 100% nepatrí. To všetko. Teraz sa zas odmlčím, len som potreboval toto dostať zo seba, nehnevajte sa na mňa. Stavbe diaľnic zdar! :D
MrKocur
nováčik
 
Príspevky: 2
Založený: 23. Dec 2020 15:44

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod cableguy » 23. Dec 2020 17:23

Marek96 pokiaľ viem naka rozbehla aj vyšetrovanie gorily penta za to pyka jej hlava Haščák je už v base.. Malchárek ďalší jej hlavný aktér pôjde tiež..je na rade A to nie je zďaleka koniec, chce to čas, nedá sa po toľkých rokoch zlodejin káuz a rozkrádania vyšetriť všetko naraz a hneď zatknúť všetkých ako som už spomínal najťažšie je získavať dôkazy ktoré veľakrát boli rafinovane zlikvidované a zametene pod koberec predošlými aktérmi je o tom xy dôkazov, Bonaparte je len jeden z nich , ale súhlasim vratme sa späť k diaľniciam..
cableguy
diskutujúci
 
Príspevky: 136
Založený: 03. Sep 2020 16:05

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod herkulo » 23. Dec 2020 17:57

MrKocur. Presne ako píšeš a na 100% súhlasím. Aj ja som si sem chodil prečítať nové informácie o výstavbe. V poslednej dobe ale nič relevantné tu človek nenájde iba sračky okolo politiky!!! Myslel som si, že toto je stránka o diaľniciach, RC a tuneloch (cestných). Ak by som chcel čítať kraviny o politike tak idem na tupky a iné stránky. Takže, bolo by dobré keby začal admin mazať stupídne výlevy a usmernil smerovanie stránky k tomu k čomu je určená.
herkulo
nováčik
 
Príspevky: 5
Založený: 23. Dec 2020 17:50

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod IceFox » 23. Dec 2020 20:58

Čakať od fóra kde sa preberá stavba diaľnic - na Slovensku politicky riadená - že sa nebudú ľudia baviť o politike je asi tak naivné ako čakať, že by Plačková v súčasnosti úspešne zložila maturitu.
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod oldmostar » 24. Dec 2020 01:11

No Plackovu sme tu este nepreberali :D
oldmostar
diskutujúci
 
Príspevky: 72
Obrázky: 41
Založený: 13. Okt 2016 12:35

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod svaco » 25. Dec 2020 18:27

No skúsim zareagovať na nižšie uvedené

expwy napísal:Nebuď smiešny, lebo tu sa to dôkazmi len hemží...
PS: Politikom sa nemá veriť, politici sa majú kontrolovať.


No veď keď sa to tu dôkazmi hemží, tak aspoň 2 - 3 z tých 30 - 40 treba dať vonku, aby sme si aj my nezasvätení prišli na svoje.

To, že sa politikom nemá veriť, to si predstav myslím aj ja.

Situáciu okolo SKANSKA myslím nemá vôbec zmysel komentovať, ale je rozdiel, ak sa navyšuje z 338mil ako zo 410 + strata času a s tým spojený nárast ceny za výkony atď.

mareks96 napísal:Presne tak, korupcia smeru, to je samozrejmosť, korupcia v tejto vláde je sebazosmiesnovanie a treba fakty... Lenže aj pri tom smere keby tie fakty sú tak všetci sú už na výkone trestu (a nie vo väzbe) a som zvedavý koľko nás bude stáť odškodnenie tých, ktorých nedávno brala naka a na polku z nich nič nemajú a sedia vo väzbe... Toto zmatkovicovo nás ešte bude stáť veľa...


Teba by som mal rád ako poddaného, viď Pacho Hybský zbojník a scéna kde Labuda ako pán bije Viliama Polónyho ako poddaného.
Viac to radšej ani nekomentujem, to sa komentuje samo.

mareks96 napísal:Predstav si, že som volil stranu, ktorá je v tejto vláde, čo však neznamená, že si nasadím ružové okuliare a nebudem sa pozerať triezvym rozumom na to, ako sa vládne, čo sa robí a čo sa nerobí.

Ozaj som dúfal, že konečne budeme mať schopnú vládu, pracujúcu pre ľudí, ale papalášizmus, aký sa predvádza tu, nebol snáď ani za mečiara a čo sa všetko rozkradlo sa eštelen ukáže. Začalo to nákupom Ag testov od firmičky z rodinného domu z Trnavy, lebo oni určite predajú výhodnejšie ako svetové Pharma firmy, a mám fakt zlý pocit, že tam to veru neskončí...


A predstav si, že ja som volil stranu, ktorá nie je v tejto vláde, ale to neznamená, že budem páliť hlava nehlava aj bez sebamenších dôkazov.

Čo sa týka papalášizmu, tak ten tu predvádza najme strana, ktorá nominovala MD a čo sa týka Ag testov, tak tam už dôkazy boli predložené, nakúpili sme ich lacnejšie ako napr. Rakúšania. Netvrdím , že sa nedali zohnať lepšie, ale keď aj TIS (ktorá ináč Matoviča a hlavne papalášov zo Sme Rodina nemá veľmi v láske) potvrdí, že nákup Ag testov bol OK, tak si myslím, že ten nákup bol OK a ak si to niekto nemyslí, tak nech predloží nejaký dôkaz.

Bavme sa vecne a na základe faktov. Ináč tu budú nekonečné diskusie o ničom
Obrázok používateľa
svaco
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 788
Obrázky: 14
Založený: 29. Jan 2008 11:16
Bydlisko: Presov

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.