D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod IDV » 29. Júl 2022 12:42

Bolo vela studii kde sa potvrdilo ze rychlost nie je nebezpecna, ale to kde ju aplikujes. Nebezpecne je obehovat tam kde nevidis protismer - je tam aj zvysena rychlost, ale ta nie je problem kvoli ktorej by bola kolizia. Stale je tu skupina ludi ktori jazdia 85-90 tacho, ti by mozno zrychlili ak by bola vyssia MPR. Moj dedko jazdil na Skode/Lade a pod. 130 az 160 pred 50 rokmi :D a dnes mame rovnake rychlosti. Ved to je tragikomedia. :D Rychlost nikdy nebola problemova. Ide o to ju vediet s umom aplikovat v spravom case a na spravnych miestach. Je to podobne ako s ohnom, ohen nie je problem, ak hori v peci alebo krbe, sporaku. Problem je ak hori ohen tam kde nechceme
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod richie » 29. Júl 2022 12:54

co sa tyka rychlosti - podla mna je problem neprimerana rychlost .. MPR je uz len barlicka, lebo dnes si sadne za volant kde-kto a drvivej vacsine vodicov chyba zodpovednost/ohladuplnost/predvidavost/odhad/prehlad a citanie situacie ci cesty/... a niekedy aj vsetko dokopy .. populacia hlupne a vodici s nimi (niekedy mam pocit, ze este rychlejsie) a potom musim vysvetlovat trubiacemu tiezvodicovi, ze to ze ide po nejakej rovnejsej ceste este neznamena ze nema davat prednost z prava (kedze danu krizovatku ziadna znacka neupravuje) a podobne zakladne veci .. ak by uroven vodicov bola ina, vacsina obmedzeni a regulacii by bola nadbytocna .. zial nie je to tak a preto je potrebne kazdu blbost osetrit -> vybural sa nejaky trubiroh pocas poladovice na nejakej zakrute? -> dame tam 40-tku - to ze to je za normalnych okolnosti bezpecne prejazdne 3nasobnou rychlostou uz potom vacsinou nikoho netrapi ... riesi sa vystavba nejakej cesty a na paralelnej jednotkedaju obmedzenie na 50-tku - lebo vyjazd stavebnych strojov - ale to ze od piatka obeda do pondelka rana tam nie je ani noha zas nikoho netrapi, ale 50-tkaje tam stale .. a podobne velke mnozstvo podobnych zbytocnych obmedzeni sposobuje istu devalvaciu ich hodnoty a nasledne aj ich ignorovanie ..

a ano, najvacsi nesvar v sucasnosti tiez povazujem mobil .. vidim za volantom nejaku nastku s este teplym vodicakom, ale usilovne si pocas jazdy kontroluje mobil?!? .. a zial stava sa to uz aj starsej generacii ..
richie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 304
Obrázky: 0
Založený: 17. Jún 2015 07:32

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod 4lien » 30. Júl 2022 18:31

Ja len dufam, ze vsetci, ktori sa tu pohorsujete nad nedodrziavanim MPR nie ste pokrytci a v usekoch ako je napriklad Hlinkova jazdite zasadne ako zakon kaze, teda poctivou 50-kou
4lien
diskutujúci
 
Príspevky: 91
Založený: 13. Máj 2019 19:09
Bydlisko: KE

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod richie » 01. Aug 2022 09:17

ja sa priznam, ze tam jazdim MPR+10(tacho) - ak su vhodne podmienky .... ale som tam jeden z tych pomalsich
richie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 304
Obrázky: 0
Založený: 17. Jún 2015 07:32

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod MuelMI » 02. Aug 2022 07:06

4lien napísal:Ja len dufam, ze vsetci, ktori sa tu pohorsujete nad nedodrziavanim MPR nie ste pokrytci a v usekoch ako je napriklad Hlinkova jazdite zasadne ako zakon kaze, teda poctivou 50-kou

Vytahujes hrozienka z koláča.
Áno, sú úseky, kde je MPR nezmyselne obmedzujúca a v meste sa dá ísť v pohode 90 na istých miestach. S týmto ja nemám problém.
Reč však je o globálnom zvýšení MPR mimo obci na 120 na všetkých úsekoch. K tomu som sa ešte nedočkal nejakých relevantných argumentov, všetko len nepodložené pocity a "skúsenosti".
A ak tu je nejaký moderátor :) , tak posledné tri strany treba presunúť.
MuelMI
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 262
Obrázky: 6
Založený: 17. Dec 2019 19:21

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod Driver » 02. Aug 2022 14:20

Presne, pointa bola taká že ani ja, ani veľa z nás nemá problém ísť+ 20 tacho, ale nebudem predsa presadzovať nezmyselné zvýšenie MPR, lebo viem, že veľa ľudí na to nemá
Obrázok používateľa
Driver
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 497
Obrázky: 1287
Založený: 22. Dec 2009 21:01
Bydlisko: Desolate valley

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod IDV » 02. Aug 2022 17:55

Tak ale zvysenie MPR nenuti tych ktori "na to nemaju" aby isli +20. Aj teraz denne stretavam auta ktore idu nie 90 ale 75-85 tacho.
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod JozefM77 » 02. Aug 2022 17:56

To nieje o tom ze "vela ludi na to nema". Skor vela ludi si mysli ze na to ma. Ked sa na mna lepi srandista na i20 a potom ma vytazoslavne obehne najlepsie cez dvojitu ciaru, lebo chodim +10MPR. Ledva sa stihne zaradit. Co ma z toho? A to nemam 100kw chrastitko.
JozefM77
návštevník
 
Príspevky: 17
Obrázky: 2
Založený: 10. Okt 2021 21:53

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod IDV » 02. Aug 2022 18:00

Tak urcite to je zbytocne, suhlasim.. ale niekto ak ide 75-80 tak asi ma strach ist 90. Rozdiel v spotrebe tam ani nie je, zalezi do auta, ale velky rozdiel to nebude. V Rakusku kazdy vie pekne ist 100, uz mi to pride ze lepsie je ist do Viedne mimo dialnice, kazdy ide kulturne nelepia sa na teba, kazdy 100vkou plynule. Darmo gadzovina slovaci jedno ci si na zapade alebo vychode vsetci rovnaki gadzovia, pretekaris a podobne na ceste. V Ba tak isto mysicky obehovacky lepenie sa na druheho. Sa mi zda ze v Ba este menej kontroluju vodicov ako v Ke
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod DrX » 25. Okt 2022 10:56

Hranicny prechod Vysne nemecke by sa mal rozsirit - pre osobne auta velmi rychlo, pre nakladne pomaly a s otaznym financovanim. A zas uvadzaju, ze dialnica sa potom mozno bude stavat z vychodu na zapad...
viewtopic.php?f=35&t=26336
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod zakaznik » 02. Nov 2022 09:01

Predpokladám, že tieto tanečky okolo D1 na Zemplíne 4 dni pred voľbami akurát niekomu poslúžili na kampaňové účely.
zakaznik
diskutujúci
 
Príspevky: 133
Obrázky: 2
Založený: 23. Nov 2008 11:06

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod Vlados » 02. Nov 2022 10:31

Určite áno. Colná správa (ne)zvláda 120 kamiónov denne a plánujú rozšírenie na 300. To ako pre 300 kamiónov denne treba diaľnicu? :roll:
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod DrX » 02. Nov 2022 14:45

Dialnicu v plnom profile treba urcite po MI (idealne so severnym obchvatom a obsluhou HE aj Siravy). Ale aj tu radsej nas ***nister radsej vymyslel na 2 roky pripravu studie, miesto toho aby urychlene riesiil pokracovanie od Bidoviec. Totalne psycho.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod Kvík » 02. Nov 2022 18:12

Na severný obchvat môžeš rovno zabudnúť, to nedáva žiadny zmysel. Nikto to nebude trasovať cez Pozdišovský chrbát zbytočne 100 metrov hore a dolu, keď hneď vedľa je rovina; a cez Michalovce to tiež určite neprejde. A ešte je to aj dlhšie.
Να εύχεσαι νάναι μακρύς ο δρόμος, γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις.
Kvík
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 270
Obrázky: 3
Založený: 20. Sep 2017 18:16
Bydlisko: BA

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod DrX » 03. Nov 2022 11:03

No uvidime. Chrbaty mozu obist, ked maju miesto. A Michalovce by praveze mali mat zaujem, aby im cez mesto netranzitovali a nesmradili ti ludia z/do HE a z/na Siravu, ktori v meste nepotrebuju byt. Jeden km navyse nehra rolu, ak sa tym zlepsi obsluznost pre desiatky tisic ludi.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod Vceliak » 03. Nov 2022 12:16

Pre Šíravu a aj Michalovce je lepšie, čím ďalej od Michaloviec pôjde diaľnica. Samozrejme, bude potrebné dopracovať privádzače, ale vďaka vzdialenosti sa doprava rozloží a nebudú vznikať úzke hrdlá. Apropo, diaľnica je na prepájanie vzdialených cieľov, a nie na riešenie obchvatu mesta.
Vceliak
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 488
Založený: 20. Okt 2016 11:50

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod DrX » 03. Nov 2022 13:05

Vceliak napísal:Pre Šíravu a aj Michalovce je lepšie, čím ďalej od Michaloviec pôjde diaľnica.


Preco by to pre Siravu bolo lepsie? Ak by sa dnes dalo na Siravu dostat z KE za 1/2 hod, co by pri takejto dialnici slo, garantujem ti, ze by tam mali nasobne viac navstevnikov. A to iste potrebuju pre pritiahnutie viac ludi z celeho SK.
A rovnako MI, cim viac dopravy sa vytiahne na obchvat, tym menej bude v meste. A na obchvat sa vytiahne len ak je ten obchvat blizko okolo celeho mesta.

Vceliak napísal:Samozrejme, bude potrebné dopracovať privádzače, ale vďaka vzdialenosti sa doprava rozloží a nebudú vznikať úzke hrdlá. Apropo, diaľnica je na prepájanie vzdialených cieľov, a nie na riešenie obchvatu mesta.


Presne naopak: ked dorobis privadzace, tak kilometricky postavis viac ciest nez ked postavis jeden dobre umiestneny obchvat. Cize to bude stat viac.
A uzke hrdla praveze vznikat budu, uz len tym, ked cele MI a HE a Sirava budu na dialnciu vychadzat cez jeden vstup, tak sa to bude zahlcovat.
Dialnica je na obsluhu dopravnych potrieb a jednou z hlavnych je odklonit tranzit z miest. A prave prepojit dobre vzdialene ciele HE/Sirava/MI na ostatne Slovensko je vyznam tejto dialnice.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod Vceliak » 03. Nov 2022 17:40

DrX napísal: ked dorobis privadzace, tak kilometricky postavis viac ciest

O to ide: rozložiť dopravu na viac ciest. Predpokladám, že Michalovce by mali svoj privádzač na západe mesta, a druhý by bol východne od Šíravy. Ak by bol iba jeden privádzač, tak to je ten "budúci problém" Michaloviec", že by ho využívali všetci, aj dovolenkári zo Šíravy. Nech si dovolenkári postavia svoj privádzač, a neblokuju cestu mieromylovným Michalovčanom :-)
Vceliak
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 488
Založený: 20. Okt 2016 11:50

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod DrX » 03. Nov 2022 19:17

Budem predpokladat, ze sa len robis, ze si blby, aby si udrziaval diskusiu...
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod DrX » 17. Nov 2022 23:42

Tak stavat sa ma z vychodu a chcu na to vyusit eurofondy pre obnovu ukrajiny. Vyborny napad. A najlepsi je, ze vraj obmedzili byrokraciu tak, ze "Zmenšili sme kontrolu Útvaru hodnoty za peniaze." :-) :-) :-)
viewtopic.php?f=35&t=26363
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod jarino » 18. Nov 2022 00:26

Ten článok je zavádzajúci...
Hneď prvá veta je hovadina na kvadrát...
"Národná diaľničná spoločnosť (NDS) spolu s ministerstvom dopravy a ďalšími subjektmi dnes predstavila štúdiu realizovateľnosti Bidovce."
Sotva mohli niečo predstaviť, keďže na Štúdií realizovateľnosti sa pracuje...
Ďalej to ani nejdem rozoberať, len jedna podstatná poznámka.
Jeden z tých pánov sa vyjadril nasledovne: "Našim zámerom je vybrať diaľničný privádzač od ukrajinskej hranice a riešiť to samostatne, čo by urýchlilo celkový proces, o čom budeme informovať aj pána premiéra aj kompetentné orgány."
Takže aby som to zhrnul a objasnil, plánom je stavať ďalší hraničný priechod v katastri obce Záhor (závisí ešte od dohody s Ukrajinou). Keďže NDS nebude v tejto oblasti D1 stavať v blízkej dobe, tak chcú z D1 vybrať Privádzač Vyšné Nemecké. Je to privádzač, ktorý pôjde pozdĺž ukrajinsko-slovenskej hranice v dĺžke cca 4 kilometre, aby napojil nový hraničný priechod na existujúcu cestu 1. triedy. To má aku-takú šancu, že im EU dá na to peniaze.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod Lorenc » 18. Nov 2022 06:59

Celé by som to dal do tendra ako to robia Poliaci alebo Maďari. Nebude to stáť viac ako Turany-Hubová. Bidovce / štátna hranica.

Už by sme mali skončiť s týmito 15 km úsečkami a začať pripravovať minimálne 30 km komplexné riešenia. Tak či tak sú zahltení úradníci.
Veľa obstarávaní veľa problémov.
Lorenc
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 06. Máj 2005 09:43

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod devil » 18. Nov 2022 11:01

To má aku-takú šancu, že im EU dá na to peniaze.
cela D1 je CORE tak akoze "aku-taku sancu" ?
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod DrX » 20. Nov 2022 12:13

Tak predsalen prehodnocuju, ze MI obijde D1 severom. A riesia aj, ako to spravit bez tunela Dargov.
viewtopic.php?f=35&t=26364
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod JaNY » 20. Nov 2022 17:38

Trasovat to severom a zase sa vratit na juh pomedzi MI a Siravou? To by bolo naokolo blizsie ako R4 pri PO ktore kritizujes. A vsetok tranzit UA- SK by siel okolo 15 km naviac. Vidim to lacnejsie skor juhom a postavit chudobnejsie prepojenie zo severu.
Obrázok používateľa
JaNY
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 37
Založený: 18. Jan 2010 02:41

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 44 hostí.