D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod DrX » 20. Nov 2022 17:46

No to si rad pozriem trasovanie, ktore naberie 15km proti sucasnym planom. Ist od Pozdisoviec na sever okolo MI a pod Siravu naberie tak 1-2km, ale obsluzi smery, ktore su vytazenejsie nez UA bez nutnosti prejazdu. Takze celkovo je to vyhodnejsie.
A uz uplne odveci si pri tom porovnavani s PO: v MI je D1 planovana cca od juhozapadu na severovychod, cize ci pojde severom alebo juhom je cca jedno. V PO spaja juh so severovychodom 15-kilometrovym naokoloblizsie cez 3 tunely naproti uplnej rovine.
Tieto dve veci porovnavat, na to clovek fakt musi mat velmi pokrivene myslenie. CCa tak isto ako ti, co vyhlasuju, ze rocne opozdenie a 2 mil eur predrazenie pri tomasovciach je to iste ako na VYSNOVOM A RUZOMBERKU!?!?!?!
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod JaNY » 20. Nov 2022 19:25

Pockajme si, uvidime. Netreba sa hned zavzdusnovat,odhad je odhad. A tradicne: chyba ti ucta ku kolegom prispievatelom. Nemusis hned uhryst ked z niecim nesuhlasis.
Obrázok používateľa
JaNY
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 37
Založený: 18. Jan 2010 02:41

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod Vceliak » 20. Nov 2022 20:04

Niežeby som bol presvedčený, že vedenie D1 severne od Michaloviec je lepšie, ale oceňujem, že sa o nejakej inej variante vôbec uvažuje!
PS: Budú dva privádzače ? (z Michaloviec a zo Šíravy? ;-) )
Vceliak
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 487
Založený: 20. Okt 2016 11:50

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod Vlados » 20. Nov 2022 20:48

Bolo by fajn, povedať kadiaľ by ako severná trasa mala viesť. Severne alebo východne okolo Pozdišoviec? Severne sú staré podzemné zásobníky pohonných látok, hoc roky nefunkčné. Ďalej ako, až okolo časti Topoľany alebo Topoľany budú odrezané od Michaloviec? Potom je tam Biela hora, nový cintorín, elektrické vedenia. Ísť pri meste alebo popri Šírave? Okolo MI to nemá šancu na úspech.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod DrX » 21. Nov 2022 14:04

Ja vidim dve moznosti:
1. viest to severnejsie uz od Dargova, niekde na Backov, Parchovany, Rakovec, okolo Petroviec nad Laborcom a potom medzi Siravou a Michalovcami na juh. Takto vedene by to obsluzilo najlepsie aj dolny aj horny zemplin.
2. Pozdisovce (zo severu al. juhu) - Merkury Market - okolo / cez Bielu horu, a dalej.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod vladik67 » 21. Nov 2022 16:01

Drx, myslel si takto po červenej.
Mne sa skôr pozdáva po zelenej s privádzačmi na Humenné a Sobrance. Ale iní sú od toho a podľa seba rozhodnú.

gallery/image_page.php?album_id=130&image_id=48560
vladik67
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 586
Obrázky: 111
Založený: 02. Jan 2011 10:34

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod DrX » 21. Nov 2022 18:03

Ano, moja alternativa 1 je po cervenej. Alternativa 2 je cca ako tvoja zelena po I/18 nad MI a potom dalej ako moja cervena.
Tvoj nakres ma tiez svoju logiku, ale takto sa neuvazuje v ziadnej alternative. Plan je totiz, ze aj ak D1 obide MI z juhu, ze potom vystupa na sever tak, ze pojde priamo vychodne od MI a az pred Sobrancami sa stoci na juh (pozri tu https://www.uzemneplany.sk/upn/krasnovc ... sie-vztahy alebo starsi nakres tu https://www.uzemneplany.sk/upn/vuc-kosi ... icky-navrh ). A co je horsie, pripoj z MI na D1 by siel priamo na juh (resp dokonca mierne juhovychodne), cize este aj pre Michalovcanov by bola dialnica zachadzkou, a z HE/Siravy by to tak asi nikto nepouzival (resp neusetrilo by to vela casu oproti prejazdu Mi, minimalne pokial by sa nespravil dalsi privadzac pre Siravu).
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod Pacho » 21. Nov 2022 19:43

.......a zrazu, bližšie naokol je dobré :D
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod zakaznik » 22. Nov 2022 08:24

Môj osobný názor je, že súčasná aktivita ohľadne diaľnice na Zemplíne je v prvom rade robená s cieľom získať čo najviac voličov na 5% v roku 2024.

Ak by skutočne chceli niečo pripravovať, tak by sa riešil úsek od Pozdišoviec k štátnej hranici a nespochybňovalo sa už určené trasovanie od Bidoviec.
zakaznik
diskutujúci
 
Príspevky: 133
Obrázky: 2
Založený: 23. Nov 2008 11:06

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod zakaznik » 22. Nov 2022 08:33

Údajné použitie eurofondov na obnovu Ukrajiny na túto diaľnicu je úplne smiešna predstava, vzhľadom na škody, ktoré sú a budú na samotnej Ukrajine.

Všetci vieme, že v Bruseli sú pomätenci, ale až takto? To fakt niekto verí, že bude priorita diaľnica do hôr pri Mukačeve, kde nie sú žiadne vojnové škody. Bude sa to uprednostňovať pred spojením Kyjeva s poľskými hranicami a Kyjeva s ďalšími oblasťami?

Hrozba vyoutovania z parlamentu im musí ozaj hodne stískať pozadie, ak sú schopní takéto drísty vypustiť.
zakaznik
diskutujúci
 
Príspevky: 133
Obrázky: 2
Založený: 23. Nov 2008 11:06

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod jarino » 22. Nov 2022 08:59

V súčasnosti je zverejnená výzva CEF, v rámci ktorej je možné predkladať projekty zamerané aj na hraničné prechody.
Cieľ takýchto projektov: The supported projects, targeting only the transport infrastructure, will inter alia improve the connections to the border crossing points, and parking lines and spaces related to the border control.
Tak z toho vznikol nápad prefinancovať diaľničný hraničný prechod Ukrajina - Slovensko s tým, že sa postaví privádzač na cestu 1. triedy.
Jedná sa o prihraničný projekt, takže by mohol byť vybratý, keďže CEF má za cieľ podporovať takéto projekty.
Musia sa však zmestiť s rozpočtom projektu pod 10 mil. eur, inak musia predložiť Štúdiu realizovateľnosti, ktorá bude až v budúcom roku, t.j. po skončení výzvy.

Tie zvyšné drísty o výstavbe z východu na západ, od hranice po Michalovce a pod. je iba lacný populizmus a marketing. Obyčajné zavádzanie.
Nič nie je projekčne pripravené resp. táto časť D1 je úplne na začiatku projekčnej prípravy. S tempom akým projekty pripravuje NDS to do 2030 do výstavby nepôjde.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod zakaznik » 22. Nov 2022 10:18

Príčetný politik (na mieste dnešných kreténov) by ľuďom vysvetlil, že Zemplín bude profitovať z projektov, ktoré zlepšia spojenie na západ, Višňové, Turany - Hubová, Branisko, I/68, R4.

(Mimochodom, Horný Zemplín a R4 je tiež Zemplín.)

A že najbližších 15 rokov sa d1 od Bidoviec stavať nezačne.

Mimochodom, viac než nejaké stavby by aj tak pomohlo, ak by sa niekto pozrel na procesy na hraniciach, ktoré by viedli k rýchlejšiemu vybaveniu. Ale kreténi sú napevno nasmerovaní k stavaniu pomníčkov.

Síce som na priechode pre nákladné autá nikdy nebol, ale viem si predstaviť... Označiť trasy, presunúť pracoviská, upraviť dokumenty a zrazu sa zistí, že sa dá ušetriť hodina cakacej doby denne. Viem si to predstaviť, lebo sa to deje v súkromných firmách. Tak u úradníkov by boli úspory šialené.
zakaznik
diskutujúci
 
Príspevky: 133
Obrázky: 2
Založený: 23. Nov 2008 11:06

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod Vlados » 22. Nov 2022 12:44

Zatiaľ som nevidel politika, ktorý by mal gule niečo také verejne povedať a to nejde len o tento úsek. (Určite by bolo vhodné mať do 10 rokov v prevádzke D1 od Dargova po privádzať na Michalovce. Toto nemá nejakú nádveznosť na situáciu na Ukrajine.)
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod DrX » 22. Nov 2022 12:52

zakaznik, taku naokolo-blizsie zadubenost tu uz dlho nikto neprezentoval.
Zemplinu je Višňové, Turany - Hubová, Branisko, I/68, R4 na pukel. Za tie ceny za ktore sa to stavia (a este 15 rokov nedostavia) mohol byt juhom postaveny v r 1999 Hyperloop, alebo aspon R2 so zlatymi zvodidlami :-) .
A celkovo, tie dristy, ze liat peniaze do severu+zapadu pomoze juhovychodu, to sa fakt len tak nevidi. Ak by mali dnes Michalovce dialnicu do Kosic a Roznavy, tak by na Siravu ju vyuzivali ovela viac nez Turany-Hubova a podobne megalomanie.
Ano, kraje treba prepojit ale rovnako severom ako juhom a za primerane peniaze. Nie, ze do severu naliat 90% a este im to nestaci, a na juhu "vypocitat", ze dialnica po rovine sa nevyplati, lebo vymysleli predrazenia. Rka severom aj juhom, ktore prepoja vsetky kraje, potrebuje byt prvorada priorita.
No a tiez je dobre, ze sa toto tu D1 aspon trocha hybe. Lebo ta priprava trva, takze keby sa teraz ani nezacalo, tak v 2030 este len zacnu robit "studie"...
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod nevo83 » 22. Nov 2022 15:03

presne tak DrX...suhlas, takemu Oravakovi je uprdele problem Michalovcana, popripade KE netrapi oravak alebo kysucan, ked sam ma problemu s dopravou vo svojom okoli.
Michalovcan skor oceni cestu do KE ak sa tu postavi Volvo+ subdodavatelia ako dostavba neakeho Visnoveho, keby by sa mohol dostat domov do 30-40min a hlavne bezpecne. detto Saca-Moldava...
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod Vlados » 22. Nov 2022 16:39

Problém nie je kto má koho problém u prdele, ale že do infraštruktúry ide málo peňazí a(alebo) množstvo prostriedkov sa vždy rozkradlo a(alebo) staviame zbytočne luxusne diela a(alebo) nízka efektivita v stavebných spoločnostiach.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod devil » 22. Nov 2022 17:10

Pocita sa 30km dostupnost od dialnice. Suvislej. A najvacsi pocet ludi mimo je na zempline. Ja neriesim ci popri sirave alebo sucasna trasa. Priorita mal byt dargov-pozdisovce lebo je aj okres trebisov. Tento usek pomoze prakticky vsetkym tam by som to urcite nemenil.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod tronic » 22. Nov 2022 19:15

presne tak s tymto max suhlas, ak dialnicu na zemplin, tak maju zacat najpotrebnejsim usekom Dargov-Pozdisovce + s pripadnym obchvatom Michaloviec , uz to malo byt v priprave a najneskor do 2025 dat do vystavby, tunel Dargov kludne aj neskor.. popod Siravu na Sobrance postaci aj sirsia dvojprudovka
tronic
návštevník
 
Príspevky: 39
Založený: 15. Nov 2022 13:47

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod nevo83 » 22. Nov 2022 19:19

Vlados ale o tom sa hadam MY :) tu nemusime presviedcat, co JE-BOLO.
Len sa opat dostane do situacie ako D3 vystavba NajNEPOTREBNEJSIEHO useku. MI-UA miesto Dargov-MI.. a dalsich 15r budeme plakat co za xxxxx sa postavila..
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod zakaznik » 23. Nov 2022 09:03

Tak ja som myslel, že diaľnice sa nestavajú na to, aby sa mali možnosť občania na nich voziť hore dole vo voľnom čase. :D Ale buď kvôli vysokej intenzite dopravy, alebo aby mali za následok ekonomický rozvoj v oblasti.

Takže z tohto pohľadu Višňové aj Branisko aj I/68 budú prínosné pre Zemplín.

Ja som za to, aby sa tam diaľnica stavala. Tiež si myslím, že (čo najkratšie) prepojenie dvoch najväčších miest v regióne (KE, Užhorod) by malo veľké pozitíva.

Ale vidím realitu, stavby budú v nasledujúcich rokoch omnoho drahšie, eurofondy budú vysychať, euro o 10 rokov už asi ani nebude. Skrátka máme kreténov na všetkých politických úrovniach.
zakaznik
diskutujúci
 
Príspevky: 133
Obrázky: 2
Založený: 23. Nov 2008 11:06

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod cPalo » 23. Nov 2022 11:46

Diaľnice sa nestavajú kvôli intenzite, lokálna intenzita sa nepresúva na D (v menšom množstve). Taký čas, sa musí skapacitniť pôvodná cesta. Najlepší príklad je BA, na každý smer máš D, ale kolóny sú už na km od BA.
Diaľnice sa stavajú kvôli prepojeniu na diaľku. Sám uvádzaš príklady o 300km ďalej, ako pomoc.
Čo sa týka "diaľnice na Zemplín", tak práveže tu je veľký potenciál na nárast intenzity v súvislostí s výstavbou "D" a ako pomoc regiónu. KE ako hospodárske centrum + potenciálne pritiahnutie hospodárstva, to všetko dokopy dáva D1 po MI na popredné priečky výstavby. Samozrejme chýbajúce úseky D1 sa musia dostavať. D3 je tiež dôležitá. R2 R3 R4 by sa mal každý rok začať stavať minimálne jeden úsek na striedačku.
cPalo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 483
Založený: 07. Jan 2020 15:32

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod Azog » 29. Nov 2022 11:12

cPalo napísal:Diaľnice sa nestavajú kvôli intenzite, lokálna intenzita sa nepresúva na D (v menšom množstve).


Ja si myslím že dialnice sa stavajú aj kvôli intenzitám. Samozrejme súhlasím, že sa stavajú aj kvôli podpore regiónov a rýchlejší presun na veľké vzdialenosti. Netvrdím že na Zemplíne potrebné intenzity nie sú.
Len hovorím, že aj to je veľmi dôležitý faktor.
Azog
nováčik
 
Príspevky: 4
Založený: 14. Feb 2021 19:31

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod pa3ck » 20. Dec 2022 15:13

DrX napísal:Plan je totiz, ze aj ak D1 obide MI z juhu, ze potom vystupa na sever tak, ze pojde priamo vychodne od MI a az pred Sobrancami sa stoci na juh (pozri tu https://www.uzemneplany.sk/upn/krasnovc ... sie-vztahy alebo starsi nakres tu https://www.uzemneplany.sk/upn/vuc-kosi ... icky-navrh ).

Keď sa pozerám do mapy, tak neviem, či sa dala navrhnúť iná trasa, ktorá by míňala obce a súčasne CHVÚ Senianske rybníky (zelená od Vladika ide priamo skrz ne)
pa3ck
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 947
Obrázky: 18
Založený: 30. Máj 2018 09:34
Bydlisko: VT/BA

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod vladik67 » 20. Dec 2022 17:34

pa3ck » 20. Dec 2022 16:13

Nepočítal som na mape s detailmi, keďže to bolo naskicované odhadom pre lepšiu predstavivosť a kľudne môže byť severne alebo južne chránenej krajinnej oblasti.
vladik67
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 586
Obrázky: 111
Založený: 02. Jan 2011 10:34

Re: D1 Pozdišovce - štátna hranica SR/UA

Odoslaťod DrX » 13. Mar 2023 12:51

Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 28 hostí.