D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod Vlados » 21. Sep 2021 12:37

jarino napísal presne na úrovni predchádzajúceho prispievateľa, nakoľko 10x zabanový prispievateľ ani náhodou nechápe technickým veciam a ani procesom.
informácia pre Dendíka: ešte stále prebiehajú predpísané testy, takže úsek nie je možné otvoriť.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod jarino » 21. Sep 2021 13:24

Presne tak. Ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva...

Úprimne, nebaví ma čítať sračky (politické, dojmy a pod.) na tomto fóre ktoré so skutočnosťami nemajú nič spoločné...
Preto tá irónia z mojej strany...

Nuž a prečo to nie je otvorené...
Lebo to, že niečo vyzerá na prvý pohľad hotové ešte neznamená, že boli splnené všetky náležitosti potrebné na uvedenie úseku do predčasného užívania resp. aspoň do spustenia kolaudačného konania. Všetko má svoje pravidlá a doteraz som si myslel, že každý dospelý človek aspoň s priemerným IQ dokáže dôjsť k záverom, že položený asfalt s VDZ a ZDZ ešte neznamenajú spustenie užívania úseku.
Keď dokončím dom, tak to tiež neznamená, že ho môžem hneď užívať... A asi by bolo blbé, keby štát nedodržoval legislatívu.
Takže odpoveď je nasledovná: nie je to otvorené, lebo prebiehajú skúšky a konania za účelom spustenia úseku do prevádzky.

A áno, kľudne môže Moderátor vymazať tento aj predošlý koment. Mne je to fuk, keďže nič prínosné v nich nie je. Je to len reakcia na blbosti, ktoré som sa opäť dočítal a rozhodol som sa na ne minúť svoj voľný čas...
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod Dendik » 21. Sep 2021 15:51

Chlapci aj by som bral vase odpovede keby som nezil na Slovensku a keby som nevedel ako to vsetko funguje.
Ale žial vyznieva to dosť alibisticky... Konkretne usek mal byt odovzdany v polke oktobra, ale kedze šef chcel aj
Helenine oči, (ktore ale nepozval) a ked zistil že možu až dvadsiateho osmeho tak cakame opäť...
To len na margo IQ dospeleho cloveka na Slovensku, ktorý chápe tu profesionalitu odborníkov.
Preco snád menohol by DOD? Lebo Kovid? ha-ha A mozem pokračovať ale skoda mojho
volného času, či nie? :lol:
Odpovedí typu: "lebo prebiehajú skúšky a konania za účelom spustenia úseku do prevádzky"
inteligentný človek velmi dobre chápe 8)
Dendik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 720
Obrázky: 9
Založený: 16. Feb 2017 10:49

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod nevo83 » 22. Sep 2021 05:44

Nuz panstvo :)
DENDIK: nepochybujem ze si na fb a clen skupiny PO, cize videl si fotky ako to vyzeralo cca 6m dozadu a vcase zmluvneho konca.. cize si priznaj ze to realne nemohli otvorit... ziadne kydy ze neaka 0 skupina nemohla hrat.
S JARINOM sa zhodneme ale nie vzdy, je dobre informovaný niekt info su mozno az vela pre toto forum.
ma vsak pravdu co sa tyka administrativy proste to tak je.. to ze si,,VY,, myslite ze ma dialnica ma mat uradne prednost pred inymi je jeden velky omyl,lebo tych konani idu desiatky..
- DoD nebude, aj ked sa tvaria ze bude, proste situacia bude horsia za ten mesiac cisla to jasne hovoria. Otvoria to hned po obdrzani papierov.

Frostbite- myslel som ze si sa uz poucil,a nebudes urazat ludi.
Ked je tak zle, mal by si kandidovat do NRSR, a nehanbit sa za svoje meno a ist s nim na trh.. alebo zorganizuj realny protest
Prikaz ministra ma taku vahu, ako uznesenie vlady co do vystavby...

Btw: zistite si kolko vrcholovych funkcionarov NDS je z vychodu tj. PO a KE... a ake maju pozicie :) + prihodme ,,aktivnych,,politikov ktori maju vytlak...
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod Pacho » 22. Sep 2021 12:14

frostbite by som nepustil ani k lopate pri výstavbe dialnice, nie to na NDS, alebo MD. :-) sory za OT ale nedalo mi.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod Dendik » 23. Sep 2021 08:57

Pozri Vlado, tu nejde o to ze by som nerozumel tomu ze ked usek nad Malkovskou dolinou zacali robit s oneskorenim cca 3-4 m
tym padom to v korone jasne do zml. konca nestihnú. Tu som chcel poukazat na alibizmus, ktory sa skryva niekedy aj za
"odborníkmi", ktorí svojou odbornostou zakryvaju ten alibizmus... Vid napr. velavazenych tridsiatnikov "utvaru" :lol:
Jaro mozno má svoje informácie, ale jeho ťahy mi niekedy pripomínajú také postoje. To je celé.

Myslím že cynizmu, sarkazmu, alibizmu, zosmiešnňovaniu, prekrúcaniu, bagatelizmu, nafukovaniu ano aj infantilnosti
sme si na tomto fore užili už dosť. Ak s tým niekto nesuhlasí je to jeho vec, ale je mi ho ľúto. Kto ma zdravý rozum a aj nejakú tú uroveň
chape celú tu frasku so stavanim dialnic tak ako naozaj je. To že niekto nieco obhajoval kvoli svojmu prospechu to vidi len ten tám hore
pred ktorým sa raz VŠETCI budeme zodpovedať... Ak chce niekto opäť hejtovať nech si aspon vypočuje Honzu Nedveda - Lámy, alebo
na zasmiatie pozrie toto: https://youtu.be/oSBUvuutnbo
Dendik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 720
Obrázky: 9
Založený: 16. Feb 2017 10:49

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod jackboxx » 23. Sep 2021 11:01

Dendik sto bodov, sám by som to lepšie nenapísal. Vystihnutē do bodky.
jackboxx
návštevník
 
Príspevky: 42
Založený: 29. Máj 2021 00:28

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod jackboxx » 01. Okt 2021 02:25

prvy prejazd novym defacto uz hotovym usekom ;) https://www.facebook.com/1848783572/vid ... 305690563/
jackboxx
návštevník
 
Príspevky: 42
Založený: 29. Máj 2021 00:28

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod Vlados » 01. Okt 2021 20:28

až na to, že stále chýba ZDZ za tunelom v smere PO. čiže to nespĺňa základné požiadavky na otvorenie úseku.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod traverza42 » 02. Okt 2021 17:17

Asi presne preto nastavili otvorenie na koniec októbra.
traverza42
diskutujúci
 
Príspevky: 74
Založený: 01. Feb 2021 21:25

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod jarino » 02. Okt 2021 18:23

Presne tak. Eurovia túto info zverejnila 30.9.2021.
https://scontent.fbts5-1.fna.fbcdn.net/ ... e=617E99DF
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod jarino » 02. Okt 2021 20:45

nevo83 napísal:- DoD nebude, aj ked sa tvaria ze bude, proste situacia bude horsia za ten mesiac cisla to jasne hovoria. Otvoria to hned po obdrzani papierov.

Ty si Nostradamus :wink: :D
Ale pravda, to že nebude DOD mohlo byť každému jasné od začiatku.

nevo83 napísal:S JARINOM sa zhodneme ale nie vzdy, je dobre informovaný niekt info su mozno az vela pre toto forum.
ma vsak pravdu co sa tyka administrativy proste to tak je.. to ze si,,VY,, myslite ze ma dialnica ma mat uradne prednost pred inymi je jeden velky omyl,lebo tych konani idu desiatky..

Myslím že sa vždy zhodneme. Maximálne Ťa poopravím, ak niečo nie je korektné resp. mám oficiálnu informáciu. Určite nič osobné :wink:

Čo sa týka administratívy, tak síce som už videl Oznámenia o začatí kolaudačného konania, aj prerušenie koaludačného konania (hasiči z PO nedali štempeľ) aj rozhodnutie o užívaní stavby v prípade tohto projektu, ale všetko to boli doplnkové objekty, napr. SSUD, prístup k tunelu Prešov, okružná križovatka, prístupové komunikácie a pod.
Každopádne ak to chcú otvoriť koncom októbra, tak predpokladám, že malo by v blízkom období začať kolaudačné konanie, keď zjavne ešte nezačalo.
Viď D4 most ponad Dunaj, na ktorý začalo kolaudačné konanie 21.6.2021 a 18.8.2021 bolo rozhodnuté o predčasnom užívaní s hŕbou podmienok...

Dendik napísal:Chlapci aj by som bral vase odpovede keby som nezil na Slovensku a keby som nevedel ako to vsetko funguje.
Ale žial vyznieva to dosť alibisticky... Konkretne usek mal byt odovzdany v polke oktobra, ale kedze šef chcel aj
Helenine oči, (ktore ale nepozval) a ked zistil že možu až dvadsiateho osmeho tak cakame opäť...
To len na margo IQ dospeleho cloveka na Slovensku, ktorý chápe tu profesionalitu odborníkov.
Preco snád menohol by DOD? Lebo Kovid? ha-ha A mozem pokračovať ale skoda mojho
volného času, či nie? :lol:
Odpovedí typu: "lebo prebiehajú skúšky a konania za účelom spustenia úseku do prevádzky"
inteligentný človek velmi dobre chápe 8)

Tak zjavne nevieš ako funguje... Čo Ti máme na to odpovedať.
Hľadať konšpirácie za tým môžeš, ale nikto Ti to nebude vyvracať, keďže každý si svoj čas cení.
Ja mám odpovedať inteligentne a niekto si tu sype sprostosti rad za radom...
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod Dendik » 03. Okt 2021 19:09

Ake konšpirácie?
Dendik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 720
Obrázky: 9
Založený: 16. Feb 2017 10:49

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod ondrejko_t » 04. Okt 2021 07:55

no myslím, že konšpiráciou bolo myslené to, že sa bude otvárať 28. nie pre chýbajúce povolenia, ale pre to, že Heľenine oči môžu až vtedy..
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 781
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod vladolesaj » 05. Okt 2021 12:21

No myslim, ze Helenine oci nebudu vobec. Mali hrat na DOD (dni otvorenych dveri), ale ten bohuzial zrusili, kvoli pandemii. Takze vyzera, ze 28.10. prestihne niekto pasku a jazdime.
vladolesaj
návštevník
 
Príspevky: 10
Založený: 20. Mar 2014 17:04

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod jackboxx » 06. Okt 2021 01:09

podla mna rozumne, naco tolky politicky cirkus a kabaret kolo toho s hudobnymi skupinami? a najma ked to uz malo byt otvorene od juna a mali sme jazdit uz pred letom.. je to hanba..radsej nech potichu otvoria a suchaju nohami,jak MD tak sef NDS..Helenine oci nech sa venuju fanusikom a robia radsej dalsie koncertne snury po Slovensku tam si ich fandovia uziju az az
jackboxx
návštevník
 
Príspevky: 42
Založený: 29. Máj 2021 00:28

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod traverza42 » 06. Okt 2021 03:16

Ja som popravde z toho trošku sklamaný že tam nebudú. Na Slovensku sa takéto veci nerobia skoro vôbec že by hudobná skupina napísala pesničku na časť D1 a že by potom minister dopravy chcel aby ju tam hrali na jej otvorení. Podla mňa je to milé ale chápem že kovid opatrenia a jedno s druhým. Ale je to škoda, určite by to otváranie diaľnice o pár hodín prežilo.
traverza42
diskutujúci
 
Príspevky: 74
Založený: 01. Feb 2021 21:25

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod jarino » 06. Okt 2021 10:38

A bude otváranie 28.10.?
Ja len že 5.11. má byť v rámci kolaudačného konania ku jednej z vetiev križovatky PO juh miestne zisťovanie.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod Vlados » 06. Okt 2021 12:19

jarino, prečo dráždiš frostbiteho? ;) v lete to malo byť otvorené!
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod jarino » 08. Okt 2021 12:34

Však v lete to aj bolo otvorené. Pre horské bicykle :lol:

Každopádne dnes bolo vydané rozhodnutie o predčasnom užívaní stavby (tunel, mosty, križovatky - až na tú jednu vetvu..., zárubné múry atď.) do konca roka 2023.
21.9.2021 bolo miestne zisťovanie.
Keby niekto pochyboval, že už sa mohlo jazdiť: "Stavebník pred spustením premávky na dotknutom úseku diaľnice D1 zabezpečí kontrolu odstránenia bezpečnostných deficitov uvedených v bezpečnostnom audite a správu predloží bezodkladne špeciálnemu stavebnému úradu."
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod metelesku.blesku » 08. Okt 2021 13:53

Ktorá je to vetva? Ten vracák?

Lebo pokiaľ by to bol len výjazd na Petrovany, tak to by mohli spustiť aj bez neho. Či? V BA je k takému spúšťaniu z posledného mesiaca mnoho príkladov...
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod sarisan » 11. Okt 2021 17:25

sarisan
návštevník
 
Príspevky: 41
Založený: 08. Okt 2021 16:53

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod IDV » 11. Okt 2021 23:10

Termin sice je oficialny ale uvidime aka bude realita. "This was my sen, now is a realita". Snad 29. to uz bude otvorene teda
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod MVO » 12. Okt 2021 17:26

IDV napísal:Termin sice je oficialny ale uvidime aka bude realita. "This was my sen, now is a realita". Snad 29. to uz bude otvorene teda


Myslim, ze 28-ho to naozaj otvoria. Troska optimizmu do zivota, ani na SVK nezaskodi.
MVO
diskutujúci
 
Príspevky: 185
Obrázky: 12
Založený: 20. Jún 2014 13:08

Re: D1 Prešov, západ - Prešov, juh

Odoslaťod sarisan » 13. Okt 2021 01:17

samozrejme ze to 28.10. otvoria ,IDV je zjavne neveriaci tomas.. uz to potvrdil aj MD aj vedenie NDS na svojom FB + o tom pocas dna informovali takmer vsetky denniky a media, kazdopadne 4 mesacny sklz(vraj kvoli covidu) je takou ciernou skvrnou na tom vsetkom, co uz ,inak napokon bude aj DOD v otvaraci den doobedu aby vyhoveli aj verejnosti a dali to takto dodatocne takze kazdy kto si chce pesky korculami ci napr na bicykli prejst cely usek moze tak ucinit medzi 9-12tou hodinou
sarisan
návštevník
 
Príspevky: 41
Založený: 08. Okt 2021 16:53

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 37 hostí.