R1 Všeobecne

Trnava – Nitra – Žarnovica – Žiar nad Hronom – Zvolen – Banská Bystrica – Ružomberok (križovatka s D1)

Moderátor: Moderátori

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod rastislav5 » 26. Sep 2018 14:40

devil napísal:prieskum a volby su 2 veci. 60 ludi v porovnani s tisicami na cestach je nic.

Aj politikom, ktorym sa nepacia prieskumy ostava ich len spochybnovat. Nehovorim, ze hlasovanie na tomto fore je uplne reprezentativne, ale vyjadruje nazor verejnosti 60 krat spolahlivejsie ako nazor jedneho devila. Samozrejme, na svoj nazor mas narok, ale na tomto fore je Tvoj nazor v otazke turciansky vs. nizkotatransky variant vo vyraznej minorite.
rastislav5
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 25. Nov 2006 18:58

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod rastislav5 » 26. Sep 2018 14:46

Maxx787 napísal:pravdepodobne pocitas intenzity len z cesty I/59 ale orava ma aj cestu I/78 a ta tiez ma nejake intenzity a nakladna doprava z nej sa moze kludne dostat na R3 alebo na nejaku cestu ktora by sa bud postavila alebo by sa poriadne opravili tie dve, nie ako momentalne su v biednom az ubohom stave a parametroch castokrat

To ja viem a vobec nie som proti obchvatom dedin na Orave, naopak, ale vadi mi, ak niekto umyselne nechce vidiet nasobne vacsie intenzity na inom useku R3, ktoreho vacsinu nakladov na vystavbu na rozdiel od Oravy zaplatia eurofondy a na ktory sa mimochodom tiez presunie cast nakladnej dopravy z Donoval.
rastislav5
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 25. Nov 2006 18:58

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod devil » 27. Sep 2018 07:17

haló !! prieskumy verejnej mienky co politici spochybnuju su vybrane osoby okolo 1000 ludi, vybrane podla nejakych kriterii a nie anonymnych 60 ludi. kludne to moze byt 30 zilinncanov a pod. co riesia svoj obchvat tak kliknu este 2x na klavesnicu a zahlasuju. kolko prispievatelov je tu z regionov kde sa nestavia ani nema stavat. asi menej, ze...

opat zopakujem. ked medzinarodny tah s 1000 kamionmy ide cez hlavne namestie ma mat prednost pred cestou na okraji obce aj ked je tam 5000 kamionov.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod rastislav5 » 27. Sep 2018 08:58

Devil napísal:haló !! prieskumy verejnej mienky co politici spochybnuju su vybrane osoby okolo 1000 ludi, vybrane podla nejakych kriterii a nie anonymnych 60 ludi. kludne to moze byt 30 zilinncanov a pod. co riesia svoj obchvat tak kliknu este 2x na klavesnicu a zahlasuju. kolko prispievatelov je tu z regionov kde sa nestavia ani nema stavat. asi menej, ze...


Ale no tak!! Porovnavajme porovnatelne: na jednej strane mame anonymneho devila s jeho nazorom a na druhej strany sice anonymnych ale 60 hlasujucich s ich nazormi. Opat zopakujem, ze to je 60 krat spolahlivejsie vyjadrenie nazoru verejnosti, lebo aj Ty pokojne mozes byt Antizilincan (a cely, nie len polovica z Teba)

Devil napísal:ked medzinarodny tah s 1000 kamionmy ide cez hlavne namestie ma mat prednost pred cestou na okraji obce aj ked je tam 5000 kamionov.

Ak narazas na Krupinu a Kostany nad Turcom, tak ja som vzdy bol za obchvat Krupiny bez ohladu, ci tadial bude lebo nebude viest rychlostna cesta. Naopak, Ty obchvat Kostian nad Turocom odmietas. Pricom hlavna cesta cez tuto obec urcite neprechadza okrajom obce, na oboch stranach cesty su ulice s rodinnymi domami, okorec Ti to uz podrobne vysvetlil tu: https://www.dialnice.info/viewtopic.php ... 02#p211002 - v skratke: je tam priechod pre chodcov, semafor (ktory som si v Krupine nevsimol), zeleznicna stanica na jednej strane a zakladna skola na druhej strane.
rastislav5
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 25. Nov 2006 18:58

[R1] a všeobecné prekáračky

Odoslaťod KN.SK » 27. Sep 2018 10:21

• Bolo by korektné, aby o každom diskutujúcom bolo jasné odkiaľ je (bydlisko, používateľské meno, apod.) a to čo najnezahmlievajúco. Nemá sa nikto hanbiť odkiaľ je alebo pochádza. Neraz sa tu na to niektorých pýtali, výsledok jedným uchom úhora dnu, druhým von - mlčanie ryby alebo lokalita v rádiuse cca 150 km...

• Prieskum(y) by mal(i) ponúknuť niekedy viac možností ako 3. Nimi sa ale "kompetentní" nezaoberajú/nevšímajú si ich, no veď oni sú ťažkí profíci a tu na diskusii podľa vyvolených len kvákajúci (nekompetentní) plebs. Ja si priznám, som laik-amatér, ale mnohí tu sú znalí problematiky - odborníci od fachu.
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod milan_KM » 27. Sep 2018 10:47

Pohlad lokálneho človek je podľa mňa veľmi doležitý, keďže toto fórum čítajú aj ľudia z ministertva. Aj keď mi príde, že tak aspoň vedia ako danú vec nemajú spraviť. :D
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod devil » 27. Sep 2018 14:44

anonymny devil sa nestavia do role celoslovenskej verejnej mienky. ty tych 60 hlasov ides porovnavat s prieskumami agentur.

je xy dolezitejsich preloziek ako kostany nad turcom. to ze tam maju problematicku krizovatku (preto semafor) chapem ale aj tak nemaju nasekane domy s hlavnym namestim 5 metrov od cesty s barakmi, k tomu obchody, skoly, urady.... nejde o to ci je tam nejaky prechod, lebo prechod je aj v ruzovej osade a prejde nim denne par ludi. ani autobusova zastavka alebo stanica nemsi vadit - lepsie akokeby mali sa mali autobusy tlacit cez 5 dalsich ulic. takisto priemysel, autoservisy, velke supermarkety.

• Bolo by korektné, aby o každom diskutujúcom bolo jasné odkiaľ je (bydlisko, používateľské meno, apod.) a to čo najnezahmlievajúco. Nemá sa nikto hanbiť odkiaľ je alebo pochádza. Neraz sa tu na to niektorých pýtali, výsledok jedným uchom úhora dnu, druhým von - mlčanie ryby alebo lokalita v rádiuse cca 150 km...


ja som udal svoj siroky radius uz davno. niekori mudrovali a nedali nic. znamy bol prispievatel Andrej z ktoreho srsalo ze je zo ZA kraja ale nikdy sa nepriznal, iny prispievatel zmenil nick a je z neho najvacsi blavak.....toto su vsetko nedoveryhodne kreatury. taky Jano1, pohodak je jasne odkial su a aj ked s nimi vacsinou nesuhlasim tak ich beriem ako zdatnych diskuterov ktory sa nemusia na nic hrat.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod rastislav5 » 27. Sep 2018 15:09

Devil napísal:anonymny devil sa nestavia do role celoslovenskej verejnej mienky. ty tych 60 hlasov ides porovnavat s prieskumami agentur.

Ja porovnavam nazor jedneho anonymneho devila s nazorom tiez anonymnych, ale 60-tich ucastnikov tohto fora a toto porovnanie ukazuje, ze nazor devila je v tejto otazke na tomto fore vo vyraznej minorite. Chapem, ze sa Ti tento fakt nepaci, ale bohuzial, vacsina hlasujucich ma iny nazor.
rastislav5
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 25. Nov 2006 18:58

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod devil » 27. Sep 2018 15:31

to ze su vo vyraznej majorite nijako nespochybnuje fakty kt. som uviedol St 26. Sep 2018, 08:03. cela debata zacala tym ze si zacal tahat ciary po mape, pritom uz nie je otazka sahy-sturovo ale sahy-bukovinka. hold poslednych 10 rokov sa R2 posunula natolko ze zacina mat vplyv aj na S-J prepojenie.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod Maxx787 » 27. Sep 2018 15:36

ako mne sa tiez nepaci to ze by sa mal rozmlatit narodny park, a tiez rozkradnut tunel o dlzke 10 a viac km. turciansky variant je logicky, tahal by som to ale ku R2 a tam by sa mohla doprava rozlozit na tu co pojde dalej na juh a tu co ide na zapad. avsak I/59 si pyta nejake peniaze na rekonstrukciu.
R3 by som cez kremnicu netahal nakolko je to narocny teren so svahovymi poruchami kde je vela podzemnych stavieb kde nie je uplne popisany ich rozsah a umiestnenie.
Geography is not a career, is post apocalyptic survival skill
Maxx787
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 727
Obrázky: 77
Založený: 03. Okt 2014 17:33
Bydlisko: NO

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod rastislav5 » 27. Sep 2018 16:23

devil napísal: uz nie je otazka sahy-sturovo ale sahy-bukovinka.

To je mozno devilova otazka, mozes dat hlasovat:-) A najlepsie vsetky 3 varianty, pripadne aj Komarno, aby sme boli objektivni, lebo tiez tu zazneli hlasy za Komarno. Nespochybnujem Bukovinku, ved aj historicka zeleznica Rakusko-Uhorska na mape od lorenca viedla z Budapesti cez Siatorsku Bukovinku dalej cez Turiec na Kysuce. Mozno nakoniec bude aj Sturovo aj Bukovinka a ziadne Sahy, kto vie? Dolezite je, ako sa rozhodnu Madari. A oni pokial viem R11 planuju s vyhladovym dialnicnym mostom do Sturova. A Sturovo bude v zjednotenej Europe dialnicny most potrebovat tak ci tak.
rastislav5
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 25. Nov 2006 18:58

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod Jano1 » 27. Sep 2018 19:01

devil napísal:- cez turiec nebude RC dalsich 20-30 rokov pretoze na to nie je dovod, stara betonka skonci, vyriesia sa kremnicke bane.
- ziadny zasadny presun z trstenej na skalite samozrejme nenastal cize treba postavit prelozky okoli dedin na orave a je uplne jedno ci C11,5 alebo R11,5

Zrekonstruovana betonka bude stacit dalsich 20 rokov. Pochybujem, ze sa obchvat Kremnickych bani postavi. Myslim, si ze skor bude R3 Sklene - Raztocno, nez obchvat Kremnickych bani.


Zo scitania 2015 vieme, ze tranzit cez Oravu je pomerne maly, konkretne R3 pri Trstenej mala intenzitu 2515 v./24h, z toho 1062 NA/24h (usek 95840) a to je vratane vozidiel z Dolnej Oravy, aj z Tvrdosina, pre ktore by cesta cez Kysuce znamenala velke predlzenie trasy, takze realny tranzit cez Oravu je podstatne mensi ako 2,5 tisic v./24h.


K presmerovaniu cez Kysuce moze dojst, ak ta trasa bude aspon rychlejsia ako cesta cez Oravu, ale ked sa vozidlo zdrzi 1 h pri Cadci, tak asi tazko trasa cez Kysuce moze konkurovat Orave.

https://dialnice.info/gallery/image_page.php?album_id=241&image_id=40543

devil napísal:scitanie dopravy sa robilo inou metodikou a preto casto mame nizsie hodnoty za 2015 ako 2010. napriek tomu na donovaloch bol narast cize bol tam nejaky presun tak ako pises. to iste vsak platilo aj na certovici cize ten pokles sa rozdeli medzi donovalmi a certovicou. donovaly 2010 7.438 aut a ten isty s.ú. 8.140 v 2015, certovica 2010 2.017 aut a ten isty s.ú. 3.280 v 2015. cize narast na certovici bol mozno este vacsi ako na donovaloch.



Dovod narastu na Certovici je uplne jednoduchy - vola sa Ruzomberok. Ak na Donovaloch bol narast z 7225 v./24h na 7784 v./24h, tak pod Strecnom napriek vysokej intenzite a castym nehodam doslo k dalsiemu narastu z 25463 v./24h na 26831 v./24h.

Ak je niekde neprimerane vysoka intenzita, velke casove zdrzanie, velmi zla cesta, tak to automaticky vyvolava presmerovanie casti dopravy na inu trasu.
Jano1
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 17. Máj 2013 10:00

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod Vlados » 27. Sep 2018 20:53

rastislav5 napísal:
devil napísal: uz nie je otazka sahy-sturovo ale sahy-bukovinka.

To je mozno devilova otazka, mozes dat hlasovat:-) A najlepsie vsetky 3 varianty, pripadne aj Komarno, aby sme boli objektivni, lebo tiez tu zazneli hlasy za Komarno. Nespochybnujem Bukovinku, ved aj historicka zeleznica Rakusko-Uhorska na mape od lorenca viedla z Budapesti cez Siatorsku Bukovinku dalej cez Turiec na Kysuce. Mozno nakoniec bude aj Sturovo aj Bukovinka a ziadne Sahy, kto vie? Dolezite je, ako sa rozhodnu Madari. A oni pokial viem R11 planuju s vyhladovym dialnicnym mostom do Sturova. A Sturovo bude v zjednotenej Europe dialnicny most potrebovat tak ci tak.

len pre poriadok. Komárno som uviedol nakoľko na I/64 je podstatne vyššia premávka ako na I/76 a I/66. Nemá zmysel riešiť RC prázdnou dolinou keď vedľa je značne osídlená. I/76 znevýhodňuje chýbajúci most pre NA cez Štúrovo, no aj keby stál tak si nemysím, že I/76 by bola viac vyťažená ako I/64. Určite netrdím, že Štúrovo nepotrebuje nový most... hranica padli tak potrebujeme spájať cez hraničné susediace regióny.
Kľudne sa hádajte ďalej. Šahy sú namenej pravdepodobnejšie z tých 4 trás.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod okorec » 27. Sep 2018 22:02

Lorenc napísal:
To nie je pravda. Cesty sa vždy prispôsobovali situácii. Cesta do Krakova v minulosti viedla cez Nitru, hore Nitrou cez Vyšehradné, cez Turiec a Oravu. Na to sa ale hádam nebudeme pozerať, že keď kedysi chodili poštové vozy touto cestou, tak dnes musíme tade ťahať diaľnicu. Je úplne normálne, že sa aj koridory presúvajú.
A to že sa na území Nízkych Tatier vytvorí územie bez diaľnic nie je nič zvláštne. Naopak, je to úplne logické.


Z Krakova kam? Do Viedne možno alebo Bratislavy. Krakow- Budapešť šiel cez Ružomberok a E77 kopiruje túto trasu. Preto E77 nevedie cez Turiec. Historicky Liptov patril pod Zvolenskú župu a z Liptova sa chodilo aj do Bratislavy cez Zvolen, Hronský Beňadik, Nitru. Ak by sme sa bavili o Katoviciach tak je to druhá vec. Tie s Liptovom historicky naozaj nemajú nič.


Omyl, hovorím o trase Budapešť - Krakov. Tá trasa viedla hore Nitrou a cez Vyšehradné. Vždy bolo jednoduchšie kopec obchádzať ako sa naň štverať... A aj dnes sa robí všetko pre to, aby sa nemuselo liezť do kopca. Sorry lorenc ale tvoj sen o diaľnici cez Donovaly zostane našťastie len snom. Je to proste príliš vysoko a existujú lepšie varianty.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod Vlados » 27. Sep 2018 22:12

okorec, on by kľudne podvŕtal aj horu pri päte a mal by to takmer ako na rovine :D
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod okorec » 27. Sep 2018 22:26

devil napísal:
sturovo je mokry sen ZA a MT a par ludi pomimo. ak mas ine info uved zdroj.


Na toto si ako prišiel? Prosím uveď zdroj, lebo naozaj neviem prečo by MT a ZA mali bojovať za trasu cez Štúrovo. Pre mňa napríklad osobne by pre cesty do Budapešti bola najvýhodnejšia trasa cez Šahy. Aj dnes chodím do Budapešti tak pol na pol cez Krupinu/Levice, ale vždy cez Šahy. Na druhej strane ak neberiem Budapešť ako cieľ, tak častejšie chodím do Štúrova ako do Vácu. Nič z toho (ani Budapešť) však nie je pre mňa extra častá destinácia, čiže mi je srdečne jedno, kade to pôjde.

Ak by som sa mal na to pozrieť objektívne, čo by bolo lepšie pre SR, tak jednoznačne Štúrovo. Viac trasy ide cez naše územie, kde bude prínosom pre Tekovský región.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod devil » 28. Sep 2018 11:20

MT a ZA dlhodobo bojuju za hviezdicovu strukturu dialnic tak ako boli v jej strede. nemyslim si ze ide prioritne o nejake pripojenie na madarsko. faktom je ze VUC, SOPK ZA a dalsi tuto trasu velmi podporuju. neviem ci aj "pomsta" za 3 kraje za socika.

K presmerovaniu cez Kysuce moze dojst, ak ta trasa bude aspon rychlejsia ako cesta cez Oravu, ale ked sa vozidlo zdrzi 1 h pri Cadci, tak asi tazko trasa cez Kysuce moze konkurovat Orave.


kilometre navyse su vyssie naklady, PHM a myto. takze asi tazko.

To je mozno devilova otazka, mozes dat hlasovat:-) A najlepsie vsetky 3 varianty, pripadne aj Komarno, aby sme boli objektivni, lebo tiez tu zazneli hlasy za Komarno. Nespochybnujem Bukovinku, ved aj historicka zeleznica Rakusko-Uhorska na mape od lorenca viedla z Budapesti cez Siatorsku Bukovinku dalej cez Turiec na Kysuce. Mozno nakoniec bude aj Sturovo aj Bukovinka a ziadne Sahy, kto vie? Dolezite je, ako sa rozhodnu Madari. A oni pokial viem R11 planuju s vyhladovym dialnicnym mostom do Sturova. A Sturovo bude v zjednotenej Europe dialnicny most potrebovat tak ci tak.


stale nechapes ze R11 nie je obchvat BP, pre velku cast mesta je blizsie naokolo. skor zablokuje M10 ktora by mohla byt alternativou. mosty cez dunaj sa stavaju za 20-30 rokov. kludne si hlasujte a opytajte sa aj v KR a BP, urcite ich budu zaujimat vase argumenty o natahovani trasy pre vlastne potreby....
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod devil » 28. Sep 2018 11:39

To nie je pravda. Cesty sa vždy prispôsobovali situácii. Cesta do Krakova v minulosti viedla cez Nitru, hore Nitrou cez Vyšehradné, cez Turiec a Oravu. Na to sa ale hádam nebudeme pozerať, že keď kedysi chodili poštové vozy touto cestou, tak dnes musíme tade ťahať diaľnicu. Je úplne normálne, že sa aj koridory presúvajú.


Omyl, hovorím o trase Budapešť - Krakov. Tá trasa viedla hore Nitrou a cez Vyšehradné. Vždy bolo jednoduchšie kopec obchádzať ako sa naň štverať... A aj dnes sa robí všetko pre to, aby sa nemuselo liezť do kopca. Sorry lorenc ale tvoj sen o diaľnici cez Donovaly zostane našťastie len snom. Je to proste príliš vysoko a existujú lepšie varianty.


podla toho aky velky je kopec a aka velka je obchadzka. v tomto pripade je to 60-70 km co nie je malo. lahsie mi pripada prejst s tym vozom cez donovaly. ak pises o magna via tak treba spomenut okolnost ked BP zabrali turci a hl. mesto bola BA a W islo o nestandartny stav.

https://plnielanu.zoznam.sk/c/2005/obja ... ej-krajiny
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod rastislav5 » 28. Sep 2018 17:06

Vlados napísal:Nemá zmysel riešiť RC prázdnou dolinou keď vedľa je značne osídlená.

Podla mapy hustoty obyvatelstva podla okresov trasa cez Sturovo na "prazdnu dolinu" nevyzera. http://www.rokovania.sk/html/m_Mater-Do ... 75.002.png . Alebo ina mapa hustoty: https://cdn.komensky.sk/thumb.php?serve ... =4&thumb=1
Ale uznavam, ze trasa Nitra - Komarno ma vacsiu hustotu obyvatelstva.
Vlados napísal: Šahy sú namenej pravdepodobnejšie z tých 4 trás.

Tiez si to myslim. Aj z dovodu, ze napr. okres Krupina ma zo vsetkych okresov Slovenska druhu najnizsiu hustotu obyvatelstva (po okrese Medzilaborce)

devil napísal:stale nechapes ze R11 nie je obchvat BP

Dochadzaju argumenty, tak zacina znevazovanie? Nikde netvrdim, ze R11 je obchvat Budapesti, ale pisem, ze je k nemu blizko (16 km). A pre info R11 ma dalej pokracovat podla niektorych zdrojov k M6 (veducej smerom do Chorvatska koridorom Vc k Jadranskemu moru) https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... _08_27.png
podla inych zdrojov az k M4 (veducej smerom do Rumunska)
http://kepkezelo.com/images/awfgo8ekdiel6edsq2wf.jpg

devil napísal:kludne si hlasujte

Nemusis nas vyzyvat, hlasovat budeme aj bez toho. Hlasovanie je objektivnejsie, lebo kazdy hlasujuci ma len 1 hlas, aj ten, co nema vela casu aj ten, co pise na forum od rana do vecera a kvantitou tak vytvara zdanie, ze jeho nazory prevazuju.
rastislav5
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 25. Nov 2006 18:58

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod Jano1 » 28. Sep 2018 18:12

devil napísal:kilometre navyse su vyssie naklady, PHM a myto. takze asi tazko.


Samozrejme, poposuvanie sa hodinu v kolone na Kysuciach priemerkou 8 km/h nic nestoji ani PHM ani cas, ktory sa da premenit na peniaze, zvlast ked tam kazdi 5 tisic NA/24h, ktore tam denne stratia niekolko desiatkok minut v priemere! Tak si asi rozmyslia ci prejdu Oravou za hodinu alebo Kysucami za 2 hodiny.
Jano1
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 17. Máj 2013 10:00

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod Lorenc » 28. Sep 2018 19:18

podla toho aky velky je kopec a aka velka je obchadzka. v tomto pripade je to 60-70 km co nie je malo. lahsie mi pripada prejst s tym vozom cez donovaly. ak pises o magna via tak treba spomenut okolnost ked BP zabrali turci a hl. mesto bola BA a W islo o nestandartny stav.


Z Krakowa na juh do Budapešti viedla aj soľná cesta, pozostatkom sú budovy sklady soli po tejto trase. Vyskytujú sa na Orave, v Rk, aj pod Donovalmi, v Haliči. V podstate to boli prvé stavby pre logistiku. Cesta viedla pôvodne cez Veľký Šturec do Revúc. https://sk.wikipedia.org/wiki/Veľký_Šturec

https://goo.gl/maps/qcxACErm8a32

Sorry lorenc ale tvoj sen o diaľnici cez Donovaly zostane našťastie len snom. Je to proste príliš vysoko a existujú lepšie varianty.

Ja nesnívam E77 je tade vedená vysporiadavame sa s reálnym dopravným problémom reálnymi prostriedkami. Štvorprúdovka cez Donovaly je dnes neunosná utópia nielen ekonomicky. Ale aj z hľadiska rovnomerného investovania do infraštruktúry. Do RK naozaj nemusí nutne viesť zajtra 4+4 pruhy v 12 km tuneloch. Vízia postaviť tu raz štvorprúdovku je správna z hľadiska dieľčích investícií, ktoré by sa mali v priebehu 30 rokov dať realizovať logicky.

Ale potenciál skvalitňovať infraštruktúru v priestore liptova a tatier a zvyšovať ich medzinárodnú dostupnosť je strategicke.

https://www.enviroportal.sk/indicator/detail?id=622
Najnavštevovanejšou oblasťou je sever Slovenska, kde v Prešovskom a Žilinskom kraji ubytovacie zariadenia zaznamenávajú ročne spolu 4 – 5 mil. prenocovaní, čo predstavuje približne 40 % z celkového počtu prenocovaní na Slovensku.
Lorenc
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 06. Máj 2005 09:43

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod rastislav5 » 28. Sep 2018 20:32

lorenc napísal:Štvorprúdovka cez Donovaly je dnes neunosná utópia nielen ekonomicky. Ale aj z hľadiska rovnomerného investovania do infraštruktúry.

Paci sa mi, ze to zacinas vidiet realisticky. Co je teraz potrebne na strednych severo/juznych trasach su vychodne obchvaty miest Ruzomberok a Martin, ostatne ma cas.
rastislav5
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 25. Nov 2006 18:58

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod Lorenc » 28. Sep 2018 20:45

Paci sa mi, ze to zacinas vidiet realisticky. Co je teraz potrebne na strednych severo/juznych trasach su vychodne obchvaty miest Ruzomberok a Martin, ostatne ma cas.


No ale 1 rúru presadzujem aj zajtra.
Lorenc
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 06. Máj 2005 09:43

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod okorec » 28. Sep 2018 21:21

devil napísal:podla toho aky velky je kopec a aka velka je obchadzka. v tomto pripade je to 60-70 km co nie je malo. lahsie mi pripada prejst s tym vozom cez donovaly.


Jasné, závisí to od viac faktorov. Napríklad trasa Budapešť - Katovice je cez Donovaly skoro o 100 km kratšia ako cez Brno a predsa o pol hodinu dlhšia. Lebo lepšia cesta ide dlhšou trasou. Prečo tak dve významné sídla na naše pomery nie sú spojené najkratšou spojnicou ale ako niektorí tu hovoria naokolo? Nikoho ani nenapadlo, že by išiel spájať vyslovene tieto dve mestá. Diaľnica sa stavala podľa lokálnej potreby (intenzít) a tranzit sa musí prispôsobiť. Btw Budapešť - Katovice je rovnaká vzdialenosť vzdušnou čiarou ako BA - KE. Ani len BA - KE netreba spájať najkratšou spojnicou. Nie to ešte RK - BB. Boli by to len peniaze zbytočne zabetónované v nejakých horských dolinách, kde okolo tej diaľnice nikdy nič nebude.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod rastislav5 » 29. Sep 2018 05:58

Lorenc napísal:
Paci sa mi, ze to zacinas vidiet realisticky. Co je teraz potrebne na strednych severo/juznych trasach su vychodne obchvaty miest Ruzomberok a Martin, ostatne ma cas.


No ale 1 rúru presadzujem aj zajtra.

Iba jednu ruru tych tunelov z ktorych jeden by bol najdlhsi na Slovensku Ti bez unikovych rur tazko niekto schvali. Bezpecnost sa sprisnuje, pocitaj s 2 rurami.
rastislav5
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 25. Nov 2006 18:58

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.