R1 Všeobecne

Trnava – Nitra – Žarnovica – Žiar nad Hronom – Zvolen – Banská Bystrica – Ružomberok (križovatka s D1)

Moderátor: Moderátori

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod fh » 10. Okt 2016 08:22

Zla Zilina, zla Bratislava, fakt si na tom zle ked toto ti neda spavat a dialnicu mas kusok od humna :D Nitru s Bratislavou porovnavat ohladne exitov je smiesne, to je akoby porovnaval niekto Vrable s Nitrou.
Takze hejter a troll, zavist je zla vlastnost.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod mikeBoss » 10. Okt 2016 13:19

okorec napísal:ze prave nitrancan, co ma dialnicu skoro do garaze a napojenie na celu europsku dialnicnu siet, sa ide stazovat na infrastrukturu :D


BA, ZA, PO, KE majú D1 do garáže až, sú na hlavnej trati, modernizuje sa železnica... BB, ZV majú R1 do garáže... čiže to čo si napísal nie je nič špeciálne.
A dáš aj niečo k veci? Niečo k tomu čo som písal?
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod mikeBoss » 10. Okt 2016 13:23

fh napísal:Zla Zilina, zla Bratislava, fakt si na tom zle ked toto ti neda spavat a dialnicu mas kusok od humna :D Nitru s Bratislavou porovnavat ohladne exitov je smiesne, to je akoby porovnaval niekto Vrable s Nitrou.
Takze hejter a troll, zavist je zla vlastnost.


Veľkosť mesta nemá nič s tým, ako sa štát stavia k výstavbe infraštruktúry. Fakt, že BA je hlavné mesto nedáva nikomu právo tam stavať Exit na každú cestu pomaly. Sľubovali Nitre dlhé roky obchvat a nakoniec si postavili len R1 okolo mesta bez toho, aby riešili dopravu v meste. Tebe je to jedno, ty v Nitre nebývaš a preto sa táto diskusia uberá tak ako sa uberá.

Útočíš na mňa a argumenty žiadne, k tomu čo som napísal si sa vôbec nevyjadril. No daj niečo k tomu ako je riešené napojenie Nitry na R1 :-)
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod mikeBoss » 10. Okt 2016 13:26

Jano1 napísal:
mikeBoss napísal:Aké peniaze leje štát do Nitry??? Pribina má s Nitrou čo? To, že ide okolo mesta?

A Zilina ma co s D1,D3, ze idu okolo mesta? :lol: :lol: :lol:


Napojenia - asi zjavne nerozumieš o čom píšem :-) Predstav si, že by sa spravila D1 okolo Žiliny bez EXITov, bez výjazdu na letisko, ŽSR by srali na stanicu a celkovo železnicu v Žiline a okolí... to by bolo kriku.
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod pohodak » 10. Okt 2016 13:45

naposledy ked som isiel po R1 okolo NR (vcera) tam boli 3 kusy EXITov, zjavne ich stihli odvtedy zrusit
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod devil » 10. Okt 2016 14:27

vsetci mate pravdu aj nemate. NR nema R1 do garaze. skuste prejst peso od R1 po mesto pri NR a pri BA/BB, daleko by boli tie nitrianske garaze. :wink: NR dalej ma neelektrifikovanu jednokolajovku...asi tiez neadekvatne, ci ? chyba exit na I/64, co tak zrusit exit z D1 na I/64 aj pri ZA, vsak do mesta sa da dostat cez strazov...

na druhej strane BA ma exity lebo ma vela ciest ktore si exit vyzaduju, nemyslim zeby boli navyse. a NR tiez isla skor riesit exit na AX a klokocinu, cize chcela si tak trochu "sprivatizovat" R1 a na potreby dalsich okresov zvysoka kaslala...
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod Čavo » 10. Okt 2016 17:17

Na I/64 exit nechýba. Je to Nitra-Juh, len akosi tá preložka chýba. Zrovna včera som sa rozprával s kamionistom, čo častejšie chádza na Nitra-Juh smerom na I/64, tak to rieši tak, že odbočí na Šaľu a otočí sa pri cintoríne (krematóriu), lebo odbočiť doľava je cesta zarúbaná. Pre moje šťastie, častejšie chodím Šaľa - Nitra, takže mne to vyhovuje, tak ako to je, ale tým čo schádzajú z R1 určite nie.
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

Re:

Odoslaťod Lorenc » 18. Okt 2016 06:44

"Pripravuje sa tam veľká investícia Mondi SCP (z portólia podnikateľa Milana Fiľa, pozn. red.)," vysvetľuje šéf diaľničiarov jeden z dôvodov, prečo sa treba Ružomberku venovať.

V tomto regióne je dopravný problém spôsobený aj tým, že tu stále nie je scelená D1. Štát už z dlhodobej perspektívy uvažuje nad jej spojením rýchlostnou cestou z Ružomberka do Banskej Bystrice. Tam v minulosti pôsobil aj Valent v orgánoch Slovenskej správy ciest.

"Hľadá sa tam forma PPP projektu," rečnil Valent. Išlo by o približne 50-kilometrový úsek s množstvom tunelom, ktorý si vyžiada veľa peňazí. Podobne ako ďalšie rozpracovávané plány, nejedná sa o stavby, ktoré by mohli byť hotové v najbližších rokoch.
Prekvapenie prišlo z Maďarska


Mondi robi najvacsie problemy ako cestu trasovat. To PPP som zvedavy.
Lorenc
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 06. Máj 2005 09:43

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod Laco » 19. Okt 2016 08:40

zaujimavy bude narast intenzity medzi BB a RK (pripadne BB - BR) ked uzavru cestu popod Strecno. To ma byt zavrete pocas 9 az 11 vikendov, prvykrat od 5.11.2016. myslim ze mnoho ludi si zvoli cestu zo zapadu na severovychod prave tadialto. i ked sa mozno nemala cast tej dopravy preleje aj na juznu trasu, uvidime. Zaujimave to bude najma ked bude tuha zima a vela snehu. kazdopadne take intenzity, co budu na Donovaloch, tam este asi nevideli a potom uz pravdepodobne ani neuvidia, najma po otvoreni D1 v okoli Ziliny.
Laco
diskutujúci
 
Príspevky: 203
Obrázky: 9
Založený: 10. Feb 2016 07:06
Bydlisko: NZ

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod Lorenc » 18. Nov 2016 20:18

viewtopic.php?f=35&t=22046
toto je clanok k minulemu zhodnoteniu prinosu R1. R1 tka ani nestoji a uz taha 300 mil. Investiciu. Tie cisla su uzasne 50% narast vyroby papiera. 300 mil. Eur a celych 100 zamestnancov. To tesco zamestnalo 120 ludi za investiciu 5mil eur.
Lorenc
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 06. Máj 2005 09:43

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod aquila » 18. Nov 2016 20:22

tato investicia nema s R1 nic spolocne :)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod rastislav5 » 18. Nov 2016 21:45

Nespochybnujem obchvat Ruzomberka a ocenujem kazdu novu investiciu, u domacich podnikov zvlast, ale k oslavnemu clanku Klubu 500 treba dodat aj to, ze Mondi na tuto investiciu dostane investicnu pomoc 49 mil eur, ktoru kritizovali napr. Podnikatelska Aliancia Slovenska http://openiazoch.zoznam.sk/cl/165594/P ... epotrebuje a ini http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clano ... pre-mondi/ . Vyplaty tych 100 navyse zamestnancov mozu z poskytnutej investicnej pomoci platit viac ako 30 rokov(!). A nebola to prva pochybna pomoc pre Mondi, pred par rokmi uz dostali investicnu pomoc len za zachovanie existujucich pracovnych miest http://openiazoch.zoznam.sk/cl/124012/M ... nych-miest .

Pritom slovensky akcionar Mondi SCP stahuje svoju firmu zo Slovenska do Ceska, ceske Hospodarske noviny pisu, ze asi kvoli nizsim daniam http://archiv.ihned.cz/c1-65397530-filo ... s-do-prahy . Investicne pomoci sa platia zo slovenskeho rozpoctu, ale dane z prijmu slovenskeho akcionara Mondi SCP sa budu platit do zahranicia.

A netreba zabudnut ani na byvalych nespokojnych zamestnancov papierni. Ti pred par dnami protestovali pred Uradom vlady http://www.webnoviny.sk/ekonomika/clano ... aju-akcie/ . Zamestnancov zastupuju byvaly sef Fondu narodneho majetku z cias Meciarovej vlady, takze este bude veselo.http://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-2 ... resty.html . Na mieste Mondi SCP by som bol teda radsej ticho.
rastislav5
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 25. Nov 2006 18:58

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod garip » 19. Nov 2016 17:42

Lorenc napísal:http://dialnice.info/viewtopic.php?f=35&t=22046
toto je clanok k minulemu zhodnoteniu prinosu R1. R1 tka ani nestoji a uz taha 300 mil. Investiciu. Tie cisla su uzasne 50% narast vyroby papiera. 300 mil. Eur a celych 100 zamestnancov. To tesco zamestnalo 120 ludi za investiciu 5mil eur.

tymto prispevkom si zas len predviedol, ze si tu nasadeny ako nejaky troll, ktory bude obhajovat najvacsi nezmysel a to R1 popod Nizke Tatry, mozes tu dat este 1000 dalsich prispevkov v podobnom duchu, ale aj tak ti to bude prd platne.
a k tomu Mondi a 300 milionom, ziadna R1 nie je pricinou toho, ze sa v Rk ide preinvestovat 300 mil. €, to si asi len dostal prikaz zo Sumracnej, co mas napisat na toto forum.. a poprosim adminov, aby nabuduce zablokovali uzivatela Lorenc, ak tu bude pisat podobne nezmysly, dakujem.
garip
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 669
Obrázky: 210
Založený: 05. Nov 2012 10:44

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod rempo » 19. Nov 2016 19:51

tých trolov a všelijakých pseudo-odborníkov tu teda v poslednej dobe pribudlo dám zobraziť neprečítané príspevky a dobra polovica je tento príspevok je v zozname ignorovaných.Chyba my tu taky Andrej.Veľmi by ma zaujímalo aký dostávajú plat títo trolovia
História a súčasnosť výstavby diaľničnej siete na Slovensku na stránke http://www.historiadialnic.sk/
Obrázok používateľa
rempo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 744
Obrázky: 2319
Založený: 22. Feb 2010 00:25

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod Lorenc » 19. Nov 2016 20:19

To bolo pisane z nadsazkou. V kontexte mojich prispevkov na Mondi by si mohol znat ze radsej by som ti fabriku videl na ukrajine. Alebo dalej. Preto som tam dal prirovnanie s Tescom. A celou podporou, ktoru popisal rastislav5 to len potvrdzuje nezmysel tejto investicie. Lebo 1km2 co mondi zabera zamestnava ledva 1300 ludi. O dopravnom rieseni mam dost argumentov. Mondi tlaci aj na R 1 a to aj cez klub 500.
Lorenc
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 06. Máj 2005 09:43

R1 Všeobecne: Politicko-novinárska etika

Odoslaťod KN.SK » 19. Nov 2016 21:51

A netreba zabudnut ani na byvalych nespokojnych zamestnancov papierni. Ti pred par dnami protestovali pred Uradom vlady http://www.webnoviny.sk/ekonomika/clano ... aju-akcie/ .
Tie osôbky na fotke mi veľmi nepripomínajú bývalých zamestnancov, nielenže sú niektoré primladé, ale možno nemajú vôbec šajnu, o čo to tu ide (možno horko-ťažko prečítajú to, čo držia na tých papekoch), hlavne že za to niečo dostanú od nejakého neúprimného 'zmätenca', ktorý má tiež dosť masla na hlave.
Týmto, ale neobhajujem pochybných privatizérov, prichmatizérov.
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod Lorenc » 19. Nov 2016 22:37

Ad Mondi a R1. Vsimnite si kto je v dozornej rade NDS. A hlavne sa minule vyhrazali ked nebude vychodny obchvat mesta podla nich do Ivachnovej tak tych 300 mil. Neinvestuju.

Tieto zvasty o troloch si nechaj. Lebo nitky tejto politiky netaha toto forum. Aspon ja tomu neverim. Su tu dobre info aj sam tu rad pridam ak dake mam ale osobne tymto prispevkom nedavam rozhodovaciu moc. Len konzultacnu. A co som sa bavil s niektorymi projektantami infrastruktury tak sem ani nechodia.

Uz si nenamyslajte kto je aky odbornik. To by uz bol riadny debil co by za nejake prispevky na toto forum niekoho platil.
Lorenc
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 06. Máj 2005 09:43

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod devil » 21. Nov 2016 11:59

presne tak, sem pride kadekto kto vystudoval stavebnu fakultu a hra tu machra. pred par rokmi tu chodili take individua ze oci z toho boleli co vypisovali, to boli megatrollovia. klamstva alias zarucene info na dennom poriadku, nove lzi kryli tie stare, uzivatelske mena menili ako ponozky....no hlavny troll odisiel ked padlo velke PPP.... sorry na OT, nedalo mi.....
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod sharp » 08. Mar 2017 15:49

Tak z novoosadeného značenia na výjazde k priemyselnému parku Jaguar LandRover a spol. sme sa dozvedeli, ako sa volajú dva výjazdy na R1a: k priemyslenému parku je názov Nitra-Sever a výjazd na I/64 sa volá Nitra-Dražovce

36274362733627236271
sharp
diskutujúci
 
Príspevky: 50
Obrázky: 46
Založený: 12. Okt 2009 15:07

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod slafko1 » 08. Mar 2017 17:31

nemal by byt Sever s malým "s" ?
Obrázok používateľa
slafko1
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 356
Obrázky: 378
Založený: 06. Feb 2010 19:22

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod Vlados » 08. Mar 2017 21:47

Odborníci tvrdia že nie.
Fantastické, že v opačnom smere je tá istá MÚK inak označená. To ako keby schizofrenik navrhoval.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod Hank » 09. Mar 2017 18:13

Aki odbornici? Na slovencinu asi nie, kedze takto napisane to nevyznacuje vyjazd do severnej casti Nitry, ale do nitrianskej miestnej casti Sever.
JLR. To je opat take slovenske, napisat tam Jaguar by asi nebolo dostatocne pre vsetkych zrozumitelne.
Poloodborný portál najmä o dopravnom značení
http://www.ocestnejpremavke.sk
Obrázok používateľa
Hank
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 418
Obrázky: 20
Založený: 10. Nov 2016 19:18

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod slafko1 » 09. Mar 2017 19:01

Aha, nevedel som, ze "Sever" v tomto pripadne neoznacuje svetovu stranu, ale sa tak volá miestna časť, tak potom velke písmeno je v poriadku.
Obrázok používateľa
slafko1
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 356
Obrázky: 378
Založený: 06. Feb 2010 19:22

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod Hank » 09. Mar 2017 20:04

Praveze oznacuje :) Ziadna nitrianska cast Sever nie je, cize je to zle (tak ako vsade, kde davaju nove Tern pismo).
Poloodborný portál najmä o dopravnom značení
http://www.ocestnejpremavke.sk
Obrázok používateľa
Hank
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 418
Obrázky: 20
Založený: 10. Nov 2016 19:18

Re: R1 Všeobecne

Odoslaťod Vlados » 09. Mar 2017 21:26

To nemôže zle, však expwy ;)
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.