R1 Banská Bystrica - Slovenská Ľupča

Trnava – Nitra – Žarnovica – Žiar nad Hronom – Zvolen – Banská Bystrica – Ružomberok (križovatka s D1)

Moderátor: Moderátori

Re: R1 Banská Bystrica - Slovenská Ľupča

Odoslaťod rastislav5 » 23. Jún 2018 09:32

Asi nerozumies tomu, co sa pise v zakone alebo nechces rozumiet , ked tvrdis, ze sa to nevylucuje.
Rovnake zaobchadzanie a princip nediskriminacie znamenaju, ze rokovanie/sutaz musi byt s kazdym zaujemcom rovnakym sposobom. Nie ze s jednym vybranym rokujem a ostatnym to oznamim. Nech by bola takato vysledna cena akakolvek, je to protizakonne, lebo nie je vylucene, ze iny zaujemca by nedal nizsiu cenu. A o tom zasa hovori princip hospodarnosti.
Priame zadanie, ake popisujes Ty, si moze dovolit sukromna firma, ktora naraba so svojimi peniazmi, ale stat, ktoremu platime dane vsetci, by bol spolu s uradnikmi, ktori o tom rozhodli, okamzite mnohymi obcanmi a organizaciami zalovany, ze sa sprava nehospodarne. Takisto by sme pravdepodobne dostali demars od Europskej komisie za porusovanie hospodadskej sutaze, o.i. aj z dovodu, ze sa nemohli sutaze zucastnit napr. nemecke alebo ine europske firmy a sutaz nebola zverejnena v Europskom vestniku.
Ved aky by to bol negativny priklad napr. pre obce, ktore musia na elektronickom trhovisku sutazit aj drobnosti a tu by o rado vacsia zakazka isla vybranemu napriamo.
rastislav5
zaslúžilý diskutujúci

Obrázky: 7
Založený: 25. Nov 2006 19:58

Odoslaťod robertko » 24. Jún 2018 09:51

už som to raz písal a napíšem to znovu : Lorenc tu je nastrčený trol ktorý sa za každú cenu snaží obhájiť zlodejinu GRANVIE.
bude vás dovtedy presviedčať až kým mu nedáte za pravdu

Ako Bystričan poviem len jedno pokračovanie R1 je úplný nezmysel, postačí miestami upraviť I/66
robertko
pokročilý diskutujúci

Obrázky: 30
Založený: 06. Okt 2013 20:16

Odoslaťod Vlados » 24. Jún 2018 11:41

najskôr je nastrčený...

mňa udivuje že sa proti tejto pripravovanej rabovačke neozvali devil, DrX...
moderátor devil mi zmazal príspevok: "zlý vtip je tunel pod Donovaly... to ale bystričan NIKDY nepochopí."
Vlados
veterán fóra

Obrázky: 126
Založený: 20. Okt 2008 10:06

Odoslaťod Lorenc » 25. Jún 2018 08:44

robertko napísal:už som to raz písal a napíšem to znovu : Lorenc tu je nastrčený trol ktorý sa za každú cenu snaží obhájiť zlodejinu GRANVIE.
bude vás dovtedy presviedčať až kým mu nedáte za pravdu

Ako Bystričan poviem len jedno pokračovanie R1 je úplný nezmysel, postačí miestami upraviť I/66

Ak to mi má dať za pravdu? Nikto ma tu nenastrkuje, lebo som slobodný občan, aj profesne. To je diskusia.
Tak si si neprečítal moje príspevky. Lebo akceptovateľnú hranicu kedy to nebude zlodejina som určil na 160 mil aj so splátkami. Podľa môjho názoru to bez problémov postaví aj štát VO, lebo je to v podstate rozšírenie cesty a sú to jednoduché stavebné postupy, podobne ako v Tvrdošíne na R3. A v takej istej lehote časovej.

Skôr by ma zaujímalo odkiaľ si ty vedel, že dôjde k takejto ponuke, keď tu drístaš o troloch. Isto budeš prvý kto by sa z toho projektu napapal ako nejaký zamestnanec na Horehroní.
Lorenc
zaslúžilý diskutujúci

Obrázky: 24
Založený: 06. Máj 2005 10:43

Odoslaťod pohodak » 25. Jún 2018 09:06

Vlados napísal:najskôr je nastrčený...

mňa udivuje že sa proti tejto pripravovanej rabovačke neozvali devil, DrX...

zrovna ti dvaja sa ozvu :lol: ked dokola trepu o zlodejine na PPP1 a PPP3, ktore sa nakoniec ani nerealizovalo, vsade trepu vypocty kolko by stalo visnove cez PPP3, ale zlodejina na jedinom zrelizovanom PPP2 im nevadi resp. jedine cislo co z nich vzdy vypadne su stavebne naklady lebo ved R1 :roll: aj ked devil aspon sem-tam prizna ze to nebolo uplne koser ked mu to v diskusii pripomenies, DrX to je kapitola sama o sebe

Lorenc napísal: Ak to mi má dať za pravdu? Nikto ma tu nenastrkuje, lebo som slobodný občan, aj profesne. To je diskusia.
Tak si si neprečítal moje príspevky. Lebo akceptovateľnú hranicu kedy to nebude zlodejina som určil na 160 mil aj so splátkami.

to co ty urcis ako hranicu zlodejiny je relevantne rovnako ako moj nazor na zahranicnu politiku USA
Naposledy upravil pohodak dňa 25. Jún 2018 09:14, celkovo upravené 1 krát.
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra

Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 14:49

Odoslaťod Lorenc » 25. Jún 2018 09:11

to co ty urcis ako hranicu zlodejiny je relevantne rovnako ako moj nazor na zahranicnu politiku USA

Veď práve :-) Ale vypočítal som to z najnižšej ceny z PPP v BA. A ty cenu zrazili fakt nízko až to nevedia postaviť. :-)
O tom je diskusia.
Lorenc
zaslúžilý diskutujúci

Obrázky: 24
Založený: 06. Máj 2005 10:43

Odoslaťod devil » 25. Jún 2018 10:02

zato vy sa ozyvate aj za nas. 17 mil. eur za kilometer na R2 bola katastrofa zato pri 15 mil. za kilometer okolo RK buchalo sampanske...a ked sa zistilo ze treba dlhsi a drahsi tunel zrazu navysenie nikto neriesi....ani nepocita hodnotu za peniaze

evidentne sa lobuje na najvyssej urovni bez toho aby sa preukazovalo ze usek naozaj treba. presne tak ako pri D3...
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra

Obrázky: 101
Založený: 04. Feb 2005 08:32

Odoslaťod pohodak » 25. Jún 2018 10:09

ty mas tusim ozaj problem s pochopenim pisaneho textu :roll: ja hovorim iba o tom, ze porovnate cisla ktore sa vam hodia a vyskakujete iba proti zlodejine ktora sa vam nehodi, to co je na R1/R2 je v poriadku za kazdych okolnosti

btw stale vyskakujes proti tunelom a stale nevies pochopit ze pri RK nebol problem s tunelom ale s povrchovou castou...a neuveris, ozaj useky s tunelmi su drahsie ako ostatne (aj ked ja tych 15 mega pri krivani za nejaku katastrofu vzhladom na okolnosti nepovazujem)
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra

Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 14:49

Predchádzajúca

Naspäť na R1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.