R1 Žiar nad Hronom - Budča

Trnava – Nitra – Žarnovica – Žiar nad Hronom – Zvolen – Banská Bystrica – Ružomberok (križovatka s D1)

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Miro » 01. Sep 2005 10:28

B; napísal:myslim, ze pochybil najma niekto iny az uplne posledna pricina bola, ze vodicka bmw prekrocila rychlost (nepotvrdene)


Takže tam treba obmedziť rýchlosť, najlepšie na 60, veď čo keď sa tam zase bude niekto otáčať?
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Odoslaťod B; » 01. Sep 2005 11:19

Miro napísal:Takže tam treba obmedziť rýchlosť, najlepšie na 60, veď čo keď sa tam zase bude niekto otáčať?


Aj babam by som obmedzil rychlost, co ked sa bude za nimi niekto otacat :lol:

Vseobecne si myslim, ze obmedzovanie rychlosti nie je ta najuspesnejsia cesta, je to totiz iba "abstraktne" obmedzenie, ktore je lahke nerespektovat a porusovat.

Cesta podla mna vedie hlavne:
1) uvedomelostou samotnych vodicov, tu by mohla pomoct propagacia
moznych nasledkov pri roznych situaciach (nemyslim prave krvave soty v TV) napr:
Ak vase auto narazi v rychlosti 110 kmh do stlpu
ostane z neho toto a toto
pri autoskole navsteva crash testov (tazko uskutocnitelne)

2) system musi byt "mudrejsi" a odstranovat mozne priciny
napr. stavba lepsich ciest - podla fin moznosti
upravou aut - existuju systemy na varovanie pred koliznou
trajektoriou, mohli by byt dotovane a zlacniet

3) system stupnov soferskej zrucnosti ako funguje pri supersportoch
k autu si kupi clovek aj kurz ovladanie, kde spozna hranice
problem by bol napr. pri firemnych autach

4) Knight Rider :)

B;
Naposledy upravil B; dňa 01. Sep 2005 12:47, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod Miro » 01. Sep 2005 12:14

Teraz vážne:
1. Vždy sa snažím dodržovať obmedzenia rýchlosti, ale napríklad na úseku ZH - Budča (aj inde) si musím dávať dobrý pozor, či do mňa niekto zozadu nevrazí. Možno to teraz bude lepšie, keď je tam explicitne obmedzená rýchlosť dopravnou značkou, niet sa na čo vyhovárať (zelené tabule :) )

2. Obmedzenia rýchlosti by mali byť vždy dávané len také, aké sú opodstatnené a len na nevyhnutnú dobu. Tie zabudnuté štyridsiatky na miestach bývalých prác na ceste, neoznačovanie konca takýchto obmedzení, šesťdesiatky na štvorprúdových prieťahoch miest, kde nezavadíš o chodca, to všetko vychováva vodičov k nedodržovaniu obmedzení.

3. Ako riešiť takéto situácie, kde dochádza k nehodám pre otáčanie sa cez stredový deliaci pás alebo prebiehanie chodcov cez diaľnicu? Obmedzením rýchlosti v takýchto úsekoch alebo opatreniami, ktoré zabránia takémuto porušovaniu dopravných predpisov?

Mimochodom, prečítal som si tú stručnú správu, nie je mi z nej presne jasné, kde sa to stalo, ale ak to bolo v smere zo ZV do ZH, tak mal možnosť pohodlne sa otočiť na mimoúrovňovej križovatke Hronská Dúbrava či Hronská Breznica, ktoré sú odtiaľ veľmi blízko.

Veľký diel viny pripisujem aj polícii, ktorá kontroluje hlavne rýchlosť, ale skoro vôbec si nevšíma to nesprávne otáčanie, či prechádzanie cez cestu.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Odoslaťod Antimander » 01. Sep 2005 20:09

B; napísal:1. nebol uzavrety servisny prechod medzi protismermi
2. Opel sa chcel otacat na 4 prudovke minimalne cez dve plne
3. zaradil sa tak, ze v lavom pruhu prichadzajuce auto don narazilo este zboku pred otocenim do laveho boku

myslim, ze pochybil najma niekto iny az uplne posledna pricina bola, ze vodicka bmw prekrocila rychlost (nepotvrdene)


To je možné, ale bola na mieste nehody plná čiara. A otáčať sa na RK je zakázané. Takže by som nedával hlavnú vinu BMW, ktoré zrejme išlo rýchlejšie, než malo ísť. To sa zase na Slovensku rozvádza len preto, že tam figuruje meno REZEŠ-ová. :twisted:
Obrázok používateľa
Antimander
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 425
Obrázky: 5
Založený: 02. Aug 2005 13:46

Odoslaťod Antimander » 01. Sep 2005 20:11

Miro napísal:
B; napísal:myslim, ze pochybil najma niekto iny az uplne posledna pricina bola, ze vodicka bmw prekrocila rychlost (nepotvrdene)


Takže tam treba obmedziť rýchlosť, najlepšie na 60, veď čo keď sa tam zase bude niekto otáčať?


Ano, aj to je riešenie a doporučujem hlavne kontrolovať denne políciou. :wink:
Obrázok používateľa
Antimander
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 425
Obrázky: 5
Založený: 02. Aug 2005 13:46

Osobný príspevok, možno OT

Odoslaťod Antimander » 01. Sep 2005 20:27

Ja už sa tu nebudem vyjadrovať k téme rýchlosť a polícia.

Jazdite si všetci ako chcete, mne je to nakoniec jedno. Ja sám jazdím v luxusnej limuzíne za dosť veľa peńazí, jazdím relatívne opatrne, mne by sa nemalo stať nič. Horšie potom je, keď sa takéto auto "stretne" so starou Škodovkou na Slovensku, Česku, ...

P.S. Dám však malú radu: Treba jazdiť tak, aby nezomierali nevinní ľudia. Ja som už prišiel o mamičku, keď som mal 12 rokov, tak ju zrazilo na prechode auto (Grécko) :cry: , preto zrejme reagujem inak ako vy všetci tu. :evil:
Obrázok používateľa
Antimander
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 425
Obrázky: 5
Založený: 02. Aug 2005 13:46

Re: Osobný príspevok, možno OT

Odoslaťod eucitizen » 01. Sep 2005 22:31

Antimander napísal:Ja už sa tu nebudem vyjadrovať k téme rýchlosť a polícia.

Jazdite si všetci ako chcete, mne je to nakoniec jedno. Ja sám jazdím v luxusnej limuzíne za dosť veľa peńazí, jazdím relatívne opatrne, mne by sa nemalo stať nič. Horšie potom je, keď sa takéto auto "stretne" so starou Škodovkou na Slovensku, Česku, ...

P.S. Dám však malú radu: Treba jazdiť tak, aby nezomierali nevinní ľudia. Ja som už prišiel o mamičku, keď som mal 12 rokov, tak ju zrazilo na prechode auto (Grécko) :cry: , preto zrejme reagujem inak ako vy všetci tu. :evil:


Lutujem o tvojej mame, ale aj ked si opatrny nikdy nevies aki su ti druhi anieked aj dobre auto nic nemoze ked blbec do teba tak sikovne napali ze nemas sancu. Suhlasim s tebou nech kazdy si ajzdy ako sa citi, len nech neohrozuje druhich. Na vylepsiene situaci by stacil lepsi dohlad policii a aj to co by mali schvalit, celorocne zapnute svetla plus reflexne vesty, aj to pomaha!
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Re: Osobný príspevok, možno OT

Odoslaťod mel » 02. Sep 2005 10:58

Antimander napísal:...
Jazdite si všetci ako chcete, mne je to nakoniec jedno. ...


Ja si myslim, ze to nie je len o rychlosti ... vseobecne treba jazdit zodpovedne ...

Ja som sa priznal, na tom useku jazdim casto "nad limit" ... vo vecernych hodinach, pri akceptovatelnej hustote premavky a hlavne mam oci na stopkach a fest sa sustredim na tomto useku ... lebo prave takychto situacii aka sa tam teraz stala sa chcem vyvarovat...
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Re: Osobný príspevok, možno OT

Odoslaťod Antimander » 02. Sep 2005 16:59

eucitizen napísal:Na vylepsiene situaci by stacil lepsi dohlad policii a aj to co by mali schvalit, celorocne zapnute svetla plus reflexne vesty, aj to pomaha!


Čo sa svietenia týka, tak ja svietim stále, cez deň, cez noc, kdekoľvek v ktoromkoľvek štáte. Len na Slovensku sa stretávam s týmito názormi:

1. Celoročne svietia len začiatočníci.

2. Svietiť celý rok je plytvaním, je to drahé - rýchlo sa vypália žiarovky.

Možno už Slovákom krivdím, ale stačí porovnať, ako sa svieti na cestách. :wink:
Obrázok používateľa
Antimander
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 425
Obrázky: 5
Založený: 02. Aug 2005 13:46

Odoslaťod aquila » 02. Sep 2005 21:05

antimander: jo jo presne to iste, bohuzial :roll:

ja som odjakziva svietil ;) este za komancov sa mi vryla do pamati reklama co robil BESIP kde bola najaka 100vka bez a so svetlami a potom strih a zaber chameleona a hlaska, clovek uz neni v prirode, nemusi sa maskovat, prave naopak musi byt viden, ci nieco v tom zmysle ;)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod eucitizen » 02. Sep 2005 23:12

Psolednej dobe sa mi zda ze svetia prave ti ktori idu dost rychlo na cestach,a si aby ich lepsie videli z dialky. JA dufam ze ten zakon nakoniec schvalia lebo dobrovolne malo ludi si ich zapne a inac ta spotreba benzinu ci ziarovky neni az taka katastroficka.
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Odoslaťod Lenny » 03. Sep 2005 20:16

Návrh na zavedení svítění ve dne byl poprvé použit ve Švedsku. Ostatní to považovali za blbost až do chvíle, kdy se ukazalo, že počet nehod výrazně klesl.
Z vlastní skušenosti vím, že po zimě, jak jsem byl zvyklý, že auta svítí a najednou přestaly, tak nebyly tak dobře vidět jak v zimě.
Lenny - Búrka Thór bude zurit na zemi
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

Odoslaťod Antimander » 04. Sep 2005 12:28

Lenny napísal:Návrh na zavedení svítění ve dne byl poprvé použit ve Švedsku. Ostatní to považovali za blbost až do chvíle, kdy se ukazalo, že počet nehod výrazně klesl.
Z vlastní skušenosti vím, že po zimě, jak jsem byl zvyklý, že auta svítí a najednou přestaly, tak nebyly tak dobře vidět jak v zimě.


V ČR svieti oveľa viac vodičov než na Slovensku v období, kedy nie je povinnosťou svietiť podľa zákona. :wink:
Obrázok používateľa
Antimander
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 425
Obrázky: 5
Založený: 02. Aug 2005 13:46

Odoslaťod jopop » 04. Sep 2005 17:13

Miro napísal:
B; napísal:myslim, ze pochybil najma niekto iny az uplne posledna pricina bola, ze vodicka bmw prekrocila rychlost (nepotvrdene)


Takže tam treba obmedziť rýchlosť, najlepšie na 60, veď čo keď sa tam zase bude niekto otáčať?


Pred niekolkymi rokmi sa stala podobna, no podstatne vaznejsia nehoda na dialnici medzi Bratislavou a Trnavou, ked sa vodic kamionu v hmle otacal a sposobil retazovu havariu. Avsak nikoho nenapadlo znizovat tam rychlost..

Toto je vec pristupu konkretnych ludi. Dnes som neveril vlastnym ociam - znacky "Cesta pre motorove vozidla" pribudli uz aj na obchvate Zarnovice (kde je obojsmerna premavka kedze druha polovica sa len nedavno zacala stavat). Hned za znackou je opat 90-ka a na viacerych miestach dokonca 60ka s tabulou "Pozor vyjazd vozidiel stavby".

Tu uz niekto z "kompetentnych" asi stratil aj posledne zvysky rozumu, alebo sa zase niekto z politikov rozhodol "vylepsit" pocty kilometrov rychlostnych ciest na Slovensku. Uz len cakam, kedy sa rychlostnou cestou stane aj usek z Hornej Lehoty do Dolnej Rovnej, a bude tam obmedzena rychlost na 40ku :-(
jopop
návštevník
 
Príspevky: 10
Založený: 01. Aug 2005 18:57

Odoslaťod Miro » 04. Sep 2005 18:28

jopop napísal: Dnes som neveril vlastnym ociam - znacky "Cesta pre motorove vozidla" pribudli uz aj na obchvate Zarnovice (kde je obojsmerna premavka kedze druha polovica sa len nedavno zacala stavat). Hned za znackou je opat 90-ka a na viacerych miestach dokonca 60ka s tabulou "Pozor vyjazd vozidiel stavby".



A je aj spoplatnená? Ak áno, bolo by treba kontrolovať aj tie vozidlá stavby, či majú nálepku, ide predsa o peniaze do štátneho rozpočtu, o nič iné. Btw., cestou pre motorové vozidlá je aj asi jedenapolkilometrový úsek poloprofilového privádzača za koncom diaľnice od Beluše smerom na Púchov. Tam je povolená rýchlosť 100 km/h.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Odoslaťod Antimander » 04. Sep 2005 18:32

Miro napísal:A je aj spoplatnená? Ak áno, bolo by treba kontrolovať aj tie vozidlá stavby, či majú nálepku, ide predsa o peniaze do štátneho rozpočtu, o nič iné. Btw., cestou pre motorové vozidlá je aj asi jedenapolkilometrový úsek poloprofilového privádzača za koncom diaľnice od Beluše smerom na Púchov. Tam je povolená rýchlosť 100 km/h.


"Vozidlá stavby", ... to nie je problém, stavebnej firme sa to vráti. A štát z toho nebude mať nič.

Miro, prečo tu tak všetci nenávidíte stavbárov ako takých?

Jedným vadí, že nenosia prilby (nebudem to hodnotiť, nie je to správne, pretože riskujú), druhým vadí, že majú málo techniky, tretím vadí, že práve, keď idú okolo, tak nik nepracuje ... ja sa tomu Caesarovi nečudujem. :wink:
Obrázok používateľa
Antimander
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 425
Obrázky: 5
Založený: 02. Aug 2005 13:46

Odoslaťod Miro » 04. Sep 2005 19:25

A kde som napísal, že stavbárov nenávidím? To bola skôr reakcia na nezmyselné označenie cesty pre motorové vozidlá tam, kde sa ešte stavia.

Ale aj tak by som videl možnosti zlepšenia vzťahov stavbárov a verejnosti. V Rakúsku som napríklad svojho času videl na zadnej časti nákladného auta obrovský nápis "Staviame diaľnicu pre vás". To sa hneď človek menej hnevá, že ho ten nákladiak trochu zdrží.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Odoslaťod Antimander » 04. Sep 2005 20:23

Miro napísal:A kde som napísal, že stavbárov nenávidím? To bola skôr reakcia na nezmyselné označenie cesty pre motorové vozidlá tam, kde sa ešte stavia.

Ale aj tak by som videl možnosti zlepšenia vzťahov stavbárov a verejnosti. V Rakúsku som napríklad svojho času videl na zadnej časti nákladného auta obrovský nápis "Staviame diaľnicu pre vás". To sa hneď človek menej hnevá, že ho ten nákladiak trochu zdrží.


Miro,

nenapísal si to nikde priamo, otvorene, ale ja sa nemôžem ubrániť pocitu, že čo tu napíšem o stavebných firmách alebo o polícii, tak hneď sa otočí celé fórum proti mne. A je jedno, o čom práve píšem.

Ak ty napíšeš, že "nech teda aj tí stavbári platia", ... tak čo mám z toho pochopiť? Veď v poriadku, nech platia. Ja len tvrdím, že to budú nečakané náklady a stavebná firma ich zarhnie do nákladov celkových a jednoducho štát jej to de facto vráti prostredníctvom ceny za stavbu. Aký to bude mať význam? Okrem toho, aj keby sa to tak nestalo, tak stavebné firmy na Slovensku "držia tento štát v šachu" svojimi zmluvami, o ktorých sa nepíše a písať nebude, ale to nie je podstatné.

Vzťah stavbárov a verejnosti sa mohol zlepšiť. Bol tu Caesar. Prečo odišiel? Iste odišiel z iných dôvodov (politika, obchod), ale keby ste ho menej "hnevali", tak by tu zostal. Aspoň by zostal. Diaľničiar vylepšoval vzťahy s verejnosťou, len sám sa "nezverejňoval". Také mesto na Záhorí, Skalica je mu vďačné dodnes za obchvat. A nielen Skalica.

Ja osobne (a skupina okolo mňa tomto fóre) nie som stavbár. Tiež vidím, že nie všetko je správne, no stavbárom pomáham získať zakázky, takže odo mňa nemôžete čakať, že tu budem najväčší kritik stavebných firiem, čo som aj raz napísal do sekcie O tomto fóre.

V Rakúsku si stavbárov cenia. Aj v Nemecku si ich cenia. V Chorvátsku si ich cenia. Stavbárov ako takých. Jednotlivcov, aj celé firmy. Cení si ich štát aj spoločnosť. Na Slovensku to tak nie je.

Osobne si myslím, že stavebná spoločnosť nemá možnosť spraviť si dobrý profil. Stavia sa málo bytov, málo sa ich obnovuje, stavia sa málo diaľnic, ... ale na vine je málo peňazí, nie stavbári. Stavebné firmy "komunikujú" s verejnosťou prostredníctvom internetu, časopisov (firemných), ... ten nápis na autách možno poteší, ale tu nejde o nápis ale o celkové vnímanie a to jeden nadpis nemôže zmeniť. Stavbári sponzorujú šport, kultúru. Viac sa nedá. A nevracia sa im to nijako naspäť.

Ja na tomto fóre zostávam bez ohľadu na kritiku stavbárov, bez ohľadu na kritiku a nesúhlas s mojimi názormi, pretože ja verím v seba samého, verím, že čo robím, robím dobre a sám tu píšem o veľa veciach, ktoré sem mnohí nenapíšu - Caesar, MH, ... buď o nich nevedia, alebo nemôžu. Ano píšem opatrne, používam vhodné slovíčka, keď potrebujem, ale ak bude narastať "odpor", tak obmedzím písanie tu, pretože to je potom zbytočné, keď tu nikto nečíta, čo píšem a ja čo píšem, je pravda, v súvislosti stavebná firma/úsek/EÚ/štát/... Niekedy je lepšie čítať, ale non-stop tu so mnou viacerí nesúhlasia, pričom ale pravdu nemajú. Ja sa tiež zmýlim, alebo tu niečo nepochopím, ale "neútočím", ak nesúhlasím. To radšej nereagujem.

Chápem, že slovenská verejnosť je znechutená z výstavby diaľnic, no obracať hnev voči stavbárom a vzápätí očakávať lepší prístup je ... aké to je? Ja na to ani vhodné slovo nemám. A prilby/fotenie/ničnerobenie/... stále niečo nové, pričom zase je to zle smerovaná kritika. Už som OT. :wink:
Obrázok používateľa
Antimander
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 425
Obrázky: 5
Založený: 02. Aug 2005 13:46

Odoslaťod Miro » 04. Sep 2005 20:40

Nechajme to. Je mi ľúto, že máš pocit, že ja mám niečo proti stavbárom. So všetkým, čo si napísal v poslednom príspevku, súhlasím.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Odoslaťod Antimander » 04. Sep 2005 20:54

Miro napísal:Nechajme to. Je mi ľúto, že máš pocit, že ja mám niečo proti stavbárom. So všetkým, čo si napísal v poslednom príspevku, súhlasím.


Ospravedlňujem sa. :oops:

To posledné, čo chcem, je hádať sa tu. Asi som to zle pochopil. :roll:

Musím tie nápisy navrhnúť. :wink:
Obrázok používateľa
Antimander
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 425
Obrázky: 5
Založený: 02. Aug 2005 13:46

Odoslaťod Miro » 04. Sep 2005 21:41

Len aby tie nápisy na tom našom Slovensku neboli všeobecne pochopené ako provokácia :o mňa ale potešili
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Odoslaťod mel » 05. Sep 2005 12:19

Tak podla tohoto clanku http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=1368 to vyzera, ze sa jeden vyhovaraju na druheho ... Najhorsi je ten zbojnik z NDS ... ten sa tvari "viem, ale nepoviem" ... resp. ked nemas argumenty, tak trep do vetra ...
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Odoslaťod eucitizen » 05. Sep 2005 22:26

A podla tohoto clanku vizera ze by sa mohla dat aj ta 130ka, a niekde "len" 110ka.
No mozno tento tlak z medii trozku pomoze:)
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Odoslaťod Antagonis » 06. Sep 2005 18:15

eucitizen napísal:A podla tohoto clanku vizera ze by sa mohla dat aj ta 130ka, a niekde "len" 110ka.
No mozno tento tlak z medii trozku pomoze:)


"tlak médií" na Slovensku už dlhodobo nepomáha, pretože dopravné problémy sú na Slovensku všade. Od diaľnic, cez MHD až po železnice.

Ďalej sú problémy v politike a národu je to jedno.

Viď tlak médií na R1. :wink:
Antagonis
návštevník
 
Príspevky: 32
Obrázky: 1
Založený: 04. Sep 2005 14:11

Odoslaťod zvonec » 27. Sep 2005 11:57

Na useku Budca - Hronska Dubrava je momentalne davany novy koberec, cize mohlo by sa teoreticky pomoct k tomu, ze cesta bude prisposobena na vacsiu rychlost.
Existuje nejaky plan dostavby pripajacich pruhov? Resp. nejakej upravy tejto cesty na plnohodnotnu RK?
Obrázok používateľa
zvonec
diskutujúci
 
Príspevky: 95
Založený: 11. Júl 2005 15:03
Bydlisko: EU

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.