R1 Nitra Západ - Selenec (+ privadzac Selenec - NR Chrenová)

Trnava – Nitra – Žarnovica – Žiar nad Hronom – Zvolen – Banská Bystrica – Ružomberok (križovatka s D1)

Moderátor: Moderátori

Re: R1 Nitra Západ - Selenec (+ privadzac Selenec - NR Chren

Odoslaťod stanog » 11. Nov 2011 20:22

Osobne si myslím že na úseku NRjuh - NRzápad mali byť v tomto smere 3 pruhy. Je to dlhé tiahle prudké stúpanie a aj pri malej intenzite premávky môžu vznikať problémy - osobne som zažil v čele kolóny kamiónov nákladiak s prívesom naložený štrkom ktorý to nezvládal rýchlejšie ako 50-60 km/h hore tým kopcom hoci do kotla podľa dymu riadne kúril. Samozrejme za ním 3 kamióny nalepené hádam ani nie s metrovými rozostupmi akoby ho chceli potlačiť. Veľmi nepríjemný pocit ísť okolo takej zostavy 130 nakoľko jednak sa to približuje veľmi rýchlo a človek v podvedomí nemôže zažehnať predstavu že niektorý z tých kamionistov to psychicky nezvládne a napriek zákazu vybočí do rýchleho pruhu v snahe predbiehať, čo by mohlo spôsobiť veľmi nepríjemnú kolíziu.
stanog
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 46
Založený: 29. Jan 2008 12:05
Bydlisko: Do Senca to mám na skok ale do/z Bratislavy často aj hodiny...

Re: R1 Nitra Západ - Selenec (+ privadzac Selenec - NR Chren

Odoslaťod duro_z_dediny » 12. Nov 2011 00:33

Nový úsek R1 uzatvorili kvôli unikajúcemu plynu
11.11.2011 19:31:05| Zdroj: TA3
Nová rýchlostná cesta R1 pri Nitre bola v čase najväčšej dopravnej špičky uzatvorená. Pri výkopových prácach poškodila stavebná firma plynovod. Podľa manažérky komunikácie SPP-distribúcia Ivany Zelizňákovej je to už tretie vážne poškodenie distribučného plynovodu za posledných päť dní.

:arrow: http://www.ta3.com/clanok/3632/novy-use ... plynu.html
Obrázok používateľa
duro_z_dediny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 207
Založený: 18. Jún 2009 10:46

Re: R1 Nitra Západ - Selenec (+ privadzac Selenec - NR Chren

Odoslaťod devil » 26. Nov 2011 09:53

podla mojej skusenosti zo vcera je situacia v centre NR uplne identicka ako predtym. zato podla vyjadrenia pumparov na SO trzby padli o polovicu.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R1 Nitra Západ - Selenec (+ privadzac Selenec - NR Chren

Odoslaťod Nesto » 27. Nov 2011 12:09

cereus napísal:Po Levickej nechodim, ale po Cabajskej casto, napriklad aj dnes. Ziadny problem, plynuly prejazd, takze tie obavy asi boli zbytocne, uvidime po dlhsom case. Inak pomohla aj ta rekonstrukcia Cabajskej, tie odbocovacie pruhy, co tam porobili, zlepsili plynulost. Novy problem ale vznikol v samotnej krizovatke Cabajskej s prijazdom od R1. Je dost vytazena a vznikaju tam nebezpecne situacie a mozno to bude treba riesit. Alebo si zvykneme. :)


V jednom máš pravdu, aj keď je tu o niečo viac áut prejazd je plynulý. Ale skús z mesta odbočiť do bývalého mäsokombinátu, tam sa otoč a skús vyjsť na Šaľu.
Ak sa ti to podarí skôr ako dáš prednosť aspoň tridsiatim autám, si frajer. Lebo predpokladám, že tak ako ja sa po piatich minutách čakania niekomu na drzovku vopcháš.
bol som tam v utorok 22.11 okolo 9:00 a bol to des.
Nesto
návštevník
 
Príspevky: 11
Obrázky: 10
Založený: 20. Máj 2010 06:59

Re: R1 Nitra Západ - Selenec (+ privadzac Selenec - NR Chren

Odoslaťod Arctic » 27. Nov 2011 13:23

Minulý tyždeň som tadiaľ išiel a je dosť problém z kamiónom tam odbočiť na Čabaj ten pripájaci pruh je úzky . Vie niekto či sa tam bude ešte niečo robiť (su tam tie plastové obruvníky bielo červene) alebo to ostane takto ? Popripade bude sa robiť aj napojenie na I/64 ??
Arctic
diskutujúci
 
Príspevky: 65
Obrázky: 13
Založený: 23. Dec 2010 10:03

Re: R1 Nitra Západ - Selenec (+ privadzac Selenec - NR Chren

Odoslaťod cereus » 27. Nov 2011 22:27

Nesto, uznavam, ze dostat sa na Cabajsku z vedlajsich ulic je urcite tazsie, predsa intenzita na Cabajskej sa zvysila. Ja som porovnaval iba cisty prejazd po nej a tam necitim nijaku vyraznu zmenu k horsiemu. Ale urcite okolite ulicky su na tom horsie.
Hovorilo sa ze Cabajska skolabuje a nie je to pravda. Ale bohuzial kolabuju prilahle ulice.
cereus
návštevník
 
Príspevky: 10
Obrázky: 5
Založený: 26. Sep 2011 21:23

Re: R1 Nitra Západ - Selenec (+ privadzac Selenec - NR Chren

Odoslaťod Kanky » 30. Nov 2011 17:56

Na križovatke Cabajská, po zjazde z R1 Nitra juh, je veľmi slabo označené, ktorým smerom sa má ísť na NR, resp NR centrum, keďže križovatka je za tabuľou začiatku mesta. Samozrejme, že pre domácich možno nie, ale zažil som tam už viackrát, že vodiči nevedeli (aj NR EČV), kam majú na križovatke odbočiť, zmätkovali, cúvali a preraďovali sa do ľavého odbočovacieho pruhu.
Z A. Hlinku nie je smerovanie na BB,ZV,ZH,ZM na R1, ale na starú cestu, ale to už tu niekto spomínal....
Dá sa to do poriadku?
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: R1 Nitra Západ - Selenec (+ privadzac Selenec - NR Chren

Odoslaťod Martin 4 » 30. Nov 2011 23:03

... keby len zmätkovali pri radení do pruhov. Už som (opakovane) videl, ako sa cestovatelia z ďaleka (nie NR ev.č.) vybrali rovno - smer priemyselný areál a Orechov Dvor (pripomeniem, nitriansky Luník IX). Ešte šťastie že tam je dosť miesta na otáčanie ešte pred osadou neprispôsobivých...

Nikde v NR nie je R1 inzerovaná dopravným značením. Kto príde od NZ, HC, TO, alebo po starej ceste a nie je miestne znalý, eRku nenájde. Leda náhodou, keď pôjde smer BA po bývalej R1 a napojí sa tak nejak nechtiac. Len príchodzí od LV na novú cestu nevyhnutne narazí.

Veď už vzplanul rozhorčený spor, že kto to (nové dopravné značenie) má spraviť. RSÚC, župa, mesto a Granvia sa navzájom obviňujú, žo to nie on, ale tý ostatný to majú urobiť/zaplatiť.
Tu sa asik musím trocha zastať môjho chlebodarcu, bo logická konštrukcia podľa ktorej by značenie na miestnych komunikáciách smerujúce na R1 mala spraviť Granvia mi príde silne krkolomná, až nezmyselná.
Dopravné značenie je vecou správcu komunikácie.
Bodka.
Prečo by mala Granvia robiť značenie na cudzích komunikáciách, s ktorými nemá nič spoločné.
Martin 4
diskutujúci
 
Príspevky: 52
Obrázky: 26
Založený: 13. Mar 2009 23:08

Re: R1 Nitra Západ - Selenec (+ privadzac Selenec - NR Chren

Odoslaťod Čavo » 01. Dec 2011 09:04

Prečo opravovala cudzie komunikácie? (iba podpichujem)
I keď križovatka Cabajská - Dolnočermánska je opavená trošku nešťastne. Pri odbočovaní v smere od R1 na Dolnočermánsku je asi na hranici križovatky pri jej opúšťaní asi nejaká plytká preliačina, lebo sa tam drží vlhkosť a pri teplotách blízkych nule (čo teraz nie je vzácnosť) sa mi zatiaľ nepodarilo tadiaľ ísť tak pomaly (a to som niekoľko krát šiel dobre že nie krokom), aby ma nešuchlo skoro až ku obrubníku (no ešte tam zostala hádam pol metrová rezerva, ale nič príjemné).
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

Re: R1 Nitra Západ - Selenec (+ privadzac Selenec - NR Chren

Odoslaťod Kanky » 03. Dec 2011 10:49

Martin 4 napísal:... keby len zmätkovali pri radení do pruhov. Už som (opakovane) videl, ako sa cestovatelia z ďaleka (nie NR ev.č.) vybrali rovno - smer priemyselný areál a Orechov Dvor (pripomeniem, nitriansky Luník IX). Ešte šťastie že tam je dosť miesta na otáčanie ešte pred osadou neprispôsobivých...

Nikde v NR nie je R1 inzerovaná dopravným značením. Kto príde od NZ, HC, TO, alebo po starej ceste a nie je miestne znalý, eRku nenájde. Leda náhodou, keď pôjde smer BA po bývalej R1 a napojí sa tak nejak nechtiac. Len príchodzí od LV na novú cestu nevyhnutne narazí.

Veď už vzplanul rozhorčený spor, že kto to (nové dopravné značenie) má spraviť. RSÚC, župa, mesto a Granvia sa navzájom obviňujú, žo to nie on, ale tý ostatný to majú urobiť/zaplatiť.
Tu sa asik musím trocha zastať môjho chlebodarcu, bo logická konštrukcia podľa ktorej by značenie na miestnych komunikáciách smerujúce na R1 mala spraviť Granvia mi príde silne krkolomná, až nezmyselná.
Dopravné značenie je vecou správcu komunikácie.
Bodka.
Prečo by mala Granvia robiť značenie na cudzích komunikáciách, s ktorými nemá nič spoločné.


V tomto prípade stojim za tvojim nazorom, nech si to robi spravca cesty, len nech to urobi...som zvedavy, koľko to bude trvať....
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: R1 Nitra Západ - Selenec (+ privadzac Selenec - NR Chren

Odoslaťod mikeBoss » 28. Dec 2011 15:54

devil napísal:podla mojej skusenosti zo vcera je situacia v centre NR uplne identicka ako predtym. zato podla vyjadrenia pumparov na SO trzby padli o polovicu.


Podľa mojho pozorovania klesol počet kamiónov na Štefánikovej ulici o 90 percent. Samozrejme stále jazdia čo je smutné nakoľko som čakal, že do centra už jazdiť nebudú. Vždy poteší keď sa kamión nevie poriadne vytočiť pri prejazde križovatkou pri Mlynoch. Cez pracovné dni býva centrum upchaté aj vďaka kamiónom.
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Re: R1 Nitra Západ - Selenec (+ privadzac Selenec - NR Chren

Odoslaťod mikeBoss » 28. Dec 2011 15:55

Kanky je to poriešené už - na Novozámockej pribudľa značka vyznačujúca napojenie na R1, viď článok z 26.12.:

http://nitralive.sk/spravy/doprava/1463 ... na-r1.html
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Re: R1 Nitra Západ - Selenec (+ privadzac Selenec - NR Chren

Odoslaťod Kanky » 28. Dec 2011 19:31

Dik, pojdem to po novom roku skontrolovat :) Uz len dotiahnut SO, nech ma NR komplet okruh a nebude treba riesit komplikovane navadzanie vozidiel z mesta, ci zatazovat levicku. :)
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: R1 Nitra Západ - Selenec (+ privadzac Selenec - NR Chren

Odoslaťod Kanky » 10. Jan 2012 16:04

Dnes preslo Pribinou milionte auto :)
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: R1 Nitra Západ - Selenec (+ privadzac Selenec - NR Chren

Odoslaťod pohodak » 10. Jan 2012 16:26

akurat by ma zaujimalo odkial sa beru tie "povodne" predpoklady ze po tej ceste bude chodit 5-7000 vozidiel :roll:
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: R1 Nitra Západ - Selenec (+ privadzac Selenec - NR Chren

Odoslaťod aquila » 10. Jan 2012 19:35

neviem, ale to je podla mna len medialna masaz od granvie, lebo keby predpokladali len 5-7 tisic vozidiel, tak by nebolo treba RC, ale obycajnu jednicku .. vsak na IRR sa pocitalo miestami tusim az s 22 tisic vozdidlami ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: R1 Nitra Západ - Selenec (+ privadzac Selenec - NR Chren

Odoslaťod pohodak » 10. Jan 2012 21:20

no ved toto, uplne hausnumero a vidim ho uz v minimalne tretom clanku :roll:
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: R1 Nitra Západ - Selenec (+ privadzac Selenec - NR Chren

Odoslaťod devil » 11. Jan 2012 09:39

na markize vcera odznel odhad ze premavka na I/65 klesla o vyse 70%. osobne som cakal trochu menej, tak 2/3. ale je to urcite ine cislo na obchvate NR a ine dalej na ZM.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R1 Nitra Západ - Selenec (+ privadzac Selenec - NR Chren

Odoslaťod Kanky » 11. Jan 2012 11:18

na exprese dnes hovoria o dvojnasobne vacsom naplneni pribiny oproti ocakavaniu..ale zasa..kto vymyslel to ocakavanie...skoda, ze sme nehlasovali
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: R1 Nitra Západ - Selenec (+ privadzac Selenec - NR Chren

Odoslaťod expwy » 12. Jan 2012 19:34

Na Prístavnom moste by sa mohli oslavy miliónteho vozidla konať každú nedeľu...
Ale treba uznať, Granvia si robí veľmi dobrý marketing (má aj z čoho - luxusné platby štátu) a tým si šikovne obhajuje opodstatnenosť ich predraženého projektu a negatíva tým potláča do úzadia. Majú to premyslené a zmáknuté...
Som zvedaví ako zvládnu prvú poriadnu zimu...
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Re: R1 Nitra Západ - Selenec (+ privadzac Selenec - NR Chren

Odoslaťod Kanky » 12. Jan 2012 20:43

inac, uz som to tu pisal, ale 23.12. vecer, bol usek R1 Pribina najhorsie upraveny zo vsetkych usekov R1, presiel som si ju vtedy celu, padal dazd so snehom..v zakrutach s mensimi polomermi to bolo dost na hrane aj pri 100km/h, ludia sli vacsinou aj pod 80...pri ZM smer zapad bola vtedy aj ta nehoda a ten smer bol odstaveny
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: R1 Nitra Západ - Selenec (+ privadzac Selenec - NR Chren

Odoslaťod aquila » 31. Jan 2012 16:33

viewtopic.php?f=35&t=16710

ludia chcu chodit po dialniciach fakt zadarmo .. ale toto je ked su neni spoplatnene dialnice pausalne, v bratislave by mala byt taktiez spoplatnena dialnica
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: R1 Nitra Západ - Selenec (+ privadzac Selenec - NR Chren

Odoslaťod korfo27 » 31. Jan 2012 18:01

v nitre pod mostom na priemyselnej ulici v celej dlzke mosta kladu zamkovu dlazbu to je tiez sucastou cesty ?
korfo27
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 323
Obrázky: 478
Založený: 14. Dec 2009 18:10
Bydlisko: PD

Re: R1 Nitra Západ - Selenec (+ privadzac Selenec - NR Chren

Odoslaťod Martin 4 » 02. Feb 2012 20:03

Nie... resp. údržba cesty o tom nevie. Ničmenej ako neďaleko bývajúci a miestnych pomerov čiastočne znalý by som podotkol, že dlažbu kladú ako kde. Niektoré pozemky pod mostom sa vracajú pôvodným majiteľom (= tie, ktoré pred stavbou mosta boli súčasťou nádvorí priemyselných areálov).
Iné asi(moja domnienka) zostanú ladom.
Tam, kde bude nádvorie firmy kladú zámkovú dlažbu (a aj stavajú ohradu), ostatné plochy "bez využitia" sú pokryté betónovými "mrežami" (vyzerá to ako neobvykle masívne zatrávňovacie tvarovky) ktoré majú medzery vyplnené kamenivom. Takto je upravená nielen plocha pod mostom Priemyselná, ale aj pod všetkými ostatnými na trase Pr1bina. Konkrétne včera som presne také videl pod mostom pri Olichove a aj inde.
Martin 4
diskutujúci
 
Príspevky: 52
Obrázky: 26
Založený: 13. Mar 2009 23:08

Re: R1 Nitra Západ - Selenec (+ privadzac Selenec - NR Chren

Odoslaťod Kanky » 12. Máj 2012 14:31

Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.