R1 Hronský Beňadik - Žarnovica predĺženie trasy

Trnava – Nitra – Žarnovica – Žiar nad Hronom – Zvolen – Banská Bystrica – Ružomberok (križovatka s D1)

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Nevedko » 07. Sep 2005 08:03

bystrik napísal:Mozete mi niekto napisat, v akom predpise je stanovene, ze dokoncenu cestu je mozne spristupnit az po troch mesiacoch?

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=1382


Aj mne to pripada zvlastne. Ked sa napriklad dokoncil usek Senecka-Mierova v Bratislave, urcite sa necakalo tri mesiace od kolaudacie. Rovnako v pripade mosta Apollo. Z toho mam dojem, ze ked sa chce, da sa usek otvorit hned a ked sa nechce, tak ani keby traktory padali.
Obrázok používateľa
Nevedko
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 454
Obrázky: 3
Založený: 21. Jún 2005 08:44

Podla mna

Odoslaťod bacon » 07. Sep 2005 08:27

Ja som pocul tolko verzii o nespojazdneni useku a kazda sa mi zda nezmysel. Od zbojnika som pocul, ze znacenie nie je ok, od DS, ze tri mesiace atd...
Myslim si, ze hlavna pricina je v to, ze caka sa na strihacov pasiek a kamery, ale kedze jeden tyzden nemozu byt dve taketo udalosti (Apollo, R1), tak to bude o 2 tyzdne.... ine logicke vysvetlenie nevidim
bacon
návštevník
 
Príspevky: 28
Založený: 21. Jún 2005 08:02

Odoslaťod Antagonis » 07. Sep 2005 15:38

Nevedko napísal:
bystrik napísal:Mozete mi niekto napisat, v akom predpise je stanovene, ze dokoncenu cestu je mozne spristupnit az po troch mesiacoch?

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=1382


Aj mne to pripada zvlastne. Ked sa napriklad dokoncil usek Senecka-Mierova v Bratislave, urcite sa necakalo tri mesiace od kolaudacie. Rovnako v pripade mosta Apollo. Z toho mam dojem, ze ked sa chce, da sa usek otvorit hned a ked sa nechce, tak ani keby traktory padali.


Problém vo financiách. To je všetko. Potom až ďalšie problémy ako komunikácia medzi NDS a MDPT. :wink:
Antagonis
návštevník
 
Príspevky: 32
Obrázky: 1
Založený: 04. Sep 2005 14:11

Odoslaťod zvonec » 16. Sep 2005 15:23

Antagonis napísal:Problém vo financiách. To je všetko.


Antagonis, je nejaka sanca, ze tento problem vyriesi medializovany uver, ktory zobrala NDS :?:
Obrázok používateľa
zvonec
diskutujúci
 
Príspevky: 95
Založený: 11. Júl 2005 15:03
Bydlisko: EU

Odoslaťod Dialniciar » 16. Sep 2005 15:35

zvonec napísal:
Antagonis napísal:Problém vo financiách. To je všetko.


Antagonis, je nejaka sanca, ze tento problem vyriesi medializovany uver, ktory zobrala NDS :?:


zvonec,

stačí len trochu úvahy.

NDS si vzala úver. Konkrétna pravá príčina neotvorenia úseku, na ktorej by sa zhodli stavebná firma, NDS a MDPT nie je. Je tu len čas 3 mesiace, ktorý je potrebný podľa úradníkov, no podľa stavebnej firmy je síce potrebný čas, ale nie kvôli "zretiu cesty", ...

Späť k 1. vete. NDS si vzala úver. Čaká sa 3 mesiace. To sú fakty. Teoreticky vzaté, trvá, kým sa dostanú peniaze na účty NDS a kým sa zase z NDS peniaze prevedú ďalej.

Technicky: Na úseku sa stavebné práce skončili. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod zvonec » 16. Sep 2005 15:47

Dy napísal:stačí len trochu úvahy.

O.K. je to jasne... :wink:

Dy napísal:Technicky: Na úseku sa stavebné práce skončili. :wink:

Dy, vdaka za rychlu odpoved, nuz nezostava nic ine, ako sa tesit na otvorenie daneho useku. :D :D :D
Naposledy upravil zvonec dňa 16. Sep 2005 17:24, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
zvonec
diskutujúci
 
Príspevky: 95
Založený: 11. Júl 2005 15:03
Bydlisko: EU

Odoslaťod Andrej » 16. Sep 2005 17:23

Ak som to správne pochopil z predchádzajúcich príspevkov, jediné, čo bráni už 3 mesiace otvoreniu úseku je to, že NDS nemala peniaze (ako zvyčajne) na zaplatenie úseku, takže Doprastav to zasa staval zo "svojich" a teraz sa čaká už len na to, keď NDS nabehnú peniaze z úveru a pošle ich na účet "ďalej" - čiže stavebnej firme.
Všetky medializované správy o čakaní 3 mesiace a nedorozumením medzi NDS a MDPaT boli len kecy a zastierací manéver.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Caesar » 16. Sep 2005 17:34

Andrej napísal:Ak som to správne pochopil z predchádzajúcich príspevkov, jediné, čo bráni už 3 mesiace otvoreniu úseku je to, že NDS nemala peniaze (ako zvyčajne) na zaplatenie úseku, takže Doprastav to zasa staval zo "svojich" a teraz sa čaká už len na to, keď NDS nabehnú peniaze z úveru a pošle ich na účet "ďalej" - čiže stavebnej firme.
Všetky medializované správy o čakaní 3 mesiace a nedorozumením medzi NDS a MDPaT boli len kecy a zastierací manéver.


Ja to len doplním. Stavebná firma typu Skanska či Doprastav, tej nevadí, keď stavia "zo svojich", pretože ona sama počká na zaplatenie toho, čo spravila, ona nemusí hneď vytvoriť zisk, ale dodávatelia a subdodávatelia už sú na tom horšie. Ak by veľmi požadovali platby na 100% (od danej veľkej stavebnej firmy, pre ktorú pracujú, lebo oni nepracujú priamo pre štát), tak riskujú, že nebudú v budúcnosti dodávateľmi pre dané veľké firmy (za "trest"), ale ak nedostanú zaplatené, tak už nebudú dodávateľmi vôbec (skrachujú). To je dosť zlý výber.

No veď, už by sa to malo zlepšiť. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Antimander » 16. Sep 2005 19:17

Caesar napísal:
Andrej napísal:Ak som to správne pochopil z predchádzajúcich príspevkov, jediné, čo bráni už 3 mesiace otvoreniu úseku je to, že NDS nemala peniaze (ako zvyčajne) na zaplatenie úseku, takže Doprastav to zasa staval zo "svojich" a teraz sa čaká už len na to, keď NDS nabehnú peniaze z úveru a pošle ich na účet "ďalej" - čiže stavebnej firme.
Všetky medializované správy o čakaní 3 mesiace a nedorozumením medzi NDS a MDPaT boli len kecy a zastierací manéver.


Ja to len doplním. Stavebná firma typu Skanska či Doprastav, tej nevadí, keď stavia "zo svojich", pretože ona sama počká na zaplatenie toho, čo spravila, ona nemusí hneď vytvoriť zisk, ale dodávatelia a subdodávatelia už sú na tom horšie. Ak by veľmi požadovali platby na 100% (od danej veľkej stavebnej firmy, pre ktorú pracujú, lebo oni nepracujú priamo pre štát), tak riskujú, že nebudú v budúcnosti dodávateľmi pre dané veľké firmy (za "trest"), ale ak nedostanú zaplatené, tak už nebudú dodávateľmi vôbec (skrachujú). To je dosť zlý výber.

No veď, už by sa to malo zlepšiť. 8)


Andrej, veľmi dobre si to pochopil. Preto aj stavbári majú menší pokles oproti minulému mesiacu, nižší zisk, vyššiu zadlženosť.

K Caesarovi len doplním, že práve tá veľká stavebná firma "typu Skanska či Doprastav" sa zadĺži, aby platila dodávateľom a subdodávateľom, ... ak by skutočne NDS nemala úver, ani by to štát neriešil, tak by daný úsek ani nebol dostavaný. Len nikto nečakal, že ako to bude, ... takto podobne mali problémy cca. 4 roky Hydrostav a Váhostav. :wink:
Obrázok používateľa
Antimander
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 425
Obrázky: 5
Založený: 02. Aug 2005 13:46

Odoslaťod Andrej » 17. Sep 2005 11:40

Len ešte nechápem, ako je možné, že NDS nemala na tento úsek peniaze, veď mal byť financovaný z EIB, presnejšie z ušetrených peňazí z úseku HB-Rudno. :roll:
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Antimander » 17. Sep 2005 11:45

Andrej napísal:Len ešte nechápem, ako je možné, že NDS nemala na tento úsek peniaze, veď mal byť financovaný z EIB, presnejšie z ušetrených peňazí z úseku HB-Rudno. :roll:


Andrej,

možností je zase viac. Už aj na tomto fóre, Caesar-ja-Dy-... vieme, ako to je, ale nik ti nebude písať detaily.

Napríklad, keď sa stavba predraží, ... alebo sa stavia niečo naviac, ... alebo sa presunú peniaze (čo sa zdokladuje, tak že oficiálne nič nepresunulo, ale v praxi sa presunú napr. na D1 a potom až má štát peniaze, tak sa zase vrátia na R1 - teoreticky samozrejme), ... nič sa nestavia bez štátnych peňazí, len niekde ide 20% a niekde 100% z celkovej sumy. :wink:
Obrázok používateľa
Antimander
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 425
Obrázky: 5
Založený: 02. Aug 2005 13:46

Odoslaťod aquila » 01. Okt 2005 02:23

tak ze vraj do mesiaca by to mal byt tento usek otvoreny ...

http://dialnice.info/viewtopic.php?t=1572
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod devil » 01. Okt 2005 10:27

Existuje aj usek, ktory sa da nazvat "predlzenim predlzenia". Ide o asi 4 km od konca tohto "predlzenia", Tekovske Nemce-Caradice, resp. o rozsirenie tohto useku na 22,5m, netreba varianty, nie su tam intravilany, zrejme ani pozemkove problemy. Cast EU penazi by sa sem eventualne dala presunut. To co treba od zodpovednych je schopnost reagovat :roll:

http://www.sazp.sk/eia/doprava03/benadik.doc
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod aquila » 01. Okt 2005 11:17

presne treba by schopny a reagovat, ale to ludia co su vyssie bohuzial nemaju ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Milos » 01. Okt 2005 13:59

aquila napísal:tak ze vraj do mesiaca by to mal byt tento usek otvoreny ...

http://dialnice.info/viewtopic.php?t=1572


Aquila, úsek je otvorený (konene), vera som tadia prechádzal, otvorili ho zrejme bez nejakej väšej publicity, zatia som sa o tom v novinách nedoítal.. Takže ani neviem, kedy presne ho otvárali :-)
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Odoslaťod aquila » 01. Okt 2005 14:02

aha, a si si isty ? asi hej no :lol: lebo zase aby okolo toho nerobili humbuk, vsak je to predsa len "dalsi" usek dialnice :)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Milos » 01. Okt 2005 14:48

aquila napísal:aha, a si si isty ? asi hej no :lol: lebo zase aby okolo toho nerobili humbuk, vsak je to predsa len "dalsi" usek dialnice :)


Ale na druhej strane zúžili premávku do jedného dvojpruhu na poslednom 1- 1,5 kilometri pred Rudnom n./Hr. kvoli výstavbe napojenia budovaného úseku Rudno n./Hronom - Žarnovica na úsek St.Benedict - Rudno.
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Odoslaťod B; » 03. Okt 2005 17:02

Komplet otvoreny ako 2+3 ?

Preco sa to nikde nezverejnilo, resp. ak som to nezachytil tak kde to bolo oznamene?
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod Antimander » 03. Okt 2005 17:13

B; napísal:Komplet otvoreny ako 2+3 ?

Preco sa to nikde nezverejnilo, resp. ak som to nezachytil tak kde to bolo oznamene?


Na tomto úseku ešte nie je všetko vyriešené ... :wink:
Obrázok používateľa
Antimander
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 425
Obrázky: 5
Založený: 02. Aug 2005 13:46

Odoslaťod zvonec » 11. Okt 2005 06:57

B; napísal:Komplet otvoreny ako 2+3 ?


Ano, ako to tusim Antim pisal v teme o moste Kosicka, aj tato tema sa stava historickou. Usek je uz otvoreny. Preco sa to nikde nezverejnilo, nemam potuchu.
Obrázok používateľa
zvonec
diskutujúci
 
Príspevky: 95
Založený: 11. Júl 2005 15:03
Bydlisko: EU

Odoslaťod Adaios » 11. Okt 2005 09:46

zvonec napísal:
B; napísal:Komplet otvoreny ako 2+3 ?


Ano, ako to tusim Antim pisal v teme o moste Kosicka, aj tato tema sa stava historickou. Usek je uz otvoreny. Preco sa to nikde nezverejnilo, nemam potuchu.


Tolko sa pisalo o tom aj vo svete, ze cesta je hotova, ale stat musi 3 mesiace pockat, ... tak asi hanba im nedovolila to medialne prezentovat, ze "uz otvarame", ... :lol:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Branco » 06. Okt 2006 21:05

Chystá sa pokračovanie trasy na Tekovské Nemce? Toto predĺženie bude pravdepodobne nadväzovať na úsek Beladice-Tekovské Nemce.
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Rio13.zm » 30. Mar 2007 21:42

dnes, ked som isiel od ZH smerom na ZM po R1, tak ako je avizovane na stranke NDS, pracovali stavbari na protihlukevej stene v smere Hronsky Benadik-Nova Bana, zrejme uz tam robia par dni, uz mali postavene zelezne tyce do ktorych osadzali panely, robota zrejme este asi na tyzden. aj o tyzden pojdem tadial, tak napisem ako pokrocili, ale na moj vkus to mohli spravit aj vyssie, i ked to nieje este dokoncene, zdalo sa mi to male.
Obrázok používateľa
Rio13.zm
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 908
Obrázky: 197
Založený: 27. Jan 2007 17:42
Bydlisko: Zlaté Moravce

Odoslaťod Rio13.zm » 16. Apr 2007 20:10

tak dnes je tomu uz dva tyzdne co som opat isiel medzi ZM a ZC po R1, spravena robota bola minimalna, cakal som ze to budu mat aspon 3/4 ukoncene, ale moj skromny odhad asi 1/4, na kusku uz boli osadene tyce aj s protihlukovou zabranou, niekde len hole tyce a niekde len diery ta tie tyce, na stavbe pracovalo 5-7 ludi, pri takomto tempe budu mat robotu asi este na mesiac a mozno aj viac :)
Obrázok používateľa
Rio13.zm
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 908
Obrázky: 197
Založený: 27. Jan 2007 17:42
Bydlisko: Zlaté Moravce

Odoslaťod Rio13.zm » 26. Apr 2007 17:24

dnes, opat cesta po R1, opat som sa snazil pozerat stenu, dnes uz bolo vidiet ovela vacsi kus roboty, tyce vsetky osadene, viac ako z polovice uz osadena aj cela stena, davam tomu 2 tyzdne a stena bude hotova, ked som vedla toho prechadzal, tak stena na mna spravila dobry dojem, ada viete ako to myslim :)
Obrázok používateľa
Rio13.zm
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 908
Obrázky: 197
Založený: 27. Jan 2007 17:42
Bydlisko: Zlaté Moravce

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.