R1 Rudno n/H. - Žarnovica

Trnava – Nitra – Žarnovica – Žiar nad Hronom – Zvolen – Banská Bystrica – Ružomberok (križovatka s D1)

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod JJ » 12. Jan 2007 20:14

Dialniciar napísal:
JJ napísal:
Milos napísal:
Dialniciar napísal:
Milos napísal:S odstupom času chcem len upresniť, že som si pri viacerých prejazdoch úsekom ten vjazd lepšie všímal a treba povedať, že v skutočnosti to nie je zďaleka až také zlé, ako sa to javí na tej fotke. Fotografia niekedy dosť skresľuje..


Zima. Hmla. Padá sneh. Námraza na moste. V tomto vychádza plne naložený sypač s pluhom, ...


Súhlasím, môže to byť nebezpečné aj napriek tomu, že ten pripájací pruh je v skutočnosti o dosť dlhší, než sa javí na fotke. Kým sa taký naložený sypač v miernom stúpaní rozbehne, to trošku trvá.. Blikajúca výstražná svetelná "šípka" na vozidlách údržby tu zrejme bude musieť byť nevyhnutnosťou


ja aj tak stale nerozumiem tymto polovicatym ba az stvrtinovym rieseniam. Tam kde sa da usetrit sa plytva a tam kde sa setrit nema, tak tam sa setri vo velkom, aby boo vidiet, ze sa steri. Mohlo to stat o milion viac (aj to som mozno prehnal) a mohli spravit pripajaci pruh az po zacinajuce mostne teleso. Je to dost dlha vzdialenost a splnilo by to ucel bezpecnosti.


Keby to bolo spravené v projekte, tak sa to postaví. V rámci základných zemných prác atď. by to nestálo milión. Milión by to stálo teraz, keby sa to malo prerobiť. :x



Mne je uplne jedno, co bolo v projekte a kolko by to stalo pred projektom a teraz - nemienim sa dohadovat na takychto nezmysloch. Ak taketo nieco bolo v projekte, takl to bol zly projekt. Jednoducho je to zase uplne nezvladnute o com niet pochyb.
JJ
diskutujúci
 
Príspevky: 123
Obrázky: 5
Založený: 24. Jún 2005 12:13

Odoslaťod Dialniciar » 12. Jan 2007 20:17

JJ napísal:Mne je uplne jedno, co bolo v projekte a kolko by to stalo pred projektom a teraz - nemienim sa dohadovat na takychto nezmysloch. Ak taketo nieco bolo v projekte, takl to bol zly projekt. Jednoducho je to zase uplne nezvladnute o com niet pochyb.


A môžem za to ja, že :?: :roll:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod JJ » 12. Jan 2007 21:29

Dialniciar napísal:
JJ napísal:Mne je uplne jedno, co bolo v projekte a kolko by to stalo pred projektom a teraz - nemienim sa dohadovat na takychto nezmysloch. Ak taketo nieco bolo v projekte, takl to bol zly projekt. Jednoducho je to zase uplne nezvladnute o com niet pochyb.


A môžem za to ja, že :?: :roll:


tak to zase nie ;-)
JJ
diskutujúci
 
Príspevky: 123
Obrázky: 5
Založený: 24. Jún 2005 12:13

Odoslaťod Dialniciar » 18. Jan 2007 20:31

JJ napísal:
Dialniciar napísal:
JJ napísal:Mne je uplne jedno, co bolo v projekte a kolko by to stalo pred projektom a teraz - nemienim sa dohadovat na takychto nezmysloch. Ak taketo nieco bolo v projekte, takl to bol zly projekt. Jednoducho je to zase uplne nezvladnute o com niet pochyb.


A môžem za to ja, že :?: :roll:


tak to zase nie ;-)


Tak ale potom ti nemôže byť jedno, čo je v projekte a cenové relácie - to nie sú predsa nezmysly, ty úplne ignoruješ realitu a vývoj a keď sa ti nepáči, že ti tú realitu uvediem, tak sa ideš hnevať ... Nie je to nezvládnuté. Nemôže byť nezvládnuté niečo, čo ešte ani nie je hotové.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Rio13.zm » 26. Nov 2007 23:18

na zaciatku useku od Rudna n/H. smerom na Žarnovicu, pridali na zvodidla vedla zeleznice clony, aby sa neoslnoval vlak a auta, doteraz som si to nevsimol, mozno je to tam uz dlhsie
Obrázok používateľa
Rio13.zm
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 908
Obrázky: 197
Založený: 27. Jan 2007 17:42
Bydlisko: Zlaté Moravce

Odoslaťod Milos » 27. Nov 2007 09:34

Rio13.zm napísal:na zaciatku useku od Rudna n/H. smerom na Žarnovicu, pridali na zvodidla vedla zeleznice clony, aby sa neoslnoval vlak a auta, doteraz som si to nevsimol, mozno je to tam uz dlhsie


Prakticky na polovici úseku.. Teda takmer všade tam, kde vedie železnica tesne vedľa RC. Včera som si všimol, že bol uzavretý pravý pruh hneď za odpočívadlom v smere na Žarnovicu, asi ich idú montovať aj tam. Súdiac podľa toho, že chýbajú v strednej časti tiahlej zákruty pod Voznickou skalou, sú zrejme predovšetkým určené proti oslneniu vodičov reflektormi rušňa a nie naopak rušňovodiča svetlami áut.
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Odoslaťod Dialniciar » 27. Nov 2007 12:01

Rio13.zm napísal:na zaciatku useku od Rudna n/H. smerom na Žarnovicu, pridali na zvodidla vedla zeleznice clony, aby sa neoslnoval vlak a auta, doteraz som si to nevsimol, mozno je to tam uz dlhsie


To sa tam montuje už dlhšiu dobu (7-14 dní) a bude sa v tom pokračovať aj naďalej.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Rio13.zm » 18. Dec 2007 10:47

tie clony som si opat vsimal a uz su dokoncene, su takmer po celom useku od Rudna az po krizovatku do Zarnovice, tiez som si vsimol, ked som dalej pokracoval do B. Bystrice, ze aj tam by sa zisli, v meste kde vedie RC su, po oboch stranach cesty a je tam obojsmerna premavka a trosku mi to vadilo to oslnovanie.
Obrázok používateľa
Rio13.zm
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 908
Obrázky: 197
Založený: 27. Jan 2007 17:42
Bydlisko: Zlaté Moravce

Odoslaťod Dialniciar » 30. Jan 2010 15:59

Monitoring geotechnických objektov :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?p=102282#102282
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Predchádzajúca

Naspäť na R1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.