R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Trenčín (križovatka s D1) – Prievidza – Žiar nad Hronom – v peáži s R1 – Zvolen – Lučenec – Rimavská Sobota – Rožňava – Košice – križovatka s D1

Moderátor: Moderátori

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod milan_KM » 16. Dec 2019 21:18

Preboha, ty si naozaj myslíš, že piatokové a nedeľné kolóny vznikajú preto v ZA a okolí lebo sa ŽSK sťahuje do LM a potom spiatky? Čo myslíš kto vytvára tie siahodlhé kolóny ?
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod Jano1 » 17. Dec 2019 03:18

nevo83 napísal:Jano1 ale potom netreba R3 ved je rozosatvana D3 a vlastne ani D3 netreba lebo ZA ma napojenie na Trenciansky kraj....
Este raz LUDI NA JUHOVYCHODE tj KE,RV TV, MI netrapi tvoja intenzita 20k... ako Teba netrapi ze tieto okresy nemaju priame Napojenie na D/RC ani vo vyhlade, ja viem teraz napises ze KE su napojene na co... Ale vies na rozdiel od megalomanie v ZA kraji ludia by sa uspokojili aj s cestou I.tr 2+2


R3 netreba, stacia obchvaty ako cesta I.triedy 1+1. Na Kysuciach nie je nevyhnutne treba plny profil, keby bol polprofil Brodno - odbocka na Blazkov pri Lieskovci a polprofil Oscadnica - CA - Svrcinovec, namiesto tych 2 drahych usekov co maju maly prinos, tak vsetci co tam jazdia skacu 3 metre od radosti, ZA - hranica CZ by aj v spicke trvala do 25 minut. Je to tak nepochopitelne?
Jano1
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 17. Máj 2013 10:00

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod devil » 17. Dec 2019 09:01

ale to uz je za nami. aj CA je rozostavana a vyzera ze sa v poriadku dokonci. ostava nam radola a nepochopitlene je preco maju na vychode cakat na dialnicu kvoli vyrieseniu jednej krizovatky na kysuciach. to fakt nechapem.

milan_KM ja si myslim ze vacsina aut pod strecnom je zo ZA kraja pripadne horneho povazia (PB, IL). piatok/nedela je zvyseny podiel tranzitu. ale tranzit samotny by kolony nesposobil ani v piatok poobede.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 139
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod Jano1 » 17. Dec 2019 12:29

devil napísal:CA je rozostavana a vyzera ze sa v poriadku dokonci.

Ale niektori tu dookola vyskakuju, ze "nezmysel D3 CA-Svrcinovec".

devil napísal:ostava nam radola a nepochopitlene je preco maju na vychode cakat na dialnicu kvoli vyrieseniu jednej krizovatky na kysuciach. to fakt nechapem.


Mat urovnove krizovatky mimo mesta, priechody pre chodcov, teda kde ide prevazne o tranzit, kde je intenzita cez 20 tisic je nezmysel. Nikto si nedovoli narvat MUK do Radole, bolo by treba burat a by to neriesilo problem nakladnej dopravy v KM.

Zase tu budu viaceri vykrikovat ako musi vychod cakat. A Kysuce necakaju? Podla Noveho projektu vystavby dialnic z roku 2001 mal byt usek D3 Cadca - Svrcinovec odovzdany do uzivania v roku 2005, usek D3 Brodno - KM v roku 2009, D1 LL-DS v roku 2010, D1 Hu-Iv v roku 2012. V tom novom projekte su na R2 iba Tornala a Ozdany, ale tie su uz davno v prevadzke a navyse aj dalsie, ktore v projekte neboli. Vsetky useky R1, R2, R4 uvedene v Novom projekte vystavby dialnic z roku 2001 su uz najmenej 8 rokov v prevadzke, ale mimoriadne dolezite useky D1 a D3 sa stale odsuvaju.

Urcilo sa nejake poradie za Meciara, urcilo sa trochu pozmenene a casovo posunute poradie za Dzurindu, urcili sa nejake terminy za Radicovej, ale nic z toho pre dolezite useky D1 a D3 neplati, su tam posuny aj o 15 rokov a preto sa v KSK malo stavalo, lebo sa vsetko posuva a stavalo sa v PSK, co na rozdiel o mnohych vychodniarov ja tiez povazujem za vychod.
Jano1
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 17. Máj 2013 10:00

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod pohodak » 17. Dec 2019 13:44

devil napísal:to sa nevyluje. aj ked je to jediny mozny variant je to megalomania. pri tychto nakladoch by sa najblizsie roky nemal stavat vobec. a aby sme neboli uplne OT tak sorosku odsunut tiez jedine za splnenie podmienky ze prostriedky ostanu v okoli teda prioritne batka a D1 na MI.

btw. cesi maju viac D/RC po prepocte na obyv. ale nie extremne viac. dialnice nepribudali extremnym tempom. maju vsak lepsie cesty. to je rozdiel, u nas nikdy neexistovala koncepcia zlepsenia ciest boli a su len ad-hoc vybrane prelozky a rekonstrukcie ciest za nejaku ad-hoc sumu co je vlastne asfaltovanie. prioritny plan bol rychlo-rychlo dostavat tunelove D1/D3 a potom vraj bude na ostatne...co sa nepodarilo a zaroven sa zanedbali cesty. taka je pravda.


praveze sa to vylucuje z definicie slova megalomania:
https://webslovnik.zoznam.sk/slovnik-cu ... egalomania

nic jednoduchsie sa tam postavit neda, takze o ziadnom prehnanom rieseni nemoze byt ani reci, o nakladoch sa mozeme realne bavit ked zbehne tender, to ze ten usek ozaj nehori a da sa pred tym stavat x inych veci je pravda

zanedbanie ciest nema opat nic spolocne s vystavbou D1 a D3, ale s celkovou koncepciou (ne)rozvoja cestnej a zeleznicnej infrastruktury na slovensku, tie projekty na cestach I. triedy za 25 rokov pomaly zratas na prstoch jednej ruky, ak sa teda nebavime o rekonstrukcii povrchu, a to je jednoducho preto ze sa na to serie a vsade pchame D/RC na ktore sa potom desatrocia caka :roll:
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod nevo83 » 17. Dec 2019 13:46

Jano ale slubovalo sa vsetkym a vsade pockajte dojde aj na Vas uz uz to pojde a stale nic... Kazdy sa dozaduje svojho niekt. chcu za vela penazi, malo muziky... Prosim Ta a co sa na D1 odsuva ?? 13,5Km usek za 900mil, za kt by si postavil 60km inde napr D1 vychod ?? vies kolko ludi by obetovalo Sorosku+Dargov a mali za to postavene ine useky v danej oblasti ? Vies PO je vychod ako ZA Zapad... A vsak pravda je taka ze KSK stale len caka a caka.. Vies keby tu bolo o 2-3 useky/mimo obchvatu KE/ viac tak nikto extra nepinda.
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod devil » 17. Dec 2019 15:04

ten usek bude ultradrahy aj ked realne zbehne tender, ja viem tu cakate na mega zlavu ale tam nie je ani prieskumna stolna cize je to este tazsie odhadnut ako visnove. preco by mala firma ist do takeho rizika a davat ja neviem polovicne zlavy ? zrazu nikto nekrici po hodnote za peniaze. to len ked sa ma stavat na juhu a vychode. ako pise nevo za tie peniaze postavis aj 60 km dialnice.

od cias meciara je D1 priorita, najskor cez rozpocet potom eurofondy. akurat to večne omielanie docasne zbrzdenie ked dzurinda prebral rozvratenu ekonomiku. asfaltovanie by mal zvladnut stat ale prelozky a rekonstrukcie sa bezne stavaju z eurofondov aj v okolitych krajinach. a teraz si pozri clenenie OPII. 1,344 mld tent-core a 0,570 mld. vsetko mimo core cize vacsina RC, prelozky, na jednicky co je dodnes nosna siet cestnej dopravy. a potom sa tu pokrytecty bavime ako treba treba rusit RC lebo vsak su drahe...ten papier kde su nakreslene... za hranicou M30 60 kmx10 mega je 600 mega na suvislu dialnicu mimo CORE. a to je len jeden usek.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 139
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod devil » 17. Dec 2019 15:32

A Kysuce necakaju? Podla Noveho projektu vystavby dialnic z roku 2001 mal byt usek D3 Cadca - Svrcinovec odovzdany do uzivania v roku 2005, usek D3 Brodno - KM v roku 2009, D1 LL-DS v roku 2010, D1 Hu-Iv v roku 2012.V tom novom projekte su na R2 iba Tornala a Ozdany, ale tie su uz davno v prevadzke a navyse aj dalsie, ktore v projekte neboli. Vsetky useky R1, R2, R4 uvedene v Novom projekte vystavby dialnic z roku 2001 su uz najmenej 8 rokov v prevadzke, ale mimoriadne dolezite useky D1 a D3 sa stale odsuvaju.

kysuce necakaju na kysuciach co su 2 okresy a 120k ludi sa stavia asi najviac potrebny usek. navyse s prekrocenou cenou co je nadstandart. novy projekt konstatoval ze vystavba nemoze pokracovat v style 90´s...zaroven navrhuje to iste. v 2003 zistili ze novy projekt je nerealny tak ho aktualizovali a znovu poposuvali to iste. opat ziadna sebareflexia. potom PPP kde D3 uz ani nefigurovala co bolo fakticke priznanie ze priorita nie je D1/D3 ale D1/R1. posledny podrobny material bol za figela kt. sa tiez nedal dodrzat ale tam sa uz objavili aj ine tahy ale realne D1 bola stale absolutna priorita. ostatne sa viac-menej odsuvali. na plny profil sa postavila R4 ktora predbehla M30 o par rokov a R2 18 km kde cesta ide cez stred dedin a boli aj slusne intenzity. na juh zazracne pritieklo asi 350 mega.


v ZA kraji je v kazdej vacsej doline (vah, kysuca, orava, turiec) planovana D/RC. doslova. asi jediny okres kadial nema viest je NO. pritom asi 60% obyvatelov ZA kraja zije v okresoch trasy D1. KM a cast okresu DK je na je blizko D1. oproti 120k ludi CA KM na vychode v okresoch kde dialnica je dostupna po viac ako pol hodine po nevyhovujucich cestach zije asi 400.000 ludi na zempline popri trase D1 a mozno 200.000 pomimo. bez napojenia tych 400k bude vychod stale vyrazne infrastrukturalne zaostavat a nemozeme ocakavat vyrazny narast intenzit.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 139
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod Jano1 » 17. Dec 2019 18:06

nevo83 napísal:Jano ale slubovalo sa vsetkym a vsade pockajte dojde aj na Vas uz uz to pojde a stale nic...


Vidim, ze mas problem citat a chapat! Co na R1, R2,R4 bolo v novom projekte dialnic a nie je davno dokoncene?

Prosim Ta a co sa na D1 odsuva ?? 13,5Km usek za 900mil, za kt by si postavil 60km inde napr D1 vychod ??


Este raz, podla noveho projektu vystavby dialnic sa mal otvorit v roku 2010. Co sa stavia za 900 mil.E??? Cize mate usek s intenzitou 27 tisic v/24h mimo mesta? Ak ano, nech sa paci, nech sa stavia na vychode.
Jano1
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 17. Máj 2013 10:00

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod devil » 17. Dec 2019 18:47

novy projekt uz davno neplati. ani eho aktualizacia a tiez ficove a figelove plany uz neplatia. plati toto a ani to nie uplne realne. a my hovorime ze vymenime sorosku za dargov-michalovce len to treba samozrejme pripravit.
https://sk-sk.facebook.com/ministerstvo ... 471968038/
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 139
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod nevo83 » 17. Dec 2019 19:20

Tunel Dargov ma stat cca 394mil / za to by kludne mohlo byt Dargov -Michalovce 30km/, Soroska 276mil / Saca-Vcelare 32km/ a ver tomu zeby to malo vacsi vyznam..
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod devil » 17. Dec 2019 20:13

Noved. 394 mil má stať bidovce-dargov...ja hovorím dargov-Mi
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 139
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod metelesku.blesku » 17. Dec 2019 23:17

devil napísal:oproti 120k ludi CA KM

Takže D3 sa stavia pre 120k ludí v CA a KM. Zaujímavé poznanie. A ja som si doteraz myslel, že diaľnice riešia aj nejaký ten vec, čo mu nadávajú "tranzit", ale to bude asi chybná myšlienka. Hlavne keď "podľa teba" tam žiadny vlastne ani nie je.

devil napísal:na vychode v okresoch kde dialnica je dostupna po viac ako pol hodine po nevyhovujucich cestach zije asi 400.000 ludi na zempline popri trase D1 a mozno 200.000 pomimo. bez napojenia tych 400k bude vychod stale vyrazne infrastrukturalne zaostavat a nemozeme ocakavat vyrazny narast intenzit.

Povecte mi Kefalín, ako pomôže týmto 400.000 ľudom na Zemplíne a možno 200.000 pomimo úsek R2 Rožňava - Jablonov nad Turňou za 20mil/km v polprofile?
A ako sa títo ľudia "napoja", keď sa nedostavajú úseky medzi ZA a RK?

nevo83 napísal: Soroska 276mil / Saca-Vcelare 32km/ a ver tomu zeby to malo vacsi vyznam..

A ako pomôže úsek Šaca - Jablonov hocikomu? Koľko prieťahov obcí, miest, bodových závad týmto úsekom vyriešime okrem Čečejoviec? Ako ním pomôžeme východu? Lepšou štatistikou výstavby D/R na území KSK? A ďalej čím? Aký problém má tento úsek, okrem toho, že tam na vás stále striehnu "čapice", aby mohli kasírovať, lebo máte na východe pri...ných riaditeľov (bláváci to nie sú) na PZ SR?
Koľko dní v roku trvá 65 km cesta z Rožňavy do Košíc viac ako hodinu?

A posledná otázka k tvojej staršej sťažnosti: Kedy nastala na Slovensku situácia, že do výstavby D/R na juhu, alebo východe nič nešlo, lebo všetko išlo na západ alebo do Žiliny?
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod devil » 18. Dec 2019 08:45

nikde som nenapisal ze R2 Rožňava - Jablonov nad Turňou pomoze tym 400.000 ludom. nepisem po rumunsky, moja chyba...ze kedy kde a kolko islo je napr. aj na dialnice.szm.com staci vediet ze v sucasnosti su rozostavane v ZA kraji useky za vyse 1,3 mld., v KE kraji po odovzdani bud-bud zrejme nic, v BB kraji usek za 128 mil. v PO kraji useky za asi 500 mil. treba urychlene urobit korekcie.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 139
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod nevo83 » 18. Dec 2019 08:59

Blesku :) napisal som to tak ze usek R2 za usek R2 v danej oblasti. Cesta Saca- Moldava je uz teraz dost zla plno smrtakov, z danej spadovej oblasti sa chodi do USS a PP velka ida..
Ano pridal som pokracovanie az Vcelare kt by sa dali postavit zo zvysku zo Sorosky.. ale kludne nech to bude aj pokracovanie za Michalovcami.
Nic to nemeni na veci ze tu aspon je snaha riesit viac za menej..

Devil: stavka na KE I. Etapa ?? Nejdes do toho :)
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod devil » 18. Dec 2019 09:47

vyzeras byt prilis dobre informovany :wink:
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 139
Založený: 04. Feb 2005 07:32

O. T.: MEGALOMÁNIA

Odoslaťod KN.SK » 18. Dec 2019 12:55

Nie som ani Ivan A. Krylov, ani Jean de La Fontaine (heheh obaja sú vlastne Jánovia).
Je zima,
nie ako teraz,
mínus 35 stupňov.
Dáme si proti nej len
ponožky, čiapku, trenky,
košieľku, nohavice...
Možno i rukavice i čižmy.
Či i svetrík so šálom?
Bundu, či kabát nie,
to je veď predsi mega.......
A bude nám heja ***: -->:lol:
1206
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3841
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod DrX » 18. Dec 2019 14:27

Neviem co tu riesite presuvanie penazi zo Sorosky. Dargov/D1 je predsa sucastou CORE TEN-T, takze ten moze ist z buduceho rozpoctoveho obdobia bez problemov.

BTW, Nevo, kludne sa s tebou stavim, ze Saca-KEjuh (a cele Saca-Olsany) bude hotove do 2025. Posuny budu - vsetko meska. Ale priorita je to jasna. (aj ked, ja by som bol ovela radsej, ak by sa skapacitnovali vstupy do KE z vychodu, juhu, juhovychodu a dorobil vnutorny prietah, napr. krizovatka VSS)
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod metelesku.blesku » 18. Dec 2019 15:08

devil napísal: treba urychlene urobit korekcie.

Ako si tie korekcie predstavujete, Kefalín? Zastavíte financovanie rozostavaných úsekov a necháte ich tak, aby bolo uplakané severomaďarské srdiečko na mieste?
A ako chceš potom zabezpečiť to napojenie východu, to si mi voľajáko zabudol odpovedať. Či východu stačí napojenie na Košice a tým to hasne? Ale to tam potom stále to bmw nedôjde..
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod metelesku.blesku » 18. Dec 2019 15:17

nevo83 napísal:Cesta Saca- Moldava je uz teraz dost zla plno smrtakov

To je aj na výjazde z Michaloviec, kde je 4 prúdovka a ani smerovo oddeliť ju neplánujú a vyšlo by to ešte lacnejšie.

nevo83 napísal:z danej spadovej oblasti sa chodi do USS a PP velka ida..

istý de.il, moderátor tohto fóra, ti ešte nevysvetlil, že na riešenie lokálnej dopravy do fabrík diaľnice a rýchlostné cesty nepotrebuješ? Či to zase platí len pre I/11 ale už tak moc nie pre I/16?
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod devil » 18. Dec 2019 15:55

Ako si tie korekcie predstavujete, Kefalín? Zastavíte financovanie rozostavaných úsekov a necháte ich tak, aby bolo uplakané severomaďarské srdiečko na mieste?
ak sa nestihne termin 2023 vselico je mozne. + nove fondy a statny rozpocet. ale to snad vies az taky obmedzeny snad nie si.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 139
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod metelesku.blesku » 18. Dec 2019 17:30

Až na to, že ty vo svojej obmedzenosti hovoríš o zastavení v prítomnom čase a nie o termíne 2023. Kapišto?
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod lolo » 23. Dec 2019 20:00

https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie-zak ... ail/420058 dnešné UVO znamená to už vyhlásenie VO alebo je to len nieco z predbežného oznámenia ?
lolo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 375
Založený: 29. Mar 2018 18:39

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod DrX » 23. Dec 2019 20:41

No jo, pan Ersek nam chystaju vianocny darcek. Pravdepodobne to tam prave nejaky administrator cele nahadzje.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod nevo83 » 23. Dec 2019 22:01

tak predbezko tu bolo od marca tohto roku... ale neverim ze maju vsetko nachystane na VO, skor to vidim na nepodarene PR pre volicov z RV a okolia...
staciilo vidiet ze skoro cely Most strihal pasku na D1 Budimir... kt s tym absolutne nic nemali.
A po pravde aj keby ju akoze vyhlasili tak po volbach ju hned zrusia..
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R2

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.