R2 Košice, Šaca – Košické Olšany (križovatka D1)

Trenčín (križovatka s D1) – Prievidza – Žiar nad Hronom – v peáži s R1 – Zvolen – Lučenec – Rimavská Sobota – Rožňava – Košice – križovatka s D1

Moderátor: Moderátori

Re: R2 Košice, Šaca – Košické Olšany (križovatka D1)

Odoslaťod DrX » 04. Júl 2018 12:49

Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 Košice, Šaca – Košické Olšany (križovatka D1)

Odoslaťod bystrik » 18. Júl 2018 23:57

Podľa informácií z FB NDS: v decembri tohto roku NDS plánuje vyhlásiť súťaž na zhotoviteľa II. úseku rýchlostnej cesty R2 Šaca – Košické Oľšany (od križovatky Košice-juh po Košické Oľšany), dĺžka úseku rýchlostnej cesty je 14,261 80 km v kategórii R24,5/120. To, kedy sa vyhlási aj súťaž na zhotoviteľa I. úseku rýchlostnej cesty R2 Šaca – Košické Oľšany, bude známe ešte v priebehu tohto roku a budeme o tom informovať.

https://www.facebook.com/pomoc.na.dialn ... Bs&fref=nf

Takže úsek bude rozdelený na dve časti.
Obrázok používateľa
bystrik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 582
Obrázky: 38
Založený: 03. Feb 2005 21:40

Re: R2 Košice, Šaca – Košické Olšany (križovatka D1)

Odoslaťod DrX » 19. Júl 2018 10:39

Dalsia skvela sprava (aj ked ten link na FB mi nefunguje a aj ked nerozumiem logike, ze "prvy usek sa ide stavat druhy, a druhy usek sa ide stavat prvy" :-) ).
No a uplne super by bolo, ak by k tomu I. useku pribalil aj obchvat Sace, to je ale v tejto faze pripravy uz nerealne (aj ked kto vie - obchvat BB svojho casu prilepili k PPP velmi rychlo).
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 Košice, Šaca – Košické Olšany (križovatka D1)

Odoslaťod Maxx787 » 19. Júl 2018 12:59

logika je ze bude R2 napojene na D1
Geography is not a career, is post apocalyptic survival skill
Maxx787
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 727
Obrázky: 77
Založený: 03. Okt 2014 17:33
Bydlisko: NO

O. T.: R2 Košice, Šaca – Košické Olšany (križovatka D1)

Odoslaťod KN.SK » 19. Júl 2018 13:19

DrX napísal:••• aj ked nerozumiem logike, ze "prvy usek sa ide stavat druhy, a druhy usek sa ide stavat prvy" :-) ). •••
Toto mi tak trošku pripomína, čo nám dedo so smiechom často vravel, ako si ich varošski hlásnik raz vybubnoval (zábavu na hure): Kedz ňebudze, ta budze. Kedz budze, ta ňebudze. (Ja som počul "kedz", ale vraj to má byť "kec", tak sa ospravedlňujem, a bolo to už veľmi dávno.......)
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: R2 Košice, Šaca – Košické Olšany (križovatka D1)

Odoslaťod Vlados » 19. Júl 2018 22:01

Maxx787 napísal:logika je ze bude R2 napojene na D1

kľudne mohla mať označenie len R4... pokračovanie R2 (za Šacou) tak skoro nehrozí
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: R2 Košice, Šaca – Košické Olšany (križovatka D1)

Odoslaťod babar » 19. Júl 2018 22:43

Tiez nechapem preco sa to od D1 po R4 nevola len R4, R2 konci maximalne v krizovatke Kosice Juh, kludne mohli oznacit ako R2 tu sucasnu stvorprudovku zo Sace do Kosic, ale to by na papieri nemala nepostavena R2 priame napojenie na D1, takto vdaka R4 s nazvom R2/R4 bude mat nepostavena R2 napojenie na D1 :-)
Taliani maju viac tunelov okolo jedneho jazera ako mi na celom slovensku! https://youtu.be/cQb5CPNFOio
Obrázok používateľa
babar
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 260
Obrázky: 22
Založený: 03. Máj 2014 15:39

Re: R2 Košice, Šaca – Košické Olšany (križovatka D1)

Odoslaťod bongi111 » 20. Júl 2018 16:13

druhy usek je preto druhy, lebo zaciatok (stanicenie km 0,000) useku sa nachadza v saci. cize logicky, ak nieco rozdelim na dve casti s nulou na zapade a tento usek nestaviam, nasledny usek musim pomenovat ako druhy, aj ked sa stavia ako prvy.
bongi111
diskutujúci
 
Príspevky: 100
Založený: 29. Okt 2014 16:21

R2 Kriváň – Lovinobaňa

Odoslaťod rempo » 30. Júl 2018 07:58

na R3 vyhlásili súťaž pred rokom a kde sme teraz-neboli otvorené ešte ani cenové ponuky,všetky tieto nové súťaže nie su ešte finančné kryté fondy sa rozkradli a teraz sa to musí zatiahnuť cez rozpočet t.j. jednému zobrať druhému dať,tak preto sa to schválne naťahuje.
História a súčasnosť výstavby diaľničnej siete na Slovensku na stránke http://www.historiadialnic.sk/
Obrázok používateľa
rempo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 744
Obrázky: 2319
Založený: 22. Feb 2010 00:25

Re: R2 Kriváň – Lovinobaňa

Odoslaťod richie » 30. Júl 2018 08:08

tak preco potom R2 Saca- Olsany posunuly az na koniec roka, ked tam financne krytie by malo yt ok .. a tie podane cenove kalkulacie/ponuky nemaju nejake casove ohranicenie platnosti ? ..
richie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 304
Obrázky: 0
Založený: 17. Jún 2015 07:32

Re: R2 Kriváň – Lovinobaňa

Odoslaťod rempo » 30. Júl 2018 08:26

vyše roka sa tiahla súťaž na na dokumentáciu na stavebne povolenie,AD,DP ktorá stále nie je hotová,nové vedenie NDS ju chcelo zrušiť /Brecely/ potom sa zase menili figúrky /Most/ bolo to aj na UVO ktorý zrušil rozhodnutie zrušiť súťaž
cenové ponuky su samozrejme časovo obmedzené je to v kdesi v zadaní.
História a súčasnosť výstavby diaľničnej siete na Slovensku na stránke http://www.historiadialnic.sk/
Obrázok používateľa
rempo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 744
Obrázky: 2319
Založený: 22. Feb 2010 00:25

Re: R2 Kriváň – Lovinobaňa

Odoslaťod griezmann » 30. Júl 2018 09:12

no ta Saca-Olsany aj mna zaujima preco to posunuli ked prachy na to este su-resp uz davno su.. /posledne dialnicne eurofondy tusim na to mali ist/ ci si niekto chce uliat este z poslednych euracov rychle do vrecka a preto sa delil usek na 2 casti?..no necudoval by som sa keby tomu aj tak bolo.. smrdi to riadne podvodom zo strany nds+statu ,tym ze to rozdelili vrhli na seba velky tien podozrenia.. ja byt na mieste unie, dam to presetrit.. podobne je na tom aj tento usek, akoby si z oka vypadli
griezmann
návštevník
 
Príspevky: 32
Založený: 20. Júl 2018 01:07

Re: R2 Košice, Šaca – Košické Olšany (križovatka D1)

Odoslaťod eric987 » 30. Júl 2018 20:10

Na useku Sebastovce - Olsany su hlavne v k. u. Krasna velmi biedne vykupy. Aj ked plomby celu jar utesene pribudali, takto vyzera LV parcely, po ktorej pojde vacsina trasy v ku Krasna: https://kataster.skgeodesy.sk/EsknBo/Bo ... utType=pdf . Nielenze zo 614 spoluvlastnkych podielov nie je vykupeny (ak mi nieco neuslo) ani jediny, ale ni je tam jedna jedina plomba, ktora by mohla byt v prospech NDS. Zatial najlepsia situacia je v k. u. Zdoba.
eric987
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 94
Založený: 16. Júl 2014 08:16

Re: R2 Košice, Šaca – Košické Olšany (križovatka D1)

Odoslaťod Viktorius » 31. Júl 2018 00:37

Presne tak, mimo k. u. Zdoby...nie je vykupene takmer nic.
Viktorius
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 19
Založený: 20. Nov 2013 18:09

Re: R2 Košice, Šaca – Košické Olšany (križovatka D1)

Odoslaťod nevo83 » 31. Júl 2018 06:16

Inak ta NDS to su potom strasní polodementi, tak viem ze je to jediny usek na kt dostanem resp mam peniaze z EU, kt nemozem nikde inde dat...
Zaciatok VO oznamujem pre media a ludi kazdy rok /hadam aj 3-4r dozadu/ ... Miesto jednej stavby z toho spravim 2, no dajme tomu... a usek kt chcem stavat ako prvy nan nemam vykupene potrebne pozemky... Co znamena ze nemoze mat ani stavebne povolenie/ opravte ma ak sa mylim - tj. nema vztah k danym pozemkom/ Je august 2018, hadam mi nechcu povedat ze vykup+katester + stavebne povolenie + vyhlasenie VO daju do 3m....

Ved to je min zavadzanie spotrebitela ak nie sirenie poplasnej spravy... :)
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: R2 Košice, Šaca – Košické Olšany (križovatka D1)

Odoslaťod griezmann » 31. Júl 2018 09:08

tak ale to je potom na 99% jasne ze koli neschopnosti nds prideme o posledne prachy na dialnice z eurofondov.. zial uz to tak vyzera, koli nevykupenym pozemkom kedze sa nevedia dalej pohnut.. mantaci a pitom mali na vykup niekolko rokov..a prd spravili!!! zjavne to ma ta skorumpovana mafia na haku.. to neveedia jednoducho prist a surovo zacat v zrychlenom konani vyvlastnovat v prospech statu bez moznosti odvolania?
griezmann
návštevník
 
Príspevky: 32
Založený: 20. Júl 2018 01:07

O. T.: R2 Košice, Šaca – Košické Olšany (križovatka D1)

Odoslaťod KN.SK » 31. Júl 2018 12:33

Antoine, ... surová je 'mafia', spraví dotyčným všetko bez možnosti čohokoľvek...
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: R2 Košice, Šaca – Košické Olšany (križovatka D1)

Odoslaťod peterle » 31. Júl 2018 17:38

griezmann napísal:tak ale to je potom na 99% jasne ze koli neschopnosti nds prideme o posledne prachy na dialnice z eurofondov.. zial uz to tak vyzera, koli nevykupenym pozemkom kedze sa nevedia dalej pohnut.. mantaci a pitom mali na vykup niekolko rokov..a prd spravili!!! zjavne to ma ta skorumpovana mafia na haku.. to neveedia jednoducho prist a surovo zacat v zrychlenom konani vyvlastnovat v prospech statu bez moznosti odvolania?



Prišiel nový panikár a nadávač. Dúfam že to surové vyvlastňovanie sa mu nevyhne, koli spravodlivosti :D
peterle
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 592
Obrázky: 231
Založený: 13. Júl 2011 13:31

Re: R2 Košice, Šaca – Košické Olšany (križovatka D1)

Odoslaťod orator » 31. Júl 2018 20:44

Presne tak, netreba panikarit. Videl som to na useku D1 Budimir - Bidovce ze parcely vedia dostat pomerne rychlo pod NDS. Dokonca uz bezala sutaz a este neboli vsetky parcely na NDSke - asi im staci mat podpisane zmluvy na parclely na stavebne povolenie. Co sa tyka useky R2 Kosice juh - Kosicke Olsany tak prepadnutie eurofondov zrejme nehrozi kedze najneskor kedy sa to musi zacat stavat je rok 2020 (to je hranicny termin) a to celkom urcite stihnu.
orator
diskutujúci
 
Príspevky: 220
Obrázky: 178
Založený: 30. Júl 2017 11:26

Re: R2 Košice, Šaca – Košické Olšany (križovatka D1)

Odoslaťod nevo83 » 31. Júl 2018 22:38

No nebol by som az tak optimisticky ze 2020.. min. Musia mat zmluvu o buducej zmluve. Aj keby ich vsetkych osvietilo napr na 80-90p tak to bude trvat kym tonahodia na kataster...
Ok optimisticky sme mozno jan 2019 + VO (historicky bude sutaz ak vsetko bude ok bez namietok +- 9m + cas na podpis zmluvy teda pravoplatnost..... aaaaa zabudol som VOLBY marec 2020... ako vravi kazda opoziicia 5m pred volbami ziadne podpisy pod velke projekty... :)

Ad2. A to nevieme v akom stadiu je po novom usek Saca- Sebastovce (tj. KE juh)... tam tiez sutaz skor ako v polke 2019 nevyhlasia...

Ja to uz vidim tak na 50:50...zial
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: R2 Košice, Šaca – Košické Olšany (križovatka D1)

Odoslaťod orator » 01. Aug 2018 10:59

nepanikar ! Uvediem ti to na priklade D1 budimir - bidovce aka bola chronologia ....

december 2015 - bola vyhlasena sutaz na zhotovitela
april 2016 - vyhodnotenie sutaze
august 2016 - podpisanie zmluvy s vitazom sutaze (Skanska)
november 2016 - oficialne zacatie vystavby (poklopkanie zakl. kamena) - realne sa zacalo uz koncom oktobra 2016 kedy uz prve bagre zacali stahovat ornicu
... neboli tu ziadne namietky ani napadnutie sutaze takze pri R2 by to nebolo nic historicke ako pises.

A teraz itinerar R2:
Podla facebookovskej stranke NDS bude sutaz na R2 Kosicke olsany - KE -juh (Sebastovce) vypisana v decembri 2018 ... takze to vyzera na identicky scenar (mozno aj identickeho zhotovitela) - Vyhodnotenie sutaze marec/april 2019 - leto 2019 (podpis zmluvy) - jesen 2019 zaciatok vystavby - rok 2020 je casova rezerva )))))))))

Co sa tyka vykupu pozemkov ... tieto ukony nerobi priamo NDS ale robi to vysutazena externa firma v mene NDS. Takto to bolo aj v pripade D1 budimir - bidovce kde to robila sukroma spolocnost z Popradu (tusim Geoplan s.r.o.). V jeden den tam vie pribudnut aj cez 50 plomb t.j. zaplombuje sa to ked na kataster pride kupno-predajna zmluva a nasledne kataster ma tusim 30 dni na prepis. Takze na tej parcele kde je 600 vlastnikov a je to aj najvacsia parcela ktora bude pod R2 (myslim ze niekto to tu uvadzal ze LV c.5874) tak tu vedia poriesit aj za jeden mesiac nehovoriac o tom ze co mam znameho tam tak ze zmluvy sa uz podpisovali teraz pred letom (kupno-predajne - nie zmluvy o buducej zmluve tie uz boli davno podpisane) a pravdepodobne externa firma co to ma na starosti tak len caka kedy im postupne pridu postou tieto zmluvy podpisane od sucasnych majitelov a postupne ich bude posielat na vklad do katastra.
Co sa tyka vykupu ci dokonca vyvlastnovania tak to je prehnane ... pretoze tiez pozemky su v strede pola a ked sa pred 2 rokmi robili prve stretnutia s majitelmi parciel v kulturnych domoch ohladom vykupov pod R2 tak boli plne kulturne domy a ludia sa pytali a "bili" ze kedy uz budu podpisovat kupno-predajne zmluvy a chcelli ich aj hned podpisovat )))) a samozrejme hned aj inkasovat za ne ))). Vykupovalo sa totizto za okolo 40 EUR za m2. Za polnohospodarsku podu by totizto tolko nikdy nedostali...

Dalej k teme rozdelenia useku na 2 casti:
Na cely tento usek (este pred jeho rozdelenim) bola predpokladana cena okolo 240 mil. EUR bez DPH - tolko zhruba aj zostalo vyclenenych v eurofondoch. Avsak tato kalkulacia bola robena v case po prepuknuti krizi kedy ceny isli rapidne dole. Niekde som cital clanok kde nejaky experti pisali ze je to momentalne uz nerealna cena a skor realnych je niekde okolo 350 mil. EUR bez DPH (ak najdem ten clanok, hodim tu odkaz). Takze si myslim ze NDS sleduje rozdelenim useku aj to aby sa zmestila do tejto sumy pretoze tymto rozdelenim sa komplikovana krizovatka MU Ludvikov Dvor a menej komplikovana krizovatka MU Haniska ocitli v tom druhom (resp. prvom) zatial vypustenom useku. A v useku Kosice olsany - sebastovce zostala len jedna MU (Krasna) ktora je celkom jednoducha, potom niekolko mostov (cez rieku Hornad a zeleznicu, Zdoba, most pri valalikoch a MU Sebastovce iba dobudovat. Ano zostalo tam este velke odpocivadlo pri Valalikoch ktore vsak teoreticky vedia tiez vypustit (podobne vypustili aj odpocivadlo pri Beniakovciach pri stavbe D1 budimir - Bidovce). Pri Sebastovicach ma byt tiez vybudovane SSUD ale to tiez vedia vypustit. Dalsim dovodom rozdelenia useku co som uz pisal predtym moze byt ze usek R2 Haniska - Saca nie je sucastou Via Carpathie a Brusel by mohol odmietnut preplatit to a toho sa bojim najviac ze Haniska - Saca ostane na pleciach statneho rozpoctu. A vsetci vieme ze to potom tak skoro nebude ...
orator
diskutujúci
 
Príspevky: 220
Obrázky: 178
Založený: 30. Júl 2017 11:26

Re: R2 Košice, Šaca – Košické Olšany (križovatka D1)

Odoslaťod nevo83 » 01. Aug 2018 12:17

Čo sa týka úseku rýchlostnej cesty R2 Košice, Šaca – Košické Oľšany, naň plánuje NDS vyhlásiť súťaž do konca tohto roka a jej uzatvorenie predpokladá na rok 2017. V roku 2018 by sa mohlo podľa diaľničiarov začať stavať. /25.8.2016/ cize co s tyka vyhlaseni jednotlivych MANAZEROV a ministrov bol by som radsej ticho...
Dodam ze AUXT v 2016 tvrdil ze treba vykupit uz len 12p pozemkov... Tak sa pytam co KURVA robili 2r ze to nemaju vykupene...

Robil som podobne projekty a preto viem ze to nie je tak jednoduche... Aj nam sa na zaciatku ludia hadzali s ochotou a potom to utichlo... Jeden chcel zrazu viac, druhy nechcel predat, treti bol v USA alebo v Australii - vedel si ze takyto podpis zmluvy musi byt podpisany napr. na nasej ambasade resp konzulate ?? Osobne sme pobehovali po SVK a podpisovali lebo postou doslo tak 20p..
a o vyvlastnovani je skoda reci dlhy boj... nase sudy si daju nacas, kedze si mal dostatocne mnozstvo casu sa dohodnut

a k tvojmu bodu 2. sa neviem vyjadrit :) Pevne verim ze v cene sa nemylis a fakt sa minimalne nieco usetri..
ale Ak sa to rozhodnes delit nerobis okrem EIA vsetky veci nanovo ?? pretoze to co si ziadal a definoval uz neplati ?? + vykupy neviem aky je tam stav
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: R2 Košice, Šaca – Košické Olšany (križovatka D1)

Odoslaťod orator » 01. Aug 2018 18:12

Neviem na akych projektoch ohladom vykupov pozemkov si pracoval ale stavba dialnic ma troska ine postavenie - je vo verejnom zaujme. Aj pozemky sa tu vykupuju trocha v inom rezime. Vyslvetlim na priklade tzv. nezistenych vlastnikov: vlastnictvo tohto pozemku prejde tak ci tak na NDS aj bez podpisu, peniaze za vykup obdrzi SPF pretoze on zo zakona zastupuje nezisteneho vlastnika. Nasledne v buducnosti ak sa najde nezisteny vlastnik alebo skor jeho dedicia tak si budu ziadat tieto peniaze uz od SPF (t.j.pripad v nasej rodine).
Neviem ako je to s vlastnikmi ktori su dlhodobo v zahranici ale taki boli aj v pripade vykupov pod D1 Budimir - Bidovce a neviem o tom zeby bol nejaky problem s tym, mozno to tiez islo cez SPF. Co sa tyka tvrdohlavcov co by nechceli podpisat tak takych fakt nepoznam a ani neverim ze su. Podpisy nie je nutne overovat na nasich zastupitelstvach v zahranici. Da sa to aj u zahran. notara ale nasledne sa to musi apostilovat. V kazdom pripade NDS vyplaca bonus + 10% ak vlastnik dobrovolne a v nejakom termine podpise zmluvu. V pripade Krasnej 40EUR za m2 to robi + 4 EUR za kazdy m2. Zalezi od velkosti vykupovanej parcely a poctu spoluvlastnikov. V pripade D1 Budimir - Bidovce poznam stastlivcov co si prisli az na cca 100.000 EUR.
Co sa tyka vyvlastnenia, tak prave preto su tieto informacne stretnutia v kulturakoch kde sa vlastnikom vysvetluje ze v pripade ze to dojde az tak daleko tak sud tak ci tak rozhodne o vyvlastneni kedze je to vo verejnom zaujme a vlastnik dostane uz iba tych 40 EUR bez toho bonusu pretoze na tych 40 EUR maju znalecky posudok.
Takticky vykupuju najprv v lokalitach kde su znalecke posudky na nizsie ceny a na zaver sa nechavaju prave parcely kde su ceny najvyssie a nikdy nie naopak. Preto Zdoba a Kosicke Olsany su uz vykupene ( tam sa zdaleka nevykupovalo za 40 EUR) a Krasna je na rade az teraz.
Takze nezdielam tvoje obavy ohladom tohto ...
orator
diskutujúci
 
Príspevky: 220
Obrázky: 178
Založený: 30. Júl 2017 11:26

Re: R2 Košice, Šaca – Košické Olšany (križovatka D1)

Odoslaťod orator » 01. Aug 2018 18:16

ale zdielam tvoju obavu o kompetentost ludi na NDSke ... to je fakt ze terminov uz naslubovali.
orator
diskutujúci
 
Príspevky: 220
Obrázky: 178
Založený: 30. Júl 2017 11:26

Re: R2 Košice, Šaca – Košické Olšany (križovatka D1)

Odoslaťod nevo83 » 01. Aug 2018 18:19

Orator pre vodarov... cize zaujem statu JE minimalne taky isty ako u NDS ked nie vyssi.. Jediny rozdiel bol ten ze NDS mala ,,neobmedzeny,, rozpocet.. teda do roku 2016.
takze presne viem postup atd...
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R2

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.