R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Trenčín (križovatka s D1) – Prievidza – Žiar nad Hronom – v peáži s R1 – Zvolen – Lučenec – Rimavská Sobota – Rožňava – Košice – križovatka s D1

Moderátor: Moderátori

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod masterplan » 09. Júl 2020 01:06

nie len mu vycitam spriahnutie sa s diablom lebo zmluva s UHzP bola presne niecim takym co Slovensko ked chce vyraznejsie a hlavne vyrazne rychlejsie v modernizacii napredovat prave nepotrebovalo a ako sa ukazuje aj na tomto pripade vyrazne to poskodi veci.. snad cim skor prijmu novy stavebny zakon a zakon o VO tam trebalo zacat a nie uzatvarat zmluvy s tymto top nepriatelom a brzdou modernizacii a vystavby na Slovensku
masterplan
diskutujúci
 
Príspevky: 174
Založený: 27. Mar 2020 00:46

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod nevo83 » 09. Júl 2020 05:03

Prosim Ta frostbite a aky mas nazor ze jednym z ,,tvorcov,, noveho stavebneho zakona je aj ,,obcan Slavik,, ??
Ako toto mohol tvoj najlepsi minister dopustit :)
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod svaco » 09. Júl 2020 07:32

masterplan napísal:nie len mu vycitam spriahnutie sa s diablom lebo zmluva s UHzP bola presne niecim takym co Slovensko ked chce vyraznejsie a hlavne vyrazne rychlejsie v modernizacii napredovat prave nepotrebovalo a ako sa ukazuje aj na tomto pripade vyrazne to poskodi veci.. snad cim skor prijmu novy stavebny zakon a zakon o VO tam trebalo zacat a nie uzatvarat zmluvy s tymto top nepriatelom a brzdou modernizacii a vystavby na Slovensku

Obcovanie s diablom už začali Ersek s HID-om, keď na poslednú chvíľu pustili tento tender, pretože o par dní by to už podľa nových predpisov nebolo možné. Taký trocha 13 dôchodok v podaní HID-u resp. volebná korupcia na mďarský spôsob. (IMHO)
Obrázok používateľa
svaco
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 788
Obrázky: 14
Založený: 29. Jan 2008 11:16
Bydlisko: Presov

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod PK » 09. Júl 2020 08:01

Pred asi mesiacom a pol som napisal, ze minister dopravy je cajovy, teraz to menim a pisem, ze je vyslovene skodny. Za 100 dni vlady nemame ziaden vysledok kde by sa nieco pokrocilo zrychlilo, naopak mame zrusene tendre, spomalenia.
Za sucasnej sitacie zrusit akykolvek projekt ktory je v akomkolvek stadiu pripravy odlisnom od 0% je sialenost.
R2 som nesiel roky a nema pre mna ziaden osobny vyznam, ale vidim, ze je to jedna z najdolezitejsich tepien na Slovensku, s potencialom ubitym na minimum.
UHzP je organizacia ktora ma za nasledok a ciel upadok Slovenska, pretoze z principu obmedzuje stavanie tam kde sa ma stavat na podporu rozvoja.
Minimalne prieskumnu stolnu spravit mali aby sa konecne vedelo kolko tych virtualnych jaskyn tam vlastne je.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod cPalo » 09. Júl 2020 09:13

Netreba nám žiadny UHzP, stačí blbá excelovská tabuľka a vyráta presne rovnaký výsledok. :idea:

A keď už chceme mať prioritu číslo jeden intenzity, tak nech sa robia poriadne sčítania a hlavne nech aj ukážu či tie intenzity neostanú na jedničke, lebo potom sa môže stať, že excel zle vyrátal a vyhodili sme peniaze len tak ;)

Čo sa týka tohto úseku, mali to lepšie pripraviť a netlačiť kvôli voľbám (dopadlo to "presne" tak ako RK napr.). Druhá vec je, že NDS to mohla len stiahnuť a dotiahnuť do dokonalosti ;)
cPalo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 483
Založený: 07. Jan 2020 15:32

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod jarino » 09. Júl 2020 09:15

jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod IceFox » 09. Júl 2020 10:03

Nechcem byť neprajný, ale ja som to hovoril:
viewtopic.php?f=47&t=13301&start=1300#p226070
IceFox, dňa 06. Jan 2020 22:32 napísal:Nechcem byť zlý, ale osobne si myslím, že sa to zruší (najmä ak je pravda to, čo tvrdí Útvar hodnota za peniaze)

Neúplné a problémové podklady, otázne financovanie. Toto bolo odsúdené na prúser.
A imo: Ersék to vyhlásil lebo voľby.
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod luboslavko » 09. Júl 2020 10:10

povedal niekto tomu ÚHP, že to vypočítali síce správne, ale na základe zlých podkladov? :-D Zlá cena a zlé množstvá dopravy? :-D ...pripomína mi to Cimrmanovské - sečtený to bylo sprvávně, ale problém byl v násobení...
luboslavko
diskutujúci
 
Príspevky: 90
Obrázky: 1
Založený: 25. Okt 2013 06:56

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod okorec » 09. Júl 2020 10:22

Sa mi páči ako niektorí na základe dojmov vedia lepšie ako tím odborníkov, ktorí to počítali.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod IceFox » 09. Júl 2020 10:34

Volá sa to dojmológia. Nepoznáš? :lol:
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod metelesku.blesku » 09. Júl 2020 10:44

Povedal už niekto týmto dojmológom, že dôvodom zrušenia nie sú excelovské tabuľky UHzP?
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod devil » 09. Júl 2020 12:14

Pred asi mesiacom a pol som napisal, ze minister dopravy je cajovy, teraz to menim a pisem, ze je vyslovene skodny. Za 100 dni vlady nemame ziaden vysledok kde by sa nieco pokrocilo zrychlilo, naopak mame zrusene tendre, spomalenia.


ja zase nemam problem povedat ze zrusit sa to dalo. zaujimave bude ale sledovat ze ci inde sa budu uplatnovat prisne poziadavky alebo sa nedostatky budu velkoryso prehliadat.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod Vlados » 09. Júl 2020 12:59

devil napísal:
Pred asi mesiacom a pol som napisal, ze minister dopravy je cajovy, teraz to menim a pisem, ze je vyslovene skodny. Za 100 dni vlady nemame ziaden vysledok kde by sa nieco pokrocilo zrychlilo, naopak mame zrusene tendre, spomalenia.

ja zase nemam problem povedat ze zrusit sa to dalo. zaujimave bude ale sledovat ze ci inde sa budu uplatnovat prisne poziadavky alebo sa nedostatky budu velkoryso prehliadat.

Také nedostatky aké má tento úsek nemá žiadny pripravovaný úsek. Tunel treba pretrasovať, umiestniť nad hladinu spodnej vody a snáď okolo roku 2030 by mohol ísť do výstavby. Do vtedy ešte postaviť aspoň 50km východnej R2. R2 by postačovala v polprofile, jedine tunelová časť by mala byť v plnom profile.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod cPalo » 09. Júl 2020 14:20

metelesku.blesku napísal:Povedal už niekto týmto dojmológom, že dôvodom zrušenia nie sú excelovské tabuľky UHzP?


Zrušenie a excel sú dve rozdielne veci ;)
Náš UHzP je niečo, čo nahradí excel.
Zrušenie sa všeobecne čakalo a to pokakal exMD tým, že predvolilDOpretlačenia ;)

Stačí čítať s porozumením ;)
cPalo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 483
Založený: 07. Jan 2020 15:32

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod cPalo » 09. Júl 2020 14:22

okorec napísal:Sa mi páči ako niektorí na základe dojmov vedia lepšie ako tím odborníkov, ktorí to počítali.

Problém je, že tím odborníkov vypočítal aj ceny úsekov a reálne to bolo úplne niekde inde.
Nie každý čo je v odbore, je aj odborník :D
cPalo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 483
Založený: 07. Jan 2020 15:32

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod 1mmortal2 » 09. Júl 2020 21:39

Radsej nech postavia vsetko pred a za a za 10 rokov to bude aj na dve rury naraz co bude vyrazne rozumnejsie
1mmortal2
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 443
Obrázky: 37
Založený: 28. Dec 2007 18:34
Bydlisko: Trencin

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod masterplan » 09. Júl 2020 21:54

tiez si myslim ked uz zrusili sorosku nech stavaju v plnom profile aspon od Sace az po Jablonov v plnom profile, tam je sama rovina za minimalne naklady sa to da spravit bez vacsich problemov.. soroska nech sa riesi postupne a s rozumom a ked aj neskor ale v plnom profile ,ajtak by sa vyhodili takto narychlo prachy do luftu.. narychlo polovicate riesenie, ziadne riesenie.. a taktiez by sa mali riesit Zacharovce-Batka-Figa a Figa-Tornala a prip este Tomasovce-Ozdany ..Gombasek-Roznava pojde asi ako posledny.. a na sorosku by zrejme nepresli ani prachy z EU z toho balika kedze vacsinou pojdu na eko a enviro projekty.. cize hlavne zeleznice modernizacie, nakupy suprav a cyklocesty(napr eurovelo11)
masterplan
diskutujúci
 
Príspevky: 174
Založený: 27. Mar 2020 00:46

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod nevo83 » 10. Júl 2020 05:02

Lenze problem je ten, ze najskor resp. Najdalej v priprave je asi Batka cca mozno 1-2r co do VO... zbytok je v dalsej 5r ak budu hviezdy velmi priat... plus sa to neda brat ze teraz sme usetrili 300mil a o 5r ich vytiahneme na ine useky.

Ale ano suhlasim ze velmi by pomohol (KSK) usek R2 saca-moldava v plnom profile + nieco dalsie mensie, ale ako som zmienil priprava je ze fest zanedbana.
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod devil » 10. Júl 2020 07:54

Radsej nech postavia vsetko pred a za a za 10 rokov to bude aj na dve rury naraz co bude vyrazne rozumnejsie
takto sa stavaju dialnice a potom to tak vyzera. to pred a za (kde sa jazdi aj 80-90) by stalo viac a v prepocte na dlzku by malo mensi efekt. cela R2 ak raz bude usetri vyse 45 minut oproti dnesku. ale je rozdiel ked 15 km poloprofilu usetri 5 minut a ked 27 km tornala-roznava v plnom profile usetri tiez 5 minut. taky usek je potom zbytocny.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod cPalo » 10. Júl 2020 08:23

Potrebné sú z môjho pohľadu Zacharovce - Figa, KE a Soroška, zvyšok je diskutabilné (osoh na minuté peniaze nebude veľký)
cPalo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 483
Založený: 07. Jan 2020 15:32

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod Yoggy52 » 10. Júl 2020 09:47

Asi prykrat suhlasim s cPalo. :o
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod lostrail » 12. Júl 2020 16:57

Potrebna je zapadna cast R2 alebo aspon jednotka v usporiadani 2+2 s MUK.
lostrail
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 432
Založený: 19. Aug 2018 14:42

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod Viktorius » 13. Júl 2020 15:10

Keď budeme takto filizofovať, čo je potrebné a čo nie, namiesto toho, kde máme akú prípravu a čo môžme reálne stavať, tak budeme filozofovať zbytočne 4 roky. Osobne mám zato, že náš p. minister D. nerozostava zo svojich vlastních projektov ani 1. Len súťaž trvá 2 roky, a ja osobne pochybujem, že za 2 roky dokáže takým spôsobom aký nastolil, vyhlásiť nejaké VO, kedže nepotrebujeme R2, len D1, D3, a R4...kde príprava zaberie 2 volebné obdobia...takže rušme Sorošku a doslova klamať takto ľudí....veď R2 KE-Šaca-Olšany tiež nemajú stavebné povolenie ale to som najviac ocenil na Ersekovi, nakoľko naše tendre nestoja za nič, a aspoň takto sa snažil mierne urýchliť VO a skrátiť aspoň to čo sa skrátiť dá. Samozrejme, že by to tak nemalo byť ale v danej situácií sa nič lepšie nedalo. Finančé krytie ak sa bavíme o 250-300 mil €, tak rovnako sa bíme o cca 50-60 mil. € ročne, a to mi chce Doležal povedať, že na toto nevie nájsť finančné krytie? Mal by odstúpiť, alebo aspoň neklamať ľudí a povedať, že namiesto dialnic sa idú stavať byty...pretože to je heslo, kampaň SME rodina...
Viktorius
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 19
Založený: 20. Nov 2013 18:09

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod IceFox » 13. Júl 2020 15:29

Tak. A teraz ťa masterplan zožerie zaživa :lol:
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod Mawerick81 » 13. Júl 2020 19:06

Zabudas, ze Ersekovi vobec neslo o R,, ale o volby.. a to ze sa snazil urychlit VO, tak to nemalo sancu prejst
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R2

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 21 hostí.