R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Trenčín (križovatka s D1) – Prievidza – Žiar nad Hronom – v peáži s R1 – Zvolen – Lučenec – Rimavská Sobota – Rožňava – Košice – križovatka s D1

Moderátor: Moderátori

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod Mawerick81 » 14. Jún 2020 18:12

No ale povedal to Devil, cize zbytocne je davat tu ine argumenty
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod Pacho » 14. Jún 2020 18:31

ako ináč, devil zasa tára. Z oravy, je to za "pár minút" (oravská polhora Turany 1h10´). ale na východe do je veľký problém . Zrejme asi najhorší prístup k dialnici má asi humenné s dostupnostou 52´. takže porovnávaj, ale objektívne, a prestaň prosím ťa šíriť tie tvoje táraniny, .
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod nevo83 » 14. Jún 2020 19:01

Pacho ked ides porovnavat tak porovnavaj podobne a nie to co sa babe snilo Stakcin/Ubla-Bidovce 1,14h.. smejes sa devilovi aletiez davas len co Ti pasuje :)
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod Yoggy52 » 14. Jún 2020 19:20

Inak je zaujimave, ze devil by chcel stavat vsetky cesty pre lokalku, ale D3 pre lokalku stavat nemozeme. :lol:
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod IceFox » 14. Jún 2020 19:27

Lebo sa postavilo D3 Skalité - Svrčinovec pre lokálku :lol:
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod Pacho » 14. Jún 2020 19:35

nevo83 napísal:Pacho ked ides porovnavat tak porovnavaj podobne a nie to co sa babe snilo Stakcin/Ubla-Bidovce 1,14h.. smejes sa devilovi aletiez davas len co Ti pasuje :)

Veď práve, ja som reagoval na jeho bludy, keď uviedol "pár minút". Určite sa nájdu aj horšie prípady ako Ubľa, ale nemôžeš porovnávať dostupnosť trebárz priemyselne rozvinutéj oblasti Trstenej a námestova, kde je nepomerne vyšší tranzit, s Ubľov, kde dojazd k dialnici je +- rovnaký. Ja som chcel hlavne poukázať hlavne na to, že PP, KK, PO, ležia priamo na dialnici, ale aj tak majú relatívne veľké problémy so zamestnanosťou. Ono infraštruktúra je dôležitá, ale nie je všeliek na všetko. Ďalšia vec, je tá, pokiaľ nebude dobudovaná "pažravá Žilina", bude mať aj východ problémy s prístupom na dialnice. To, že HU-IVachnová mala byť hotová v 2017, že višnové sa buduje tuším od roku 1998, že úseky sú predražené, za to fakt pažravá za to nemôže. Určite by ani tu sorožku za deklarovanú cenu nepostavili.
ešte by som doplnil, pre objektívnosť by sme mali prístup k dialnici brať Žilinu, a nie turany, lebo tých par km nikoho nezachráni, lebo aj tak strečno to istí.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod nevo83 » 14. Jún 2020 20:29

Vihorlat SNINA Ti isto nieco hovori ze... special vyroba vojenskej techniky, neskor strojarska vyroba... CO AK by lepsie dopravna infrastruktura dotiahla dalsich investorov do hladovej doliny kt ma strojarensku historiu od 1951, ak ma priemyselnu historiu aj Humenne ale nema opat nema infrastrukturu co s tym... a s Turizmom na mna nechod.. :)
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod Pacho » 14. Jún 2020 21:36

vihorlat sninu, veľmi dobre poznám, robil som tam SVOČ, a vyhral som druhé miesto a mali sme na pivo na celý víkend :-) . Na predchádzajúcom pracovisku, jeden chla zo sniny nám dodával Al odliatky, veľmi seriózny chlapík.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod luboslavko » 15. Jún 2020 05:12

Z diskusie o R2 sme na D3 :-)

Ale späť k R2, ak nevyšlo posúdenie o vodách, treba opraviť projekt (možno to nie sú veľké zmeny), veď zrejme trasovanie netreba meniť, iba opraviť technické riešenie tak, aby tunel neodviedol vodu z masívu (injektáže? , izolácia po obvode? )... A k hodnote za peniaze, tak asi najlepšie bude, ak to posúdenie urobia po tom ako sa otvoria obálky... lebo až súťaž ukáže skutočnú cenu diela. Dnes vychádzame z ceny investora a pri nej to nevyšlo, ale ak súťaž vygeneruje polovičnú cenu (zámerne som to prehnal), tak návratnosť tejto investície spolu v kombinácií so správnymi údajmi o doprave môžu ukázať iný výsledok...
NDS by bola podľa mňa hlúpa, ak by pri relatívne nízkej investícií do úpravy projektu (v porovnaní s tým čo už investovala), neopravila podklady a nedosúťažila to, zrušiť to môže aj potom (ak bude vysoká cena, ÚHP dáva dostatok argumentov na zrušenie).
Tak uvidíme či konečne niekto začne používať rozum na NDS...
luboslavko
diskutujúci
 
Príspevky: 92
Obrázky: 1
Založený: 25. Okt 2013 06:56

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod PK » 15. Jún 2020 08:24

Pacho napísal:PO kraj má fakticky, respektíve v krátkej dobe bude mať ukončenú základnú dialničnú sieť, a na zamestnanosti to neako nevidieť?. Väčšina dôležitých miest má dostupnosť dialnice do 50, max 70km.


Kdeze je to ten PO pripojeny na tu dialnicnu siet? Ja pokial si pamatam tak ked idem z PO do BA, tak musim ist bud cez zabity Ruzomberok a Strecno, alebo stat na semafore pre rozbitu cestu niekde na Certovici.
Dialnica pokial nie je pripojena na celoeuropsku siet tak plni svoju funkciu len mozno na tretinu. V podstate vsetky peniaze investovane do dialnic v PO kraji su utopene kym nebude dokoncena D1 kompletne.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod pa3ck » 15. Jún 2020 09:01

Prešov bude napojený na európsku sieť už po dostavbe M30/R4, avšak súhlasím s tézou, že úseky medzi Žilinou a Ivachnovou sú dôležité aj pre mestá a okresy na východ od Ružomberka
pa3ck
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 952
Obrázky: 18
Založený: 30. Máj 2018 09:34
Bydlisko: VT/BA

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod Dendik » 15. Jún 2020 10:08

Pacho napísal:PO kraj má fakticky, respektíve v krátkej dobe bude mať ukončenú základnú dialničnú sieť, a na zamestnanosti to neako nevidieť?. Väčšina dôležitých miest má dostupnosť dialnice do 50, max 70km.

Tak toto hadam trva aj niekolko rokov že? Snad 10 a viac... A tiez je dobre vediet kedy sa na ten region pozeras, či pocas krizy, alebo rozmachu, že? :wink:
Dendik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 721
Obrázky: 9
Založený: 16. Feb 2017 10:49

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod jarino » 15. Jún 2020 13:26

luboslavko napísal:NDS by bola podľa mňa hlúpa, ak by pri relatívne nízkej investícií do úpravy projektu (v porovnaní s tým čo už investovala), neopravila podklady a nedosúťažila to, zrušiť to môže aj potom (ak bude vysoká cena, ÚHP dáva dostatok argumentov na zrušenie).
Tak uvidíme či konečne niekto začne používať rozum na NDS...

UHP nie sú povolaní na hodnotenie, za akých okolností môže byť VO zrušené zákonným spôsobom :wink:

Môže nastať situácia, že ÚVO prikáže NDS zrušiť rozhodnutie o zrušení VO. SSC sa to stalo... Totiž to, že si oni napíšu do súťažných podmienok nejaký odstavec, kedy môžu VO zrušiť ešte neznamená, že to môžu svojvoľne urobiť kedykoľvek. Nato musí byť dostatok dôkazov zo strany Obstarávateľa, že jeho konanie nie je svojvoľné a viac-menej došlo k situácii, ktorú nedokáže ovplyvniť -> napr. MDV SR nedá peniaze na projekt, ktorá bola pôvodne plánovaný, avšak MDV SR musí túto skutočnosť potvrdiť.
Takisto ak Obstarávateľ vie, že nemá peniaze na daný projekt, mal by bezodkladne oznámiť túto skutočnosť (medzi NDS a MDV SR sa uzatvárajú kontrakty, takže NDS o nich vie; 20.12.2020 v kontrakte dostala NDS 220 miliónov od MDV SR na prípravu a realizáciu piatich projektov R2). Nie že nechá záujemcov pokračovať v príprave ponúk nebodaj na svojom profile zverejní rozhodnutie s určeným úspešným uchádzačom.

Takže ak NDS vie, že na projekt nemá peniaze, mala by čím skôr zverejniť oznámenie s dostatočne dobrými dôvodmi na zrušenie VO (podľa môjho názoru ŠOP je dosť dobrý dôvod, na druhej strane NDS vypisovala VO s vedomím, že nemá potrebné dokumenty a ani ich nemusí získať). Môže sa stať, že všetky dobré argumenty stratia na váhe (NDS o nich vedela, napriek tomu VO pokračovalo) a NDS bude musieť uzavrieť Zmluvu (to by sa mohlo odzrkadliť aj na tempe výstavby ostatných projektov financovaných zo ŠR).
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod DrX » 15. Jún 2020 15:10

Je verejne zname, ze vsetky potrebne doklady nie su dopredu hotove aj vo vela inych pripadoch. Napr. na aktualnom D4R7 neboli este ani vykupene pozemky ked uz bol podpisany kontrakt - nehovoriac o vypisani sutaze, a rovnako na Visnovom sa nejake napojenie zo ZA strany riesilo za pochodu uz predtym, nez zmluvu zrusili. To je jedna vec.
Druha vec je, ze samozrejme peniaze v SR na Sorosku proste su, rovnako ako boli na Krivan Mytna a Mytna - Tomasovce. Jednoducho, stat ma dostatocnu vatu aby vyclenil na 5 rokov po 50mil EUR extra na tento projekt, a tak to aj Ersek prezentoval. Je dobre aj pripomenut, ze ani na rozkradacskom PPP1/3 vlada nezrusila zmluvy - jednoducho vitazi mali stanoveny termin do ktoreho mali ukazat, ze maju zabezpecene financovanie, a ani jeden z nich to nebol schopny spravit, takze zmluvy prepadli.

PS pre Pacha: R1 Pr1bina nie je draha dialnica na juhu - mala zabezpecene eurofondy, a cez PPP sla len kvoli tomu, ze D1 Visnove eurofondy nemalo. Takze cena Pribiny je len vysutazenou cenou za realizaciu - vsetko ostatne je len rozkradacstvo ficovskych vlad.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod Loe » 15. Jún 2020 15:45

Keď sa hovorí o vate v prostredí verejnej správy tak to vždy spozorniem :)

Plánované zostatky na bežnom účte NDS a.s., ešte v časoch pred koronakrízou, boli nasledujúce:

k 31.12.2019 mal byť zostatok 22 568 000 EUR
K 31.12.2020 má byť 11 855 000 EUR
K 31.12.2020 má byť 10 441 000 EUR

Opakujem, toto sú plánované hodnoty z časov pred koronakrízou. Rozpočet na rok 2020 sa už zosypal, čo bude na rok nikto netuší. Máme deficitné hospodárenie. Ochota MinFinu doplniť hoci len pár miliónov je nulová. Na druhej strane, rozpočet skrýva široké možnosti škrtania výdavkov, lenže to je samozrejme silne nepopulárne. Finančné krytie tejto stavby skrátka nie je.
Loe
diskutujúci
 
Príspevky: 233
Založený: 24. Apr 2018 21:20

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod DrX » 15. Jún 2020 15:57

Ake boli v tychto zostatkoch k danym datumom planovane vyzdvky na:
R2 Krivan - Mytna
R2 Mytna - Tomasovce
D4R7?

Ochota MinFinu moze byt vselijaka. Realita je taka, ze ide kriza, a to je cas, ked praveze vlady sa zadlzuju aby stimulovali hospodarstvo. A slovenska vlada si vie a bude velmi vyhodne poziciat, takze z toho moze Slovensko len ziskat.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod Vlados » 15. Jún 2020 16:06

Loe napísal:Keď sa hovorí o vate v prostredí verejnej správy tak to vždy spozorniem :)

Plánované zostatky na bežnom účte NDS a.s., ešte v časoch pred koronakrízou, boli nasledujúce:

k 31.12.2019 mal byť zostatok 22 568 000 EUR
K 31.12.2020 má byť 11 855 000 EUR
K 31.12.2020 má byť 10 441 000 EUR

Opakujem, toto sú plánované hodnoty z časov pred koronakrízou. Rozpočet na rok 2020 sa už zosypal, čo bude na rok nikto netuší. Máme deficitné hospodárenie. Ochota MinFinu doplniť hoci len pár miliónov je nulová. Na druhej strane, rozpočet skrýva široké možnosti škrtania výdavkov, lenže to je samozrejme silne nepopulárne. Finančné krytie tejto stavby skrátka nie je.

Mi to silne pripomína finančné krytie na 13. dôchodky.

Asi tam má byť rok 2021. Ak by aj čísla platili, tak pre retarta 23+12+10=45 mega. Už som našiel časť peňazí na Sorošku :lol:
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod IceFox » 15. Jún 2020 18:10

DrX napísal:A slovenska vlada si vie a bude velmi vyhodne poziciat

Hmm... Kto to len kedysi hovoril?
Hint: Aktuálne sa nachádza na smetisku politických dejín.
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod devil » 15. Jún 2020 18:26

ake financne krytie bolo na stihacky ? novy minister uz hovori o 2 mld eur. peniaze su aj budu ked vlada chce. to iste su 13. dochodky. ci budu, budu ale okliestene alebo posunute na dalsi rok alebo nebudu vobec zalezi od priorit vlady.

pre vsetkych co tu namietate ze dialnica nie je hotova tak ste si neprecitali ze som napisal "bude" cize to co je rozostavane cize aj visnove. male prerusenie suvislej dialnice ako turany-hubova sa nepovazuje za prekazku (to konstatuje aj slavne UHP). takisto chybajuci obchvat ZV sa nepovazuje za prekazku a som za to aby ani dargov sa nepovazoval ak by sa budoval az usek za nim.

tak tvrdit ze KE kraj 65percent je teda dost trufale max tak 40p... RV, TV, MI, SO, hmmm a aj KS hodnotim na 20p
pocty obyvatelov si mozes preverit za 2 minuty. KS je dostupna ako KE urcite do pol hodiny.

ako ináč, devil zasa tára. Z oravy, je to za "pár minút" (oravská polhora Turany 1h10´). ale na východe do je veľký problém . Zrejme asi najhorší prístup k dialnici má asi humenné s dostupnostou 52´. takže porovnávaj, ale objektívne, a prestaň prosím ťa šíriť tie tvoje táraniny, .
uz by si si mohol odpustit to taranie nie je to prilis inteligentne skor iritujuce. to co si uvedol je obec na hornej orave, ale ako som pisal 85% je pri dialnici alebo blizko nej. 2 okresy hornej oravy su tych asi 15% obyvatelov ZA kraja. je jedno ci budeme riesit PO a KE kraj zvlast alebo spolu bude to stale ovela menej ako 85%

Inak je zaujimave, ze devil by chcel stavat vsetky cesty pre lokalku, ale D3 pre lokalku stavat nemozeme. :lol:
D3 je hotova vacsia cast. k tomu mame pred dokoncenim CA a fakticky poloprofil na lieskovec-oscadnica. dokopy cez 80% km/trasy. stat nevie postavit jeden privadzac resp. vyriesit jednu problemovu krizovatku. oproti tomu na R4 mate nevyriesene zavady az na svidnik a priemerku mate okolo 60 km/h mozno do 70 km/h.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod metelesku.blesku » 16. Jún 2020 16:28

pa3ck napísal:
Pacho napísal:PO kraj má fakticky, respektíve v krátkej dobe bude mať ukončenú základnú dialničnú sieť, a na zamestnanosti to neako nevidieť?. Väčšina dôležitých miest má dostupnosť dialnice do 50, max 70km.

Lenže stále nie je napojená na nejakú súvislú diaľnicu.


A v ktorom kraji sa napojí na nejakú súvislú diaľnicu???

fuj fuj Žilina? či sa prerúbeme cez Donovaly, nech môžeme hovoriť, že sa miliardy preinvestovali okrem ŽSK aj v BBSK?

Niekedy nerozumiem, čo tu niektorí diskutéri vlastne chcú. Regionálny rozvoj má priniesť diaľnica, ale pokiaľ nie je súvislá, žiadny neprinesie. Ale súvislá môže byť iba investovaním do chýbajúcich úsekov okolo Žiliny, no tam sa už nalialo veľa peňazí, takže srať na Žilinu, ideme stavať inde.
Kde? no niekde, kde zase postavíme úsek, ktorý nebude napojený na žiadnu súvislú diaľnicu.

Ach :roll:
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod Vceliak » 16. Jún 2020 17:13

metelesku.blesku napísal:v ktorom kraji sa napojí na nejakú súvislú diaľnicu

Tak, napríklad R3 Martin - Žiar n/Hronom, to by bolo lacnejšie, ako Žilina, alebo R2.
Ešte niečo nevieš? Stačí sa opýtať. :-)
Vceliak
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 488
Založený: 20. Okt 2016 11:50

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod okorec » 16. Jún 2020 19:59

1) Si si istý, že by to za dnešného stavu bolo lacnejšie?
2) Turiec je v žilinskom kraji.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod Pacho » 16. Jún 2020 20:02

trocha vedľ, s R3 ZH MT, tak akorát napojíš na dialničnú sieť martin a nič viac. Navýchod nič na západ nič.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod okorec » 16. Jún 2020 20:03

Tiež pravda :)
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod Vceliak » 16. Jún 2020 20:12

To bol príklad. Iná verzia je napojenie Martin - B. Bystrica okolo T. Teplic.
Ja nie som projektant, ale určite bez tunelu sú úseky lacnejšie, ako s tunelom, a určite kratšie tunely sú lacnejšie ako dlhšie. Zvyčajne.
Vceliak
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 488
Založený: 20. Okt 2016 11:50

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R2

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 39 hostí.