R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Trenčín (križovatka s D1) – Prievidza – Žiar nad Hronom – v peáži s R1 – Zvolen – Lučenec – Rimavská Sobota – Rožňava – Košice – križovatka s D1

Moderátor: Moderátori

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod devil » 15. Dec 2019 17:08

Az budu Kysuce plynule prejazdne, budu aj vyssie intenzity a nie Tvoje vycucane z prsta, ale namerane.

ak bude M30 plne prejazdna aj obchvat KE tak na R4 budu tiez vyssie intenzity, tj. VZDY bude vyhodnejsia R4 lebo NAKLADY nepustia. ano vychvalujeme R4 do nebies lebo konecne vznikne dialnicne prepojenie cez hranicu v plnom profile mimo D2 a D4. uz chapes preco ?

https://www.ndsas.sk/uploads/media/8f09b287eb284a5efe37a627fb821de7bedb027a.pdf


viewtopic.php?p=183989#p183989 vybrany bol cerveny variant.

A Plesivec a pravdepodobne aj Zvolen, netreba tunel na to aby bol usek drahy
to sa este uvidi, tie 3 su s cenou okolo 20 mil za km. ziadne 30-40+ mega za kilometer. k tomu 5 usekov D3. a pritom tu zachvilu "zistime" ze soroska je bezny usek R2 a dubna-skala-turany je bezny usek D1.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod nevo83 » 15. Dec 2019 17:27

Vies jano to je taky argument ako povedat ak bude komplet R2 tak klesnu intenzity na D1...
Myslim ze aj keby bola dostavena len M30 tak intenzity stupnu...
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod Jano1 » 15. Dec 2019 18:41

devil napísal: konecne vznikne dialnicne prepojenie cez hranicu v plnom profile mimo D2 a D4. uz chapes preco ?


Tomu hovorim argument. :lol:
Tu
http://www.dialnica.info/dialnice/img/D3_Skalite2/D3_Skalite38.jpg
uz "cez hranicu v plnom profile" to je. A je to mimo D2,D4. Len potom niekedy stoja/poposuvaju sa aj hodinu v Cadci/okoli Cadce a v Radoli a okoli.

https://dialnice.info/viewtopic.php?p=183989#p183989 vybrany bol cerveny variant.


Link na EIA kde je uvedene iba "Po ukončení procesu posudzovania vplyvov na životné prostredie je dokumentácia uchovaná v evidencii príslušného orgánu."
je velmi uzitocny.

A cena, ktora je tam uvedena "23.47 mil.€/km (r.2010)" je podla teba lacny usek?

nevo83 napísal:Vies jano to je taky argument ako povedat ak bude komplet R2 tak klesnu intenzity na D1...


Vidim, ze pre niektorych je nepochopitelne, ze ked auta stoja bezne hodinu v zapche, tak radsej idu inou trasou.
Jano1
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 17. Máj 2013 10:00

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod Mawerick81 » 15. Dec 2019 20:23

ale R2 je priorita,, hlavne u DRX a Devil,, potazmo aj nevo83.. pamatam si ze nemenovany admin tu vyhlasoval, ze D3 netreba do 2030. takze vo tom to je panove-...
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod devil » 15. Dec 2019 20:59


tomu hovorim argument ja...OMG ved ten usek ma mozno kilometer. ak toto ides porovnavat so suvislou dialnicou 2x2 od KE po miskolc tak to uz naozaj nepotrebuje komentar.

Link na EIA kde je uvedene iba "Po ukončení procesu posudzovania vplyvov na životné prostredie je dokumentácia uchovaná v evidencii príslušného orgánu."
mozes si to dohladat aj tu na fore.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod nevo83 » 15. Dec 2019 21:06

nie, tak celkom ja R2 za prioritu nepovazujem, skor by som bol za zmysluplne delenie penazi v neakom pomere... nemam nic proti vystavbe D3 len nech sa vsetky peniaze nedavaju len tam - NARAZ :) ... cize doprajem usek na D3 ale aj na vychodnej R2+R4 a D1... a som proti vystavbe Dargova, sorosky, turany-hubova :) za tieto peniaze sa da postavit x-nasobne viac.
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod Yoggy52 » 15. Dec 2019 21:23

Ak si si nevsimol, tak skutocne sa vsetky peniaze nedavaju len tam (pokial sa bavime o D/RC)
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod devil » 15. Dec 2019 21:27

ZA kraj ma alokovanu sumu do 1,3-1,5 mld. eur co je vacsina (samozrejme nepocitam sukromnu D4/R7) tak nie je mozne zacinat dalsie useky D3. tur-hub je kapitola sama osebe tam megalomania je slabe slovo.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod Mawerick81 » 15. Dec 2019 21:36

Odporucam pockat rok do spustenia D3 okolo Cadce,, fakt sa potom ukaze co sa tu bude diat,,
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod Jano1 » 15. Dec 2019 22:51

Mawerick81 napísal:Odporucam pockat rok do spustenia D3 okolo Cadce,, fakt sa potom ukaze co sa tu bude diat,,


Na to nepotrebujem ani vestecku gulu, bude podstatne vacsia kolona od CA v Radoli nez byva teraz a predpokladam, ze aj opacnym smerom narastie, lebo v CA uz nebude zdrzanie a tak to viaceri skusia, ktorych to v sucasnosti odradza.

devil napísal:samozrejme nepocitam sukromnu D4/R7


To je take Tvoje, nepocitam R1 Pribina, nepocitam D4/R7 a na Turany-Hubova pouzijem taky isty nezmyselny odhad ako bol na LL-DS.

devil napísal:tomu hovorim argument ja...OMG ved ten usek ma mozno kilometer. ak toto ides porovnavat so suvislou dialnicou 2x2 od KE po miskolc tak to uz naozaj nepotrebuje komentar.


Napisal si:
devil napísal:konecne vznikne dialnicne prepojenie cez hranicu v plnom profile mimo D2 a D4.


Takze som to zobral doslovne a ukazal plny profil cez hranicu. Na 60 km plny profil usetri asi 8 minut (130 vs 100 km/h). V pripade polprofilov D3/S1 po dokonceni obchvatu Wegierskej Gorki v roku 2023, teda 36 km polprofilu znamena rozdiel asi 5 minut, oproti sucasnemu beznemu zdrzaniu v spicke 1 h na Kysuciach, to je dost zanedbatelne.
Jano1
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 17. Máj 2013 10:00

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod devil » 15. Dec 2019 23:02

ano presne to som napisal, a nic na tom nemenia tvoje vypocty. poloprofil je lepsia cesta I. tr. honosne nazyvana dialnica alebo RC.

To je take Tvoje, nepocitam R1 Pribina, nepocitam D4/R7 a na Turany-Hubova pouzijem taky isty nezmyselny odhad ako bol na LL-DS.

je jedno aky odhad pouzijes a ako co prekrutis. do ZA kraja ide jednoznacne najviac prostriedkov. niekto stoji hodinu v kolone aby sa dostal domov a niekto zase cestuje domov 400 km zo zapadu na vychod. a to urcite neda za hodinu.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod pohodak » 16. Dec 2019 09:04

devil napísal: tur-hub je kapitola sama osebe tam megalomania je slabe slovo.


tam to nie je ziadna megalomania ale jediny realne postavitelny variant ak nechceme skoncit ako cesi na D8 :idea: ak je nieco z planovanych usekov nasej siete megalomania tak D3 KnM - Oscadnica
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod milan_KM » 16. Dec 2019 09:10

Presne tak.
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

O. T.: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod KN.SK » 16. Dec 2019 10:41

devil napísal:... do ZA kraja ide jednoznacne najviac prostriedkov. niekto stoji hodinu v kolone aby sa dostal domov a niekto zase cestuje domov 400 km zo zapadu na vychod. a to urcite neda za hodinu.
Žilinský kraj má "smolu" preto, že leží tam, kde leží... Bolo by choré nestavať v ZI SK a ani v BC SK, a zároveň chcieť mať Západ "spojený" s Východom. :roll: Zostať pannou a zároveň otehotnieť! — myslené prirodzenou cestou.
1202
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3841
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod nevo83 » 16. Dec 2019 11:36

KN.SK ok ale podla tejto logiky, ma KSK smolu ze lezi tam kde lezi, a preto tam vystavbu netreba dalsich 25r ? :), a kedze ako PACHO tvrdi :) ze Visnove a spol sa ,,stavia aj pre vychod,, tak na VYCHODE stavat netreba lebo je to vlastne len pre ,,nas,, a zbytku SVK to nepomoze ak spravne chapem :P Tu by to boli zbytocne vyhodene mld ale zasa v ZA a BA, NR by to bolo ok..

Z vlastnej skusenosti priklad: nas GR mal snahu robit velke porady na striedacku, nie len v BA, ZA, BB ale dokonca aj v KE chcel, to sa vsak zdvyhol natlak, ved tam ani dialnica nejde a cesta trva 4,5h .... a hned siel vychod do BA :).... to len tak na margo...
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod devil » 16. Dec 2019 12:35

tam to nie je ziadna megalomania ale jediny realne postavitelny variant ak nechceme skoncit ako cesi na D8 :idea: ak je nieco z planovanych usekov nasej siete megalomania tak D3 KnM - Oscadnica

neviem ako skoncili cesi na D8. ale viem ze cesi maju realne postavenu funkcnu dialnicnu siet bez ohladu ci niekde este chyba nejaky kus.

Žilinský kraj má "smolu" preto, že leží tam, kde leží... Bolo by choré nestavať v ZI SK a ani v BC SK, a zároveň chcieť mať Západ "spojený" s Východom. :roll: Zostať pannou a zároveň otehotnieť! — myslené prirodzenou cestou.
chore to bolo lebo povodne v "BC" sa nemalo stavat vobec nic. zapad s vychodom bude spojeny v 2021. uz nie je dovod nic nahanat. treba sa sustredit na prelozky po celej krajine. keby sme prestali s pripravou 4-5 najdrahsich usekov vieme postavit mnohonasobne viac. ale tu je tendencia zrusit len sorosku a nic ine a presunut aktivity uplne inde ako R2.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod pohodak » 16. Dec 2019 14:34

https://hnonline.sk/svet/878126-cesi-st ... medzeniami

to ze maju cesi funkcnu siet a my nie je dosledok brutalneho podfinancovania vystavby infrastruktury u nas (aj pocas konjunktury) a tiez sledu hlupych rozhodnuti a nekoncepcnosti, ale opat sa opakujem ze to nema nic spolocne s variantom turany-hubova kde nic ine realne postavitelne nie je...kludne kritizujme nezmyselnu postupnost vystavby usekov, zle varianty a pokaslane tendre na D4/R7, obchvate PO, strazov-brodno, knm-oscadnica alebo svrcinovec-skalite, ale tento usek je v tom celom vyrazne nevinne
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod devil » 16. Dec 2019 15:33

to sa nevyluje. aj ked je to jediny mozny variant je to megalomania. pri tychto nakladoch by sa najblizsie roky nemal stavat vobec. a aby sme neboli uplne OT tak sorosku odsunut tiez jedine za splnenie podmienky ze prostriedky ostanu v okoli teda prioritne batka a D1 na MI.

btw. cesi maju viac D/RC po prepocte na obyv. ale nie extremne viac. dialnice nepribudali extremnym tempom. maju vsak lepsie cesty. to je rozdiel, u nas nikdy neexistovala koncepcia zlepsenia ciest boli a su len ad-hoc vybrane prelozky a rekonstrukcie ciest za nejaku ad-hoc sumu co je vlastne asfaltovanie. prioritny plan bol rychlo-rychlo dostavat tunelove D1/D3 a potom vraj bude na ostatne...co sa nepodarilo a zaroven sa zanedbali cesty. taka je pravda.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod Kvík » 16. Dec 2019 15:52

Možno nemal, ale z marketingových a politických dôvodov sa do toho zrejme všetky vlády poženú. Ak to bude posledný úsek D1 BA-KE, každý bude chcieť byť ten, kto to konečne dorazí (aj keď teda bez Braniska). Za Sorošku také "politické body" nikdy nebudú, ani keby to bol posledný úsek R2.

Navyše za seba môžem povedať, že aj v situácii (čisto hypotetickej), keby sa dokončili akurát všetky dnes rozostavané úseky na R2 aj D1, by som ako vodič vychodňar tiež bol radšej za súvislú diaľnicu, než Sorošku, aj keď je to o niečo dlhšie. Not that anyone cares.
Να εύχεσαι νάναι μακρύς ο δρόμος, γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις.
Kvík
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 270
Obrázky: 3
Založený: 20. Sep 2017 18:16
Bydlisko: BA

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod Jano1 » 16. Dec 2019 15:59

devil napísal:cesi maju realne postavenu funkcnu dialnicnu siet bez ohladu ci niekde este chyba nejaky kus.


Te je nic ine iba vyplod choreho mozgu. Skus ist z Ceskych Budejovic do Brna alebo do Plzne, z Liberca do Ostravy. Ani mesta nad 100 tisic obyvatelov nemaju pospajane dialnicou, ani D1 nie je dokoncena. Mesta, ktore by boli na Slovensku poctom obyvatelov na 3 a 4 mieste nie su dostupne po dialnici. To, ze maju prepojene 2 najvacsie mesta je zasluha polohy Brna na trase do BA a okrem toho je to 200 km, my mame vsetky krajske mesta do 200 km od BA prepojene D/RC, v CR nemaju prepojene krajske mesta D/RC, ktore su do 150 km od Prahy.

nevo83 napísal:ma KSK smolu ze lezi tam kde lezi, a preto tam vystavbu netreba dalsich 25r ? , a kedze ako PACHO tvrdi ze Visnove a spol sa ,,stavia aj pre vychod,, tak na VYCHODE stavat netreba lebo je to vlastne len pre ,,nas,,


Dialnica v PO kraji to nie je vychod? Mate intenzity na 2 pruhovej ceste mimo mesta cez 20 tisic v/24h?

nevo83 napísal:nas GR mal snahu robit velke porady na striedacku, nie len v BA, ZA, BB ale dokonca aj v KE chcel


A po dialnici to bude vari za hodinu? A v polovici trasy preco nemozu byt porady(ZA,BB)?
Jano1
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 17. Máj 2013 10:00

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod nevo83 » 16. Dec 2019 16:11

Jano1 ale potom netreba R3 ved je rozosatvana D3 a vlastne ani D3 netreba lebo ZA ma napojenie na Trenciansky kraj....

Este raz LUDI NA JUHOVYCHODE tj KE,RV TV, MI netrapi tvoja intenzita 20k... ako Teba netrapi ze tieto okresy nemaju priame Napojenie na D/RC ani vo vyhlade, ja viem teraz napises ze KE su napojene na co... Ale vies na rozdiel od megalomanie v ZA kraji ludia by sa uspokojili aj s cestou I.tr 2+2
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod devil » 16. Dec 2019 17:06

Te je nic ine iba vyplod choreho mozgu. Skus ist z Ceskych Budejovic do Brna alebo do Plzne, z Liberca do Ostravy. Ani mesta nad 100 tisic obyvatelov nemaju pospajane dialnicou, ani D1 nie je dokoncena. Mesta, ktore by boli na Slovensku poctom obyvatelov na 3 a 4 mieste nie su dostupne po dialnici. To, ze maju prepojene 2 najvacsie mesta je zasluha polohy Brna na trase do BA a okrem toho je to 200 km, my mame vsetky krajske mesta do 200 km od BA prepojene D/RC, v CR nemaju prepojene krajske mesta D/RC, ktore su do 150 km od Prahy.
a naco by mali pospajat krajske mesta medzi sebou ? maju spojene regiony s prahou, to je hlavny ciel. presne to iste maju madari pospajane mesta a regiony s budapestou. po dialnici nie su dostupne c. budejovice to je vsetko. D1 nie je dokoncena ale zato existuje R46 ci ako sa vola. podla teba su to vsetko blbci zato Sk koncepcia kde 50k trencin a 80k zilina su najdolezitejsie a k tomu par okresov je uplne terno. naozaj neviem ci sa mam smiat alebo plakat.

to ze ako su koncipovane Sk kraje snad vsetci vieme, na zapade TT a TN a na vychode ovela vacsie KE a PO. to ze krajske mesto TN je na trase je OK ale to je vedlajsi prinos a nie hlavny ciel, alebo inac povedane naco by nam bolo dialnicne spojenie BB a ZA ??

Dialnica v PO kraji to nie je vychod? Mate intenzity na 2 pruhovej ceste mimo mesta cez 20 tisic v/24h?
VT, MI, TV, SO, HE, SV mozno 400.000 obyvatelov bez dialnice a bez akejkolvek vaznej snahy o vybudovanie. to si videl niekde v cesku alebo madarsku ? juh BB kraja 200.000 obyvatelov napojenie vdaka 22 km R2 na ktoru dookola prskate. zato horna nitra bude priorita kvoli koncu banictva. ked sa rusili bane na gemeri alebo potravinarstvo tak ziadne kompenzacie neboli. aha, zabudol to som to nie je sever/zapad.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod Pacho » 16. Dec 2019 17:12

nevo dostupnosť na D po dnešku, z TV je necelých 30km, dostupnosť MI je necelých 40km, po vcelku slušnej ceste, čo si myslím, že nie je zlé. Napojenie KE je na D1, čiže západ a severozápad. Problém je práve tebou zatracovaná žilina. Keby bolo višnové a aspoň RK (PO je pred dokončením), tak by to bol veľmi elegantné napojenie. Keď maďari dokončia M30, tak budú mať 2x západ a juhozápad. Chýba ešte výchd ale ten nie je až taký "horúci" (bohu žiaľ madari nás predbehli). Po dokončení R po tomášovce, bude aj RV celkom elegantne napojená na D a R. Ja osobne vidím väčší problém severovýchod, lebo tam sú horšie cesty do prešova ako na juhu do KE. Týmto nechcem povedať, že na východe sa nemajú stavať cesty, ono napr PL je veľmi úboho prepojena , ale nech si vraví kto chce čo chce intenzity sú pre stavbu smerodatné.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod devil » 16. Dec 2019 17:23

len severovychod je na trse R4 co su v podstate len 2 male okresy SK a SP. BJ je mimo R4.

TV je relativne dostupna ale to je len zaciatok okresu. do MI vedie cesta s 8 obcami a priemerkou asi 60 km/h. z toho 6 za dargovom. to ma daleko od slusnej cesty. Jano1 tu vykrikuje kvoli 400 metrovemu prietahu povina. ak bude R2 po tomasovce tak napojeny bude LC a relativne aj RS. RV vsak urcite nie.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod nevo83 » 16. Dec 2019 17:42

PACHO to su take..... co pises ze az. TY KDE ZIJES ?? KDE PLATIS DANE ?? Platis ich POLSKU lebo zijes na Liptove ??
Vianocny darcek ATLAS SVK republiky by pre Teba zasa nebol zly darcek mam pocit... :P

Jasne SVK ma na dlzku cca 480km / berem BA- SO/ cize ak mi napises ze SO ma len 60km, MI 40km TV 30km super na najblizsi bod tak klobuk dole. Pricom sa bavime ze D1 ktora ma BYT PRIORITA, nekonci v KE ale prave za SO na hraniciach s UA. Potom nestavajme ani R3 lebo Namestovo ma do RK 50km alebo CADCA 30 do ZA.
A ano zabudol som RV ta bude mat napojenie na dialnice ako xxxxx do LC 90km a do Kosic 60km..

A teraz ked bude M30 si co myslis ze vychod bude chodit na zapad SVK cez HUN..
budem sa opakovat po 100x: ako zamestnanca Ta nebudu pustat cez HUN lebo- poistka, lebo zahranicna sluz.cesta, znamka, cestak ,PHM. Ako fyzicka osoba je to aj tak blizsie cez SVK ako cez HUN, tak pojdes jedine ak ides priamo do Pesti, Viedni alebo do Chorvatska atd atd... A medzi nami takto necestujes 2x do tyzdna
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R2

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 30 hostí.