R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Trenčín (križovatka s D1) – Prievidza – Žiar nad Hronom – v peáži s R1 – Zvolen – Lučenec – Rimavská Sobota – Rožňava – Košice – križovatka s D1

Moderátor: Moderátori

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod jarino » 28. Dec 2019 02:21

EmBe napísal:Aká je pravdepodobnosť zrušenia súťaže/nepodpísania zmluvy novou vládou? Keď si porovnáme tento prípad s minulosťou. Keď už je vypísané, tak málokedy to zrušia alebo úplne bez problémov zrušia?

Zákon špecifikuje, kedy môže byť VO zrušené. Nedostatok financií vyčlenených zriaďovateľom (v tomto prípade MDV SR) by patril medzi dôvody osobitného zreteľa. NDS by toto konanie musela riadne odôvodniť, inak by ÚVO takéto rozhodnutie zrušil. Viď nakoniec podpísaný tender na celoštátny smerový dopravný prieskum 2017, ktorý po vyhodnotení chcela SSC zrušiť, ale nebola schopná svoje konanie odôvodniť.

Tak dneska HzP zverejní svoje stanovisko.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod Dendik » 28. Dec 2019 09:03

Viktorius napísal:A je vysoko pravdepodobné, že 0€ bude vykrytých aj v roku 2021, reálne budú potrebné finančné prostriedky cca 25mil € niekedy po 6/2022.

Som prekvapeny, preco stavanie dialnic z rozpoctu statu (nasich dani a odvodov) ma byt problem? :D Samozrejme, suhlasim s tym ze to ma byt odobrene
MF, ale ako je mozne ze MF by tuto stavbu neodobrilo, zvlast ked sa nachadza v okrese kt. patri medzi tie s najvyssou nezamestnanostou? Ved platia
tie dane a odvody rovnako ako zvysok slovenska...

Samozrejme som aj za ucelne vyuzivanie ŠR, ale tu hrozi opacny extrem, ze sa vlastne v hladovych dolinach nepostavi nič (ved nemaju intenzity -tak načo stavať).
Dendik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 720
Obrázky: 9
Založený: 16. Feb 2017 10:49

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod mareks96 » 28. Dec 2019 11:21

Dendik napísal:Je možné, že ak by to nepustil teraz, tak to najbližších 20 rokov do výstavby nepojde... Podla toho ako si UHP nastavia tabulky
(videli sme to na humbuku okolo Prešova) si chudobne hladove doliny zrejme dlho neškrtnu (nezamestnanost ma vraj 10% vahu)
a prioritu teda dostanu okresy kde je (už teraz) mnozstvo zamestnavatelov - a tým padom aj velke intenzity. :?



Len po D1, D3 tam už toho ozaj moc nezostáva mimo hladovych dolín
mareks96
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 503
Založený: 11. Okt 2014 08:14

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod Jano1 » 28. Dec 2019 12:17

mareks96 napísal:Len po D1, D3 tam už toho ozaj moc nezostáva mimo hladovych dolín


Zapadna R2 ma 2-nasobne intenzity oproti Soroske, ale zije tam malo madarov. A mimo planovanych D/RC je velke mnozstvo ciest, kde je horsia dopravna situacia nez na Soroske, aj na juznom Slovensku (napr.obchvaty na trase NR-NZ-KN), ale to sa tiez neriesi.

Dendik napísal:Ved platia tie dane a odvody rovnako ako zvysok slovenska...


Davno viem, ze nie si schopny rozlisit 5 tisic a 15-25 tisic v/24h. Tie vozidla(ich majitelia) generuju statu velke prijmy v podobe spotrebnych dani a tie sa "generuju" tam kde sa spaluje benzin/nafta a nie tam kde nic nejazdi. Samozrejme statu vyhovuje, ked auta stoja v kolone, ci sa pomaly poposuvaju, vyssia spotreba = vyssie dane/prijmy pre stat a preto treba stavat vychodnu R2, kde su podstatne mensie dopravne problemy.
Jano1
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 17. Máj 2013 10:00

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod devil » 28. Dec 2019 12:58

dvojnasobne intenzity su na casti zapadnej R2. po BN by boli vyssie intenzity aj na R2. dalej asi tazko - vid intenzita na R2 BN v 2016 4.647 a na R2 ZH 3.953 voz/den. co sa tyka I/64 mas pravdu najma NR a NZ. ale kolko madarov je npr. v krupine ktora sa riesi....
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod DrX » 28. Dec 2019 13:49

Jano1 napísal:
mareks96 napísal:Len po D1, D3 tam už toho ozaj moc nezostáva mimo hladovych dolín


Zapadna R2 ma 2-nasobne intenzity oproti Soroske, ale zije tam malo madarov. A mimo planovanych D/RC je velke mnozstvo ciest, kde je horsia dopravna situacia nez na Soroske, aj na juznom Slovensku (napr.obchvaty na trase NR-NZ-KN), ale to sa tiez neriesi.

Dendik napísal:Ved platia tie dane a odvody rovnako ako zvysok slovenska...


Davno viem, ze nie si schopny rozlisit 5 tisic a 15-25 tisic v/24h. Tie vozidla(ich majitelia) generuju statu velke prijmy v podobe spotrebnych dani a tie sa "generuju" tam kde sa spaluje benzin/nafta a nie tam kde nic nejazdi. Samozrejme statu vyhovuje, ked auta stoja v kolone, ci sa pomaly poposuvaju, vyssia spotreba = vyssie dane/prijmy pre stat a preto treba stavat vychodnu R2, kde su podstatne mensie dopravne problemy.


Uz prestan s tou demagogiou. Vychodna R2 spaja vychodne a zapadne Slovensko. Ak to bude spojene, bude cely vychod generovat ovela vacsie intenzity, odvadzat dane atd. Juhovychod potrebuje mat len rovnake podmienky ako severozapad, to je vsetko, a to vsetko sa kvoli pakovinam ako Visnove uz 25 rokov odsuva.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod Jano1 » 28. Dec 2019 13:55

devil napísal:dvojnasobne intenzity su na casti zapadnej R2. po BN by boli vyssie intenzity aj na R2. dalej asi tazko


Ved ide o to nieco stavat na zapadnej R2, teda tam kde su najvacsie intenzity, aby sa zlepsilo dopravne napojenie pre Novaky a PD(11 miesto poctom obyvatelov). Inak povedane na vacsine chybajucej casti D1xR2 - PD su 2 nasobne intenzity oproti Soroske (D1xR2-BN,zapad), cca 24 km z 45 km.
Jano1
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 17. Máj 2013 10:00

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod Jano1 » 28. Dec 2019 14:01

DrX napísal:Vychodna R2 spaja vychodne a zapadne Slovensko.


Jasne, severna D1 nespaja vychod a zapad krajiny. :roll:

DrX napísal:kvoli pakovinam ako Visnove uz 25 rokov odsuva


Bezpochyby, Visnove 25 rokov znemoznuje vystavbu R2. :lol: :lol: :lol:
Jano1
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 17. Máj 2013 10:00

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod jarino » 28. Dec 2019 14:52

Predpokladaný začiatok výstavby: 1.2.2021
Doba výstavby: 1825 dní; pôvodný harmonogram rátal s dobou výstavby 1280 dní.
Je stanovených 7 míľnikov výstavby. Úniková štôlňa má byť prerazená do 800 dní a CB kryt vozovky tunela má byť zrealizovaný do 1500 dní.
Nie je predpoklad, že odhadované intenzity v roku 2040 prekročia 10 000 vozidiel.

V priebehu VO budú prebiehať súčasne ďalšie procesy, ktorých výsledkom budú ďalšie študie a rozhodnutia :
- Aktualizácia primeraného posúdenia – termín dodania 01/2020, bude súčasťou posudzovania vplyvu podľa 24/2006 Z.z.
- Sekundárne posúdenie podľa zákona o vodách – právoplatné rozhodnutie nadobudnutie 08/2020
- Hluková štúdia – predpoklad dodania 1Q/2020
- Emisná štúdia – predpoklad dodania 1Q/2020
- V prílohe č. 1 sa nachádza Riziková analýza, kde sú identifikované riziká spojené so sekundárnym posúdením vôd. V uvedenej prílohe sa nachádza aj odborné stanovisko VÚVH z dňa 10. 9. 2019 vypracované v súlade s ustanovením § 16a ods. 3 zákona č. 364/2004 Z. z. o vodách

Ak v rámci sekundárneho posúdenia vôd podľa prílohy č.1 nebude možné preukázať splnenie podmienok podľa §16 ods. 6 písm. b) bodov 1 až 4 vodného zákona a stavba v aktuálne navrhovanej podobe nebude povolená, je potrebná nutnosť úpravy technického riešenia projektu. Pre tento prípad sú vo všeobecných položkách vo Zväzku 4 vytvorené položky pre projekčnú, investičnú a stavebnú činnosť.

Súčasne si obstarávateľ vyhradzuje právo zrušenia VO alebo kontraktu, ak vzíde z vyššie uvedených procesov výrazná zmena technického riešenia projektu, ktorá presiahne 10 % z ceny celkovej zákazky, alebo nebude možné žiadnymi technickými opatreniami splniť podmienok podľa §16 ods. 6 písm. b) bodov 1 až 4 vodného zákona
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod Jano1 » 28. Dec 2019 15:18

Nebolo dolezite, aby to bolo pripravene, ale aby to islo mimo UHP/HzP, aby madar zariadil vyhlasenie tendra, to sa predsa pocita pri volbach.
Jano1
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 17. Máj 2013 10:00

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod devil » 28. Dec 2019 16:12

...§16 alias tzv. mala vodna EIA. velmi vseobecne formulovane ustanovenia ktore ale davaju moznost obstrukcnych namietok. existuju aktivisti ktory sa zrovna na tomto prizivuju....

Ved ide o to nieco stavat na zapadnej R2, teda tam kde su najvacsie intenzity, aby sa zlepsilo dopravne napojenie pre Novaky a PD(11 miesto poctom obyvatelov). Inak povedane na vacsine chybajucej casti D1xR2 - PD su 2 nasobne intenzity oproti Soroske (D1xR2-BN,zapad), cca 24 km z 45 km.
zapadna R2 ma asi polovicu dlzky vychodnej R2 a to nepocitam obchvat KE. take zavady ako soroska ci batka tam proste nie su. z tych 24 km je asi polovica kvalitna siroka cesta, od motorestu je uzka. zavada je prietah vestenice.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod devil » 28. Dec 2019 16:14

http://dialnice.szm.com/tunnels/tunnels.html
tu vlastne ani ziadny tunel soroska nefiguruje.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod Jano1 » 28. Dec 2019 18:10

"Súčasťou stavby bude tunel Soroška s dĺžkou 4282 m (4282 m južná tunelová rúra, 4270 m severná tunelová rúra) v kategórií T 8,0/100 (80 km/h pri obojsmernej premávke v tunelovej rúre)."
http://www.dialnice.szm.com/express/Roznava-Jablonov.html

devil napísal: take zavady ako soroska ci batka tam proste nie su. z tych 24 km je asi polovica kvalitna siroka cesta, od motorestu je uzka. zavada je prietah vestenice.


Handlova tiez nie je idealny stav(14,6tis v/24h). Nevrdim, ze sa ma stavat, vsetko a hned, ale nieco by malo stavat aj na zapadnej R2, nie je to uplne vyhovujuca cesta, je tam vela nehod na krizovatkach, ktore sa inak neriesia, tak asi treba RC, ked SSC nie je schopna nic urobit. Ked sa maju stavat RC kde je na existujucej ceste intenzita 5-6 tisic, tak maju opodstatnenie aj niektore casti zapadnej R2.
Jano1
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 17. Máj 2013 10:00

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod devil » 28. Dec 2019 18:41

R2 BN, ZH, 8 km "banickej dialnice". vyse 10 km od D1 co si pamatam bol totalne rozbity povrch ale parametre ma perfektne. za PD na handlovu zase siroka cesta, lokalne 2+1 dokonca 2+2, pri lovcici sa asi 10 rokov dozadu robila reko na asi 7 km. okrem obchvatu vestenic vyslovene nevyhovuje ten kus od motorestu po ruskovce. ale aj tam by som zvazil reko kedze ide mimo dedin, min. by sa pridal pruh na stupani. teraz pozeram EIU dokonca fialovy variant bol navrhnuty v trase I/9 tesne pri svinnej....na vychodnej R2 bolo omnoho viac zavad. pocnuc od ZV na mytnu, prakticky cez byvaly okres RS (RS-RA) okrem akozeobchvatu mesta od ruzovej osady cez ozdany, baktu, batku, figu, starnu a tornalu, brzotin a konciac soroskou a cecejovcami. dediny ako pincina, coltovo a pod nepocitam medzi zavady, takych je xy.

sorosku nemozes rekonstruovat lebo narodny park. batka-figa sa sice riesi projekt na reko cesty, ale obchvat nie je sucastou...

ja viem ze to tam je ale v zozname tunelov su uvedene karpaty, dargov v nedohladne a tunel v tendri tam nie je.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod mareks96 » 28. Dec 2019 19:21

Jano myslím že s ministrom Maďarom to ozaj preháňas, NR kraj všetko na juh od Nitry, aj tebou spomínané NZ sú omnoho viac maďarské ako Gemer, toto je hra na vajce a sliepku, bez infrastruktury nemáš intenzity, bez intenzit infraštruktúru atď... Myslím že soroska je momentálne obdobná branisku v čase keď sa stávalo... Stal sa z teba druhý drx, jeden trepe jak nemá diaľnicu lebo Maďar minister druhý jak nemá lebo višňové... Faktom ale je ze ersek pracoval aj na PO aj D3 aj na cebrati aj na visnovom, súťaž tam už je predsa pred spustením a ver romu že keď raz za 20 rokov bude R2 po moldavu a bude obchvat zv tak tie intenzity prídu aj na sorosku, myslím ze celkom rozumne dal "aspoň niečo" hladovej doline a potom nech už kľudne ide všetko cez hzp a je záväzný plán ktorý sa bude pravidelne aktualizovať.
mareks96
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 503
Založený: 11. Okt 2014 08:14

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod Dendik » 28. Dec 2019 20:31

Jano1 napísal:
Dendik napísal:Ved platia tie dane a odvody rovnako ako zvysok slovenska...

Davno viem, ze nie si schopny rozlisit 5 tisic a 15-25 tisic v/24h.

Hlavne jaky TY si inteligent že? Urážať ťa baví. Primitívne.

Už jak sa ma začať stavať vychod, doležité su intenzity a nie rozvoj Slovenska a zabezpečenie rovnakych podmienok
pre obe časti krajiny... Kym sa stavalo na západe intenzity sa neriešili. A teraz sa maju začať aby sa mohlo argumetovat
ze vychod stavať nepotrebuje, lebo nema intenzity a zapad ano, lebo ich má. Zvratená logika, taka Kovalcikovska
Dendik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 720
Obrázky: 9
Založený: 16. Feb 2017 10:49

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod Dendik » 28. Dec 2019 20:33

mareks96 napísal:
Dendik napísal:Je možné, že ak by to nepustil teraz, tak to najbližších 20 rokov do výstavby nepojde... Podla toho ako si UHP nastavia tabulky
(videli sme to na humbuku okolo Prešova) si chudobne hladove doliny zrejme dlho neškrtnu (nezamestnanost ma vraj 10% vahu)
a prioritu teda dostanu okresy kde je (už teraz) mnozstvo zamestnavatelov - a tým padom aj velke intenzity. :?

Len po D1, D3 tam už toho ozaj moc nezostáva mimo hladovych dolín

Skus vysvetliť.
Dendik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 720
Obrázky: 9
Založený: 16. Feb 2017 10:49

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod nevo83 » 28. Dec 2019 20:40

Mareks96 100+, ja len dodam, ze nie vsetci potrebuju cestovat len z vychodu do BA, ale aj napr. do BB,ZV a D1 to neulahcuje...
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod Pacho » 28. Dec 2019 20:55

pre dendika, inteznity sa vždy riešili, zrejme veľmi krátko sleduješ forum.
Pre nevo presne tak , nie všetci potrebuju cestovať z východu na západ, ale tak ako do BB, ZV ľudia potrebuju cestovať aj do Sniny, alebo Námestova, a tam je dostupnosť na dialnicu horšia ako má RS.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod nevo83 » 28. Dec 2019 21:23

pacho nic v zlom ale v tejto chvili sme este nedosli na spajanie miest typu snina, ked nemas spojene vychodu so stredom SVK, otvor si mapu dialnicnej siete a pozri sa kolko km dialnic a RC ma KSK.. ja nenamietam nic proti vystavbe D1 vychod ale neako je tam zaspata priprava uz roky rokuce, kde vrchol je opat riesenie EIA, tak isto viac x zmienovane ze Sorosku nepovazujem za problem, ale ked je uz raz nachystana so vsetkym tak ano podme stavat ak nic ine nie je. Netvarme sa ze ,,neminute,, peniaze sa o rok pouziju inde.. Nevraviac ze ,,zazrakom vypadla R2 Kosice I... :P kt sa vobec nebude stavat..
Osobne by som bol za to, aby si Kraj /samozrejme s urcitou minimalnou spoluucastou napr. 15mil/ mohol rozhodnut kt usek D/RC sa ma stavat za urcity balik... a ked dostane napr 400mil napr na 4r obdobie, tak nech si rozmysli ci postavi tunel v dlzke 4km alebo 30km plnohodnotnej dialnice, useky by stale chystala NDS
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

O. T.: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod KN.SK » 28. Dec 2019 21:33

devil napísal:dvojnasobne intenzity su na casti zapadnej R2. po BN by boli vyssie intenzity aj na R2. dalej asi tazko - vid intenzita na R2 BN v 2016 4.647 a na R2 ZH 3.953 voz/den. co sa tyka I/64 mas pravdu najma NR a NZ. ale kolko madarov je npr. v krupine ktora sa riesi....
"Komárnu" ani netreba. Vyriešil to chorľavý most ponad Váh, ten znemožňuje nákladnú dopravu nad 15 t. Po otvorení dunajského mosta ťažšia nákladná doprava olízne trochu západnú časť mesta a potom si to zlíznu obce na II/573 a na II/563. (Irónia) V roku 2021 obnovia cestu medzi Komárnom a Kolárovom. Možno.
devil napísal:http://dialnice.szm.com/tunnels/tunnels.html
tu vlastne ani ziadny tunel soroska nefiguruje.
Možno preto, lebo to je o diaľničných tuneloch. :wink:
Nie je tam žiaden tunel zo západnej R2, ani z východnej R2, či severnej, strednej i južnej R3, ba ani na severnej R4.
1217
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3841
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod Pacho » 28. Dec 2019 21:56

nevo83 napísal:pacho nic v zlom ale v tejto chvili sme este nedosli na spajanie miest typu snina, ked nemas spojene vychodu so stredom SVK, otvor si mapu dialnicnej siete a pozri sa kolko km dialnic a RC ma KSK.. ja nenamietam nic proti vystavbe D1 vychod ale neako je tam zaspata priprava uz roky rokuce, kde vrchol je opat riesenie EIA, tak isto viac x zmienovane ze Sorosku nepovazujem za problem, ale ked je uz raz nachystana so vsetkym tak ano podme stavat ak nic ine nie je. Netvarme sa ze ,,neminute,, peniaze sa o rok pouziju inde.. Nevraviac ze ,,zazrakom vypadla R2 Kosice I... :P kt sa vobec nebude stavat..
Osobne by som bol za to, aby si Kraj /samozrejme s urcitou minimalnou spoluucastou napr. 15mil/ mohol rozhodnut kt usek D/RC sa ma stavat za urcity balik... a ked dostane napr 400mil napr na 4r obdobie, tak nech si rozmysli ci postavi tunel v dlzke 4km alebo 30km plnohodnotnej dialnice, useky by stale chystala NDS


Pozri sa, je nemám problém so soroskou, ved, nech sa stavia, občas, tam aj ja zablúdim. Len mám taký pocit, že to náš arpi spravil podvodným spôsobom, bez finančného krytia, nič viac nič menej.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

O. T.: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod KN.SK » 28. Dec 2019 22:09

mareks96 napísal: aj tebou spomínané NZ sú omnoho viac maďarské ako Gemer
Marek, veľký percentuálny rozdiel nie je. Sever nižšie uvedených okresov je výrazne slovenskejší ako ich južné časti.
NZ: 58,2 % Slováci; 33,6 % Maďari
RS: 52,3 % Slováci; 41,3 % Maďari
RA: 69,4 % Slováci; 22,0 % Maďari
RV: 58,9 % Slováci (2001 i 2011); 30,6 % Maďari (2001) / 25,4 % Maďari (2011)
1218
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3841
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod devil » 28. Dec 2019 23:01

hm, keby si bol objektivny tak uvedies nielen 3 gemerske okresy... aj percenta okresu KN co je blizko NZ...ale ovela lepsie je toto:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... o_2011.png
a treba dodat ze ta modra farba na gemeri su zvacsa male dedinky, tie arpiho stranu sotva zachrania.
Nie je tam žiaden tunel zo západnej R2, ani z východnej R2, či severnej, strednej i južnej R3, ba ani na severnej R4.
...a na to nie je ziadny logicky dovod kedze RC tam su. pritom ten web je dobry
Pozri sa, je nemám problém so soroskou, ved, nech sa stavia, občas, tam aj ja zablúdim. Len mám taký pocit, že to náš arpi spravil podvodným spôsobom, bez finančného krytia, nič viac nič menej.
niekto by mozno povazoval za podvod ze ked sa tendrovali zilinsko-kysucke useky tak ani jeden nebol hodnoteny...ani novy tender na visnove sa zrejme nebude. hodnocovacky zacali uplnou nahodou ked prisiel na rad presov....bez ohladu ze sa mi nepaci megalomania JZO...potom bystrica a teraz kosice....

inac mame tu stav ktory...nebol az taky casty...
- stavia sa v ZA kraji asi 20 km aj mimo ZA tiez zlozite useky. do toho pride tvrdosin a visnove sa dokonci cize 35-40 km
- PO kraj 12 km, 2 narocne useky, chysta sa 10 km tiez tazky usek
- BB13,5 km a chysta sa tazkych 9 km
- kosice zatial nic, ale uz 2 tendre na 24 km.

okrem D4/R7 bude v jednom case stavba D1,D3,R2,R3,R4 ....a vobec nemam pocit ze sever ma dovod sa stazovat.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod mareks96 » 29. Dec 2019 00:01

Dendik: keď sa dostavia D1 okolo ZA+RK a D3, čo vsetko bude z budúcich fondov, plus rozšíri D1 BA-TT (co ozaj horí lebo sa už z toho dočasného riešenia rozpadáva) tak potom okrem dokončenia D4 neni kde stavať inde ako v hladovych dolinách, kde myslím ze potom budú dotahovacky ci západná R2 alebo R4/D1 východne od KE
mareks96
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 503
Založený: 11. Okt 2014 08:14

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R2

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.